Setari Cookie-uri

Femeile...un rau necesar sau o binecuvantare?

De la: liza24_84, la data 2009-02-16 23:15:32
De la: geo_sh, la data 2009-02-16 23:11:26hmmmmm, femeia!!!
no, cand dumnezeu s-a hotarat, in final , sa creeze femeia , era dupa un bairam cu adam. petrecusera pana-n zori si simtisera lipsa unei persoane sa le aduca mancarea si bautura!
asa ca , doamne doamne, s-a apucat de lucru. si dai sculpteaza, si dai modeleaza , si dai finiseaza.
cand a vazut ce-a iesit, dumnezeu s-a gandit de doua ori inainte s-o scoata pe piata. sa o lase asa finisata brut sau sa-si desavarseasca opera!!? privind minunata faptura ce-i sedea in fata , cu chipul luminat de soarele amiezii si formele divine, parul scanteind in culorile pastelate ale vietii, dumnezeu a numito "capodopera". un gand insa il strafulgerea pe dumnezeu si gandul acesta inca il macina, oare va aprecia adam munca lui sau se va folosii de ea pentru scopul initial al creatiei!?


Gandul asta nici Adam nu cred ca il stie....


super tare

asa e gura pacatosului adevar graieste!!!!!!!!!!!!!
eu personal cred k atat femeiele cat si barbati sunt intr-o oarecare masura atat binecuvantare cat si blestem.si eu cred k e ft bine asa pt k dak am fii perfecti ne-am plictisii
nu?
ioanageorgiuADY
Postat pe 17 Februarie 2009 11:33
FEMEIA E O BINECUVANTARE.
manoiu_elisabeta
Postat pe 17 Februarie 2009 13:58
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-02-17 11:33:21
De la: liza24_84, la data 2009-02-16 23:15:32
De la: geo_sh, la data 2009-02-16 23:11:26hmmmmm, femeia!!!
no, cand dumnezeu s-a hotarat, in final , sa creeze femeia , era dupa un bairam cu adam. petrecusera pana-n zori si simtisera lipsa unei persoane sa le aduca mancarea si bautura!
asa ca , doamne doamne, s-a apucat de lucru. si dai sculpteaza, si dai modeleaza , si dai finiseaza.
cand a vazut ce-a iesit, dumnezeu s-a gandit de doua ori inainte s-o scoata pe piata. sa o lase asa finisata brut sau sa-si desavarseasca opera!!? privind minunata faptura ce-i sedea in fata , cu chipul luminat de soarele amiezii si formele divine, parul scanteind in culorile pastelate ale vietii, dumnezeu a numito "capodopera". un gand insa il strafulgerea pe dumnezeu si gandul acesta inca il macina, oare va aprecia adam munca lui sau se va folosii de ea pentru scopul initial al creatiei!?


Gandul asta nici Adam nu cred ca il stie....


super tare

asa e gura pacatosului adevar graieste!!!!!!!!!!!!!
eu personal cred k atat femeiele cat si barbati sunt intr-o oarecare masura atat binecuvantare cat si blestem.si eu cred k e ft bine asa pt k dak am fii perfecti ne-am plictisii
nu?


Si crezi ca Dumnezeu ne-a creat asa prosti si cu defecte doar ca sa nu ne plictisim..? De fapt..la inceput am fost puri ,dar ..am cazut in pacat si ..gata ! S-a terminat cu noi ...
liza24_84
Postat pe 17 Februarie 2009 16:13
femeile... hmmm.... cred ca o binecuvantare, de fapt daca stau bine sa ma gandesc, in spatele barbatilor puternici se afla mereu o femeie puternica, asa ca trageti si voi Concluziile.
Allys1986
Postat pe 17 Februarie 2009 20:33
la inceput D-zeu a facut Pamantul...Pamantul era gol si a facut Barbatul...vazand ca el se plictiseste s-a gandit sa faca Femeia...iar din ziua aceea nici Barbatul, nici D-zeu nu mai are liniste

Postat pe 17 Februarie 2009 20:42
Femeia este'' Drumul'' spre iad sau rai, este'' legatura'' omului cu Dumnezeu . Ea este o MAMA ptr. copil, o SOTIE ptr un barbat,o AMANTA ptr un iubit,o SORA ptr un frate ,etc.Avem nevoie de femeie la fel cum FUMATORUL are nevoie de tigara ,ALCOOLISTUL are nevoie de alcool, BOLNAVUL are nevoie de medicamente si FLAMANDUL de mancare.La fel ca orce fiinta de pe pamant si FEMEIA poate sa fie un INGER sau un DEMON .Atat femeia cat si barbatul este un rau necesar sau o binecuvantare ,deoarece impreuna se completeaza.Cei lipseste unuia are celalant ,impreuna sunt un intreg .Unii spun ca FEMEIA este ''coasta de drac'', biblia spune ca FEMEIA este facuta din coasta barbatului ,in concluzie barbatul este la fel un . Nu vreau sa i-mi imaginez lumea fara unul din noi (barbat sau femeie )Chiar si AMAZOANELE cautau barbati (bineinteles puternici ) ptr a putea sa se immulteasca si prospera tribul . In locuri retrase unde sunt calugari sau pusnici si nu exista legatura cu o femeie ,tot este unul care este ''penetrant '' si unul ''penetrat''(am folosit termen militar ptr a nu pricepe copii)asta dovedeste ca totusi avem nevoie de FEMEIE .Barbatul ar face orce ptr o femeie (bineinteles pe cea care o doreste)iar femeia ar face orce sa fie admirata de un barbat (unde este o femeie trebuie sa fie si o oglinda ).Scuzati de ''filozofia ''mea si sper sa nu va suparati ,fiecare persoana este diferita de cealalta ,deci avem pareri diferite .
vadyo2008
Postat pe 18 Februarie 2009 10:29
am vazut si la tv o femeie ''PUTERNICA '' parlamentara care a spus ''CIOCUL MIC ACUM SUNTE_M NOI LA PUTERE''
vadyo2008
Postat pe 18 Februarie 2009 10:50
....barbatul si femeiea, doua jumatati care tind sa devina intregul ideal ,dar pentru a forma acel intreg ideal ,fiecare jumatate trebuie la randul ei sa fie un intreg ....
.....nimeni nu este perfect si asta face viata frumoasa , caci daca am fi perfecti , ne-am plictisi de nu am mai putea , spre exemplu ce se intampla cu copii aia care vin din famili bune si primesc absolul orce vor si cand vor? ... , se plictisesc si apeleaza la droguri , la ilegalitati , sa creasca adrenalina , sa fie ceva interesant , sa poata sa traiasca, avem nevoie de provocari , de probleme , de enigme , pentru ca fara rau nu ar fi bine , la fel si cu perfecttiunea ....
eu nu zic ca femeia este un rau necesara , ca suna de parca ar veni din gura unuia care are o relatie plictisitoare si obisnuinta il face sa nu schimbe nimica , unu care nu isi iubeste femeia , dar care nu poate sa o pararseasca si sa isi caute o jumatate care sa ii implineasca viata cu adevarat ...,caci asa s-a obisnut,sau ca mu are curajul (sa isi traiasca viata) , si deci nici fara nici cu .....
fara fete si femei , eu ca si barbat pot sa fiu fericit sa imi traiesc viata din plin , nu am nevoie de o femeie ca sa fiu fericit , o femeie este o binecuvntare , ea iti imbunatateste viata ,o face mai frumoasa .... , mai dulce , mai interesanta , caci nimic nu este mai placut decat sa iubesti cu adevarat si sa sti ca iesti iubit la randul tau ... , dar asa ceva nu este obligatoriu ca sa poti sa fi fericit ...
SweetDadyD
Postat pe 19 Februarie 2009 10:40
De la: angel_ale, la data 2009-02-17 20:42:50la inceput D-zeu a facut Pamantul...Pamantul era gol si a facut Barbatul...vazand ca el se plictiseste s-a gandit sa faca Femeia...iar din ziua aceea nici Barbatul, nici D-zeu nu mai are liniste


cam asa stau lucrurile :))
jbthemc
Postat pe 19 Februarie 2009 13:03
De la: manoiu_elisabeta, la data 2009-02-17 13:58:14FEMEIA E O BINECUVANTARE.


argumenteaza
_fantoma_
Postat pe 20 Februarie 2009 13:28
De la: joana_rise, la data 2009-02-16 23:26:45
De la: vas25, la data 2008-11-26 17:28:47
De la: diana1981, la data 2008-11-25 00:30:55Vas 25 incearca sa stai fara o femeie in viata ta si-ti vei raspunde singur la aceasta intrebare!!!


exact raspunsul asta il asteptam
unde ai fost pana acum?


uneori sunt binevenite mai multe femei...si atunci nu e nici un rau necesar, nici o binecuvantare,
e doar o optiune...care seara cu care femeie


nu am inteles ce ai vrut sa spui cu asta
_fantoma_
Postat pe 20 Februarie 2009 13:31
De la: vas25, la data 2009-02-20 13:31:38
De la: joana_rise, la data 2009-02-16 23:26:45
De la: vas25, la data 2008-11-26 17:28:47
De la: diana1981, la data 2008-11-25 00:30:55Vas 25 incearca sa stai fara o femeie in viata ta si-ti vei raspunde singur la aceasta intrebare!!!


exact raspunsul asta il asteptam
unde ai fost pana acum?


uneori sunt binevenite mai multe femei...si atunci nu e nici un rau necesar, nici o binecuvantare,
e doar o optiune...care seara cu care femeie


nu am inteles ce ai vrut sa spui cu asta

cred ca se referea la faptul ca exista si cazuri in care ai mai multe optiuni , mai multe fete cu care sa iesi seara undeva , fete care nu sunt decat niste aventuri , si atunci nu e nici binecuvantare si nici rau necesar , sunt doar aventuri de o noapte
SweetDadyD
Postat pe 20 Februarie 2009 14:33
De la: dana1366, la data 2008-08-08 14:08:18 parerea mea este ca bine a zis nu stiu ce mare filozof Femeia te ridica , femeia te coboara, femeia iti da viata, si tot ea te omoara



Perfect ai spus.Poti sa mai repeti,sa le intre bine in cap.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:22
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-02-17 11:33:21
De la: liza24_84, la data 2009-02-16 23:15:32
De la: geo_sh, la data 2009-02-16 23:11:26hmmmmm, femeia!!!
no, cand dumnezeu s-a hotarat, in final , sa creeze femeia , era dupa un bairam cu adam. petrecusera pana-n zori si simtisera lipsa unei persoane sa le aduca mancarea si bautura!
asa ca , doamne doamne, s-a apucat de lucru. si dai sculpteaza, si dai modeleaza , si dai finiseaza.
cand a vazut ce-a iesit, dumnezeu s-a gandit de doua ori inainte s-o scoata pe piata. sa o lase asa finisata brut sau sa-si desavarseasca opera!!? privind minunata faptura ce-i sedea in fata , cu chipul luminat de soarele amiezii si formele divine, parul scanteind in culorile pastelate ale vietii, dumnezeu a numito "capodopera". un gand insa il strafulgerea pe dumnezeu si gandul acesta inca il macina, oare va aprecia adam munca lui sau se va folosii de ea pentru scopul initial al creatiei!?


Gandul asta nici Adam nu cred ca il stie....


super tare

asa e gura pacatosului adevar graieste!!!!!!!!!!!!!
eu personal cred k atat femeiele cat si barbati sunt intr-o oarecare masura atat binecuvantare cat si blestem.si eu cred k e ft bine asa pt k dak am fii perfecti ne-am plictisii
nu?



Mai zii ca-mi place.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:28
De la: vas25, la data 2009-02-20 13:28:03
De la: manoiu_elisabeta, la data 2009-02-17 13:58:14FEMEIA E O BINECUVANTARE.


argumenteaza


Ete ca nu mai am chef de argumente.Dar depinde de la caz la caz oricum.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:42
hmmm daca nu esti homosexual..ai sa gandesti ca o sa apara si femeia ideala pt tine..si ai sa o consideri o binecuvantare...daca nu...probabil daca ai sa te plictisesti de manuela si ai sa accepti si o femeie ca doar vb aia este necesara
coffeeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:48
De la: PANTERRY, la data 2008-11-11 16:46:12femeia este simbolul puritatii, blandetii, iubirii.FARA NOI NU EXISTA FERICIRE .....


As mai adauga coasta de drac.Trebuie sa o ai la tine tot timpul.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:52
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-02-17 11:33:21
De la: liza24_84, la data 2009-02-16 23:15:32
De la: geo_sh, la data 2009-02-16 23:11:26hmmmmm, femeia!!!
no, cand dumnezeu s-a hotarat, in final , sa creeze femeia , era dupa un bairam cu adam. petrecusera pana-n zori si simtisera lipsa unei persoane sa le aduca mancarea si bautura!
asa ca , doamne doamne, s-a apucat de lucru. si dai sculpteaza, si dai modeleaza , si dai finiseaza.
cand a vazut ce-a iesit, dumnezeu s-a gandit de doua ori inainte s-o scoata pe piata. sa o lase asa finisata brut sau sa-si desavarseasca opera!!? privind minunata faptura ce-i sedea in fata , cu chipul luminat de soarele amiezii si formele divine, parul scanteind in culorile pastelate ale vietii, dumnezeu a numito "capodopera". un gand insa il strafulgerea pe dumnezeu si gandul acesta inca il macina, oare va aprecia adam munca lui sau se va folosii de ea pentru scopul initial al creatiei!?


Gandul asta nici Adam nu cred ca il stie....


super tare

asa e gura pacatosului adevar graieste!!!!!!!!!!!!!
eu personal cred k atat femeiele cat si barbati sunt intr-o oarecare masura atat binecuvantare cat si blestem.si eu cred k e ft bine asa pt k dak am fii perfecti ne-am plictisii
nu?


Super tare,da.Dar eu cred ca acum Adam a aflat adevarul.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:54
De la: vadyo2008, la data 2009-02-18 10:29:40Femeia este'' Drumul'' spre iad sau rai, este'' legatura'' omului cu Dumnezeu . Ea este o MAMA ptr. copil, o SOTIE ptr un barbat,o AMANTA ptr un iubit,o SORA ptr un frate ,etc.Avem nevoie de femeie la fel cum FUMATORUL are nevoie de tigara ,ALCOOLISTUL are nevoie de alcool, BOLNAVUL are nevoie de medicamente si FLAMANDUL de mancare.La fel ca orce fiinta de pe pamant si FEMEIA poate sa fie un INGER sau un DEMON .Atat femeia cat si barbatul este un rau necesar sau o binecuvantare ,deoarece impreuna se completeaza.Cei lipseste unuia are celalant ,impreuna sunt un intreg .Unii spun ca FEMEIA este ''coasta de drac'', biblia spune ca FEMEIA este facuta din coasta barbatului ,in concluzie barbatul este la fel un . Nu vreau sa i-mi imaginez lumea fara unul din noi (barbat sau femeie )Chiar si AMAZOANELE cautau barbati (bineinteles puternici ) ptr a putea sa se immulteasca si prospera tribul . In locuri retrase unde sunt calugari sau pusnici si nu exista legatura cu o femeie ,tot este unul care este ''penetrant '' si unul ''penetrat''(am folosit termen militar ptr a nu pricepe copii)asta dovedeste ca totusi avem nevoie de FEMEIE .Barbatul ar face orce ptr o femeie (bineinteles pe cea care o doreste)iar femeia ar face orce sa fie admirata de un barbat (unde este o femeie trebuie sa fie si o oglinda ).Scuzati de ''filozofia ''mea si sper sa nu va suparati ,fiecare persoana este diferita de cealalta ,deci avem pareri diferite .


Tu esti cel mai tare.Meriti un premiu.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:55
io zic sa i-l dai personal!

Postat pe 20 Februarie 2009 18:04
femeia este sclava ce trebuie asezata pe un tron.................
matracucu
Postat pe 20 Februarie 2009 18:06
De la: laurathegirl, la data 2009-02-20 18:06:03femeia este sclava ce trebuie asezata pe un tron.................


si iubita si adorata ....si preamarita................adus ofrande....
exagerez?

Postat pe 20 Februarie 2009 18:10
De la: geo_sh, la data 2009-02-20 18:10:40
De la: laurathegirl, la data 2009-02-20 18:06:03femeia este sclava ce trebuie asezata pe un tron.................


si iubita si adorata ....si preamarita................adus ofrande....
exagerez?


un pic daaaa,ii era indeajuns sa fie urcata pe tron ca restul venea de la sine geo.....
matracucu
Postat pe 20 Februarie 2009 18:12
da' parca meritau spuse!!

Postat pe 20 Februarie 2009 18:14
De la: geo_sh, la data 2009-02-20 18:14:17da' parca meritau spuse!!


daca ai fost sincer,da !
matracucu
Postat pe 20 Februarie 2009 18:15
Urcata pe ce ?

Postat pe 21 Februarie 2009 06:06
De la: Roco, la data 2009-02-21 06:06:26Urcata pe ce ?


pe culmi maretze roco
matracucu
Postat pe 21 Februarie 2009 08:53
Stiam eu de ce imi plac dintii din avatarul tau!

Postat pe 21 Februarie 2009 09:09
De la: Roco, la data 2009-02-21 06:06:26Urcata pe ce ?


no draga roco cu intrebarea asta m-ai dat gata ca era sa spun tronu' de la buda....

da' ma abtin cas fata cuminte azi...
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 10:16
Depinde de femeie...dar de obicei....o femeie este o binecuvintare atita timp cit ''kestia'' de linga ea stie sa fie barbat......
kudika016973
Postat pe 29 Iulie 2009 18:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu sunt casatorita dar am deja amant... 51 De la: Barbie30 25 Iulie 2010 21:42
5 ani e diferenta d ani prea mare? 8 De la: kudika494994 24 Ianuarie 2013 11:28
cadoul perfect pt un barbat care are tot ce isi doreste 32 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 08:59
poveste de dragoste cu un condamnat 353 De la: serdan 4 Aprilie 2011 18:15
Prima noapte- dupa cat timp? 8 De la: miss_darine 2 Mai 2010 22:32