Setari Cookie-uri

In ce conditii un barbat iti fura prietenele de suflet ?

Sa presupunem ca suntem la serviciu sau intr-o sala de curs de la facultate si ne place un coleg. Timiditatea n ar trebui sa si aibe loc aici din partea nici unuia dar exista. El te vede mai apropiata de unele femei dar pentru ca esti misterioasa ( curios unora le place genul asta !?)le alege pe ele pentru discutie. El incearca sa ti dea motive de gelozie si te urmareste in tot ceea ce faci.Acum care ar fi motivele pentru care pritenele tale devin iubitele lui >
1. te place dar ii este teama pentru ca nu te cunoaste
2. incearca sa afle mai multe despre tine de la prietena ta de suflet pentru ca sa stie cum sa se apropie de tine
3. nu te place, desi de ce tocmai pe prietenele tale ?

Si daca mai descopera ca mai ai prietene incearca sa le agate si pe alea in plasa lui. De ce procedeaza hai sa zicem unii barbati asa ? Ce vor sa demonstreze prin asta ?




Va multumesc.

Postat pe 30 Iulie 2008 09:53
parerea mea este ca daca te placea te atragea pe tine in discutie nu pe "prietenele de suflet"..care uite asa cad una cate una....
sa alfe mai multe despre mine?cum in pat cu aia eventual
eu cred ca nu m-ar interesa prea mult el atata timp cat el atrage in discutie prietenele mele...prea multa atentie ii acorzi/a acelui barbat...
nu stiu ce vor sa demonstreze...probabil ca poate avea orice femeie de langa tine?!..si sa mai zica dom'le ca doar noi femeile avem mintea intortocheata
take care!

Postat pe 30 Iulie 2008 10:17
asta e un fel de cuceritor in masa....pana ajunge la tine...a mai impuscat cativa iepuri aratosi pe drum...
off gata...i-ati niste prietene urate...
si...
ai scapat
alexutza213
Postat pe 30 Iulie 2008 14:33
BUNA!As vrea sa nu generalizez,dar eu ti-am scris din expierenta mea cu scorpionii.Stii,parca nu as vrea toata viata sa stai in tensiune si astepti un os de ros.Scorpionii isi iubesc nevestele si nu le impart cu nimeni dar mai au nevoie de ceva-o amanta.Abia atunci se simt impliniti.Daca tu simti ca primesti semnale de la el ,risca si spune-i ce simti .Lor le plac femeile indraznete si inteligente,numai ca se cam tem de ele.Tendinta lor este de a domina si poate de aceea el nu risca sa te acapareze total,ori e consient ca nu te vei lasa dominata.Ei au nevoie de o femeie frumoasa si proasta si dac nu esti asa el te admira dar te pastreaza ca pe ceva pretios.ALEGERA este a ta daca vrei sa i te supui lui trup si suflet pt. ca odata intrata in hora tu v-a trebui sa fii asa cum vrea el ,altfel,vei cam avea de suferit. Asa in general sint pasionali,tandri,iubitori.Daca mai vrei sa ma intrebi ceva si eu sint in masura sa iti raspund,o fac cu placere si in masura timpului disponibil.
agadana2
Postat pe 6 August 2008 14:58
Buna. Da, as mai vrea sa te intreb ceva ...Si daca nu e insurat si tot jocul asta al lui de a soarecele si pisica e doar o metoda de a se razbuna pe mine ? Eu i am cam dat motive....dar la cate mi a dat el....Am vrut sa l incerc!Eu acum sunt intr o ceata totala....Ma iubeste sau nu ma iubeste ? Eu am vb cu el si imi spunea ca nu ma place...imi tot dadea sfaturi si in plus...discutia rece....ca gheata de la inceput se transformase intr un dialog ca de la psiholog- *el* la pacient- *eu*....Imi spunea ca are pe alta....si ca poate in momentul dicutiei noastre exista cineva care se gandeste la mine si nu poate sa mi zica... Mai ciudat e ca, chiar daca ii spuneam ca nu exista....el insista....spunandu mi la un moment dat....PAI EU CUM M AM TREZIT CU O IUBIRE.....?Hmmm...si acum m a lasat cu ochii in soare....

Postat pe 6 August 2008 19:05
Ca sa-i dai motive de ,,razbunare'' se presupune ca ati avut o relatie oricare ar fi fost aia
Daca ati avut o relatie prietenele tale nu stiu de existenta ei ?
Daca stiu ce fel de prietene sunt ele daca accepta sa-i faca jocul lui ?
Pe cine iubeste el daca pe tine nu te place ?
Offff.....ori el ori prietenele tale sunt duse cu pluta iar tu esti barcagiul sef .
iris_4_ever
Postat pe 7 August 2008 10:19
in conditiile i care "prietena de suflet" isi ridica "coada"

Postat pe 7 August 2008 10:22
Sincer,chiar ,te compatimesc!Se vede ca ul iubesti mult,altfel nu vad de ce te-ai crampona atata.Zau ,daca merita!Banuiesc ca esti o fata frumoasa si destepta asa ca i-a fa bine si mai uita-te in jur ;chiar nu gasesti pe nimeni sa merite iubirea ta ? Viata e atit de scurta si sint sgura ca daca tu te-ai mai uita si in stinga si in dreapta ,ti-ai da seama ca universul nu se invirte numai in jurul respectivului.
agadana2
Postat pe 7 August 2008 17:49
Da il iubesc mult si il vad numai pe el. Mi a otravit sufletul scorpionul asta. Ma simt prinsa in vraja lui sau mai degraba panza lui de paianjen Nu exista alta persoana care sa mi placa sau care sa mi faca curte. Il vad numai pe el. Nu am avut o relatie cu el dar acum regret. S a sacrificat pentru mine de multe ori ( nu intru in detalii ca sunt multe ). Colegele si prietenele mele erau si inca sunt geloase pe toate alegerile mele, inclusiv pe el. O sa l iubesc toata viata.

Postat pe 7 August 2008 18:07
Motive de razbunare > flirtul meu cu unii barbati
Prietenele mele stiu ca l plac....si ca sa l uit pentru ca l vedeam ca e cu una din foastele mele prietene si colege gasisem pe altul...tot pe el il vedeam in ala....si am facut prostia sa i spun unei prietene....el a aflat de la aia sau indirect....si asta a fost....in mintea lui crede ca m am culcat cu ala....dar nu a fost nimic de genul asta....in plus de la pupici cu ala...s a ajuns la despartire....deci nici de relatie nu a fost vorba.....dar el s a simtit rau in ziua cand prietenii lui faceau glume proaste cu aluzie la mine si ala....si a plecat pe motiv ca nu se simte bine.....acum ma evita si a luat figura lu ala....ca seamana la fata acum cu ala....
Nu am avut nici o relatie cu scorpionul

Postat pe 7 August 2008 18:18
IMI PARE RAU PT. TINE DAR NU AR FI MAI BINE SA-I VB. SI LUI.INCERCA SA-I IMPARTASESTI MACAR O PARTE DI FRAMINTARILE TALE SI DACA VEZI CA EL ITI RASPUNDE PE ACEEASI UNDA ,COTINUA CU CE TE DOARE.POATE CA EL ASTA ASTEPTA! DACA TE RESPINGE ,INCEARCA SA IL UITI.TIMPUL SI O NOUA IUBIRE TE VOR FACE SA-L UITI.
agadana2
Postat pe 8 August 2008 15:02
Pai am vb cu el....si ma directioneaza spre alte carari...ma evita.... imi spunea ca eu cu el nu avem nici cea mai mica sansa de a fi impreuna ca el este cu alta....Incerc sa l uit dar e foarte greu....sunt multe impedimente care tot la el ma trimit...Si cum am mai spus....am incercat sa l uit si inainte cand il mai vedeam dar in orice barbat il vad pe el....REPET CE AM MAI SPUS IN MES ANTERIOARE > Majoritatea cred ca am avut o relatie cu el....ba mai mult ca m am si culcat cu el....NU A FOST ASA.....mi am dorit sa am o relatie cu el....dar se pare ca totusi eu am gresit ca nu am fost receptiva la unele avansuri ale lui....poate din lasitate sau chiar o teama....Oricum trecutul e trecut...Oricat de timid sau ciudat ar fi daca m ar iubi ar face orice sa fie cu mine....si nu ar exista atatea intrebari si bariere....intre noi doi....Imi fac griji aiurea....poate din cauza depresiei...in care am cazut....Asta e...IUbirea poate aparea de unde nu te astepti....asa ca mai bine sa nu disper....chiar daca acum e un hazard....se vor linisti pana la urma lucrurile....TREBUIE!!!

Postat pe 8 August 2008 19:38
OF,OF!INIMA ASTA!las' ca e mai bine ca nu te-ai culcat cu el.Atunci chiar te-ai fi simtit folosita.Daca el ti-a zis ca nu poate fi nimic intre voi ,mai bine accepta,decat sa stearga cu tine pe jos ,ridica privirea sus si mindra, croiesteti un drum fara atitea suspine si dezamagiri.
agadana2
Postat pe 10 August 2008 12:19
daca nu era scorpion , te mai interesa in mod deosebit?

Postat pe 10 August 2008 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau cariera? 33 De la: Adriancicm 3 Decembrie 2009 14:12
Vi se pare normal? 21 De la: kentfarafiltru 26 Decembrie 2009 11:51
VREAU SA UIT CAT MAI REPEDE DE FOSTA IUBITA 12 De la: kudika_29124 27 Iulie 2013 15:33
normalitate sau nu 11 De la: Barbie30 26 Iunie 2010 21:09
Probleme in cuplu...sinceritatea... 22 De la: rramoramona 23 Septembrie 2013 16:48