Setari Cookie-uri

fete plinute vs fete slabute:D


Cata vreme sunt dragute, senzuale cat de cat tinerele plinute sunt peste cele slabute pentru ca ele arata un grad de feminitate si de voluptate mai evident si mai ridicat, mai incitant, mai atragator pentru sexul opus. Femeia care degaja un magnetism automat, implicit, nu trebuie sa fie ca o trestie de slaba, ea trebuie sa aiba putin abdomen si ceva forme feminine (adica ceva linii unduitoare) in toate partile importante corporale.

Postat pe 29 Septembrie 2008 04:51
De la: rfbercaru, la data 2008-09-29 04:51:55
Cata vreme sunt dragute, senzuale cat de cat tinerele plinute sunt peste cele slabute pentru ca ele arata un grad de feminitate si de voluptate mai evident si mai ridicat, mai incitant, mai atragator pentru sexul opus. Femeia care degaja un magnetism automat, implicit, nu trebuie sa fie ca o trestie de slaba, ea trebuie sa aiba putin abdomen si ceva forme feminine (adica ceva linii unduitoare) in toate partile importante corporale.


Parearea unui barbat e f importanta!!!!!! Formele conteaza!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 29 Septembrie 2008 21:33
Foarte corect spus, foarte, foarte corect. La fel as fi zis si eu.

Postat pe 2 Octombrie 2008 10:15
lil_mariuk
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:05
ma repet....conteaza atitudinea si felul in care stii sa porti o haina,sa ascunzi defecte,sa reliefezi calitati...asta-i tot!
in plus am impresia ca barbatii sunt atrasi de femeile cu forme,slabute...plinute,doesn't matter ...''forme sa aiba''..u know what i'm talking about

Postat pe 3 Octombrie 2008 18:10
nici slabe nici grase! dar conteaza mai intai de toate sufletul!!!!!degeaba ambalajul e frumos daca inauntru e mucegai!

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:02
Lasati sufletu' ca pana se ajunge la el conteaza ambalajul. Ambalajul vinde prima oara nu continutul!
dafffne
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:23
De la: dafffne, la data 2008-10-06 10:23:19Lasati sufletu' ca pana se ajunge la el conteaza ambalajul. Ambalajul vinde prima oara nu continutul!

si aici are dreptate. din totdeuna a contat ambalajul la noi si peste tot.
dar nu conteaza cum esti dc tu te simti bine in pielea ta,ce mai conteaza parerea celor din jurul tau.impuneti respect indiferent de greutate,culoarea parurlui,inaltime.
dc stam sa mai punem intrebari care credeti ca sunt mai apreciate.cele inalte?sau cele scunde?
si tot asa.etc etc:-P noi trebuie sa ne impunem respectul.iar eu votez pt cele mai plinute,pt ca eu sunt una dintre ele:-P
soryanca
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:19
Unde esti plinuta, fata hai, ca in avatar arati beton!
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:53
ambalaj, interior, bla, bla...decat 90/60/90 si proasta de bubuie as prefera de 100kg si minimul de inteligenta...in fine..

Postat pe 6 Octombrie 2008 17:30
De la: Lucia1971, la data 2008-10-06 15:53:35Unde esti plinuta, fata hai, ca in avatar arati beton!

multumesc de compliment,lucia.dar iti spun ca sutn mai plinuta.e adevarat in poa arat mai slba si asta ca in ultima vreme am slabit cam mult,din cauza ritmului de munca,lipsei de timp liber.dar dc as renunta la ritmul asta de munca asi deveni ff repede mai plinuta.:-D
soryanca
Postat pe 7 Octombrie 2008 22:01
Dupa parerea mea ce fata depaseste 175-176 isi gaseste f greu partener , nu pot sa poarte tocuri innalte etc. Nu vreau sa fiu uracioasa si nu mai continui ...
Dupa parerea mea cele mai simpatice sunt cele cu innaltime potrivita intre 1,59 si 176.Sau mai bine spus cele mai castigate nu par nici girafe nici pigmei.
dafffne
Postat pe 8 Octombrie 2008 16:43
eu nu pun atat de tare accent pe fizic...mai inati sa te simti bine in pielea ta! am o prietena care are pe putin 70 kg, dar nici urma de complex!!! eu la un moment dat eram complexata ca sunt prea slaba, stateau hainele pe mine ca pe gardul politiei! dar mi-am dat seama ca nu are rost sa ma consum pentru asta, probabil ma voi ingrasa mai tarziu...

Postat pe 10 Octombrie 2008 12:16
hhhmmmmm....in ce categorie ma inscriu la 1.70....70 kg .....plinuta .....grasuta...sau obeza?
ninushk
Postat pe 15 Octombrie 2008 18:42
o femeie bine facuta, mai ales daca se ....depune proportional

Postat pe 15 Octombrie 2008 19:52
chiar asa si esti.
de-abia acum m-am uitat si eu la poza ta din profil.
arati perfect

Postat pe 15 Octombrie 2008 19:53
multa'm ...game.....
ninushk
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:53
Eu zic ca e cel mai bine sa fi cum te simti u excelent. Oricum nu poti fi pe placul tuturor. Unor barbati le plac fetele slabe , altora plinute si chiar supraponderale, altora micute de innaltime altora innalte , iar la altii nu conteaza. Am vazut si barbati ce aratau bine ce se uitau dupa fete plinute si nu dadeau 2 lei pe cele slabe parca nici nu le vedeau...
dafffne
Postat pe 17 Octombrie 2008 10:39
Eu la 14 ani faceam sport de performanta si aveam la 1,60m 40kg. Eram ca un schelet ambulant. Apoi m-am lasat si, dupa 3 luni, pusesem 8kg pe mine. Mai aratam si eu a om. Acum am 1,67m si 64kg.
Dintre cele doua variante, o prefer pe a doua, ca nu mi se vad coastele ca la malnutriti, am fund, am sani... e drept ca am si o mica burtica, dar nu ma deranjeaza foarte tare. Si, mai ales, intorc barbatii dupa mine capul pe strada
Si continui sa fac sport, este parte din viata mea.

Postat pe 18 Octombrie 2008 17:03
Si am mai observat ceva.
Eu am fost plecata doi ani in Bermuda. Ei bine, cand am venit o data in concediu, mi-am dat seama ce presiune este din partea mass-media ca femeia romana sa se incadreze intr-un anumit tipar. In occident exista show-uri ca Tyra sau How to look good naked care le invata pe femei sa-si accepte corpul asa cum este; de curand chiar a inceput o campanie impotriva promovarii de catre mass-media a modelului de femeie silfida.

Eu as putea fi considerata de unii plinuta in Romania (desi eu ma consider bine), dar in occident sunt super bunaciune.

Ca sa vedeti diferenta.

Postat pe 18 Octombrie 2008 17:08
De la: crista_galli, la data 2008-10-18 17:03:44Eu la 14 ani faceam sport de performanta si aveam la 1,60m 40kg. Eram ca un schelet ambulant. Apoi m-am lasat si, dupa 3 luni, pusesem 8kg pe mine. Mai aratam si eu a om. Acum am 1,67m si 64kg.
Dintre cele doua variante, o prefer pe a doua, ca nu mi se vad coastele ca la malnutriti, am fund, am sani... e drept ca am si o mica burtica, dar nu ma deranjeaza foarte tare. Si, mai ales, intorc barbatii dupa mine capul pe strada
Si continui sa fac sport, este parte din viata mea.




Eu daca as fi barbat as vrea niste sani, un fund acolo, niste coapse, forme, nu oase si coaste....

Postat pe 18 Octombrie 2008 17:09
Clar plinute...sunt mult mai dragute si au mult mai multe calitati decat cele slabute...:)eu ma numar printre cele plinute si ma simt bine in pielea mea...asa k recomand tuturor plinuteleor sa nu mai fie complexate... Va pup cu drag si va urez o zi minunata in care trebuie sa zambiti..:)
ryanna86
Postat pe 20 Octombrie 2008 16:24
ai mare dreptate...un gand bun
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 02:26
plinuta???tu plinuta...arati bine
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 02:30
De la: Georgia99, la data 2008-10-18 17:09:47
De la: crista_galli, la data 2008-10-18 17:03:44Eu la 14 ani faceam sport de performanta si aveam la 1,60m 40kg. Eram ca un schelet ambulant. Apoi m-am lasat si, dupa 3 luni, pusesem 8kg pe mine. Mai aratam si eu a om. Acum am 1,67m si 64kg.
Dintre cele doua variante, o prefer pe a doua, ca nu mi se vad coastele ca la malnutriti, am fund, am sani... e drept ca am si o mica burtica, dar nu ma deranjeaza foarte tare. Si, mai ales, intorc barbatii dupa mine capul pe strada
Si continui sa fac sport, este parte din viata mea.




Eu daca as fi barbat as vrea niste sani, un fund acolo, niste coapse, forme, nu oase si coaste....




iar ai dreptate,Georgia99...
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 02:37
De la: soryanca, la data 2008-10-06 11:19:46
De la: dafffne, la data 2008-10-06 10:23:19Lasati sufletu' ca pana se ajunge la el conteaza ambalajul. Ambalajul vinde prima oara nu continutul!

si aici are dreptate. din totdeuna a contat ambalajul la noi si peste tot.
dar nu conteaza cum esti dc tu te simti bine in pielea ta,ce mai conteaza parerea celor din jurul tau.impuneti respect indiferent de greutate,culoarea parurlui,inaltime.
dc stam sa mai punem intrebari care credeti ca sunt mai apreciate.cele inalte?sau cele scunde?
si tot asa.etc etc:-P noi trebuie sa ne impunem respectul.iar eu votez pt cele mai plinute,pt ca eu sunt una dintre ele:-P


Soriana,tu plinuta???arati chiar f bine...parerea mea
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 02:40
De la: adinuta_as, la data 2008-11-07 02:40:54
De la: soryanca, la data 2008-10-06 11:19:46
De la: dafffne, la data 2008-10-06 10:23:19Lasati sufletu' ca pana se ajunge la el conteaza ambalajul. Ambalajul vinde prima oara nu continutul!

si aici are dreptate. din totdeuna a contat ambalajul la noi si peste tot.
dar nu conteaza cum esti dc tu te simti bine in pielea ta,ce mai conteaza parerea celor din jurul tau.impuneti respect indiferent de greutate,culoarea parurlui,inaltime.
dc stam sa mai punem intrebari care credeti ca sunt mai apreciate.cele inalte?sau cele scunde?
si tot asa.etc etc:-P noi trebuie sa ne impunem respectul.iar eu votez pt cele mai plinute,pt ca eu sunt una dintre ele:-P


Soriana,tu plinuta???arati chiar f bine...parerea mea


soryanca,scuze
adinuta_as
Postat pe 7 Noiembrie 2008 02:42
mda...si eu zic la fel...atitudinea conteaza foarte mult...cum stii sa te pui in valoare, tu ca femeie...uneori am obs ca am mai mult succes la barbati decat altele care sincer mi se par ca arata mult mai bine .....si totusi mie mi se pare mai sexy o femeie mai slabutza cu niste forme bine definite....recunosc desi eu ma incadrez in alt grup..
sw33t_b3by
Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:55
moonlight11,esti prea slaba
Marina_20
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:16
Eu am avut 1.69 inaltime si 58 de kg..aratam bine dar mi se parea ca sunt plinuta..asa ca in 2 luni, nefacand mare efort am slabit si am ajuns la 50 de kg..multa lume imi spune ca am slabit prea mult si se ingrijoreaza ptr mine..altii spun ca arat foarte bine.. am incercat sa ma mai ingras cateva kg dar nu mai pot..si ma chinui de ceva timp..am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea , mai ales ca multe persoane imi spun ca as putea fi model.in prezent..ma simt bine asda cum sunt.
Mie personal imi plac femeile inalte , bine dezvoltate si cu corp atletic.
juggernaut
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mesaj important 1 De la: albe_beea 5 Februarie 2009 15:24
cum scap de droguri? 1 De la: petree 30 Ianuarie 2011 14:02
un sfat... 31 De la: alejandraa20 23 Decembrie 2009 22:48
Jogging 6 De la: RebeccaJgs 6 Noiembrie 2014 12:03
slabirea in partea de sus a corpului... 7 De la: just_laura 12 Septembrie 2009 16:57