Setari Cookie-uri

ingrijirea parului cret

buna, am o mare problema am parul cret si ffff des, fiind foarte des dupa spalare el nu apuca sa se increteasca peste tot(pe deaspura si pe dedesupt se increteste iar la mijloc prea putin )si va dati seama k nu arata prea bine....ce ma sfatuiti sa fac?
shtephy
Postat pe 14 Iunie 2009 15:44
tunde-te in scari,prima sa fie langa lobul urechii...cel de la mijloc nu se increteste pt ca (banuiesc ca ai parul lung) e "greu".Dupa ce-ti speli parul nu te pieptana..da-te doar cu un balsam spary,descurci un pic parul cu degetele si pune un pic de spuma de par(cu capul in jos)si strange in pumni parul pt cateva secunde...si dormi asa,cu parul ud..chiar vei avea par fain
Roxana_Dudas
Postat pe 18 Iunie 2009 10:44
De la: Roxana_Dudas, la data 2009-06-18 10:44:47tunde-te in scari,prima sa fie langa lobul urechii...cel de la mijloc nu se increteste pt ca (banuiesc ca ai parul lung) e "greu".Dupa ce-ti speli parul nu te pieptana..da-te doar cu un balsam spary,descurci un pic parul cu degetele si pune un pic de spuma de par(cu capul in jos)si strange in pumni parul pt cateva secunde...si dormi asa,cu parul ud..chiar vei avea par fain


Da, descurca-ti parul cand are balsam in el... Dupa ce clatesti balsamul (ai grija sa nu-l re-incurci), pune un ser anti-frizz (L'Oreal are unul, cred ca se gaseste si in Romania), balsam spray, usuca parul fara feon (dupa metoda pe care ti-a descris-o Roxana) si nu-l mai pieptana. Asta iti asigura cel putin doua zile de bucle dragutze.
Dor_a
Postat pe 18 Iunie 2009 11:11
Si eu am cam aceeasi problema ca a ta...inainte il tinem prins in coada mereu , avea mult volum si nici nu statea prea cret, dar m-am tuns in trepte, l-am filat putin, il spal de 2 ori pe sapt, il dau cu balsam, nu-l pieptam decat ft rar si atunci cand e ud, de obicei il descalcesc cu degetele, cand se usuca il dau cu ceara, nu ft multa pt ca mi se strica buclele..........spuma am tot incercat si eu insa imi da mai mult volum si mi-l usuca rau de tot..acum chiar imi place cum se aseaza
mady_puppy
Postat pe 18 Iunie 2009 18:51
Si eu am aceasi problema ca tine.
Al meu are firele uscate iar dupa spalare sta electrizat, si fara fir de suvita buclata.
Eu acum fac asa:
- ma spal cu sampon bio (vezi mai jos din care!);
- ma dau cu balsam bio (idem);
- de cand duritatea apei de la oras a crescut nu-l mai clatesc cu apa+otet!!!
- ca sa-l pot descurca il dau cu putin balsam Sunsilk verde doar pe capetele firelor;
- apoi ma piaptan usor si stau cu el liber sa se usuce.
- nu-l tin in prosop deloc, usuca parul!!!
-eu nu-l mai tund in trepte nici...gratis, la mine n-a fost solutia optima din pacate!
Dupa ce este 80% uscat, il ud din nou putin, mai mult la redacina, cu capul aplecat in jos, iar cu ambele maini prind cate un pumn de par si-l imping usor inspre radacina. Jocul asta il fac 2-3 minute.
Apoi il las iar liber sa se usuce, iar la final tot parul e numai suvite carliontate de sus pana jos.
Ma spal la 2-3 zile.
Vara imi este cel mai usor sa il mentin frumos.

E adevarat ca imi ia jumate de ora, dar ma simt atat de bine multumita, merita sa incerci.
90701
Postat pe 22 Iunie 2009 19:12
BUNA.INCEARCA PRODUSE SPECIALE PT PARUL CRET ,F BUN ESTE UN SPRAY DE LA FUDGE LIQUID SKREWD SE NUMESTE,ARE SI UN FACTOR MIC DE FIXARE DOAR CAT SA STEA BINE PARUL SAU DE LA L'OREAL FIX MAX ESTE GEL.O TUNSOARE IN SCARI NU ESTE INDICATA...USUCA L CU DIFUZORUL SI SE VA INCRETI UNIFORM DUPA CARE FOLOSESTE PRODUSE.PE CELE DE MAI SUS LE GASESTI IN SALOANELE GETT'S.
kudika135114
Postat pe 12 Noiembrie 2010 21:10
buna,

Ar trebui sa folosesti un sampon si o masca anti-frizz.

Teddy.
Teddy_V
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:29
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOLUTII PENTRU PAR! 2 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:49
parul gras 8 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08
Vand extensii! 5 De la: balrog 14 Martie 2011 14:14
Garnier Color Sensation... 2 De la: kudika_10630 29 Iunie 2012 13:31
EPILARE DEFINITIVA PIATA ROMANA MAGHERU 1 De la: ANGELIC_STUDIO 27 Martie 2011 12:12