Setari Cookie-uri

par blond uscat

ce remedii aveti pentru parul blond care se usuca vara de la soare?
bineinteles inafara de palarii si alte accesorii care nu prea imi plac...
simonasss
Postat pe 28 Iulie 2008 11:54
exista creme speciale pt protectia solara a parului.. le aplici inainte de a iesi din casa si iti protejeaza podoaba capilara.. nu stiu ce firma sa iti recomand, dar te sfatuiesc sa alegi ceva de calitate( kerastase,bad).. in saloane bune trebuie sa gasesti.. poate chiar si in farmacii

Postat pe 29 Iulie 2008 02:37
ceaiul de musetel este indicat pentru parul blond,trebuie sa te clatesti cu el.
gabimariuta
Postat pe 16 August 2008 10:21
sunt sampoane si balsamuri speciale pt vara cu protectie uv,de asemenea sunt spray uri,seruri cu filtru uv;cele mai bune sunt cele profesionale;si iarasi e bine sa ti faci masti acasa din ulei de masline si de jojoba pt hranire intensa,o data pe saptamana;parul blond are nevoie de ingrijire speciala,deci trebuie mai bine ingrijit si hidratat...



michmichelle
Postat pe 21 August 2008 13:17
va multumesc pentru raspunsuri dar eu as fi vrut sa imi spuneti daca ati folosit vreun produs care sa va faca parul blond, atat de pretentios, superb???
simonasss
Postat pe 25 August 2008 09:59
eu folosesc cu incredere l'oreal elseve anti-rupere ( gama galbena: sampon balsam masca) si te asigur ca o sa fii 100% multumita de rezultate
la_donna
Postat pe 1 Septembrie 2008 17:37
sall! sunt blonda de multi ani..am incercat tot felul de produse pt ingrijire.in prezent folosesc produse din gama Kallos si sunt multumita
corina89
Postat pe 7 Septembrie 2008 19:45
eu sunt blonda de aproximativ 2 ani..am incercat multe produse dar acum pot spune ca am gasit combinatia perfecta samponul si balsamul de la elseve varianta roz cu proteine de perle si masca de la avon cu masline....precizaz ca aveam parul f uscat si lipsit de stralucire dar decand folosesc produsele actuale parului meu ii este f bine...mult succes in alegerea perfecta
cris_bv_2007
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:42
trebuie sa tine cont de natura firului de par . nu marg la toate blondele aceleasa tr .este foarte important sa folosim masca de par si nu balsam . trebuie pusa pe virfuri ,limpezita foarte bine si cu apa rece si un ulei pentru virfuri .bafta
adenuti
Postat pe 17 Septembrie 2008 02:15
De la: adenuti, la data 2008-09-17 02:15:20trebuie sa tine cont de natura firului de par . nu marg la toate blondele aceleasa tr .este foarte important sa folosim masca de par si nu balsam . trebuie pusa pe virfuri ,limpezita foarte bine si cu apa rece si un ulei pentru virfuri .bafta

asa e....nu toate produsele pot fi generalizate.....eu recomand toata gama de la TIGI....perfecta pt parul meu,dar si KERASTASSE....e profi,doar in saloane o poti gasi!!!

Postat pe 18 Septembrie 2008 10:31
De la: karinna27, la data 2008-09-18 10:31:09
De la: adenuti, la data 2008-09-17 02:15:20trebuie sa tine cont de natura firului de par . nu marg la toate blondele aceleasa tr .este foarte important sa folosim masca de par si nu balsam . trebuie pusa pe virfuri ,limpezita foarte bine si cu apa rece si un ulei pentru virfuri .bafta

asa e....nu toate produsele pot fi generalizate.....eu recomand toata gama de la TIGI....perfecta pt parul meu,dar si KERASTASSE....e profi,doar in saloane o poti gasi!!!


orice se aplica pe par,masca sau balsam,nu va acctiona la modul ideal daca parul nu este un pic tamponat cu prosopul,inainte de aplicarea produsului.uleiurile de par sunt multe pelume,dar putne sunt cele care nu imbacsesc parul.recomand serumul ACQUA OLEUM DE LA KERASTASE.
poate parea scump dar se aplica decat o picatura ,numai pe varfuri.
de la prima aplicare se vede clar diferenta.bainn satin nr. 3 este un sampon exceptional pentru par blond,impreuna cu masca nutridifense . toate aceste produse fac parte din gama KERASTASE NUTRITIVE PROFESSIONAL .toate aceste produse se pot gasi la saloaele VOGUE in Bucuresti.si se vor gasi in salonul meu cand voi hotara sa fac unul.

Postat pe 18 Septembrie 2008 12:31
micutzule nu ai zis ca pleci in strainatatzuri ?:P si k nu mai intri pe forum ?
Sabrina_Nede
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:36
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-18 12:36:44micutzule nu ai zis ca pleci in strainatatzuri ?:P si k nu mai intri pe forum ?


AM SPUS CA LEC. NU CA NU VOI MAI FI PE FORUM.

PE FORUM VOI FI MEREU. ORICAT DE TARE DERANJEZ PE UNII
VOI AJUNGE PANA LA NUMARUL 12311287618760762626R2`76`2634

Postat pe 18 Septembrie 2008 14:50
mersi pentru recomandari.
sper sa gasesc produsele si sa le incerc, pt ca m-ai facut curioasa.
simonasss
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:15
De la: simona0803, la data 2008-09-18 16:15:09mersi pentru recomandari.
sper sa gasesc produsele si sa le incerc, pt ca m-ai facut curioasa.


garantez ca vei fi multumita

sunt cele mai bune produse din lume

Postat pe 18 Septembrie 2008 16:20
Micutzule eu n-am retzinut...unde pleci?? Eu care ma hotarasem sa-mi schimb culoarea parului la tine!!!

Postat pe 18 Septembrie 2008 16:46
De la: rock__to_love, la data 2008-09-18 16:46:33Micutzule eu n-am retzinut...unde pleci?? Eu care ma hotarasem sa-mi schimb culoarea parului la tine!!!


la iarna voi fi pe o nava de croaziere in caraibe si la vara voi fi cu avceasi nava in alaska.
urmatoarele 8 luni tocmai bine poti incerca sa lasi parul sa elimine toata acea hena pe care o ai pe par.

foloseste numai smpoane colorante,fara amoniac ,pentru a putea arata ingrijita si cauta sa tai varfuletele macar la 6/8 saptaamani.
atata timp cat ai hena in par va fi greu de facut ceva sa reziste in timp fara a deeriora parul

Postat pe 18 Septembrie 2008 17:13
ajutor....eu insa am o alta intrebare...am parul saten deschis, ten nici inchis nici deschis, ochi verzi si vreau sa ma fac blonda, mai exact culoarea blond-auriu.dar nu stiu ce sa fac pt ca am problema parului gras care trebuie spalat zilnic plus cearcane...ce ma sfatuiti?va rooog. multumesc.
dhanay
Postat pe 18 Septembrie 2008 20:29
MICUTU'.... merci de sfaturi.....

Postat pe 18 Septembrie 2008 22:51
De la: dhanay, la data 2008-09-18 20:29:27ajutor....eu insa am o alta intrebare...am parul saten deschis, ten nici inchis nici deschis, ochi verzi si vreau sa ma fac blonda, mai exact culoarea blond-auriu.dar nu stiu ce sa fac pt ca am problema parului gras care trebuie spalat zilnic plus cearcane...ce ma sfatuiti?va rooog. multumesc.


parul gras ,cu cat este spalat mai des, cu ata se ingrase mai repede.
cauta sa raresti progresiv spalaturile.cauta sa speli doar cu un masaj foarte delicat pe scalp.pune balsamul numai pe lungimi.daca parul tau nu este saten vopsit, blondul auriu ar trebui sa fie foarte usor de obtinut.culoarea ar trebui sa mai imbunatateasca putin si problema parului gras.... foarte putin dar va fi ceva.

parul gras ,se datoreaza cel mai mult glandelor sebacee care, daca sunt stimulate excesiv produc si mai mult sebum ce se vede pe par sub forma de grasime.

spalatul cu apa mai calie,si cu un masaj foarte usor pe scalp ,in timp ar trebui sa imbunatateasca situatia in timp.


cat despre cearcane,nu am nici cea mai mica intentie de-a fi nerespectos dar,multe fotomodele internationale de succes,cu care am avut onoarea sa lucrez ,folosesc CREME PENTRU HEMOROIZI.

stiu ca pare o gluma proasta dar este secretul lor. daca este vreo doctorita intre voi ,sau o farmacista,poate confirma spusele mele.

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:04
De la: karinna27, la data 2008-09-18 22:51:21 MICUTU'.... merci de sfaturi.....


pentru putin

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:05
are dreptate micutul in legatura cu parul gras(am uitat sa-l citez) ,cat despre cremele antihemroizi...nu stiam,dar incep sa vad o oaresce legatura

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:28
legatura intre cremele antihimoroidale si cearcane e faptul ca acea crema pune sangele in miscare...dar inaite de toate,cearcanele pot avea mai multe cauze...mai intai depisteaza cauza(dak nu sunt de la oboseala pot denota probleme renale)
fa un control mai intai

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:36
ortografia bat-o vina...antihemoroidale vroiam sa zic .....deci again:MICUTU ARE DREPTATE!!!

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:39
De la: karinna27, la data 2008-09-18 23:39:03ortografia bat-o vina...antihemoroidale vroiam sa zic .....deci again:MICUTU ARE DREPTATE!!!

asa doamna doctor

multumesc frumos pentru colaborare si va mai astept la noi in studiou la emisiunea PAR BLOND USCAT .

Postat pe 19 Septembrie 2008 01:02
si gasesc acea crema in farmacie?...oricum de la oboseala nu e in nici un caz deoarce de mica am problema asta.multi imi ziceau ca sunt machiata la borduri iar uneori chiar ma enervam.cat despre par...am incercat sa nu il spal asa des dar nu reusesc...va garantez ca a2a zi la mine e ca si cum ar fi a4a zi la altcineva...de asta am zis ca mi-as dori sa imi vopsesc parul ca poate nu se mai ingrasa asa mult si reusesc sa il las macar o zi da si una nu. problema mea era ca daca ma fac blonda si va trebui sa il spal la fel de des am sa ajung sa am o culoare ff spalacita pe par: .dar cred ca am sa incerc doar vb aia''incercarea moarte nu are'' si de ceva...am sa revin imediat la culoarea mea naturala..acel saten deschis.


orikm ma multumesc enorm pt sfaturi
dhanay
Postat pe 19 Septembrie 2008 21:05
la ce fel de doctor tre sa mergi ptr. cearcane. Ca si eu le am de cand sunt mica. Si la mine in familie exista. Si ma enerveaza f tare, nu pot sa stau nemachiata ca par bolnava..
o sa incerc si acea crema.
Am incercat tot fulul de creme ptr ochi dar niciun efect
dafffne
Postat pe 20 Septembrie 2008 01:37
pt parul gras incearca sa folosesti sucul de lamaie (proaspat stors, amestecat cu apa) sau infuzia de menta.. Mentionez ca se limpezeste parul cu ele.. si dau rezultate f bune.

Postat pe 20 Septembrie 2008 01:44
De la: dhanay, la data 2008-09-19 21:05:26si gasesc acea crema in farmacie?...oricum de la oboseala nu e in nici un caz deoarce de mica am problema asta.multi imi ziceau ca sunt machiata la borduri iar uneori chiar ma enervam.cat despre par...am incercat sa nu il spal asa des dar nu reusesc...va garantez ca a2a zi la mine e ca si cum ar fi a4a zi la altcineva...de asta am zis ca mi-as dori sa imi vopsesc parul ca poate nu se mai ingrasa asa mult si reusesc sa il las macar o zi da si una nu. problema mea era ca daca ma fac blonda si va trebui sa il spal la fel de des am sa ajung sa am o culoare ff spalacita pe par: .dar cred ca am sa incerc doar vb aia''incercarea moarte nu are'' si de ceva...am sa revin imediat la culoarea mea naturala..acel saten deschis.


orikm ma multumesc enorm pt sfaturi

acele creme se gasesc in farmacie,de la ''hemorzon'' care e 3 ron pana la ''procto-glyvenol'' in jur de 20ron...poti incerca,nu e daunator,insa ai grija sa nu ajunga in ochi totusi,masezi in sensul invers acelor de ceasornic si pui un strat subtire!!cam atat ,iar in legatura cu faptul ca vrei sa te faci blonda,sa stii ca blondul ususca un pic firul de par,dar cel mai bine intreaba-l pe micutz in legatura cu chestiunea asta

Postat pe 20 Septembrie 2008 07:45
mastile naturale ajuta mult:
1. pt par uscat:
- o lingura mare de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de ulei de masline
- o lingura de vitamina A( farmacie)
Tot se amesteca bine si se pune masca pe par. Se tine 2 h apoi se clateste bine cu apa calda. Daca doar capetele sunt uscate se aplica pe capete.
2. pt par gras:
- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.
Bafta multa!!!!
merycam
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Saten inchis peste roscat va rog ajutati-ma!!! Urgent! 9 De la: kudika_937914 24 Octombrie 2013 16:25
vinde cineva perie rotativa rowenta??? 35 De la: balrog 14 Martie 2011 12:35
vreau sa imi cumpar placa 4 De la: kudika414141 13 August 2011 18:16
Remediu pt parul gras 34 De la: MARIANA_T_ 25 Noiembrie 2011 17:06
Concurs CHI 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:38