Setari Cookie-uri

femeia pesti si barbatul taur..???

am citit multe articole privind compatibilitatea dintre femeia pesti si barbatul taur.se spune ca e cea mai reusita...insa cum ma pot apropia mai mult de el,sa fie deschis si sa putem comunica eficient,stie cineva???
jussst_me
Postat pe 4 August 2008 12:13
si eu sunt peste si el e taur....se spune ca numai in pat sunt compatibili femeia peste si barbatul taur, dar noi am rezistat 4 ani de zile....si inca......nu stim sa traim unul fara altu....trebuie doar sa discutati unul cu altu si sa aveti incredere unul in celalalt.
Bambi89
Postat pe 4 August 2008 16:23
Buna! taurul este cel mai bun ca tata din tot zodiacul.este un familist convins. iar pentru un peste este ideal.nu trebuie sa-l minti si sa-l iei peste picior. sa-i acorzi incredere si sa smta ca esti alaturi de el la greu. Poate ca suna aberant pentru o parte din fete, dar eu iti dau un sfat: nu-i ceda sexual din prima. Ca si leului ii place sa cucereasca. Conteaza foarte mult si ascendentul. eu zic sa faci ceea ce simti. iubeste cu sinceritate si daca e al tau, al tau o sa fie.
di_art
Postat pe 4 August 2008 20:07
di art cred k ai dreptate.am citit ca atunci cand simte ceva mai mult pt cineva atunci ramane statornic in sentimente..insa nu stiu daca acest lucru se aplica si in cazul meu.pt k teoretic "suntem" de 1 luna si ceva impreuna insa nu am reusit sa petrecem prea mult timp impreuna.am vrut s-o las balta pt k am nev de el sa-l simt lg mn,a zis k a inteles ce vreau a fost bn cateva zile iar apoi s-a distantat iar.ma intreb nu stie ce vrea??sau ii place sa-si complice viata de unul singur mai mult decat trebuie?el continua sa ma caute si in momentul in care il tratez cu indiferenta atunci se aprinde si mai tare,insa am obosit de jocul asta..oare asta il caracterizeaza??
jussst_me
Postat pe 5 August 2008 10:53
Fetelor dk avti langa voi un barbat taur- PRETUITI ce aveti. Din punctul meu de vedere e cea mai buna zodie. Iubind un "taur" nu o sa te plictisesti niciodata.............
lusil
Postat pe 10 August 2008 00:06
Depinde de om ..nu toti sunt la fel...Taurul meu , s-a comportat f frumos la inceput , cand eram mai indiferenta fata de el nu stia cum sa fie mai aproape de mine...dupa cateva luni am inceput sa avem dispute , dupa alte cateva luni cand m-am indragostit de el, a inceput calvarul...obtinuse ce a vrut de la mine si era timpul sa ma inlocuiasca cu altcineva...adica incepuse sa se comporte urat cu mine , si m-a inselat:)
El are 27 de ani .. merge pe 28 , si inca mai are relatii de 6 - 7 luni...si nu este dispus sa aibe o familie...
Cand au fost sarbatorile , Pastele si 1Mai , le-a sarbatorit cu baietii , mie spunandu-mi ca nu i se pare normal sa le petreaca alaturi de iubita...deci.. :|

Acum na..nu cred k toti sunt la fel..sunt cazuri si cazuri...
Simone20000
Postat pe 11 August 2008 15:37
ai dreptate simone20000.putem gasii trasaturile generale la toti taurii dar fiecare actioneaza in mod particular.uite al meu are 27 ani.bn diferenta dintre noi e cam mare eu avand 21 si ink nu am experienta lui.el e mult mai calculat si isi poate stapanii sentimentele si aciunile mult mai usor.iar eu de multe ori nu-i pot intelege comportamentul.am descoperit insa ca trebuie sa am rabdare cu el,sa nu-l mint sau sa-l iau peste picior si mai ales sa ii arat k e cel mai cel.si pt mn el chiar este asa.in ceea ce priveste taurul in pat..e fenomenal!!tandru si atent dar si salbatic!e chiar pe gustul meu:))
jussst_me
Postat pe 14 August 2008 11:53
eu varsator,el taur ce parere aveti?
deiutza_20
Postat pe 14 August 2008 22:30
Jussst_ me , imi pare bine ca esti ok cu el. Si noi am avut aceeasi varsta..eu 21 si el 27 . Recunosc..poate si nici eu nu am stiut cum sa il pastrez , insa felul in care s-a comportat el cu mine...mi-a dat de inteles ca nu avea intentii serioase.Si intr-adevar..in pat a fost exact cum l-ai descris si tu :)...chiar doar in acele momente ne-am inteles si noi bine :)
Simone20000
Postat pe 15 August 2008 13:27
simone20000nu stiu ce sa zic suntem la inceput,am avut cateva clipe fff frumoase apoi intrasem intr-o perioada de stagnare:vb putin la tel,msj cand ne aduceam aminte(sau m degraba cand isi aducea el aminte ii rasp si eu)..iar apoi am reluat relatia.el mi-a reprosat faptul k avea nevoie de mai multa atentie din partea mea,sa-l caut m mult.nu zic ca nu imi doream sa fac asta,dar sunt ff orgolioasa.insa acum ceva timp mi-am dat seama k eu chiar sunt indragostita de el si chiar daca as incerca cu altcineva nu ar merge avand in vedere faptul k eu p el il doresc.acum am ales sa-l asaltez cu tel,msj sa ne vdm..las mandria la o parte pt k in iubire nu ar trebui sa existe asa ceva.nush exact unde va duce,amandoi avand programe fff complicate si diferite,insa ce ramane de facut e sa-i arat ca eu chiar vreau sa fiu cu el si k nu e doar un moft pt mn(asa cum ma acuza el incercand sa pozeze in victima).la noi situatia e mai complicata si prin faptul k e o relatie la birou..am evitat initial sa ma bag in asa ceva,insa am zis de ce nu atata timp cat nu amestec munk cu viata personala?!voi ce spuneti,ati face asta???sau m-am riscat prea mult???
jussst_me
Postat pe 15 August 2008 16:46
Explica-mi mai mult "relatia de birou"..si de ce ai evitat sa te bagi in asta. Daca va vedeti de treaba voastra , si relatia nu va afecteaza munca, nu ai de ce sa te risti.
Simone20000
Postat pe 28 August 2008 11:29
De la: jussst_me, la data 2008-08-04 12:13:37am citit multe articole privind compatibilitatea dintre femeia pesti si barbatul taur.se spune ca e cea mai reusita...insa cum ma pot apropia mai mult de el,sa fie deschis si sa putem comunica eficient,stie cineva???


Am fost cu un taur (eu fiind [pesti) . La inceput el este timid, apoi usor usor se integreaza si este fff docil, nu stie ce sa mai faca pentru tine, insa este si foarte incapatanat si-si tine parerea lui, cu greu accepta sfaturi. Pana la urma tine si de educatia primita, nu numai de zodie !

Postat pe 28 August 2008 15:25
mai fetelor..el imi vine un fel de coleg-sef,insa eu nu-i raspund lui in mod direct.chestia e ca initial niciunul nu a facut ceva concret sa arate ceea ce simte pt celalalt,doar mici flirturi,cuvinte cu dublu inteles,priviri,la iesirile cu toti colegii incerca sa fie cat m mult in preajma mea,de ziua mea a vrut sa iesim cu tot stafful sa sarbatorim(desi eu la momentul respectiv aveam p altcineva),cand am fost la un TB in delta a tinut sa merg cu el in masina,sa ciocnim un pahar d sampanie in cinstea mea desi ziua mea trecuse de vreo luna...ma rog,mai multe chestii micute prin care simteam k vrea mai mult dar niciodata nu mergea pana la capat.intre timp ma despartisem de prieten,trecuse pastele si am ajuns "sa fim impreuna".pun ghilimele pt k desi au trecut vreo 2 luni eu nu simt k as avea p cineva,k mi-e prieten macar.de fiecare data cand i-am cerut sa-si faca mai mult timp pt mn imi spunea ca nu are timp k are multe probleme de rezolvat,ca pe el nu-l intelege nimeni..whatever.ajunsese sa imi spuna k el crede k pt mn el nu-i decat un moft,cand de fapt eu tot incercam sa-i arat k chiar am anumite sentimente pt el(scuzati cacofonia).in tot acest timp abia daca ma suna,daca imi trimite msj daramite sa mai ma si vada:(imi spunea ceva de genu k nu stia cum sa se poarte cu mn sa nu ma raneasca in vreun fel pt k stia cat imi place jobul meu si nu care cumva din cauza lui sa renunt la job.am zis bun am sa incerc sa-l caut eu de am sa innnebunesc sa vdm daca asa se schimba ceva.si nu.nu s-a schimbat m nimic.din contra atunci cand nu-l m cautam devenea interesat de mn,ma cauta,etc.in momentul in care i ziceam ca o astfel de relatie nu-i pt mn incerca sa ma convinga sa am rabdare cu el,k e obisnuit de unul sg..in fine..vb la trecut pt k acum desi ne aflam in acelasi stadiu sper sa-i pot zice o data pt totdeauna sa ne limitam la o rel pur profesionala.m-am saturat sa ma amagesc la nesfarsit,sa ma bucur o clipa iar apoi sa nu mai stiu nimic de el saptamani intregi.desi ar trebui sa ne vdm des,nu se intampla nici p departe asa,fiecare avand propriul program.dar cand iti doresti ceva incerci sa iti faci timp..cam asta e fetelor.de-asta am inceput topicul pt k nu stiam daca modul lui de a se purta e caracteristic taurilor sau pur si simplu lui.nush cat de explicita am fost,oricum multumesc pt gandurile si sfaturile voastre.daca va fi sa fie ceva va fi.insa acum stiu ce am de facut.trebuie doar sa fiu mai hotarata.
jussst_me
Postat pe 28 August 2008 16:41
Esti sigura ca nu exista deja cineva in viata lui?
Simone20000
Postat pe 29 August 2008 10:35
sincer???habar n-am!mereu a fost secretos in ceea ce priveste viata sa atat profesionala cat si privata.la birou vine f rar,iar atunci cand vine isi rezolva treburile si pleaca.iar cand e in deplasari n-am nici cea mai vaga idee ce face,cu cn se intalneste.la noi cea mai mare problema este COMUNICAREA.nu spune ce vrea cu adevarat,daca vrea ceva sau nu.judecand din exterior,nu-mi vine sa cred k eu m-ambagat in asa ceva,eu adepta lucrurilor clare.dar iata-ma complacandu-ma intr-o rel care nu prea e.trebuie sa o las balta.chiar daca are27 ani ori nu stie ce vrea,ori i place sa se joace,ori cn stie?!deja m-am saturat sa tot gasesc explicatii.ce pot zice e ca nu va doresc sa treceti prin asa ceva..numai incertitudini si amagiri care nu duc decat la suferinta
jussst_me
Postat pe 29 August 2008 13:54
Stiu cum e...si eu am trecut prin incertitudini si amagiri cu taurul meu de 27 de ani...si asta pentru ca isi gasise pe altcineva , iar cu mine incepuse sa nu mai comunice si sa ma indeparteze...si stai si gandeste-te ce se intampla...ce sa faci..cum sa faci sa fie bine...
Si eu urasc momentele astea, cand nu ai liniste..defapt...cine nu le uraste?
In cazul meu..nu ma ajutau cu nimic sfaturile pe care le primeam , cu toate ca acum imi dau seama ca daca le ascultam era mult mai bine. Asa ca o sa sfatuiesc si eu la randul meu... Incearca sa nu iti mai pui prea multe intrebari de una singura, si sa despici firul in 4. Daca ai cum si e dispus si el , ia-l de o aripa si explica-i cum sta situatia , si incearca sa lamuresti lucrurile cu el , nu de alta, dar sa stii si tu o chestie acolo..daca merita sa te implici sau nu...Asta e parerea mea..poate ca nu sunt persoana cea mai potrivita sa dau sfaturi..dar..asta este parerea mea:)
Simone20000
Postat pe 29 August 2008 17:22
of!!!! dragostea asta cu taurasii e cam complicata...de apropae 4 ani sunt cu un taur. la inceput totul era suuuuper!!! era foarte dragalas si parea foarte indragostit.SE POARTA FOARTE FRUMOS ATUNCI CIND E PROASPAT INDRAGOSTIT. dupa vreo 3, 4 luni au inceput tot felul de probleme, de sunat ma suna rar, de iesit poaate 1 data max 2 ori pe saptamana, nu intelegeam ce e cu el : m-a facut sa ma indragostesc nebuneste de el dupa care s-a dezinteresat de mine (nu intretineam relatii sexuale inca) si totusi am continuat sa fim impreuna. la 2 ani de intilneala a plecat in state pe 4 luni,in care eu l-am asteptat.a inceput sa ma sune abia prin a 2-ua ,3-ea lunam facindu-i-se dor abia atunci!! abia cind a venit,a inceput sa se ataseze de mine si uite asa....deja avem 4 ani. acum 1 luna am aflat ca el a tinut legatura pe net cu o turcoaica (2 ani) in timp ce era cu mine!! a fost scandal mare, dar l-am iertat. l-am pus la incercare prefacindu-ma turcoaica ceea si i-am scris la care el indata a raspuns si i-a si propus sa se intilneasca (a plecat in turcia cu fam sa) cind i-am zis sa renunte la ea stiti ce-mi zicea?? "TE IUBESC PE TINE DAR VREAU S-O VAD SI PE EA, PUR SI SIMPLU S-O VAD SI ATIT". adica taurul este fidel, da?? sau PUR SI SIMPLU nu ma iubeste.........
isadora
Postat pe 30 August 2008 18:44
De la: isadora, la data 2008-08-30 18:44:55of!!!! dragostea asta cu taurasii e cam complicata...de apropae 4 ani sunt cu un taur. la inceput totul era suuuuper!!! era foarte dragalas si parea foarte indragostit.SE POARTA FOARTE FRUMOS ATUNCI CIND E PROASPAT INDRAGOSTIT. dupa vreo 3, 4 luni au inceput tot felul de probleme, de sunat ma suna rar, de iesit poaate 1 data max 2 ori pe saptamana, nu intelegeam ce e cu el : m-a facut sa ma indragostesc nebuneste de el dupa care s-a dezinteresat de mine (nu intretineam relatii sexuale inca) si totusi am continuat sa fim impreuna. la 2 ani de intilneala a plecat in state pe 4 luni,in care eu l-am asteptat.a inceput sa ma sune abia prin a 2-ua ,3-ea lunam facindu-i-se dor abia atunci!! abia cind a venit,a inceput sa se ataseze de mine si uite asa....deja avem 4 ani. acum 1 luna am aflat ca el a tinut legatura pe net cu o turcoaica (2 ani) in timp ce era cu mine!! a fost scandal mare, dar l-am iertat. l-am pus la incercare prefacindu-ma turcoaica ceea si i-am scris la care el indata a raspuns si i-a si propus sa se intilneasca (a plecat in turcia cu fam sa) cind i-am zis sa renunte la ea stiti ce-mi zicea?? "TE IUBESC PE TINE DAR VREAU S-O VAD SI PE EA, PUR SI SIMPLU S-O VAD SI ATIT". adica taurul este fidel, da?? sau PUR SI SIMPLU nu ma iubeste.........


mie mi-a distrus viata un specimen din asta...m-a prins intr-un moment de adanca slabiciune..poate c-a fost mai bine asa, pentru ca numai astfel am putut sa-i descopar adevaratele intentii.
adevarul e ca "taurii" cer cu atata nonsalanta sa li te dedici, supui...incat te intrebi daca nu cumva esti nebun(a), fara inima si nerezonabil(a) daca n-o faci..in adevar, daca intri in capcana asta de a le face pe plac INTRU-TOTUL, nu-i faci decat sa-i plictisesti, obosesti si sa-i determini sa-si caute ceva mai interesant...si-ti vin apoi cu scuza clasica "esti prea buna pt mine" :))), si culmea, tu chiar il crezi..pentru un moment...dupa care iti dai seama cat de naiva ai fost...MAI ALES DACA ESTI "PESTE".
celine31
Postat pe 1 Septembrie 2008 07:39
deci nu-mi vine sa cred k atatea pers s-au confruntat cu aceeasi problema?!sa inteleg ca este o caracteristica a taurilor indiferenta si detasarea cu care trateaza o relatie???!ai dreptate celine31,chiar ma facea sa cred k uite cat de ocupat este el,cate are pe cap..iar eu exact ca si ceilalti nu sunt in stare sa fiu alaturi de el,sa il inteleg.dar oare lor cn le pune capac??e enervant sa vezi cu ce usurinta ranesc alte pers dar pe ei cum i faci sa sufere?sa vada si ei cum e sa fi amagit??la un moment dat cand am vrut sa o rup cu el parea atat de afectat si imi tot spunea sa nu iau o decizie ce ne priveste p amandoi de una sg,credeam k ar trebui sa am rabdare cu el ca poate el simte ceva pt mn dar i-e greu sa se exteriorizeze sau nu stie daca merit..imediat ce am sa-l vad am sa am o discutie cu el pt k nu mai pot sa continui in ritmul asta.cred,de fapt k eu sunt sg care se agita,si se macina k pt el e totul ok.am sa va anunt ce rezolv.va multumes pt sfaturi.stiu k trebuie sa pun cartile pe fata dar am m facut asta si tot in acelasi punct am ramas,dar acum vreau totul sau nimic sa vad cu ce raman!
jussst_me
Postat pe 1 Septembrie 2008 09:42
Sper sa ai succes cu discutia..Si eu cand eram mai pe la inceput , si ma mai ciondaneam putin cu el si propusesem sa ne despartim , tot asa era foarte afectat , si nu stia cum sa faca sa fie bine..apoi cu timpul , cum a zis si celine31 , m-a vazut ca m-am indragostit de el , si ca incepusem sa las mult de la mine ca sa ne fie bine in relatie, si a inceput si dezinteresul. Daca spuneam ca nu imi place ceva , ma facea nebuna , facea in asa fel sa tac din gura si sa ii fiu supusa..nu mai puteam sa discut nimic cu el,pentru ca era de parere ca are dreptate in toate. Si m-am chinuit destul de mult, sa incerc sa fac totul ca inainte , noptile ma tot gandeam si sufeream pt k eram constienta ca ceva este in neregula...Apoi mi-a facut o faza urata,in care mi-am dat seama ca eu reprezentam 0 pentru el , i-am zis ca ne despartim pe bune , el a zis OK !!! si de atunci nu am mai vorbit niciodata...si dupa cateva zile de la despartire , l-am vazut in Carrefour facand cumparaturi cu o fata , de care mi-am dat seama ca erau de ceva vreme impreuna pentru ca la primele intalniri te duci si tu la un suc si nu la cumparaturi...Am suferit mult pentru ca am fost naiva , si am lasat mult de la mine pentru un barbat care nu a meritat nimic din ce i-am oferit( a fost primul) , dar este bine ca am trecut peste si mi s-au deschis mult mai mult ochii si in urmatoarea relatie probabil k voi proceda mai bine...
Simone20000
Postat pe 1 Septembrie 2008 12:55
cred ca "taurii" stiu cel mai bine sa induca "pestilor" sentimentul de vinovatie ...nu stiu cum fac, dar reusesc intotdeauna sa-i convinga ca la ei este problema...ma gandesc ca asa o fi, din moment ce pt ei suntem o "prada" atat de usor de obtinut...in sfarsit, o mai fi vreun "taur" ...cu ascendent mai puternic care se abate de la regula:)

am mai observat o chestie: isi evalueaza intotdeauna partenera din punct de vedere social si ...material! daca nu intrunesti conditiile, (desi ei sunt etalon de imoralitate)si, cu atat mai mult,nu au un statut social si profesional bine consolidat, esti rejectat fara drept de apel..
n-ai succes, nu esti bun? inseamna ca nu meriti efortul... trebuie sa aiba concurenta, sa fie motivat intr-un fel ca sa te vrea in viata lui, ca sa creada ca este ceva serios intre el si partenera lui...trebuie sa fii CINEVA...apoi tu trebuie, totusi, sa fii Sf Filofteia..cu cariera...devotata lui... iar el...la el nu se pune, nu-i asa?:)
celine31
Postat pe 2 Septembrie 2008 07:19
Va rog ptr a 1000-a oara: nu mai impanziti forumul cu astfel de "topicuri". Faceti unul gen "zodii" si postati acolo toate nelamuririle si problemele voastre existentiale. Nu puteti face asta? vreti sa-l fac eu? VA ROG FRUMOS!!!!
e enervant sa caut subiecte de discutie si sa dau numai peste asa ceva, iar astea ocupa ordinea prioritatii afisarii topicurilor. e chiar enervant!
incerc sa va intaleg preocuparea ptr astfel de subiecte ( am spus ca incerc , nu neaparat ca si reusesc)... da, fiecare are dreptul sa se exprime liber, dar va rog mult faceti un topic compact si va intruniti acolo. ar fi o dovada de respect fata de restul utilizatorilor!
va multumesc anticipat!
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:56
adevarat celine.....eu, care nici in fata parintilor nu tac, nu stiu cum , dar in fata LUI tac, pt ca se enerveaza tare daca ceva nu-i convine, si daca imi mai tin punctul de vedere si ne certam , atunci poate sa nu ma sune cu saptamanile si cind il sun eu sa-l intreb de ce nu ma suna, zice : "tu esti de vina, tu trebuie sa suni!" chiar daca cel care ofensa si jignea era el. intr-adevar, il atrage mai tare la mine atunci cind sunt suparata si nu vb cu el. totusi, sustine ca ma iubeste si eu ma inmoi cind il vad, mi-e foarte drag, mi-a intrat pe sub piele...
isadora
Postat pe 2 Septembrie 2008 19:22
daca relatia cu un "taur" aduce atatea incertitudini si nemultumiri, singura solutie e de "luat taurul de coarne" si dus...la corida:) ...numai asa te lamuresti ...desi niciodata nu vor reusi sa fie mai mult decat "diplomati" (a se citi lasi - ei spun ca-ti protejeaza sentimentele!!!...sa fim seriosi!) cu siguranta il pierzi in felul asta, daca n-ai atu-uri, dar si-asa nu aveai decat ...o himera...
trebuie sa fii usor nesimtita, ori mironosita, ca sa-i faci fata unui "taur"...
nu-i place si nu vrea sa-i vii cu probleme, sa-si bata el capul...chuir nu vrea sa le inteleaga ...la cat de egoist e! numai daca interesul lui se imbina armonios cu al tau, s-ar putea sa faca un mic efort...
sensibilitatea "pestilor" cu nesimtirea "taurilor" nu vor fi nicicand compatibile...mai devreme sau mai tarziu, se vor impidica de asta...


celine31
Postat pe 3 Septembrie 2008 07:32
Buna, nu vreau sa te contrazic ai si nu ai dreptate, eu cred ca parerile sunt impartite 50% si nu cred ca asta este motivul pentru care nu te-ai inteles cu prietenul tau relatia ta seamana cu relatia mea doar ca am facut si pasul si ne-am luat dupa care a inceput sa-si dea in patec certuri, banuieli, jicniri plus un copil la mijloc cine este de vina in aceasta relatie din moment ce este tocmai inversul relatiel tale, exact cum ai spus tu nu toti sunt la fel acelasi lucru este si la femei poate nici tu nu ai gasit persoana potrivita poate nici eu plus de asta tu arati si bine comparativ cu partenera mea de viata un barbat cand arata bine este intotdeauna victima femeilor pana cand vorbeste atunci daca respectiva nu baga de seama defectele lui de la inceput se schimba rolurile devine ea victima iubiri, dupa care barbatul obtine ce-si doreste o femeie cand isi doreste sa obtina un lucru reuseste intotdeauna un barbat mai putin in schimb are taria si caracterul sa recunoasca ca nu este in stare sa mearga mai departe iar acest caracter se manifesta prin certuri, inselari, reprosuri etc., daca tu esti cu adevarat in acea fotografie inseamna ca partenerul pe care l-ai avut nu a stiut ce pierde de multe ori la femei frumusetea interioara se etaleaza in exterior cum de altfel esti tu eu din ce am citit fragmentele care le-ai scris pe forum am dedus ca esti singura care nu poate face diferenta ca unul este bun iar celalalt nu este bun ba chiar ai spus ca toti la fel asa este toti suntem la fel dar in primul rand trebuie sa studiezi persoana sa vezi ce da din ea "un fir de iarba in desert este ca o floare in curtea casei... sper ca sa nu ti se para iesit din comun ce am scris eu poate am facut si greseli de exprimare dar in internet exista o scuza m-a grabeam sa ies afara! sper sa mai discutam pe acest forum daca nu deranjez cu ceva sau pe cineva... multumesc mentru timpul acordat. cu respect Ionut---->Hacker!!! Si te-am face parte tot din curaj...
nitui
Postat pe 4 Septembrie 2008 22:28
v-am spus k voi avea o discutie cu el cat de curand insa nu ma gandeam nici o clipa k aceasta discutie nu va avea loc pana in prezent.nu ne-am mai vazut decat 5 minute de doua ori in trei saptamani.ma doare de fiecare data cand ma gandesc la el dar incet incet imi demonstrez singura ca nu ma merita,k aceasta relatie(de fapt,care relatie??)nu poate duce nicaieri,nu a fost,nu este si niciodata nu va fi mai mult cel putin atata timp cat el nu ne acorda nici o sansa.de vorbe m-am saturat.am inceput sa analizez faptele si facand asta realizez ca nu am pt ce lupta.orice alta persoana in locul meu ar fi renuntat si si-ar fi curmat suferinta de mult.asta fac si eu de ceva timp.spuneam k ne-am vazut cateva clipe la birou in atatea saptamani.nush cum dar am reusit sa-i arat ca totul e in regula cu mn,chiar nu am de ce sa arat cat sufar.am sa-mi vad de viata mea.ii spusesem clar k vreau sa disutam nici macar nu si-a batut capul sa vb,deci pt ce sa mai ma gandesc eu???unii chiar nu merita!!
jussst_me
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:19
Eu m-am despartit de un taur dupa 2 ani de certuri si indiferenta din partea lui.In ultimul timp nu imi mai acorda atentie, si nu ii mai convenea nimic la mine.
Cand a aflat ca l-am prins ca vorbea cu o prietena de-a mea pe net, a plecat si de o saptamana nu mai stiu nimic de el.
Acum nici nu stiu ce sa mai fac, pe langa faptul ca nu imi mai raspunde la telefon, nu mai pot da de el, ma face sa ma simt eu vinovata.
Oare de ce sunt atat de dificili taurii astia?
andreutza2
Postat pe 14 Septembrie 2008 18:54
Anreutza esti pro sexului animalic?????

Te`ai despartzit de un TAUR ?????????
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:16
pai ce vrei mai sabrina sa se desparta de un BOU????
deja e prea mult pt neuronul meu....
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:21
doamneeeee....si eu care ma speriasem k mi`a dat calu papucii
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta,,,,el fecioara,,,,,, 31 De la: kudika_1034339 19 Octombrie 2018 11:59
SAL 6 De la: alexya_hazel_eyes 23 Februarie 2009 13:18
El capricorn-ea gemeni. 3 De la: Iradiatu_ 4 Februarie 2009 22:24
Si totusi... leu + rac = ??? 51 De la: franziska_eu 4 Februarie 2012 22:38
well despre barbatii in functie de zodie...fideli sau infideli? 54 De la: ubita_mea2003 13 Martie 2012 17:26