Setari Cookie-uri

eu- fecioara, el- berbec

la prima vedere nicio sansa...voi ce ziceti??
ralukiss
Postat pe 3 August 2008 23:45
Draga Ralukiss,
Eu zic ca sansele sunt la cei doi, indiferent de zodii. Eu fac parte dintr-un astfel de cuplu de 12 ani. Nu e deloc usor, pentru ca berbecul este destul de impulsiv, de egoist dar stie si fecioaa ce sa faca in astfel de conditii. Relatiile incep intr-un fel, legat de marea indragosteala, si pe urma evolueaza, in functie de nevoile si dorintele celui implicat. Noi am evoluat spre un mare respect fata de celalalt, spre o dragoste fara margini pentru copilul nostru. Cum sa spun...e un fel de drag de dragul a tot ce facem impreuna. Am dobandit intre timp si arta de a fi incapatanati pe rand, asa ca relatia poate fi minunata, daca cei doi asta isi doresc. Trebuie totusi sa retii, ca indiferent cat de mare si negrul e norul, in scurt timp apare si soarele!
anca_v
Postat pe 5 August 2008 12:32
Nu stiu de ce, dar de cand ma stiu am fugit de barbatii din zodia berbec. Eu sunt fecioara, dupa zodie. Si faza tare, exact in momentul de maxima agresivitate si capriciozitate fata de barbati, cand altoiam fara mila orice defect al celui cu care ma intalneam, fara nicio retinere... mama lor de parsivi...cine credeti ca-mi puse frana, brusc si fara drept de apel?! Un berbec. Si frate, relatia asta chiar merge. E incapatanat, dar nu aiurea si chiar lasa de la el mai mult decat mine. E ambitios ca dracii aia, dar pentru noi, nu intre noi. E atent si cald. E pasional, nu romantic la extrem, doar atat cat e nevoie... E comunicativ pe toate planurile, amuzant si plin de initiativa; s-a dovedit un sprijin real si solid la nevoie... Stiu ca am langa mine un barbat echilibrat si puternic, care nu doar spune, ci chiar face, care ma respecta si ma iubeste, care e implicat si loial. Asta mi-a dovedit pana acum. Ce mai... Un barbat de casa, cel pe care-l cautam. Doar ca nu m-as fi gandit nici intr-o mie de ani sa-l caut in zodia asta... Asa ca ma bucur ca el nu se lasa influentat de zodii deloc si ca m-a sacait pana am acceptat sa-l cunosc mai bine. Acum nu-i mai dau drumul, pentru ca e singurul barbat langa care nu imi este frica deloc sa visez un NOI, o familie, o casa, copii! Berbecul asta imi ofera siguranta si afectiunea de care fecioara din mine are nevoie ca sa se desfasoare fara retineri ca femeie, iubita si sotie. Noi sa fim sanatosi, ca trecem cu bine de toate. Pana la urma mama si tata nici nu trebuiau sa treaca de a 2-a intalnire, conform astrelor... dar n-au decat 27 de ani de casnicie reusita si armonioasa. Asa ca fecioaro, da-i o sansa si tu berbecului tau si vezi ce iese. S-ar putea sa iti placa! Succes si o viata frumoasa!
Tzuka_mica
Postat pe 17 August 2008 05:57
toata perioada de la 16 la 27 de ani am fugit de relatie cu un berbec dar intr-o perioada cind eram dezamagita de toti am acceptat ,eu capricorn el berbec.Dupa prima intilnire m-a invitat la el acasa,seara a spus ca pot ramine daca vreau,am ramas,dupa 7 zile am devenit sotia lui,avem 2 copii ,un baiat si o fata,au trecut 32 de ani,nu cred ca exista pe lume un alt barbat mai bun,adevarat este impulsiv si incapatinat,sintem doi cornorati dar cind unul este mai nervos celalalt calmeaza spiritele si totul se rezolva in pat,este foarte afectiv,i-mi plac mingiierile lui ,chiar dupa 32 de ani are acelasi apetit sexual,am realizat multe in viata impreuna ,am calatorit prin toata lumea,nu stiu care sint defectele berbecului,deoarece si cind greseste realizeaza ceva pozitiv
LASCIVA
Postat pe 6 Septembrie 2008 10:13
:) ma bucur enorm pt voi. Insa, se pare ca eu nu am avut atata noroc. nu merge, nu a mers, si cu siguranta nu va merge niciodata. Cand sunt "optimista", si ma gandesc ca poate, poate va merge, nu fac decat sa ma mint....asta este... Se zice k si deziluziile isi au rolul lor in viata, te trezesc la realitate..
ralukiss
Postat pe 9 Septembrie 2008 16:02
dar relatia dintre un capricorn eu si un taur el cum ti se pare?
rali_matei
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:01
buna..prietenul meu este berbec si suntem impreuna de 4 ani.avem o relatie deosebita si nu cred ca zodiile conteaza atat de mult.la inceputul relatiei citeam mult despre compatibilitate pana am descoperit ca ca dragostea e tot c conteaza,nu certurile cauzate de incapatanare..sau anumite caracteristici ale zodiei.depinde doar de voi ca relatia sa mearga
marcela_amititicai
Postat pe 19 Ianuarie 2009 10:56
Superb! Sunt berbec si ma regasesc perfect in descrierea facuta,felicitari, daca berbecul tau nu a fost langa tine cand ai scris este inca si mai incurajator. Oricum, asa sunt berbecii. Inca ceva, pana pe la 40 e tentat sa se verifice si in relatia cu alta. Culmea, fara ca dragostea pentru partenera sa inceteze catusi de putin. Va reveni inca si mai afectuos la cuib. Dupa 40 nu va mai fi curios sau nu va mai avea avea nevoie de verificari pentru a crede in el insusi. Pentru ca, lucru curios, pentru un luptator, are un psihic pacatos,labil, e un luptator care nu crede in el insusi, de aceea orice victorie il costa mult pentru ca supraevalueaza obstacolul. Vai si amar de un obstacol atacat cu atata disperare. Dar lupta lui va fi intotdeauna justa
adrianonicescu
Postat pe 3 Februarie 2009 18:44
Am o relatie de 4 ani cu un berbec iar eu sunt fecioara , si este ce-a mai frumoasa relatie pe care am avut-o vreodata .
Un berbec te apara si te domina cu toata dragostea lui, iar fecioara iubeste prin al iubi cu tot ul.
ileana_1969
Postat pe 12 Februarie 2009 12:23
De la: ileana_1969, la data 2009-02-12 12:23:16Am o relatie de 4 ani cu un berbec iar eu sunt fecioara , si este ce-a mai frumoasa relatie pe care am avut-o vreodata .
Un berbec te apara si te domina cu toata dragostea lui, iar fecioara iubeste prin al iubi cu tot ul.


Vai
G_Bogdan
Postat pe 12 Februarie 2009 12:53
berbeci ma impresioneaza prin energia vitala si persuasiune.ador prietenele mele din aceasta zodie! barbatii sunt cuceritori si nebunatici. pentru toti berbecutii, va doresc o luna electrizanta! :http://www.horoscoptv.ro/0_236_horoscop-lunar-berbec_01.htm
mika_i
Postat pe 14 Iulie 2009 13:51
salut fetelor eu sunt sagetatoare iar iubitul meu este berbeac ce ziceti vom fi compatibili?
kudika080625
Postat pe 18 Noiembrie 2009 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Berbec-fecioara 2 De la: kudika_9935 17 Iunie 2012 13:12
Barbatul Gemeni poate ierta? 19 De la: kudika_girl90 15 Aprilie 2016 12:39
Geniile si zodiile 519 De la: bogdan_elenaN 7 Ianuarie 2012 02:35
hmm... 9 De la: lumimari 24 Iunie 2009 09:24
Ptr gospodine 26 De la: S_K_ 17 Aprilie 2011 22:57