Setari Cookie-uri

Dilema....frumos sau mai putin simpatic???

La Radio Erevan suna intr-o zi un tip cu o dilema:d-le as vrea sa ma insor si........nu stiu ce sa aleg o tipa frumoasa sau mai bine una mai uratica???Daca ma insor cu una frumoasa o sa roiasca toti in jurul ei si pana la urma s-ar putea sa plece cu altul!!!....daca iau una urata n-o sa mi-o fure nimeni,dar cum sa traiesc langa ea??!!!Ce sa fac...?
Radio Erevan raspunde:d-le problema dumitale s-ar traduce asa...ori accepti sa mananci o prajitura cu prietenii...ori un rahat de unul singur!!!!

Aceasta este o gluma....dar serios vobind credeti ca traiul langa o persoana frumoasa este supus indoielii??? sau ca viata langa o persoana care nu trece drept superbitate este mai putin incitanta?? ori pur si simplu.....voi ce/cum ati alege????
mell_30
Postat pe 5 August 2008 15:23
Eu clar aleg persoana frumoasa, daca exista si sentimente la mijloc, evident.. Pai de ce sa aleg una urata? Celor care li se pare greu traiul langa o femeie(sau barbat) frumoasa inseamna ca nu au suficienta incredere in propriile calitati si capacitati.. Si stau mereu cu frica in san, ca poate poate apare unul sau una ,,MAI,, si ei raman cu buza umflata. La radio se refereau la o prajitura sau un rahat.. Aleg prajitura, fara urma de indoiala. Dar intre o prajitura cu vanilie (simpatica) si una cu vanilie, frisca si capsuni( frumoasa).. o aleg pe cea care ingrasa mai putin sau pe cea care imi cade mai bine la stomacel. In cazul persoanelor.. pe cea la care tin mai mult si langa care ma simt mai bine.

Postat pe 5 August 2008 15:45
Foarte detaliat raspunsul tau......mai ales ca ai facut referire si la prajituri (cei de la radio ii raspund tipului folosind niste comparatii....ceva de genul: femeia frumoasa este ca si o prajitura buna s-ar putea sa pofteasca si altii la ea si sa trebuiasca sa o imparti cu prietenii.....cea urata o aseamana cu o gustare mai putin apetisanta,deci cu sporite sanse sa o mananci singur,adica cu alte cuvinte sa te bucuri numai tu de ea.... )
Personal as alege persoana de care ma leaga puternice trairi(chiar daca in termenii celor de la Radio Erevan n-ar putea fi...ca o prajitura super,ci poate doar o prajitura buna)....Citeam de curand si intr-un ziar de tipii considerati ,,playboy,, de Bucuresti....nu atat de frumosi dupa gustul meu(si nu sunt ca vulpea care nu ajunge la struguri si spune ca oricum sunt acri)dar cu siguranta plini de bani si fitze(sau f plini de ei)si am avut asa confirmarea convingerilor ca,un astfel de tip,chiar si casatorit si la casa lui.......nu va ramane barbatul unei singure femei(oricat de ,,buna,, ar fi cea pe care o are alaturi) Si nici nu m-ar incanta sa ma afisez cu un astfel de tip nu sunt genul....prefer mai degraba un tip comun,dar pt care sa fiu unica....si sa ma faca fericita si cea mai iubita(stiu ca pt unele fete/pt gustul unora suna aiurea.........dar eu si cand am vazut Cirano de Bergerac am simtit ca as putea iubi un barbat mai putin simpatic,dar atat de indragostit de o femeie........si apoi frumusetea este trecatoare este de preferat sa fie sentimente adevarate si trainice)
Cred ca fiecare alege asa cum ii dicteaza inima/constiinta,dar cred ca persoanele care au alaturi o partenera/un partener frumos dezvolta un sentiment de gelozie constant si....explicabil zic eu!!!Nu pt ca nu ar avea incredere in propriile calitati,ci pt ca suntem oameni...supusi ispitei si oricand poti calca stramb....
mell_30
Postat pe 6 August 2008 11:07
Pai eu l-as alege pe ala care mi-ar cadea cu tronc, adica pe cel de care-mi place(indiferent daca este frumos sau urat pentru majoritatea lumii). Frumos sau urat, oricum trebuie sa aiba ceva in cap, preferabil sa fie o idee mai inteligent decat mine ca sa-mi tina interesul viu.
lore27
Postat pe 6 August 2008 11:27
Nu ma prea ghidez dupa criteriul estetic in alegerea persoanelor din jurul meu pt. ca nu consider ca acest aspect este cel mai important. Daca poate intruni calitatile care mi se par mie a fi esentiale si persoana ar fi si frumoasa cu atat mai bine. Dar nu as renunta la alte calitati pe care le consider a fi fff importante in favoarea frumusetii.

Postat pe 21 Septembrie 2008 02:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
valentine's day sau dragobete??? 11 De la: clau_chibiusa 1 Februarie 2009 22:07
Curiozitate... 10 De la: valy90 17 Octombrie 2010 14:18
Cine spune ca intr-o fata si un baiat nu poate fi o relatie de prietenie si doar atat??? 6 De la: geo_x 13 August 2009 12:27
VA ROG FRUMOS AM NEVOIE DE SFATURI 13 De la: Ioana_a 10 Martie 2009 22:06
relatie la distanta 1 De la: 2 Decembrie 2009 12:57