Setari Cookie-uri

exista relatii prin telefon? sau cel putin inceputuri de relatie?

poate o persoana indiferent de sex sa aiba o reletie cu un ,,prieten/a'' si tie ca individ sa iti ,,miroase'' a altceva?

Postat pe 7 August 2008 09:21
fi mai clar!

Postat pe 7 August 2008 09:41
da, se poate... oricum , exista foarte multi care s-au "combinat" prin telefon.... puterea cuvintelor....

Postat pe 8 August 2008 01:46
De la: geo32, la data 2008-08-07 09:41:58fi mai clar!


pai am mai aflat ...una...alta.. despre partenera mea... de niste telefoane... si... ,,ce am facut? am vb la telefon... atit'' mi-a spus..

Postat pe 8 August 2008 08:47
sfatul meu , prieteneste, ceea ce a incercat ea sa faca a fost sa te linisteasca si sa nu iti atraga atentia, dar telefonul/internetul (puterea cuvintelor) daca ii place ce va auzi va fi curioasa , daca curiozitatea ei merge mai departe va vrea sa cunoasca , daca va vrea sa cunoasca va face o greseala, ai grija sa nu treaca mai incolo de curiozitate ,
O zi cat mai buna
ionut_mirel
Postat pe 12 Septembrie 2008 02:26
Te-ai gandit ca poate tu esti cel care e paranoia???Ca poate ea a vorbit dar la telefon...???
sweetpink
Postat pe 12 Septembrie 2008 03:15
Poate sa fie de fapt mai sigur e o relatie pe net care dupa e normal sa o continui la telefon daca sunt persoane din orase diferite...

Postat pe 12 Septembrie 2008 13:47
buna!eu cred ca exista asemenea relatii,din experienta proprie spun asta...doi fosti prieteni i-am cunoscut prin intermediul telefonului,si relatiile au "functionat" nu prea mult 6 luni;))bine ca in acest timp ne-am intalnit si abia atunci mi-am putut da seama ce fel de persoane sunt
purpule_paranoia
Postat pe 13 Septembrie 2008 20:57
una e sa vorbesti cu cineva la telefon, iar alta, complet altceva e sa vorbesti fata in fata. ma refer la persoane necunoscute...

orice e posibil, dar nu cred ca ai motive de ingrijorare. mie mi s-a intamplat ceva asemanator, dar exact invers. am vorbit cu cineva la telefon, m-a sunat un tip si am vorbit, vreo 5-6 zile la rand, cate o ora, doua. si dupa m-a sunat si eu nu puteam sa vorbesc, si i s-a parut ca fac baza si s-a suparat. dupa 2 zile m-a sunat o tipa, prietena lui, sa ma intrebe de cand am nr respectiv si daca m-am intalnit cu el. so...nu ai de ce sa-ti faci griji.
De cat timp vorbesc la telefon?
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 21:08
De la: ionut_mirel, la data 2008-09-12 02:26:52 sfatul meu , prieteneste, ceea ce a incercat ea sa faca a fost sa te linisteasca si sa nu iti atraga atentia, dar telefonul/internetul (puterea cuvintelor) daca ii place ce va auzi va fi curioasa , daca curiozitatea ei merge mai departe va vrea sa cunoasca , daca va vrea sa cunoasca va face o greseala, ai grija sa nu treaca mai incolo de curiozitate ,
O zi cat mai buna


problema este ,,ca sa ma dau mare'' nici eu nu sint de ieri...de azi.... si am obsevat greselile.... si am aflat mult mai multe... de fapt..

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:44
De la: Ralukiss, la data 2008-09-13 21:08:59una e sa vorbesti cu cineva la telefon, iar alta, complet altceva e sa vorbesti fata in fata. ma refer la persoane necunoscute...

orice e posibil, dar nu cred ca ai motive de ingrijorare. mie mi s-a intamplat ceva asemanator, dar exact invers. am vorbit cu cineva la telefon, m-a sunat un tip si am vorbit, vreo 5-6 zile la rand, cate o ora, doua. si dupa m-a sunat si eu nu puteam sa vorbesc, si i s-a parut ca fac baza si s-a suparat. dupa 2 zile m-a sunat o tipa, prietena lui, sa ma intrebe de cand am nr respectiv si daca m-am intalnit cu el. so...nu ai de ce sa-ti faci griji.
De cat timp vorbesc la telefon?


1. era o persoana cunoscuta ei, ,,din tinerete''
2. din prostie si-a uitat parola de mail si am intrat.... si am vazut poze cu ochii ei trimise ,,ca sa ii faca ziua mai frumoasa''
3.vorbeau la telefon si de 3...4..x pe zi ... si asta cind nu eram acasa..

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:47
De la: sweetpink, la data 2008-09-12 03:15:22Te-ai gandit ca poate tu esti cel care e paranoia???Ca poate ea a vorbit dar la telefon...???



eee.. poate oi fi... nu zic ca nu.... dar ,,instictele'' functioneza... si de obicei nu prea te inseala.... si in mare parte am avut dreptate...
treaba e un pic ,,nai complicata''

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:52
De la: stefancelmic, la data 2008-09-22 10:47:40
De la: Ralukiss, la data 2008-09-13 21:08:59una e sa vorbesti cu cineva la telefon, iar alta, complet altceva e sa vorbesti fata in fata. ma refer la persoane necunoscute...

orice e posibil, dar nu cred ca ai motive de ingrijorare. mie mi s-a intamplat ceva asemanator, dar exact invers. am vorbit cu cineva la telefon, m-a sunat un tip si am vorbit, vreo 5-6 zile la rand, cate o ora, doua. si dupa m-a sunat si eu nu puteam sa vorbesc, si i s-a parut ca fac baza si s-a suparat. dupa 2 zile m-a sunat o tipa, prietena lui, sa ma intrebe de cand am nr respectiv si daca m-am intalnit cu el. so...nu ai de ce sa-ti faci griji.
De cat timp vorbesc la telefon?


1. era o persoana cunoscuta ei, ,,din tinerete''
2. din prostie si-a uitat parola de mail si am intrat.... si am vazut poze cu ochii ei trimise ,,ca sa ii faca ziua mai frumoasa''
3.vorbeau la telefon si de 3...4..x pe zi ... si asta cind nu eram acasa..


de vreo 2 ani... cerd eu...din ce ,,am aflat''

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:54
De la: dulcik_ubita, la data 2008-09-12 13:47:38Poate sa fie de fapt mai sigur e o relatie pe net care dupa e normal sa o continui la telefon daca sunt persoane din orase diferite...


persoana este din acelasi oras

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:55
Atunci ciudat....

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:20
nu exista relatie prin telefon. poate k ea are o relatie cu omul respectiv, dar nu prin telefon...
alexutzab
Postat pe 29 Septembrie 2008 15:05
relatie prin telefon? nu cred
s26
Postat pe 29 Septembrie 2008 15:34
pai tocmai de aia am intrebat daca se poate, pentru ca nici eu nu prea cred... dar am zis ca de... poate o fi si genul asta de relatie.... cu atit mai mult ca mi sa spus ca e un ,,prieten'' vechi.... gogoasa pe care nu o inghit... ca e prea mare...

Postat pe 30 Septembrie 2008 07:37
De la: s26, la data 2008-09-29 15:34:29relatie prin telefon? nu cred


eee... bine.... se mai intilneau ,,accidental'' citeodata.... prin natura jobului...

Postat pe 30 Septembrie 2008 07:40
si eu vorbesc cu un prieten vechi tot prin tel
si am un prieten stabil dar nu m-am intalnit cu el
poate sa vorbeasca la tel
dar tot la TINE TINE
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:15
De la: stefancelmic, la data 2008-09-30 07:40:46
De la: s26, la data 2008-09-29 15:34:29relatie prin telefon? nu cred


eee... bine.... se mai intilneau ,,accidental'' citeodata.... prin natura jobului...


Poate discutau la telefon despre contracte s.a.m.d. de mai scrii ca se intilneau prin natura jobului, iar pozele erau doar niste oferte
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:28
vise...floricele pe campii :)))

Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:29
aveam o foarte buna prietena care si-a cunoscut actualul iubit cu care e de cca 5 ani, prin telefon;
faza e cam asa , a luat nr din agenda mea, la recomandarea mea de a ... glumi... si totul a inceput sa fie din ce in ce mai serios !!
edviga
Postat pe 11 Noiembrie 2008 17:56
Relatii prin telefon sau internet ...se poate , eu de exemplu ajunsesem sa iubesc pe cineva pe net fara sa ne fi vazut vreodata insa multumesc lui dumnezeu ca mi-a trecut pentru ca era diferenta de varsta intre noi si chiar daca el zicea ca nu e nici o problema sunt sigura ca nu am fi avut nici o sansa .
mara66
Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:04
exista relatii prin telefon? sau cel putin inceputuri de relatie?

nu cred ca exista inceputuri dar sfarsituri cu siguranta pot sa iti dau cateva zeci de exemple....

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:06
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-11 18:06:01exista relatii prin telefon? sau cel putin inceputuri de relatie?

nu cred ca exista inceputuri dar sfarsituri cu siguranta pot sa iti dau cateva zeci de exemple....




:))) ca de obicei, you rock 111

Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:19
tu stii toate detaliile. sunt multe lucruri de care trebuie sa tii cont. dar daca sunt din acelsi oras si vb de 3 - 4 ori pe zi la telefon atunci nu prea suna bine pt tine.
fluturasalb85
Postat pe 12 Noiembrie 2008 13:24
da, si eu am patit la fel ca mara, imi pare rau de tot ce s-a intimpalt, el vroia doar sa se distreze si sa-i treaca timpul mai repede si a iesit ceva urat, era casatorit, eu la fel, ne-am pierdut capul ca, normal, daca ne-am inteles pe net, eram ca si cand ne cunosteam de o viata si in momentul in care ne-am intilnit fizic, nu mai era nimic de facut, am fost luati de val, fara sa tinem cont de nimic, inclusiv ca era o diferenta de varsta mare, apoi necazuri ... si totul a inceput ca si la prietena initiatorului topicului, nevinovat, cu convorbiri pe net si apoi la telefon
nefer
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:18
De la: Georgia99, la data 2008-11-11 18:19:06
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-11 18:06:01exista relatii prin telefon? sau cel putin inceputuri de relatie?

nu cred ca exista inceputuri dar sfarsituri cu siguranta pot sa iti dau cateva zeci de exemple....




:))) ca de obicei, you rock 111
da, eu cred ca exista...si la mine a inceput la fel, prin telefon...un joc dragut si nevinovat care a cerut mai mult...ne-am intalnit ulterior, ne-am placut si am continuat...numai hazardul ne-a adus unde ne aflam, nimic regizat!
cubica08
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:15
De la: brighy, la data 2008-08-08 01:46:56da, se poate... oricum , exista foarte multi care s-au "combinat" prin telefon.... puterea cuvintelor....
4041971
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
s-a schimbat mult si nu stiu ce sa fac sa fie ca inainte 5 De la: glorya20onna 20 Februarie 2009 16:26
Nu sunt sarbatorile uneori depresive? 10 De la: speranta1 1 Septembrie 2009 21:30
este ceva anormal sa iti doresti un copil la varsta de 18 ani? 20 De la: Greenie 31 August 2009 13:38
Ce ar trebuii sa facem... 10 De la: concordia 11 Noiembrie 2009 09:32
sf.mihail si gavril 2 De la: kudika_alexutza 8 Noiembrie 2009 15:49