Setari Cookie-uri

EA rac-EL fecioara!?!

Eu sunt rac iar fostul meu prieten era fecioara...si nu prea ne intelegeam.. Ce prere aveti voi despre "combinatia" asta?!?
blindgirl
Postat pe 5 August 2008 21:00
SI FOSTUL MEU PRIETEN ERA FECIOARA SI EU RAC SI DUPA 8 ANI M-AM SATURAT SA MAI TRAG DE ACEA RELATIE. SUNT INCHISI IN EI SI NU STIU SA SE DISTREZE.
BINE MAI DEPINDE SI DE LA CAZ LA CAZ. CE SA ZIC: BAFTA IN CONTINUARE
vsimona
Postat pe 6 August 2008 15:13
Mersi la fel! Eu cred ca noi doi eram prea diferiti si de aceea n-a functionat..
blindgirl
Postat pe 6 August 2008 19:13
si eu sunt rac si fostul meu prieten fecioara...e drept nu prea avea simtul umorului si mai era si foarte critic, exact ca o tzatza . are si multe parti bune: foarte optimist...enervant de optimist ( nu-i rau, dar uneori e bine sa fii si putin realist) si solidar. dar limba lui ascutita a cantarit mai mult decat toate. dar trecand peste toate astea ar fi fost ok
juliakiara
Postat pe 7 August 2008 10:09
Mie nu mi s-a parut optimist,din contra...ingrozitor de pesimist...ce e drept,mai depinde si de persoana, de educatie, etc..
Si da, parca sunt niste tzatze, nu te contrazic
Cred ca nu degeaba nu le este recomandat femeilor-rac un barbat-fecioara...
In plus, sunt imaturi(dar cred ca aceasta este o "trasatura" caracteristica barbatilor in general...
blindgirl
Postat pe 7 August 2008 18:40
Fostul meu prieten era cat se poate de matur si cat se poate de introvertit si oricat m-am zbatut sa iesim in oras si oriunde(de discoteca nu mai zic)tot nu am reusit pe deplin. Macar putin asa cum as fi dorit atunci.Oricum nu stiu daca merita sa mai vb despre el, pentru ca dupa ce m-am despartit mi-am dat seama ce inseamna a trai cu adevarat o relatie si nu numai.
vsimona
Postat pe 8 August 2008 17:05
Eu Fecioara..el Rac..nu mai credeti in chestii de genu`.. n-au nici o treaba ..parerea mea..totu` depinde de persoana cealalta...Vreau sa zic k in horoscop scrie k totu merge ok...si chiar asa e. E cel mai bun prieten, ii pot spune orice oricand despre oricine si ma face sa rad juma` de ora incontinuu! Totu` depinde de la caz la caz :) poate k relatie de prietenie merge mai mult dekt o relatie sentimentala. :-?? who knows?

Postat pe 8 August 2008 17:09
daca e sa o luam asa singurii 2 barbati din viata mea pe care i-am iubit cu adevarat au avut nefericirea de a fii "fecioare" ,evident eu sunt rac.
combinatie tampita pt c la pat ne intelegeam perfect pe cand in rest...au tendinta de a se autovictimiza intr-un mod pe care pe mine ma calca pe nervi inmod constant asa ca.... nue o combinatie fericita.
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 August 2008 17:13
....SE PARE CA MA ARUNC SI EU IN O RELATIE ....ma arunc , metaforic vorbind....incerc si eu combinatzia rac- si eu fecioara....curios ce o sa iese... va tzin la curent ...aparent totul e ok , nimic diferit de ceva ce a mai fost cu alte combinatzii de zodii :)
ionut_mirel
Postat pe 23 August 2008 03:03
Eu sunt rac iar sotul meu este fecioara.Suntem casatoriti de 20 de ani si avem 2 copiii absolut superbi.Sstiu ca nu o sa ma credeti dar in 20 de ani de casnicie nu ne-am certat nici macar o singura data...ne-am mai impuns cate putin............dar certuri nu au existat niciodata.Poate ca si diferenta de ani dintre noi si-a spus cuvantul......sunt 8 ani diferenta.Eu aveam 18 ani cande ne-am casatorit el 26...Nu regret absolut nici o clipa petrecuta alaturi de el.Intradevar sunt o fire putin mai dificile fecioarele........nu stiu sa se distreze(unele) dar trebuie sa va ganditi bine in viata daca va distractie sau stabilitate economica si iubire adevarata. De voi depinde.
Cryssy19
Postat pe 26 August 2008 13:17
Hi, fetelor! Eu citesc de o perioada de timp ce primesc pe aici, dar abia acum mi-am facut curaj sa si raspund.De ce? Pt ca acum am si ce spune.. Adica acum am o relatie :eu rak el fecioara, de 6 luni. Avem niste varste mai avansate, asta nu inseamna ca avem si experienta, mai ales eu Eu sunt vaduva de apr 3 ani, el divortat de 8 ani. El crai, eu aproape \\\\\\\"virgina\\\\\\\". Relatia merge, nu unsa dar e ok. Au dreptate cele care spun ca fecioarele, barbati nu prea sunt maturi si sunt critici, se vad perfecti si ceilalti sunt plini de defecte.El apreciaza anumite calitati la mine, dar mi-as dori sa mai vada si altele, dar nu intotdeauna se intampla sa avem ce ne dorim.Singuratatea este mult mai urata decat o relatie care schioapata putin. Asta e parerea mea. Ideea de a mai fi singura, in zile cu soare in care daca ai cu cine iesi sau plimba este minunat, este infioratoare si nu o doresc nimanui.Sfatul unei femei de peste 40 ani este: daca puteti face concesii \\\\\\\"nu unele care sa iti puna in pericol demnitatea\\\\\\\" faceti-le, pt ca e minunat sa ai un barbat langa tine, care sa te alinte, si sa te iubeasca atat cat e in stare el.Mult noroc in dragoste va doresc! Mary
lady_mary_05
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:35
am citit si eu raspunsurile voastre in legatura cu relatia dintre rac si fecioara.
eu sunt rac si el fecioara si suntem castoriti de 6 ani, avem un baietel de 4 ani.
la inceput totul a fost ok, dar acum e dezastru, imi vine sa iau cimpii, este adev. ca exista diferente intre cele doua zodii, si foarte mari, enorm de mari.
noriana_80
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:24
hmm ... si eu sunt rac si el fecioara ... va contrazic un pic .. pentru ca racii sunt un pic mai egoisti vor mai mult ... asa k daca v-ati multumi cu mai putina iubire din partea iubitului/sotului .. o sa vedeti ca stie sa se faca si placut( sotul/iubitul)
nu shtiu .. dar acum depinde si de la caz la caz .. asa cum fiecare zodie sunt diferite .. eu zic ca rac-fecioara este o combinatie perfecta doar daca stiti sa vedeti in ea
juwairiyah
Postat pe 27 Decembrie 2008 20:37
Cand iubesti cu adevarat numai conteaza zodia!
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 23:05
Buna...da..eu sunt rac iar el fecioara. Cea mai buna cmbinatie de zodii dupa parerea mea. Fecioarele sunt persoane cu simtul umorului dar tot odata foarte realiste si mature. Poate ca este si diferenta de varsta intre noi de 5 ani. Dar ne intelegem perfect. Avem aproape 2 ani impreuna. Nu am avut certuri, nicodata, o data sau de doua ori poate doar niste contraziceri. Pana la urma depinde de fiecare persoana, desi de obicei tot ce se spune despre zodii sunt lucruri adevarate, mai sunt si execeptii. Oricum bafta la toata lumea si iubiti-va!
Andalina13
Postat pe 1 Octombrie 2010 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator-barbatul gemeni 6 De la: carmen_healthy 18 Noiembrie 2010 00:43
FEMEIA BALANTA cu barbatul BALANTA 11 De la: amina26 6 Aprilie 2010 23:10
Barbatul berbec 28 De la: maxidanny 6 Decembrie 2010 09:19
o parere ? :D 21 De la: Flowers 28 Martie 2011 10:59
Berbec .. 20 De la: kudika062084 23 August 2009 22:28