Setari Cookie-uri

Barbatul sagetator

Buna fetelor
Spuneti-mi si mie daca stiti cum sunt acesti barbati intr-o relatie? eu sunt varsatoare Abia am cunoscut un tip sagetator, suntem atrasi unul de celalalt dar mi se pare ca nu comunicam suficient, e cam tacut Face gesturi dragute pt mine, insa nu prea reusesc sa il inteleg Ma ajuta cineva? ati avut de a face cu barbati sagetatori , cum sunt ei, nu incerc decat sa aflu pareri sau vreun sfat in legatura cu ei, pentru ca am suferit destul de pe urma barbatilor
unika_ea
Postat pe 1 Februarie 2009 12:31
eu sunt sagetatoare si cam stiu cum "functioneaza" barbatii sagetatori ei se plictisesc cam repede sunt superficiali umbla din floare in foare dar sunt cam stangaci si aerieni uneori. am intalnit cativa sagetatori fff indragostiti si fideli, ce i drept mai rar asa ceva, si crede ma k baietii astia fac aproape orice pt pretenele lor chiar le iubesc deci un sagetataor poate sa fie fidel dak se indragosteste cu adevarat numai k e mai greu k indragostitul la ei. eu iti doresc succes dar nu ti face mai sperante cu el mai asteapta, timpul iti va spune daca merita sau nu

Postat pe 2 Februarie 2009 13:49
alte pareri mai sunt ? Cum se comporta cand tine la cineva ? Mie mi-a facut niste faze urate sagetatorul asta insa fara sa isi ceara scuze macar, nuj ce sa mai cred.... HELP me
unika_ea
Postat pe 8 Februarie 2009 16:08
ASEA SUNT EI DE OBICEI NU SI CER SCUZE....LI SE PARE CA TREBUIE SA I ACCEPTI ASEA CUM SUNT.....STAI LINISTITA UNII DINTRE EI AU CEA MAI MARE NESIMTIRE POSIBILA.....E CEVA NORMAL PT EI..................................ORICUM BAFTA
lorenna_00
Postat pe 25 Februarie 2009 12:33
Hmmmmm e adevarat ca atunci cand se indragosteste se schimba .Inainte cand eram doar prieteni putea sa ma jigneasca si nici sa nu-si bata capul,acum insa,isi cere scuze la tot pasul,chiar si cand nu e cazul E foarte atent,grijuliu...ce sa mai ,parca e alt om
OneLastBreath
Postat pe 25 Februarie 2009 14:50
cum se vede ca nu-i stii deloc!

nu-s nesimtiti la capitolul scuze ci la capitolul "curiozitati excesive" si incapatanare cat cuprinde confunda incapatanarea cu ambitia deseori. la capitolul scuze, meriti scuzele...o sa se scuze.
meriti scuzele si inca nu s-a scuzat....se da cu capul de pereti ca nu stie cum sa se exprime sau nu intelege ce a gresit.
urmeaza-ti intuitia de varsator si totul va fi bine
~
PS: nice try guys...sau probabil ca iar mi se pare mie
ecce_cortex
Postat pe 26 Februarie 2009 20:26
As vrea sa fii mai mult decat constienta ca de cele mai multe ori nu reprezinta zodia cat reprezinta personalitatea fiecarui barbat/om.Incearca mai bine sa-l descoperi incetul cu incetul, spune-i unde a gresit , da argumente vorbelor aduse, si dc nu gasesti intelegere cu el...stii ce ai de facut.Va descoperiti unul pe altul.Si eu sunt cu un sagetator, si la inceput nici eu nu intelegeam cam ce vrea el de la viata.Parca se contrazicea singur.Si am inceput cu timpul sa ne spunem parerile, sa cadem la comun de-acord dc era cazul:), sa fim pe aceeasi lungime de unda.Si uite asa au trecut 4 ani.Inca traiesc cu el, si in legatura cu iubirea , mie mi-a spus cuvintele magice dupa 2 ani....dar am simtit in fiecare zi sentimentul suprem.Multa bafta! P.S :Fii tu insati...de asta se va indragosti el, nu incerca prea mult sa-l intelegi, cu timpu se va lasa el inteles.
ramona_elisa
Postat pe 26 Februarie 2009 23:12
De la: unika_ea, la data 2009-02-01 12:31:31Buna fetelor
Spuneti-mi si mie daca stiti cum sunt acesti barbati intr-o relatie? eu sunt varsatoare Abia am cunoscut un tip sagetator, suntem atrasi unul de celalalt dar mi se pare ca nu comunicam suficient, e cam tacut Face gesturi dragute pt mine, insa nu prea reusesc sa il inteleg Ma ajuta cineva? ati avut de a face cu barbati sagetatori , cum sunt ei, nu incerc decat sa aflu pareri sau vreun sfat in legatura cu ei, pentru ca am suferit destul de pe urma barbatilor



http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/22593/quote/337510.html#
deci nu
mai gandeste-te....de mai multe ori si o sa ajungi la concluzia ca nu prea are sens
daca nu faci cum vor ei ii bai http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/22593/quote/337510.html#

oricum din toata chestia asta numai tu o sa suferi

eu sunt sagetator si am avut prieten si sagetator si varsator :P
sweet_alinush
Postat pe 28 Februarie 2009 16:35
intr-adevar si-a cerut scuze.... dar ma cam indeparteaza prin gesturile pe care le face La un moment dat i-am zis sa o ia fiecare pe drumul lui decat sa ma consum din cauza lui Dar...surprinzator mi-a zis ca nu vrea, ca tine la mine...Ma zapaceste cu totul Oricum stau f prost la capitolul incredere in barbati si totusi pun suflet, asa sunt eu....
Nu-s chiar o copila si imi dau seama cand tine cineva la mine si am simtit cand suntem impreuna ca simte ceva pt mine, dar nu pot sa inteleg de exemplu cum poate sa promita ceva si sa ma sune dupa 24 ore Asta e o alta faza care mia facut-o Si-a cerut de data asta iertare....ma cautat, dar nuj.....asa is ei interiorizati? nu prea vb cu mine, doar daca trag eu de el imi spune daca nu, nu
Cand suntem impreuna totul e frumos dar cand pleaca simt ca parca uita de mine Ii las libertate destula, nu il stresez cu telefoane sau mesaje dar el uita sa ma sune sau are alte treburi ....
Nuj de ce dar cred ca mi s-a pus "pata" pe el Daca era altul il lasam demult


Pareri .... pooopici astept
unika_ea
Postat pe 5 Martie 2009 01:02
De la: unika_ea, la data 2009-02-01 12:31:31Buna fetelor
Spuneti-mi si mie daca stiti cum sunt acesti barbati intr-o relatie? eu sunt varsatoare Abia am cunoscut un tip sagetator, suntem atrasi unul de celalalt dar mi se pare ca nu comunicam suficient, e cam tacut Face gesturi dragute pt mine, insa nu prea reusesc sa il inteleg Ma ajuta cineva? ati avut de a face cu barbati sagetatori , cum sunt ei, nu incerc decat sa aflu pareri sau vreun sfat in legatura cu ei, pentru ca am suferit destul de pe urma barbatilor


Nu stiu sa-ti spun exact,dar cred ca e al treilea topic despre barbatul sagetator..
Iti spun eu cum e ...Nu conteaza in ce zodie te-ai nascut cat conteaza educatia ,mediul in care traiesti si personalitatea...
Sunteti atrasi?Normal ,sunteti la inceput,sa vezi dupa un an....

Nu am avut de-a face pe plan sentimental cu un sagetator ,dar cunosc cativa...Specimene reusite...In linii mari sunt buni!Adica e de bine
ella_c
Postat pe 5 Martie 2009 06:19
Cu sunatul dupa 24 de ore stiu cum e Si mie poate sa-mi zica ca vine in 15-20 de minute si sa vina peste 7 ore Ce-i drept,vine cu o gramada de scuze pregatite Eu m-am obisnuit deja,m-am invatat sa-l accept asa cum este si sa-i ofer toata libertatea de care are nevoie.Nu-l stresez si nu-i fac scene daca nu se tine de cuvant.Cu alte cuvinte,incerc sa fiu femeia ideala pt el E complicat,insa daca intr-adevar tii la el,merita.Bafta
OneLastBreath
Postat pe 5 Martie 2009 11:47
De la: OneLastBreath, la data 2009-03-05 11:47:51Cu sunatul dupa 24 de ore stiu cum e Si mie poate sa-mi zica ca vine in 15-20 de minute si sa vina peste 7 ore Ce-i drept,vine cu o gramada de scuze pregatite Eu m-am obisnuit deja,m-am invatat sa-l accept asa cum este si sa-i ofer toata libertatea de care are nevoie.Nu-l stresez si nu-i fac scene daca nu se tine de cuvant.Cu alte cuvinte,incerc sa fiu femeia ideala pt el E complicat,insa daca intr-adevar tii la el,merita.Bafta


pe bune??nu sunt parolisti?
ella_c
Postat pe 5 Martie 2009 11:52
Al meu nu prea e,mai ales daca e vorba de timp,nu prea are notiunea timpului,sau asa e el mai zapacit
OneLastBreath
Postat pe 6 Martie 2009 01:01
am citit mesajele voastre si m-am gandit sa-mi dau si eu cu parerea un pic asa
am avut o relatie de un an cu un sagetator.... o perioada(pana am inceput eu sa-l iubesc) a fost mai mult decat ok, dar apoi cand si-a dat seama ca il iubesc a inceput sa se schimbe ne certam din orice, nu-i convenea nimic daca nu raspundeam la telefon facea scandal("erai cu altul, n-ai timp de mine" si chestii de genul asta), daca nu raspundea el la telefon trebuia sa inteleg ca avea treaba....ca sa ne intalnim trebuia sa ma duc eu la el(stateam cam la 100km distanta) si daca ne certam bineinteles ca intotdeauna era "vina mea", el mereu era victima, orice as fi facut nu era bine
in fine.....ma bucur ca am reusit sa ies din relatia asta ca oricum aveam numai de suferit
dar asta nu inseamna ca sunt toti la fel, so....take care
onytza90
Postat pe 23 Martie 2009 14:44
De la: OneLastBreath, la data 2009-03-05 11:47:51Cu sunatul dupa 24 de ore stiu cum e Si mie poate sa-mi zica ca vine in 15-20 de minute si sa vina peste 7 ore Ce-i drept,vine cu o gramada de scuze pregatite Eu m-am obisnuit deja,m-am invatat sa-l accept asa cum este si sa-i ofer toata libertatea de care are nevoie.Nu-l stresez si nu-i fac scene daca nu se tine de cuvant.Cu alte cuvinte,incerc sa fiu femeia ideala pt el E complicat,insa daca intr-adevar tii la el,merita.Bafta



exact asa ma comport si eu, pt simplul fapt ca nu vreau sa-l pierd
cand e cu mine parca sunt in Rai, dar in unele momente parca se distanteaza si ma ignora, ca mai apoi sa isi ceara zeci de scuze; nu`l bat la cap, ma comport uneori chiar ft indiferenta(de ex. azi am fost plecata si nu i-am spus nimic; in jumate de ora m-a sunat de 6 ori, mi-a lasat un mesaj vocal+ un sms) imi spune in fiecare zi ca ma iubeste "la infinit"
e tot ce cautam la un baiat ....bine, mai putin unele faze care ma lasa confuza, in rest totu okay ;)

exemplele fetelor de mai sus imi dau speranta...am citit mult cum ca zodiile nu ar compatibile si la un moment dat m-am speriat :| dar acum vad ca se poate si sunt in culmea fericirii, avand in vedere ca sunt la inceput de drum cu el, mai exact 3 luni
Bianca_Cristina
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:29
De la: Bianca_Cristina, la data 2009-04-05 20:29:30
De la: OneLastBreath, la data 2009-03-05 11:47:51Cu sunatul dupa 24 de ore stiu cum e Si mie poate sa-mi zica ca vine in 15-20 de minute si sa vina peste 7 ore Ce-i drept,vine cu o gramada de scuze pregatite Eu m-am obisnuit deja,m-am invatat sa-l accept asa cum este si sa-i ofer toata libertatea de care are nevoie.Nu-l stresez si nu-i fac scene daca nu se tine de cuvant.Cu alte cuvinte,incerc sa fiu femeia ideala pt el E complicat,insa daca intr-adevar tii la el,merita.Bafta



exact asa ma comport si eu, pt simplul fapt ca nu vreau sa-l pierd
cand e cu mine parca sunt in Rai, dar in unele momente parca se distanteaza si ma ignora, ca mai apoi sa isi ceara zeci de scuze; nu`l bat la cap, ma comport uneori chiar ft indiferenta(de ex. azi am fost plecata si nu i-am spus nimic; in jumate de ora m-a sunat de 6 ori, mi-a lasat un mesaj vocal+ un sms) imi spune in fiecare zi ca ma iubeste "la infinit"
e tot ce cautam la un baiat ....bine, mai putin unele faze care ma lasa confuza, in rest totu okay ;)

exemplele fetelor de mai sus imi dau speranta...am citit mult cum ca zodiile nu ar compatibile si la un moment dat m-am speriat :| dar acum vad ca se poate si sunt in culmea fericirii, avand in vedere ca sunt la inceput de drum cu el, mai exact 3 luni





Tu ce zodie esti? Sunt curioasa
OneLastBreath
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:51
Sunt ok barbatii sagetatori,toti barbati sunt ok pana la un moment dat ...ca si femeile dealtfel...depinde cat de bine va potrivitzi in toate ...in mentalitate, in conceptii, in spirit ...asa ca iubiti-va mult si mai lasatzi zodiile ca nu's 2 oameni la fel daramite o zodie intreaba :*!!!
Bafta !!!
__LL__
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:43
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:52
De la: OneLastBreath, la data 2009-04-05 20:51:32
De la: Bianca_Cristina, la data 2009-04-05 20:29:30
De la: OneLastBreath, la data 2009-03-05 11:47:51Cu sunatul dupa 24 de ore stiu cum e Si mie poate sa-mi zica ca vine in 15-20 de minute si sa vina peste 7 ore Ce-i drept,vine cu o gramada de scuze pregatite Eu m-am obisnuit deja,m-am invatat sa-l accept asa cum este si sa-i ofer toata libertatea de care are nevoie.Nu-l stresez si nu-i fac scene daca nu se tine de cuvant.Cu alte cuvinte,incerc sa fiu femeia ideala pt el E complicat,insa daca intr-adevar tii la el,merita.Bafta



exact asa ma comport si eu, pt simplul fapt ca nu vreau sa-l pierd
cand e cu mine parca sunt in Rai, dar in unele momente parca se distanteaza si ma ignora, ca mai apoi sa isi ceara zeci de scuze; nu`l bat la cap, ma comport uneori chiar ft indiferenta(de ex. azi am fost plecata si nu i-am spus nimic; in jumate de ora m-a sunat de 6 ori, mi-a lasat un mesaj vocal+ un sms) imi spune in fiecare zi ca ma iubeste "la infinit"
e tot ce cautam la un baiat ....bine, mai putin unele faze care ma lasa confuza, in rest totu okay ;)

exemplele fetelor de mai sus imi dau speranta...am citit mult cum ca zodiile nu ar compatibile si la un moment dat m-am speriat :| dar acum vad ca se poate si sunt in culmea fericirii, avand in vedere ca sunt la inceput de drum cu el, mai exact 3 luni





Tu ce zodie esti? Sunt curioasa




sunt rac
Bianca_Cristina
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:51
si izbitu` meu e sageataaaaaaaaa
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:53
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-06 15:53:28si izbitu` meu e sageataaaaaaaaa


pai bine bine... dar cum e la voi? k shi primu meu iubi a fost sagetator... io fiind fecioara... shi am asteptat dupa el vreo 3 ani... apoi au urmat 4 ani de relatie cu multe nabadai, dureri de cap, lacrimi, scandaluri... etc... shi iote k pana la urma io l am parasit k el statea din comoditate cu mine... shi dupa ce l am parasit shi am intrat in hora cu un rac! alta durere de cap, dar mult mai urata!.. dupa aia iar cu sageata... dar deja sentimentele mele erau demult apuse... ale lui abia rasarite - ale sagetatorului... shi acu s cu un geaman f rabdator... k io s tare chitibushara... shi gandesc mult.. shi rastalmacesc shi....nu mai sufar :D k mi am gasit nashu... sageata shi racu la un loc! sunt happy people! shi acolo la tn scria k nu prea ne merge - fecioara cu geaman... dar iote k e o relatie destul de ok... poate avem sansa trecutuluipe care ni l cunoastem aman2... k ne stim de cand eram bebei chiar :D
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:54
Uofff sagetatorii astia....
OneLastBreath
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:56
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-06 17:54:38
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-06 15:53:28si izbitu` meu e sageataaaaaaaaa


pai bine bine... dar cum e la voi? k shi primu meu iubi a fost sagetator... io fiind fecioara... shi am asteptat dupa el vreo 3 ani... apoi au urmat 4 ani de relatie cu multe nabadai, dureri de cap, lacrimi, scandaluri... etc... shi iote k pana la urma io l am parasit k el statea din comoditate cu mine... shi dupa ce l am parasit shi am intrat in hora cu un rac! alta durere de cap, dar mult mai urata!.. dupa aia iar cu sageata... dar deja sentimentele mele erau demult apuse... ale lui abia rasarite - ale sagetatorului... shi acu s cu un geaman f rabdator... k io s tare chitibushara... shi gandesc mult.. shi rastalmacesc shi....nu mai sufar :D k mi am gasit nashu... sageata shi racu la un loc! sunt happy people! shi acolo la tn scria k nu prea ne merge - fecioara cu geaman... dar iote k e o relatie destul de ok... poate avem sansa trecutuluipe care ni l cunoastem aman2... k ne stim de cand eram bebei chiar :D


ehh si eu am tot 3 ani (pe 21 apr ii fac) cu sageata mea si ne intelegem bine..
ehh ne`am mai certam, ne`am mai impacat.. dar nici`unul n`am putut sta fara celalalt...
cateodata ma enerveaza de`mi vine sa`i dau cu ceva in cap dar il iubesc si mai trec cu vederea......
ne iubim si asta e tot ce conteaza... si sper sa fie totul bine in continuare
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 20:03
De la: OneLastBreath, la data 2009-03-05 11:47:51Cu sunatul dupa 24 de ore stiu cum e Si mie poate sa-mi zica ca vine in 15-20 de minute si sa vina peste 7 ore Ce-i drept,vine cu o gramada de scuze pregatite Eu m-am obisnuit deja,m-am invatat sa-l accept asa cum este si sa-i ofer toata libertatea de care are nevoie.Nu-l stresez si nu-i fac scene daca nu se tine de cuvant.Cu alte cuvinte,incerc sa fiu femeia ideala pt el E complicat,insa daca intr-adevar tii la el,merita.Bafta




dar totusi...de ce sa fim indiferente intr-o relatie doar ca sa le aratam ceva, sa ii facem cumva s reactioneze.... de ce atata razboi de orgolii? atatea teste....sa vedem care cedeaza primul, care rezista mai mult, care iarta primul, care lasa mai mult de la el....


e aiurea

ideea e ca iar mi-a facut faze, dupa care ii pare rau dar nu face destul ca sa imi arate asta... Vad ca incepe sa tina mai mult la mine si intr-un fel nu ii vine sa creada ca "ce i-am facut"

unika_ea
Postat pe 8 Aprilie 2009 12:08
De la: unika_ea, la data 2009-04-08 12:08:45
De la: OneLastBreath, la data 2009-03-05 11:47:51Cu sunatul dupa 24 de ore stiu cum e Si mie poate sa-mi zica ca vine in 15-20 de minute si sa vina peste 7 ore Ce-i drept,vine cu o gramada de scuze pregatite Eu m-am obisnuit deja,m-am invatat sa-l accept asa cum este si sa-i ofer toata libertatea de care are nevoie.Nu-l stresez si nu-i fac scene daca nu se tine de cuvant.Cu alte cuvinte,incerc sa fiu femeia ideala pt el E complicat,insa daca intr-adevar tii la el,merita.Bafta




dar totusi...de ce sa fim indiferente intr-o relatie doar ca sa le aratam ceva, sa ii facem cumva s reactioneze.... de ce atata razboi de orgolii? atatea teste....sa vedem care cedeaza primul, care rezista mai mult, care iarta primul, care lasa mai mult de la el....


e aiurea

ideea e ca iar mi-a facut faze, dupa care ii pare rau dar nu face destul ca sa imi arate asta... Vad ca incepe sa tina mai mult la mine si intr-un fel nu ii vine sa creada ca "ce i-am facut"





Pe mine de multe ori ma excita "razboaiele de orgolii"
Pe de alta parte insa,intr-adevar e greu sa te afli intr-o permanenta competitie.... Dar dupa cum am zis mai sus,daca se merita,te inarmezi cu destula rabdare, tarie de carcater si il "infrunti",cu intelectul desigur,pt ca taaaaare le mai plac dezbaterile intelectuale :sml-happy0009

Apropo,ce i-ai facut de nu-i vine sa creada ?
OneLastBreath
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:43
si totusi...se zice ca pe sagetatori ii intereseaza actul (sexul) in sine si nu tu, desi te face sa te simti cea mai importanta fata din viata lui

am vazut ca sunt pe forum cativa baieti sagetatori...e careva sincer sa ma lamureasca la chestia asta ca tare vreau sa stiu ce e in capu lor

multzu
Bianca_Cristina
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:31
vreau si io o sageata directa
matracucu
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:45
De la: OneLastBreath, la data 2009-04-08 14:43:02
De la: unika_ea, la data 2009-04-08 12:08:45
De la: OneLastBreath, la data 2009-03-05 11:47:51Cu sunatul dupa 24 de ore stiu cum e Si mie poate sa-mi zica ca vine in 15-20 de minute si sa vina peste 7 ore Ce-i drept,vine cu o gramada de scuze pregatite Eu m-am obisnuit deja,m-am invatat sa-l accept asa cum este si sa-i ofer toata libertatea de care are nevoie.Nu-l stresez si nu-i fac scene daca nu se tine de cuvant.Cu alte cuvinte,incerc sa fiu femeia ideala pt el E complicat,insa daca intr-adevar tii la el,merita.Bafta




dar totusi...de ce sa fim indiferente intr-o relatie doar ca sa le aratam ceva, sa ii facem cumva s reactioneze.... de ce atata razboi de orgolii? atatea teste....sa vedem care cedeaza primul, care rezista mai mult, care iarta primul, care lasa mai mult de la el....


e aiurea

ideea e ca iar mi-a facut faze, dupa care ii pare rau dar nu face destul ca sa imi arate asta... Vad ca incepe sa tina mai mult la mine si intr-un fel nu ii vine sa creada ca "ce i-am facut"





Pe mine de multe ori ma excita "razboaiele de orgolii"
Pe de alta parte insa,intr-adevar e greu sa te afli intr-o permanenta competitie.... Dar dupa cum am zis mai sus,daca se merita,te inarmezi cu destula rabdare, tarie de carcater si il "infrunti",cu intelectul desigur,pt ca taaaaare le mai plac dezbaterile intelectuale :sml-happy0009

Apropo,ce i-ai facut de nu-i vine sa creada ?



pe mine incep sa ma oboseasca destul de mult "razboaiele" de orgoliu .... nu se mai merita in ziua de azi sa iti pierzi timpul cu asa ceva... nu mai am rabdarea sa ii arat cum sunt, sa ma "vada"

Ce i-am facut..nuj Cred ca l-am atras dandu-i un sut un fund (scuze de expresie) dar chiar asa a fost ! Am fost eu insami ! Am observat lucrul asta din ce in ce mai des....barbatului daca ii dai cu sutul, atunci il atragi si mai mult , abia atunci e interesat

Chiar asa am ajuns fetelor? sa nu mai gasesc unul care sa aprecieze sinceritatea si respectul ?
unika_ea
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:42
De la: just_laura, la data 2009-04-08 17:45:16vreau si io o sageata directa



vrei? ti-l imprumut pe al meu ... si vezi apoi daca iti mai trebuie
unika_ea
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:47
De la: unika_ea, la data 2009-04-09 15:47:16
De la: just_laura, la data 2009-04-08 17:45:16vreau si io o sageata directa



vrei? ti-l imprumut pe al meu ... si vezi apoi daca iti mai trebuie


e amenintzare sau promisiune????
matracucu
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o femeie capricorn si un barbat sagetator??? 38 De la: coka_pusha 6 Septembrie 2009 17:32
Dar despre relatia intre o femeie sagetator si un barbat fecioara.... 3 De la: kudika021776 5 Octombrie 2009 01:43
Ce compatibilitate este dintre un LEU si o SCORPIOANCA? ASTEPT PARERI 28 De la: bebestrumphik 19 Octombrie 2009 18:37
buna, 3 De la: kudika414141 17 August 2011 10:16
ce parere aveti de anticonceptionalele Karissa?? 200 De la: Sabynutza 8 Octombrie 2015 23:14