Setari Cookie-uri

cupluri

eu sunt varsator si prietena berbec,ne potrivim
tarzan
Postat pe 6 August 2008 23:09
cooool, ma bucur ca spui asta si eu sunt in zodia berbecului si ma atrage un varsator, sper sa fie ok.:)
trystyna_23
Postat pe 7 August 2008 13:23
si io sunt varsator! si ma simt atras

Postat pe 7 August 2008 13:24
Nu inteleg de ce se pune atata accent pe chestia asa cu zodiile.E importanta,dar nu chiar asa,celputin in ceea ce priveste compatibilitatea intre 2 persoane exista mull mai multi factori.Si daca e sa ne luam chiar asa supa zodie,nu uitati ca de la o anumita varsta se manifetsta ascendentul
sweetpink
Postat pe 7 August 2008 13:31
Eu tot varsator.. deci cine e atras de mine..? geo..? sau trystyna..?

Postat pe 7 August 2008 13:58
oanaaaaaa! ce iese din relatia a doi varsatori!!? scantei cumva?

Postat pe 7 August 2008 13:59
niciodata nu am avut un.. ,,partener,, varsator.. dar cred ca ar fi ideal!

Postat pe 7 August 2008 14:15
Vrei te rog, sa imi povestesti despre relatia voastra in linii mari? de exemplu cum iesiti dintr-o cearta, care e dintre voi cel care contribuie cel mai mult la mersul relatiei si cel mai important ce iti place cel mai mult la partenera ta si ce crezi ca ii place ei cel mai mult la tine?
trystyna_23
Postat pe 12 August 2008 13:52
De la: tarzan, la data 2008-08-06 23:09:07eu sunt varsator si prietena berbec,ne potrivim

si eu sunt rac si el berbec.... compatibilitatea intre zodii=zero....
betterrr
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:29
cine imi spune si mie cum se inteleg gemenii cu pestii am citit cateceva pe alte situri dar nu-mi place ce se zice:P vreau exemple de la voi daca se poate..are cineva experienta?

Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:43
Eu sutn berbec si iubitul varsator, ne intelegem f bine din toate punctele de vedere, cu mici exceptii pe ici pe colo, dar asta face relatia si mai placuta. varsatorii sunt niste tipi familisti, fideli si foarte calmi au un simt al umorului f dezvoltat si dak ai nevoie de ajutor in oricr domeniu, intotdeauna te poti baza pe ei.
Un alt lucru ar fi ca ca atuncic and iubesc, iubesc cu toata fiinta lor si sunt capabili de mari sacrificii pt a-si dovedi iubirea.
Un lucru mai putin bun ar fi ca sunt putin cam orgoliosi, dar doar la suprafata, eus tiu intotdeauna cum sa-l imbunez;))
vldiony
Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:19
eu sunt gemeni,iar iubitul meu este berbec,ce se spune despre aceasta pereche?
kudika056203
Postat pe 7 August 2009 17:46
De la: tarzan, la data 2008-08-06 23:09:07eu sunt varsator si prietena berbec,ne potrivim


Nuuuuu!!
Tu esti Tarzan si nu te potrivesti decat cu Jane
andreea1976
Postat pe 7 August 2009 17:51
De la: tarzan, la data 2008-08-06 23:09:07eu sunt varsator si prietena berbec,ne potrivim


Varsator cu Berbec? Ce splendoare si câta explozie!

Un semn de Aer cu un semn de Foc! Nici nu se putea mai bine, deoarece Aerul întretine arderea, iar Focul încalzeste Aerul! Varsatorul este mereu în aer pentru ca el viseaza sa salveze omenirea, iar Berbecul arde permanent de dragul initiativelor si al actiunii.

Ceea ce îi leaga este imprevizibilul. Uranianul Varsator este, oricum, un original si un inventiv - de aici splendoarea relatiei. În schimb, martianul Berbec este întotdeauna un înflacarat care nu gandeste decât dupa ce actioneaza (si atunci de prea putine ori) - de aici, deci, caracterul "exploziv" al cuplului.

Varsatorul si Berbecul se potrivesc foarte bine deoarece sunt activi, plini de intentii, gânduri si fapte mari, unele chiar eroice, iar în anumite cazuri sunt chiar aventurosi. Varsatorul nu va fi niciodata deranjat de nevoia de a conduce a Berbecului (nici macar atunci când barbatul este Varsator si femeia este Berbec), iar Berbecului îi va placea întotdeauna nevoia de libertate si independenta a Varsatorului (mai ales daca Varsatorul este femeia din cuplu) care îi permite sa se pastreze în centrul atentiei.
Daca trec cu bine de primele întâlniri, longevitatea relatiei Varsator - Berbec este asigurata.

Marte (guvernatorul Berbecului) si Uranus (guvernatorul Varsatorului) fac o pereche excelenta daca stiu sa se tempereze, mai ales daca ambii sunt de acord sa evite conventiile si constrângerile de orice fel, bucurându-se de relatia lor, indiferent de continutul pe care i-l vor da (iubiti, prieteni, colegi de profesie, parteneri de afaceri) dupa incandescenta Inceputului.


Katte02
Postat pe 7 August 2009 17:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn .el gemeni. oare ne potrivim? 10 De la: angela_toader39 22 Iulie 2009 16:43
barbatul pesti 52 De la: Pysyk 16 Iulie 2009 16:57
ajutati un capricorn si o fecioara 33 De la: kudika_431 2 Aprilie 2012 16:58
ce stiti despre curatirea la fata in conditii de casa? 49 De la: ADDICTED_TO_LOVE 2 Noiembrie 2011 13:19
Eu berbec,el taur!! 8 De la: imolae 10 Septembrie 2009 11:25