Setari Cookie-uri

Mariah Carey

Eu personal iubesc melodiile mai vechi cantate de Mariah Carey;melodii precum :"Without you","Hero","My all",Vision of love"...etc.Ce ma nedumireste pe mine e faptul ca mai nou(de vreo cativa ani incoace) cantareata a inceput sa scoata pe piata niste lalaieli care nu i se potrivesc nicidecum vocii ei ,care din cate stiu eu urca pana la 8 octave.Mai nou in toate cantecele ei vezi negri,vezi masini de masini,si bineinteles o vedem pe ea in cele mai minuscule rochite si fustite...numai muzica nu e aia(parerea mea).Si sa nu ma intelegeti gresit,nu sunt o puritana care se oripileaza la vederea anumitor parti ale corpului in videoclipurile cantate de asa- zisele "vedete" autohtone sau de peste ocean.Dar ,cand ai o voce ca ei ,care ar trebui exploatata mult mai mult decat o face ea in prezent,ar trebui sa fii mai decenta... Sper ca n-am jignit pe nimeni cu acest mesaj.Astept comentarii.

Postat pe 8 August 2008 13:03
Da..si mie imi place mult Mariah..
Kittynelle
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:04
si mie imi place mult de tot de ea si are si voce

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:10
ally,acum nu mai au succes pe piata videoclipurile care le avea ea in anii 90,probabil de aceea si-a schimbat si ea stilul,plus ca la aproape 40 de ani cat are mai arata si ea una alta in videoclipuri ca vin fetele tinere din urma si ea o sa ramana amintire desi are voce mie stilul ei nu mi-a placut niciodata si nici cum arata...

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:13
Are voce intradevar dar nu am mai ascultat o melodie de-a ei cred ca de cand aveam 5-6 ani!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 11:26
cred ca si-a schimbat stilul din cauza ca s-a schimbat si publicul..desi pe mine ma imprezioneaza pana la lacrimi melodiile ei de prin "90(cand nici macar nu eram nascuta)..nu cred ca sunt multi adolescenti care mai asc azi mariah carey din"90...stiti cum se zice..."clietul nostru..stapanul nostru"..cred ca asta a fost si in cazul ei.......si in legatura cu infatisarea ei....e dor o pausica cu voce de milioane..si cu sani mari.....
butterly
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:46
vocea ei mi se pare incredibila..
imi place si cum arata, e dragutzica la fatza si corpul e ok..
ce nu-mi place e stilul ei vestimentar.. daca ar sti sa se imbrace mai finut si corespunzator, imaginea ei ar fi cu totul alta, mult mai buna (zic eu)..
melodiile imi plac aproape toate.. si alea cu versuri profunde si alea cu versuri puerile.. Nu fac parte din topul preferintelor mele muzicale niciuna, dar nu ma deranjeaza niciodata sa ascult vreo melodie de-a ei

Postat pe 27 Septembrie 2008 13:59
Imi place mult Mariah..
aleera
Postat pe 19 Ianuarie 2009 22:07
mariah carey este idolul meu..........are o voce de milioane
najwa
Postat pe 29 Septembrie 2009 19:43
una dintre cele mai bune canterete din istorie
Aphrodite
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manelisti 112 De la: zaharica 14 August 2010 15:23
michael Jackson - o personalitate foarte controversata 36 De la: Lu_za99 31 August 2010 14:16
david bisbal 5 De la: Indiana_Jones 11 Octombrie 2011 17:36
Muzica evenimentului tau-cea mai buna!! 1 De la: roxanaolsanschi 21 Septembrie 2011 22:14
jesse mccartney 4 De la: greierash_is_back 21 Octombrie 2009 00:58