Mariah Carey

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Mariah Carey: (5 din 3 voturi)

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Eu personal iubesc melodiile mai vechi cantate de Mariah Carey;melodii precum :"Without you","Hero","My all",Vision of love"...etc.Ce ma nedumireste pe mine e faptul ca mai nou(de vreo cativa ani incoace) cantareata a inceput sa scoata pe piata niste lalaieli care nu i se potrivesc nicidecum vocii ei ,care din cate stiu eu urca pana la 8 octave.Mai nou in toate cantecele ei vezi negri,vezi masini de masini,si bineinteles o vedem pe ea in cele mai minuscule rochite si fustite...numai muzica nu e aia(parerea mea).Si sa nu ma intelegeti gresit,nu sunt o puritana care se oripileaza la vederea anumitor parti ale corpului in videoclipurile cantate de asa- zisele "vedete" autohtone sau de peste ocean.Dar ,cand ai o voce ca ei ,care ar trebui exploatata mult mai mult decat o face ea in prezent,ar trebui sa fii mai decenta... Sper ca n-am jignit pe nimeni cu acest mesaj.Astept comentarii.
Raporteaza abuz de limbaj
Kittynelle Avatarul lui Kittynelle

920 mesaje

Da..si mie imi place mult Mariah..
"Nu stiu pentru cine scriu, dar stiu de ce scriu. Scriu ca sa ma justific. In ochii cui? Am spus-o deja, dar infrunt ridicolul de a mai spune-o o data: in ochii copilului care am fost." Octavian Paler - Desertul pentru totdeauna (I simply adore him!!!)

1 mesaj

si mie imi place mult de tot de ea si are si voce

1 mesaj

ally,acum nu mai au succes pe piata videoclipurile care le avea ea in anii 90,probabil de aceea si-a schimbat si ea stilul,plus ca la aproape 40 de ani cat are mai arata si ea una alta in videoclipuri ca vin fetele tinere din urma si ea o sa ramana amintire desi are voce mie stilul ei nu mi-a placut niciodata si nici cum arata...

1 mesaj

Are voce intradevar dar nu am mai ascultat o melodie de-a ei cred ca de cand aveam 5-6 ani!!
Fosta membra Kudika.ro
cred ca si-a schimbat stilul din cauza ca s-a schimbat si publicul..desi pe mine ma imprezioneaza pana la lacrimi melodiile ei de prin "90(cand nici macar nu eram nascuta)..nu cred ca sunt multi adolescenti care mai asc azi mariah carey din"90...stiti cum se zice..."clietul nostru..stapanul nostru"..cred ca asta a fost si in cazul ei.......si in legatura cu infatisarea ei....e dor o pausica cu voce de milioane..si cu sani mari.....
Toti ne luam usor locul in societate Unii-au dat la facultate, altii-n cap la bloc in spate Prea multe tentatii, prea putini bani In loc sa-ti iei o slujba iei in tribunale ani Din toata agitatia si scandalul din liceu Ai un gol din ce in ce mai mare-n jurul tau Tot mai multe telefoane ocupate, Tot mai multe fete intristate In loc de rasete auzi tipete si te feresti Te-ntrebi daca asa se-ntampla atunci cand cresti...???

1 mesaj

vocea ei mi se pare incredibila..
imi place si cum arata, e dragutzica la fatza si corpul e ok..
ce nu-mi place e stilul ei vestimentar.. daca ar sti sa se imbrace mai finut si corespunzator, imaginea ei ar fi cu totul alta, mult mai buna (zic eu)..
melodiile imi plac aproape toate.. si alea cu versuri profunde si alea cu versuri puerile.. Nu fac parte din topul preferintelor mele muzicale niciuna, dar nu ma deranjeaza niciodata sa ascult vreo melodie de-a ei
aleera Avatarul lui aleera

164 mesaje

Imi place mult Mariah..
najwa Avatarul lui najwa

32 mesaje
Oras: constanta

mariah carey este idolul meu..........are o voce de milioane
Fosta membra Kudika.ro
una dintre cele mai bune canterete din istorie