Setari Cookie-uri

Laura Stoica

Colindand pe Youtube, am revazut inmormantarea si am plans mult.Parca nu-mi vine nici acum sa cred ca nu mai e.E foarte tris. Mie mi-a lasat un gust amar si m-a coplesit.Imi dau seama cum trec anii si cum nimic nu tine vesnic, cum mor artistii, cum viata spune adio atunci cand mai putin te astepti.
kira_kiralina
Postat pe 3 Mai 2008 00:38
Dumnezeu s-o aibe langa El.

Postat pe 3 Mai 2008 06:50
da din pacate dorinta ei de a avea o stea sa implinit si cerul ia oferit mi de stele.cind eram copile ne-am cunoscut la concertele comuniste.amindoua faceam scoala de muzica.era un copil extraordinar si cu un suflet mare.pacat!!!!!!!!poate ca acum e fericita cu dragostea si fiul ei nenascut acolo sus intre ingeri.

Postat pe 3 Mai 2008 10:30
o mare artista! imi aduc aminte ce mai fredonam melodia aia ''Focul''. de fapt si acum imi face placere sa ascult melodiile ei.
asa a vrut Dumnezeu sa mearga in lumea celor drepti.

Postat pe 5 Mai 2008 10:59
laura era din targoviste, colega de clasa cu o prietena de-a mea. personal am cunoscut-o pe vremea cand se zbatea sa ajunga cineva.eram in israel cand m-a sunat marinela( prietena ei din liceu) si mi-a spus ca laura a murit in accident de masina.dumezeu a avut alte planuri insa cu ea, de, asa e viata! mie-mi place mult melodia ' un actor grabit".

Postat pe 5 Mai 2008 12:46
In momentul in care am aflat de moartea acestei "stele" a muzicii noastre,am ramas inmarmurita...eram impreuna cu sotul meu si am auzit vestea la televizor....am vazut cum i se umezesc ochii si mi-a spus:s-a mai sfarsit viata unui coleg de-al meu!!!....am realizat atunci ce norocosi suntem sa fim in viata si ne-am dat seama de ce firicel subtire atarna viata fiecaruia...Laura a fost colega de banca a sotului meu in primele clase si vecina de cartier....au copilarit impreuna,s-ar zice....am fost afectati aproape o saptamana si de cate ori ne gandim si acum la ea,ne doare sufletul...gandindu-ne mai ales si la modul in care a murit,ne mai alinam durerea stiind ca este alaturi de fiintele pe care le iubea cel mai mult...dar,pacat,nu trebuia sa aiba aceasta soarta.....a fost,prin viata,UN ACTOR GRABIT, care si-a interpretat rolul cu multa pasiune ,dar care a fost MULT,MULT PREA GRABIT.....DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA,LAURA,PE TINE SI PE FAMILIA TA!!!....SI SPER SA FII MAI FERICITA ,ACOLO UNDE ESTI ACUM....

Postat pe 9 Mai 2008 19:43
Sincer.Eu sunt mai tanara,dar am avut ocazia si onoarea saii ascult muzica,melodiile ei frumoase si nemuritaoare.Ea va ramane pt totdeuauna in inimiile noastre,melodiile ei ne vor alina zilele si viata.O mare artista,o persona frumoasa,iubitoare,intelegatoare,deosebita.Dmnezeu s ao odhineasca pe ea,pe iubirea ei si pe copilul ei nenascut pe care si la dorit de foarte mult timp.
soryanca
Postat pe 21 Mai 2008 10:52
Eu cred in Dumnezeu,dar tare greu imi este sa cred ca El a vrut ca Laura sa treaca in nefiinta cu sotul si copilul inca nenascut(copil pe care si l-a dorit cu ardoare)........asta sa fie planul Domnului?Sotul meu care e greu de impresionat,a plans mai rau ca mine in acea seara nefasta....De ce nu murim toti de batranete,cum ar fi ciclul normal al vietii?
klarra
Postat pe 21 Mai 2008 18:50
este o pierdere foarte mare moartea laurei stoica,ea fiind o stea a muzicii romanesti.a incantat si a alinat sufletele multor oameni cu melodiile ei.
KAYTE
Postat pe 25 Mai 2008 21:13
am ascultat muzica ei si sind era in viata si acum cind a devenit un inger si eu tot spun ca este incontinuate aici in lumea noastra
HANESCUANA
Postat pe 26 Mai 2008 16:36
sint o mare admiratoare a Laurei si caut de vreo 2 ani o melodie pe care a cintat-o in emisiune la Teo la PROTV.Melodia era in duet cu iubitul ei dar nu stiu cum se numeste-ma poate cineva ajuta?
anicai
Postat pe 14 Iulie 2008 08:54
si mie imi placea mult de ea pacat ca a murit !!dumnezeu sa o odihneasca in pace

Postat pe 12 Septembrie 2008 20:12
Un actor grabit, care spune, replica si-apoi a plecat zambind,
Un actor grabit, care-a si uitat, ce a rostit, pe scena,
Un actor grabit, care pleaca, imediat ce piesa a luat sfarsit,
Bucuros ca rolul a fost usor, alearga.. spre alt? decor?..asta a fost laura stoica....melodia asta o reprezinta atat de bn acum ca nu mai e........................Dumnezeu sa o aiba in paza lui!!!
butterly
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:51
o stea a cazut,Laura stoica ,se implinesc aproape 3 ani decand ea nu mai este printre noi...un actor grabit ..la fel si pentru mine actorul meu drag a plecat din viata la 2 zile dupa ea .am vazut impreuna la tv ,iar apoi s-a intimplat la fel .el s-a grabit catre stele ..domnul sa-i aiba in paza .. ii iubesc pe amindoi...
danutzza_stefi
Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:04
Nu ma intereseaza, parca ea ar fi suferit prea mult daca as fi muit eu.
Kathara
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:13
O fata extraordinara,cu mult bun simt,sensibila si totodata puternica,modesta,foarte ambitioasa si extraordinar de serioasa si muncitoare in tot ceea ce facea,deosebita...pacat MARE PACAT...am cunoscut-o personal...si,cu atat mai mult,mi-am dat seama ca nu m-am inselat in ceea ce o priveste...o fata cum rar mai intalnesti...Dumnezeu s-o odihneasca!iar muzica si inclusiv versurile,o reprezentau cu desavarsire...mereu o reascult cu mare placere,la fel ca si pe Mihaela Runceanu.Oare cate stele vor mai cadea inainte de vreme ?
magda_65
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:08
pt Kathara:
Tu esti si vei fi nimeni, pe cind ea ....a fost cineva!!!!
ella_688_2008
Postat pe 13 Decembrie 2008 00:14
De la: ella_688_2008, la data 2008-12-13 00:14:42pt Kathara:
Tu esti si vei fi nimeni, pe cind ea ....a fost cineva!!!!


Daca si ea a fost cineva, d-apoi de bietul Shakespeare ce sa zicem? Laura Stoica a fost o cantareata amarata dintr-o tara comunista, hai sa nu ne pierdem simtul proportiilor. N-o chema nici Pavarotti, nici Maria Callas si la o adica nici Maica Tereza.

Cat despre ce sunt si ce voi fi eu in viata mi se pare camn prosteste sa te pronunti. Mai ales cand n-ai invatat inca sa folosesti butonul ,,citeaza"
Kathara
Postat pe 13 Decembrie 2008 00:27
De la: ella_688_2008, la data 2008-12-13 00:14:42pt Kathara:
Tu esti si vei fi nimeni, pe cind ea ....a fost cineva!!!!




Fiecare om este ceva, cineva...persoana publica sau nu, fiecare inseamna ceva :) asta ca sa stii sa iti respecti aproapele, ca toti se dau educati, pasnici, religiosi...dar arata contrariul :)

cat despre laura stoica, ok...a murit..dar nu poti sa o ridici atata in slavi..pana mea, a fost cineva pe vremea parintilor mei...pe urma nu a mai avut succes, vremurile se schimba, ea nu s-a adaptat cerintelor noii generatii bla bla.

Plus ca, de fiecare data cand un artist moare, se face mare tam-tam, asa de dragul publicitatii, il ridica in slavi, premii post-mortum...pentru ce oare ? de ce nu a facut cineva un topic cand ea era in viata ? un topic in care sa o laude, sa vorbeasca despre creatiile ei ?

Postat pe 13 Decembrie 2008 00:32
De la: Kathara, la data 2008-12-13 00:27:35
De la: ella_688_2008, la data 2008-12-13 00:14:42pt Kathara:
Tu esti si vei fi nimeni, pe cind ea ....a fost cineva!!!!


Daca si ea a fost cineva, d-apoi de bietul Shakespeare ce sa zicem? Laura Stoica a fost o cantareata amarata dintr-o tara comunista, hai sa nu ne pierdem simtul proportiilor. N-o chema nici Pavarotti, nici Maria Callas si la o adica nici Maica Tereza.

Cat despre ce sunt si ce voi fi eu in viata mi se pare camn prosteste sa te pronunti. Mai ales cand n-ai invatat inca sa folosesti butonul ,,citeaza"



e greu cu butonul ala, sa stii :)) iti trebuie ceva ani de experienta in domeniul calculatoarelor

Postat pe 13 Decembrie 2008 00:33
Laura Stoica a fost,este si v'a fi o stea care v'a arde mereu...piesele ei au sa dainuiasca si peste timp.....caci ea e de neegalat si niciodata nu am sa uit acest actor grabit care s'a dus la cer mult prea devreme.
aleera
Postat pe 13 Decembrie 2008 00:36
Kathara, te bagi tu ca musca in...lapte (na, ca sunt civilizat si ma abtin)
Aici sunt persoane care evoca o artista disparuta tragic si apari tu ca pitipoanca si le deranjezi cu ce mare stea de mare esti tu!

Postat pe 13 Decembrie 2008 00:38
zici ca ai auzit de englezul ala, ca si de manolescu

Postat pe 13 Decembrie 2008 00:40
De la: Roco, la data 2008-12-13 00:40:04zici ca ai auzit de englezul ala, ca si de manolescu


Tu ai o obsesie cu mine sau ce? Ce te arde pe tine grija de mine mosulica? Vezi-ti de-ale tale, senilitate si prostie! Fanel al II-lea, uite de unde rasarii!
Kathara
Postat pe 13 Decembrie 2008 00:42
De la: Georgia99, la data 2008-12-13 00:32:33
De la: ella_688_2008, la data 2008-12-13 00:14:42pt Kathara:
Tu esti si vei fi nimeni, pe cind ea ....a fost cineva!!!!




Fiecare om este ceva, cineva...persoana publica sau nu, fiecare inseamna ceva :) asta ca sa stii sa iti respecti aproapele, ca toti se dau educati, pasnici, religiosi...dar arata contrariul :)

cat despre laura stoica, ok...a murit..dar nu poti sa o ridici atata in slavi..pana mea, a fost cineva pe vremea parintilor mei...pe urma nu a mai avut succes, vremurile se schimba, ea nu s-a adaptat cerintelor noii generatii bla bla.

Plus ca, de fiecare data cand un artist moare, se face mare tam-tam, asa de dragul publicitatii, il ridica in slavi, premii post-mortum...pentru ce oare ? de ce nu a facut cineva un topic cand ea era in viata ? un topic in care sa o laude, sa vorbeasca despre creatiile ei ?


Just
Kathara
Postat pe 13 Decembrie 2008 00:44
Daca nu va intereseaza de ce postati!?
Pentru ca nu aveti ce face,nu?! ...si inca o data ma repet : sunteti niste idioate, care in viata de toate zilele suferiti de nebagare in seama sau "zeama" ...si va bagati si voi pe aici!postati cred ca toate topicurile!!!
Saracutele, va compatimesc!!!
Mai iesiti si voi in lume... si vedeti cum sa traieste...nu virtual!
Sunteti frustrate, fetelor....!Naspa in cazul vostru!
Mai ales ...si aici!
IDIOATE!!!!
ella_688_2008
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:16
ms anterior ea pentru khatara si giorgia!

ella_688_2008
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:17
Vaaai, pisi cat de rea esti :) vezi ca daca nu esti cuminte nu vine mosul la tine :-s


,,cum sa traieste'' nu ? asa se zice :))) da, eu zic sa iesi de pe net si sa pui mana pe o carte, la varsta ta, este grava aceasta greseala. Ooops

Postat pe 13 Decembrie 2008 20:07
Ca sa fiu on topic...eu am zis urmatoarele ( pt ca unele fomei la care menopauza se pare ca vine mai devreme decat este cazul, tind sa inteleaga gresit) :

1. fiecare persoana reprezinta ceva inaceasa lume, semnifica ceva, pana si femeile cu menopauza infantila de care imi place sa ma amuz.
2. apreciez foarte multi artisti, am avut ocazia sa cunosc foarte multi artisti intrucat am rude care lucreaza in domeniul teatrului, filmului...si cand zic artisti nu ma refer la clone gen adela popescu si sinonimele ei :)) este mare lucru sa vorbesti cu un om talentat, desavarsit, cu un dar special...inveti foarte multe. Chiar luni seara am luat cina cu o ruda si cu doamna Stela Popescu, o adevarata diva, jos palaria...Astfel eu consider ca artistii trebuie ridicati in slavi si inainte de a deceda....apreciez cariera Laurei Stoica, stiu ce a insemnat pt muzica anilor 80-90 :) Imi pare nespus de rau tp tragicul accident in care a fost implicata, mai ales pt ca era si insarcinata, o sarcina pe care si-o dorea foarte mult ! Asta este, am pierdut un mare artist !
Tocmai de aceea indemn lumea sa aprecieze adevaratii artisti atunci cand este cazul mai mult : cand isi desfasoara activitatea !
In ziua de azi, mai trendy este sa mergi la un film la mall, sa mananci la un fast-food, decat sa iesi la un teatru, la o opera, opereta, la un spectacol adevarat....
Maine seara de ex este un spectacol foarte frumos la opereta ! poate mai vine si vreun tinerel ca este plina sala de oameni batrani, in proportie de 60 %..pacat

Postat pe 13 Decembrie 2008 20:19
De la: ella_688_2008, la data 2008-12-13 19:16:04Daca nu va intereseaza de ce postati!?
Pentru ca nu aveti ce face,nu?! ...si inca o data ma repet : sunteti niste idioate, care in viata de toate zilele suferiti de nebagare in seama sau "zeama" ...si va bagati si voi pe aici!postati cred ca toate topicurile!!!
Saracutele, va compatimesc!!!
Mai iesiti si voi in lume... si vedeti cum sa traieste...nu virtual!
Sunteti frustrate, fetelor....!Naspa in cazul vostru!
Mai ales ...si aici!
IDIOATE!!!!


M-ai ghicit, pupa-te-as! Haoleo pirando, vezi ca-ti vine bagabontu so n-ai dat mancare la puradei! I-ai luat, fa, saminte, ca te taie!

Asta ca sa iti vorbesc pe limba ta, piranda a vulgaritatii!
Kathara
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mariah Carey 10 De la: MaraDonna 30 Septembrie 2009 18:04
viata peste hotare:simpla si complicata 9 De la: pisicuta_trista 22 Noiembrie 2009 22:40
manelisti 112 De la: zaharica 14 August 2010 15:23
Puya 40 De la: thadoogback 24 Iulie 2010 09:55
michael Jackson - o personalitate foarte controversata 36 De la: Lu_za99 31 August 2010 14:16