Setari Cookie-uri

2012 - anul in care vom afla adevarul?

De la: amme22, la data 2009-05-05 18:55:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-04 23:19:29 vaiii si dak o sa mor virginaaaa

asta chiar e o durere foaaarte mare


moa...asa e...habar nici nu stii
deelisha
Postat pe 5 Mai 2009 21:53
De la: deelisha, la data 2009-05-05 21:53:09
De la: amme22, la data 2009-05-05 18:55:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-04 23:19:29 vaiii si dak o sa mor virginaaaa

asta chiar e o durere foaaarte mare


moa...asa e...habar nici nu stii


durere mare... ce mai astepti?... vrei sa mori virgin ce naibi
_dulcik_
Postat pe 5 Mai 2009 23:27
am citit si eu ca se vor schimba polii magnetici ai pamantului........dar acuma sincer....daca tot va fi sa mor in 2012, vrei sa traiesc cu frica in san pana atunci? ce ma mai intereseaza ce va fi daca oricum va fi sfarsitul lumii? daca e sa se intample..........ghinion.....pana atunci prefer sa traiesc bine si fericita, sa-mi vad de viata si de familie.......
_diana_
Postat pe 5 Mai 2009 23:42
De la: _dulcik_, la data 2009-05-05 23:27:41
De la: deelisha, la data 2009-05-05 21:53:09
De la: amme22, la data 2009-05-05 18:55:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-04 23:19:29 vaiii si dak o sa mor virginaaaa

asta chiar e o durere foaaarte mare


moa...asa e...habar nici nu stii


durere mare... ce mai astepti?... vrei sa mori virgin ce naibi


Stai tu linistita.... Nimeni nu moare virgin... Ne fu.te viata pe toti
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 23:44
dak vreti sa aflati adevarul despre sfarsitul lumii,si scopun nostru in aceasta viata...cititi BIBLIA....si pt cei kre nu cred in ea..ar trebui sa va ganditi..si dak e adevarata...nu voi pierdeti?
venusph2004
Postat pe 6 Mai 2009 00:25
ralu_zar
Postat pe 6 Mai 2009 00:26
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 00:49
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 23:44:59
De la: _dulcik_, la data 2009-05-05 23:27:41
De la: deelisha, la data 2009-05-05 21:53:09
De la: amme22, la data 2009-05-05 18:55:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-04 23:19:29 vaiii si dak o sa mor virginaaaa

asta chiar e o durere foaaarte mare


moa...asa e...habar nici nu stii


durere mare... ce mai astepti?... vrei sa mori virgin ce naibi


Stai tu linistita.... Nimeni nu moare virgin... Ne fu.te viata pe toti


ei doar viatza ... ar tb sa ne ... altceva
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 23:16
sa ne ce!?

Postat pe 6 Mai 2009 23:20
nu este sfarsitul lumii, este sfarsitul timpului.este o diferenta. din cate am inteles, se intra in centura fotonica, se schimba polii magnetici...o sa fie vreo 2 zile de lumina continua, fara noapte...si doar cei drepti si puternici vor putea trece mai departe, intr-o noua dimensiune, in care vom fi translucizi, vom putea trece prin pereti, vom putea citi ganduri...bolile secolului, si anume cancerul, sida nu vor mai exista, ne vom hrani altfel... se va face o selectie intre oameni, lucru care este amintit si in biblie din cate stiu....ce sa zic, om trai si om vedea, ca nu mai e mult!
Diana_St
Postat pe 16 August 2009 12:21
De la: dyanna_diana, la data 2009-08-16 12:21:09........................ vom putea trece prin pereti, ..........



faaain! ca vreau sa trec pe la vecina!!
geo_x
Postat pe 16 August 2009 16:30
De la: dyanna_diana, la data 2009-08-16 12:21:09nu este sfarsitul lumii, este sfarsitul timpului.este o diferenta. din cate am inteles, se intra in centura fotonica, se schimba polii magnetici...o sa fie vreo 2 zile de lumina continua, fara noapte...si doar cei drepti si puternici vor putea trece mai departe, intr-o noua dimensiune, in care vom fi translucizi, vom putea trece prin pereti, vom putea citi ganduri...bolile secolului, si anume cancerul, sida nu vor mai exista, ne vom hrani altfel... se va face o selectie intre oameni, lucru care este amintit si in biblie din cate stiu....ce sa zic, om trai si om vedea, ca nu mai e mult!


da' asa, pentru cultura si interesu' mieu general, in ce loc din biblie e mentionata tevatura asta!!?
geo_x
Postat pe 16 August 2009 16:31
lol ! tampenia asta unde ati citit-o ! fratilor .......... aveti capul pe umeri..........!
God !
coldwind
Postat pe 16 August 2009 16:45
De la: dyanna_diana, la data 2009-08-16 12:21:09nu este sfarsitul lumii, este sfarsitul timpului.este o diferenta. din cate am inteles, se intra in centura fotonica, se schimba polii magnetici...o sa fie vreo 2 zile de lumina continua, fara noapte...si doar cei drepti si puternici vor putea trece mai departe, intr-o noua dimensiune, in care vom fi translucizi, vom putea trece prin pereti, vom putea citi ganduri...bolile secolului, si anume cancerul, sida nu vor mai exista, ne vom hrani altfel... se va face o selectie intre oameni, lucru care este amintit si in biblie din cate stiu....ce sa zic, om trai si om vedea, ca nu mai e mult!




yupppppppppppyyyyyyyyyyyyy ce fain....nu o sa mai imi fac griji daca nu-mi gasesc cheile...intru prin pereti
andreea1976
Postat pe 16 August 2009 17:50
curat murdar !
e facatura fratzilor,fugitzi cat mai e loc
geo,daca te hotarasti s-o iei la sanatoasa,da-ti directzie spre nordul tzarii,ca cica pe acilea va fi raiul pe pamant da doar un semn,ceva.....
matracucu
Postat pe 17 August 2009 16:48

o iau de-a dreptu', ca s-asa sunt translucid si trecator prin pereti!
geo_x
Postat pe 17 August 2009 18:49
De la: dyanna_diana, la data 2009-08-16 12:21:09nu este sfarsitul lumii, este sfarsitul timpului.este o diferenta. din cate am inteles, se intra in centura fotonica, se schimba polii magnetici...o sa fie vreo 2 zile de lumina continua, fara noapte...si doar cei drepti si puternici vor putea trece mai departe, intr-o noua dimensiune, in care vom fi translucizi, vom putea trece prin pereti, vom putea citi ganduri...bolile secolului, si anume cancerul, sida nu vor mai exista, ne vom hrani altfel... se va face o selectie intre oameni, lucru care este amintit si in biblie din cate stiu....ce sa zic, om trai si om vedea, ca nu mai e mult!



Intr-adevar,s-a exagerat si s-a zis ca va fi sfarsitul lumii.Nimeni nu are cum sa stie cand va fi asta,nici mayasii,desi au fost o civilizatie foarte evoluata.A-ti construi buncare sau cine mai stie ce adaposturi subterane,sau chiar sa te muti pe luna (!?!)...e inutil.Apartii Terrei,iar daca va fi vorba de vreo justitie divina,nu ai cum sa scapi.
Din punct de vedere stiintific s-a recunoscut totusi ca da,se vor inversa polii magnetici ai planetei,ca se va intra intr-o anume centura fotonica,etc.E mai mult vorba de faptul ca se va da peste cap termenul de TIMP.Pentru ca timpul nu exista,noi il masuram pentru a evita haosul pe pamant.
La nivel spiritual fenomenul este explicat ca fiind o selectie a oamenilor si intrarea intr-o a cincea dimensiune(care presupune ceea ce a zis si dyanna).

Da,e greu de crezut pentru noi ca ar fi posibile astfel de lucruri.Si totusi,sa nu uitam ca suntem o bucatica din Dumnezeu....Ca nu ne folosim creierul la adevaratul potential(si se pare ca ar fi din cauza atmosferei de pe Terra-deci intr-un fel n-ar fi vina noastra....si totusi,asta ar insemna ca Terra e mai mult un taram de ispasire,de chin).
Tot ce putem face e sa nu asteptam sfarsitul planetei,al Universului,al timpului...si mai ales traind cu frica.
Cred ca ar trebui sa ne vedem de vietile noastre,dar sa traim in asa fel incat sa nu cadem in ignoranta,sa evitam sa devenim din rai in mai rai.
Didona
Postat pe 19 August 2009 19:19
Hai sa incercam sa raspundem o data calumea si sa terminam cu fabulatiile pe tema asta. Totusi, mi-e lene sa traduc, asa ca cine nu intelege in engleza, tough luck.

1) 2012, sfarsitul lumii. Conform teoriei adeptilor sai, sfarsitul lumii ar trebui sa se datoreze intersectiei pozitiei Pamantului cu un "Gamma burst", provenit din gaura neagra din centrul galaxiei noastre. Sa vedem daca e asa:
a) What are Gamma-ray bursts, and what are gamma rays?
Gamma ray bursts (GRBs for short) are intense and short (approximately 0.1-100 seconds long) bursts of gamma-ray radiation that occur all over the sky approximately once per day at very large distances from Earth. Gamma rays are very energetic photons (E>10^5 eV), which represent the most extreme portion of the electromagnetic spectrum (ranging from radio waves at the lowest energies through visible optical light at higher energies, to gamma rays at the highest energies).
b) Where do Gamma-ray bursts occur?
Up until the 1990s and the launch of the Compton Gamma Ray Observatory (CGRO; see next question) there was a heated debate in the astronomical community about the source of, and distance to gamma ray bursts. One group claimed that gamma ray bursts occur in our own galaxy (the Milky Way), while others claimed that they occur in very distant galaxies. The main reason put forward by the group which claimed a local origin was the extreme energy release that is necessary to explain the observed emission from gamma ray bursts (see question 10). However, from the information gathered by CGRO, and later confirmation from observations of gamma-ray burst afterglows (see below), it was determined unambiguously that gamma-ray bursts take place in very distant galaxies (several billion light years away). The most distant Gamma-ray burst detected so far occured 13 billion light years away. This means that the gamma ray emission from gamma ray bursts that we observe now has been emitted billions of years ago, when the Universe was much younger.
c) How often do Gamma-ray bursts occur?
Based on almost 30 years of observing gamma ray bursts, we now think that on average there is one gamma ray burst per day somewhere in the Universe. However, recent developments in the study of gamma ray bursts indicates that the true number of these events may be 500 times larger. This means that we only see one out of every 500 gamma ray bursts.

Bazandu-ne pe aceste numere, si luand in considerare ca in univers sunt 100 de miliarde de galaxii (Universul cunoscut doar :p ), ar insemna ca 100000000000/500/365 este probabilitatea sa se intample un "gamma ray burst" in galaxia noastra, adica mai putin de 0.0002% sanse sa se intample in galaxia noastra.

d) Are gamma ray bursts related to super-massive black holes in Quasars and Active Galactic Nuclei?
Probably not. There is evidence that some gamma ray bursts occur very close to the centers of galaxies where super-massive black holes may reside. However, most gamma ray bursts occur far enough from the centers to exclude an association with super-massive black holes. In addition, no gamma ray burst has ever been observed to repeat as would be expected if they come from super-massive black holes which are active for tens of millions of years.

Interesant, ca asta contrazice teoria cu alinierea cu centrul galaxiei...

Asaaaaa... partea a doua: sfarsitul Universului!
There is a growing consensus among cosmologists that the total density of matter is equal to the critical density, so that the universe is spatially flat. Approximately 3/10 of this is in the form of a low pressure matter, most of which is thought to be “non-baryonic” dark matter, while the remaining 7/10 is thought to be in the form of a negative pressure “dark energy”, like the cosmological constant. If this is true, then dark energy is the major driving force behind the fate of the universe and it will expand forever exponentially.

Si pentru cine vrea sa afle ce stim noi, oamenii, pana acum, despre existenta materiei, exista o teorie numita "Theory of Everything" sau "M-Theory", bazate pe teoriile corzilor si supercorzilor. Eu marturisesc ca n-am avut nici rabdare, nici nu m-a dus capul sa inteleg tot ce e acolo... :)

Surse:
www.astro.caltech.edu
map.gsfc.nasa.gov
en.wikipedia.org
www.superstringtheory.com/
anushkha
Postat pe 28 August 2009 22:30
De la: ana18, la data 2009-08-28 22:30:41Hai sa incercam sa raspundem o data calumea si sa terminam cu fabulatiile pe tema asta. Totusi, mi-e lene sa traduc, asa ca cine nu intelege in engleza, tough luck.



n-are farmec daca nu traduci. cum sunt un adept al textelor in limba romana, fa un pustiu de binete si lamureste-ma de ce dau ortu' popii in 2012.
cat despre fabulatii, stai tranquilla, ca e loc de mai multe!!
geo_x
Postat pe 28 August 2009 22:51
De la: geo_x, la data 2009-08-28 22:51:11
De la: ana18, la data 2009-08-28 22:30:41Hai sa incercam sa raspundem o data calumea si sa terminam cu fabulatiile pe tema asta. Totusi, mi-e lene sa traduc, asa ca cine nu intelege in engleza, tough luck.



n-are farmec daca nu traduci. cum sunt un adept al textelor in limba romana, fa un pustiu de binete si lamureste-ma de ce dau ortu' popii in 2012.
cat despre fabulatii, stai tranquilla, ca e loc de mai multe!!


Concluzia e ca nu dai ortu' popii in 2012 ca si consecinta a unui accident cosmic :)

Ca fapt divers, am citit ca unii in US au pus pariu ca 2012 e sfarsitul omenirii pe niste sume destul de importante. Ma intreb cum o sa-si colecteze castigurile daca totusi se intampla
anushkha
Postat pe 28 August 2009 22:56
De la: romanticbabe, la data 2008-12-16 13:00:24Am citit destul de multe articole pe tema asta si tare ma tem ca ceva se va intampla.Acum nu stiu in ce masura va distruge Terra dar vor avea loc multe schimbari si e posibil sa se inverseze polii magnetici ai pamantului.Civilizatia mayasa a prezis ca calendarul se sfarseste la 21 dec 2012 iar calculele lor astrologice s-au dovedit a avea o eroare de doar 30 de secunde fata de calendarul dupa care ne ghidam astazi.Tot ei au prezis al doilea razboi mondial intocmai. Se gasesc f multe filmulete pe u tube legat de predictia civilizatiei mayase dar in lb engleza.
Stiati ca in vara anului urmator va aparea un film intitulat 2012?
Acesta este o incercare de reconstituire a profetiilor
Eu sper din tot sufletul sa nu fie adevarat dar dak cititi mai multe studii pe tema in cauza veti gasi un sambure de adeevar...
Sfatul meu e sa faceti tot ce considerati ca merita facut in aceasta viata si sa va asteptati la orice
Va dati seama ca guvernul american stie ceva dar n-ar fi prosti sa spuna.Cum ar fi sa trebuiasca sa evacuezi 40 bilioane de oameni?
Va intrebati de ce NASA a dus pe luna cate o specie din fiecare planta pt cazul in care ar trebui regenerata planeta?


si eu am citit multe despre data de 12.12. 2012....sunt total deacord cu tine...vehiculeaza multe zvonuri despre aceasta data..civilizatia mayasa..pur si simplu nu a mai prezis nimic dupa anul 2012, si se presupune ca va venii o "apocalipsa"..dar nu una care va nimici planeta...doar o schimbare a naturii omului...o diferentiere de energii.
se zice ca in 2012 ziua va avea 0 ore! si acum frecventa pamantului este echivalenta cu faptul ca avem 16 ore intr-o zi..nu 24
asa ca..ce care mai au dorinte de implinit..grabiti-va ca dupa ce ziua va avea 0 ore...nu veti mai avea timp
cantafabule
Postat pe 28 August 2009 23:25
De la: , la data 2009-05-06 23:20:45sa ne ce!?


Sa ne Fu.ta blondooo!!!!
Diavolyta_
Postat pe 28 August 2009 23:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-28 23:31:38
De la: , la data 2009-05-06 23:20:45sa ne ce!?


Sa ne Fu.ta blondooo!!!!


blonda esti tu
geo_x
Postat pe 29 August 2009 00:16
De la: ana18, la data 2009-08-28 22:56:44
De la: geo_x, la data 2009-08-28 22:51:11
De la: ana18, la data 2009-08-28 22:30:41Hai sa incercam sa raspundem o data calumea si sa terminam cu fabulatiile pe tema asta. Totusi, mi-e lene sa traduc, asa ca cine nu intelege in engleza, tough luck.



n-are farmec daca nu traduci. cum sunt un adept al textelor in limba romana, fa un pustiu de binete si lamureste-ma de ce dau ortu' popii in 2012.
cat despre fabulatii, stai tranquilla, ca e loc de mai multe!!


Concluzia e ca nu dai ortu' popii in 2012 ca si consecinta a unui accident cosmic :)

Ca fapt divers, am citit ca unii in US au pus pariu ca 2012 e sfarsitul omenirii pe niste sume destul de importante. Ma intreb cum o sa-si colecteze castigurile daca totusi se intampla


tu chiar esti serioasa!!!
geo_x
Postat pe 29 August 2009 00:23
De la: geo_x, la data 2009-08-29 00:16:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-28 23:31:38
De la: , la data 2009-05-06 23:20:45sa ne ce!?


Sa ne Fu.ta blondooo!!!!


blonda esti tu



shhhhh ca acu' sunt bruneta.. sub acoperire
nu ma da de gol


puuup geooooo
Diavolyta_
Postat pe 29 August 2009 00:36
wha'??? ca adica ca nu inteleg....ce sa aflu in 2012? sper ca sunt insarcinata! si am terminat rata la casa!
greierash_is_back
Postat pe 29 August 2009 00:57
De la: greierash, la data 2009-08-29 00:57:34wha'??? ca adica ca nu inteleg....ce sa aflu in 2012? sper ca sunt insarcinata! si am terminat rata la casa!


eeeii,nu crede..asta-i o diversiune adresata alora de au inventat creditele alea de iei acu` si platesti la anu`
mitura
Postat pe 29 August 2009 01:00
greierash_is_back
Postat pe 29 August 2009 01:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cui i-e frica de virgina woolf? 4 De la: DiavolytaTa 26 Martie 2009 21:36
"HAREMUL" SI MINUNILE LUI..!! 2348 De la: ___LL___ 10 Iunie 2009 21:43
VAND MACBOOK-uri - LA COMANDA USA 1 De la: uscomenzi 22 Septembrie 2010 06:37
PSIHOTERAPIE 2 De la: amydia 14 August 2009 13:38
INVITATIE 2 De la: tina87 27 Martie 2008 13:45