Setari Cookie-uri

REDUCTIL si pantalonii din neopren

am glanada de putina vreme si iau si eutyrox , pot lua si reductil in acelasi timp??? VREAU SA SLABESC!!!!!!

Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:24
Ma numesc Cristina,am 27 de ani si sunt mamica de la varsta de 21 ani,incep sa va povestesc. Inainte sa fiu gravida aveam 50 kg iar la nastere am avut 81(adica am luat 31 kg).dupa aproximativ 2 ani am ajuns la kg normale adica 55(am uitat sa specific am 1.68)Intr-o zi m-a batut gandul sa incep anticonceptionale sa iau prescris de medic(diane35 2 luni si yasmin o luna)si m-am ingrasat 4 kg in 3 luni.Am incetat sa mai iau si in 2 ani am luat in greutate 20 gk adica acum am 76.IN urma cu 5 luni m-am dus la o nutritionista f.cunoscuta si mi-a dat un regim alimentar bine format pt a slabi si recunosc am dat ceva kg dar dupa ce l-am oprit am luat la loc.Zilele trecute m-am dus la un medic de la SP PARHON fiind de specialitate endocrinolog si cu analize si investigatii mi-a recomandat acest medicament adica REDUCTIL de 15mg, plus un regim alimentar care sa-l tin tot timpul nu doar o perioada.Medicamentul mi l-a prescis pt 3 luni ,mi-a explicat motiv pt care mi-l prescrie adica vrea sa ma ajute sa imi taie pofta de mancare si apoi sa ma obisnuiesc cu modul acesta de viata mancand sanatos ,putin si des .Daca cineva doreste numele medicului sau o informatie de la mine sa-mi scrie pe forum,adresa de mail nu o pot da.Va multumesc pt timpul acordat

Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:26
Buna! eu i-au reductil de 3 saptamani. Ma simt putin cam ametita, am gura uscata, iar in privinta somnului...........NU am probleme. In 2 sapt am slabit 4 kg. Pana acum am mai incercat si regenon, am slabit dar dupa ce am renuntat la ele m-am ingrasat desi am tinut regim. Iar de reductil m-ai spus o verisoara, si ea a slabit tot cu ajutorul acestor pastile. Asa k apor la slabit
floricik_icekiss
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:08
Vai nu mai lua reductil. Eu am ajuns la urgenta din cauza lui si am facut o dereglare la inima de toata frumusetea. Nici acum nu mi-am revenit. Pe langa ca iti da tot sistemul peste cap iti si elimina toate mineralele. Macar ia un complex de vitamine si minerale in paralel.
irinaandreia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:14
sall fetelor.mi am luat si eu nu demult un trening tip sauna si as vrea sa stiu daca cineva a folosit deja acest tip de trening si vroiam sa stiu dca de ex eu pe banda fac 300 de kcal si purtant acest trening creste numarul caloriilor date jos ??vreau sa incep si eu o dieta echilibrata dar nu una stricta ci una sanatoasa care sa nu mi impuna anumite lucruri cum ar fi socotitul fiecarui gram de mancare.am incercat si eu f multe diete "minune" dar cum era de asteptat aveau doar rezultat pe moment ; numai vb de asa zisele pastile care nu ti fac decat un mare rau atat fizic cat si psihic ;psihic datorita faptului ca li se fac o reclama extraordinara care te face sa crezi ca mancand inghetata si ciocolata slabesti vazand cu ochii;nu va luati dupa vb ci mancati sanatos si mult mult mult sport.Va salut bafta in lupta cu kg si multa vointa caci de asta am si eu nevoie
andreeaiftodi
Postat pe 11 Februarie 2009 16:39
De unde se cumpara Reductil asta?Am auzit ca se ia numai pe baza e prescriptie medicala.
sconcs
Postat pe 14 Februarie 2009 22:28
fetelor, cum se administreaza reductilul? adica cate pastile se ia pe zi si cand?
am incercat pastilele SLIMBALL, carora li se fac reclama in revista IOANA. Am incercat cura cu 6 pastile pe zi , cura in care ar trebui sa slabesc 14 kg in doua saptamani. Sunt intr-a 8-a zi si nu am dat jos decat 1 kg. este o minciuna totala. nu sunt bune de nimic. retineti faptul ca eu nu mananc dimineata nimic, la pranz mananc un castron de ciorba fara paine, iar seara mananc ceva de genul fel 2, fara paine, nu mai mult de 250 gr.beau 2-3 cafele pe zi si mai beau si ceai de slabit cu gingseng. am 1,65m si 65 kg la 39 ani. de la Craciun pana acum m-am ingrasat 5 kg. ce ma sfatuiti? gimnastica nu pot sa fac fiindca am discopatie si am dureri groaznice de coloana si bazin.
Mihaela_Carlig
Postat pe 10 Martie 2009 18:54
De la: nelik, la data 2008-08-26 19:02:49nu am auzit nimic despre pantalonii de slabit din neopren, imi pare rau!
kudika_958052
Postat pe 15 Martie 2014 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pilozitatea in jurul sfarcului 5 De la: cleoafrica 24 Iulie 2009 14:01
ceaiul de slabit 43 De la: ggeorggyyy 25 Septembrie 2018 18:54
Cum slabim? 166 De la: 24 Februarie 2014 19:46
regenon 20 De la: kudika_30324 6 Iulie 2013 03:04
Recomand tuturor aceste Medicamente de Slabit Gratuite! 9 De la: simonaviscu 7 Ianuarie 2013 14:55