Setari Cookie-uri

Vitamine si minerale

Buna,fetelor! Vreau sa apelez la cunostintele voastre si experienta voastra. Am inceput de o saptamana sa iau vitamine,mai precis Calciu+D2 si magneziu,fara prescriptie medicala,fiindca ma simt lipsita de vlaga si foarte obosita,iar unghiile mi se exfoliaza mereu. Sunt in strainatate si n-am facut nici o vizita la medic...ma rog,nu asta este important.
Intrebarea mea este urmatoarea: Stiti cumva cat timp se iau aceste vitamine si la ce perioada se reincepe ''tratamentul'', sa-i zic asa? In Romania imi dadea medicul de familie sa iau cam 3-4 saptamani. Si stiu ca tratamentul se face primavara si toamna. Va multumesc anticipat!
emyia
Postat pe 17 August 2008 10:26
buna emyia...ca cu d2,d3 plus mg...nu au ce rau sa-ti fak,dar dak te simti si vlaguita,obosita inceark mai bine ceva in combinatie cu ginseng,care e un tonic....ca de exemplu vitamax(asta imi vine in minte acum)...ia o cutie cu 15 cp(sunt gelatinoase,moi) si ia una in fiecare zi inainte de micul dejun...timp de 15 zile. poti repeta luna urmatoare!..vitamaxul pe langa mineralele deja amintite:ca si mg mai are si vitamine si extract de ginseng care te energizeaza.
dak nu da rezultate,fa niste analize,consulta un medic,e cel mai corect!
pupici si sanatate multa!!!!

Postat pe 10 Septembrie 2008 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gingii retrase 8 De la: OanaSun 28 Februarie 2011 22:58
cum este sa te operezi de amigdalite? 15 De la: bommbonikk 2 Aprilie 2015 20:48
NEGI 3 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 09:11
help!amenoree secundara 9 De la: adrianaflo 22 Aprilie 2010 21:35
help!!! 9 De la: Floare_de_castan 31 Mai 2009 19:15