Setari Cookie-uri

igiena intima

buna fetelor!care imi poate da si mie mai multe informatii vis-a-vis de igiena intima,igiena de care ar trebui sa tina cont toate femeile mai ales o data ce si-au inceput viata sexuala???daca stiti un site in care se ofera mai multe informatii privind acest aspect va rog sa ma ajutati si pe mn!ms mult
jussst_me
Postat pe 14 August 2008 15:28
1. folosit prezervative
2.spalat cu apa calda si sapun

Postat pe 14 August 2008 15:30
da cautare pe google "igiena intima"si sa vezi cite situri cu profil medical apar de nu ai timp sa le citesti!...........apropo sapunul sa fie cu ph neutru.....dar citesti tu si singurica!

Postat pe 14 August 2008 15:43
ms muuult!!
jussst_me
Postat pe 14 August 2008 15:51
nu ai pentru ce!documentare placuta!

Postat pe 14 August 2008 15:53
un lucru care nu trebuie sa ii lipseasca niciunei femei : gelul de igiena intima!!!
Kittynelle
Postat pe 14 August 2008 22:27
Sfatul meu de baza e sa te speli de cel putin 2 ori pe zi. De asemenea este foarte indicat e sa faci dush inainte si dupa o intalnire amoroasa. Sa te speli cu mare atentie in zona intima si PESTE TOT. Epilatul este foarte important deoarece se dezvolta mult mai greu bacteriile si este si foarte estetic. In plus... Alege un gel intim cu un miros placut si cand nu ai gel intim este foarte bun si sapunul dove cu lapte si miere. Mult succes...si "ai grija de tine"... ;))

Postat pe 18 August 2008 00:28
nu mai scrieti timpenii daca nu cunoasteti:in afara perioadei menstruale este suficienta o singura spalare pe zi cu un sapun s-au gel cu ph neutru.preferabil sa se faca dupa scaun.spalarile excesive tulbura echilibrul florei vaginale si organismul devine predispus la infectii,candida etc.....in timpul ciclului se impune o toaleta de trei ori pe zi deoarece singele pentru mediul din vagin poate dezvolta favorizarea bacteriilor!tampoanele interne a se folosi numai la nevoie si a se schimba cel mult la patru ore! nu va suparati pe mine dar inainte sa dati sfaturi documentativa!

Postat pe 18 August 2008 00:56
De la: francia2008, la data 2008-08-18 00:56:32nu mai scrieti timpenii daca nu cunoasteti:in afara perioadei menstruale este suficienta o singura spalare pe zi cu un sapun s-au gel cu ph neutru.preferabil sa se faca dupa scaun.spalarile excesive tulbura echilibrul florei vaginale si organismul devine predispus la infectii,candida etc.....in timpul ciclului se impune o toaleta de trei ori pe zi deoarece singele pentru mediul din vagin poate dezvolta favorizarea bacteriilor!tampoanele interne a se folosi numai la nevoie si a se schimba cel mult la patru ore! nu va suparati pe mine dar inainte sa dati sfaturi documentativa!
lasa sa faca ce vrea numai a peste sa nu miroasa....bleah

Postat pe 18 August 2008 01:29
De la: francia2008, la data 2008-08-18 00:56:32nu mai scrieti timpenii daca nu cunoasteti:in afara perioadei menstruale este suficienta o singura spalare pe zi cu un sapun s-au gel cu ph neutru.preferabil sa se faca dupa scaun.spalarile excesive tulbura echilibrul florei vaginale si organismul devine predispus la infectii,candida etc.....in timpul ciclului se impune o toaleta de trei ori pe zi deoarece singele pentru mediul din vagin poate dezvolta favorizarea bacteriilor!tampoanele interne a se folosi numai la nevoie si a se schimba cel mult la patru ore! nu va suparati pe mine dar inainte sa dati sfaturi documentativa!


Tu scri tampenii lol. Nu s-a referit nimeni la spalaturi vaginale...deci nu e nici un pericol in a te spala la suprafata cu apa si gel de mai multe ori pe zi!!! Citeste mai bine ce se scrie data viitoare atotstiutoareo care esti ...

Postat pe 18 August 2008 01:39
Sunt destul de documentata. Si toti baietii spun k o fata nu e suficient sa se spele odata pe zi dak mai face si sex... huuh...nu vreau sa ma gandesc...Spalaturile vaginale se fac numai la recomandarea medicului si cu ceaiuri speciale.

Postat pe 18 August 2008 14:47
De la: jussst_me, la data 2008-08-14 15:28:06buna fetelor!care imi poate da si mie mai multe informatii vis-a-vis de igiena intima,igiena de care ar trebui sa tina cont toate femeile mai ales o data ce si-au inceput viata sexuala???daca stiti un site in care se ofera mai multe informatii privind acest aspect va rog sa ma ajutati si pe mn!ms mult


aici poti gasi mai multe despre igiena intima...http://www.seximus.ro/articole/igiena_intima_genitala_femeie.php


Postat pe 18 August 2008 15:33
multumesc mult!!!e necesar k fiecare fata sa stie in ce consta igiena sa intima si sa tina cont de ea avand in vedere ce importanta e sanatatea noastra.eu nu stiam ff multe despre spalaturile vaginale,dar acum e totul in ordine.va multumesc pt sfaturi!!!
jussst_me
Postat pe 18 August 2008 16:39
dragutele de voi...
eu consider ca, este admirabil faptul ca va osteniti sa raspundeti unei persoane... la nevoie...
admir faptul ca va rupeti din timpul vostru sa dati un raspuns aici pe forum... si va multumesc pt asta, desi nu sunt eu persoana care a pus intrebarea...
si nu are rost sa va certati... fiecare cu parerea lui...
cu stima. Claudia
PURCELL
Postat pe 25 August 2008 20:54
De la: mirela11, la data 2008-08-18 01:39:54
De la: francia2008, la data 2008-08-18 00:56:32nu mai scrieti timpenii daca nu cunoasteti:in afara perioadei menstruale este suficienta o singura spalare pe zi cu un sapun s-au gel cu ph neutru.preferabil sa se faca dupa scaun.spalarile excesive tulbura echilibrul florei vaginale si organismul devine predispus la infectii,candida etc.....in timpul ciclului se impune o toaleta de trei ori pe zi deoarece singele pentru mediul din vagin poate dezvolta favorizarea bacteriilor!tampoanele interne a se folosi numai la nevoie si a se schimba cel mult la patru ore! nu va suparati pe mine dar inainte sa dati sfaturi documentativa!


Tu scri tampenii lol. Nu s-a referit nimeni la spalaturi vaginale...deci nu e nici un pericol in a te spala la suprafata cu apa si gel de mai multe ori pe zi!!! Citeste mai bine ce se scrie data viitoare atotstiutoareo care esti ...

Mirela11,cum ai stat ascunsa pana acum poti sa faci asta si de acum in colo.FRANCIA a spus bine tot ce mentionat mai sus.Ca tu ai o alta modalitate de a te spala in zona intima este numai treaba ta.Asa ca fa bine si dispari ca de cand ai cont ai numai 5 posturi si alea numai cu jigniri la adresa altora.Iar tu pe FRANCIA daca ai cunoaste-o i-ai spala picioarele fara sa comentezi...Atotstiutoareo Hai sa pun si eu niste saltareti din astia asa ca tine
ramo77
Postat pe 30 August 2008 22:37
mai mai ramo,nu a stat ascunsa......a mai dat replici stralucite si alta data.....cind ne indemna sa ne vizionam organele in oglinda!..........femeie nu inseamna ca daca esti batrina esti si desteapta(poate un pic perversa bag seama din ce studiez pe alocuri)fata care a intrebat a multumit deja ,iar tu daca nu stii sa te speli la dinsa da cautare pe google"igiena intima"si acolo vei citi pe primul sit aceleasi informatii date de un medic!deci sfatul meu nu mai intra ca musca in lapte!

Postat pe 30 August 2008 22:55
France...te-am mancat...cum batrana la 40 de ani? ia intreab-o pe Etta... la varsta asta suntem numai bune...

Postat pe 30 August 2008 23:03
iartama......eu nu am citit profilul!am privit poza si am concuzionat!

Postat pe 30 August 2008 23:07
ma gandeam eu...se iarta...

Postat pe 30 August 2008 23:28
dap si eu am citit undeva ca daca e prea des e de rau :P
morticia_adams
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:49
iti spun eu ca daca e mai rar e si mai rau...

Postat pe 20 Septembrie 2008 23:52
cel mai bine pt igiena e sa te speli pe cap cu sampon de oua....

pe bune acuma....
e suficient sa te speli dimineata si seara cu apa calda si gel intim si sa porti lenjerie de fibra naturala.
evident, obligatoriul dusul ante si post "zbenguit", dupa scaun, daca e posibil si in timpul menstrei ori de cate ori simti nevoia, indiferent daca inseamna de 3-4 ori pe zi...

multa sanatate...

Postat pe 20 Octombrie 2008 15:08
ggggg
LIVOTA
Postat pe 1 Noiembrie 2008 12:58
Pe langa gelul intim,pentru ca neaparat de asta trebuie sa folosesti ca are ph-ul adecvat zonei respective,mai sunt si niste pompite care le umpli cu apa si adaugi in apa pastilute de spalat in vagin!sunt de cumparat in farmacii!Aaaaaa...mai sunt si niste prafuri tot la farmacie care se mai adauga in pompita,tot la farmacie! si e de ajuns sa te speli in vagin o data pe zi pentru ca prea mult spalat distruge flora vaginala!take care,kisses
playboy
Postat pe 4 Noiembrie 2008 17:36
o idee buna ar fi si gelul intim de la avon eu il folosesc de cativa ani si chiar e bun daca vrei consulta un ginecolog si el iti va da mai multe indicatii si apropo e bine ca din cand in cand sa te speli cu ceai de galbenele e foarte bun si previne diferite infectii ce pot aparea
onitza_dorutzu
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:51
Spalatul intravaginal este recomandat la 2-3 zile in lipsa contactului sexual, si de fiecare data dupa contactul sexual, si nu este indicat sa se faca decat cu apa, sau cu ceaiuri, sau diferite solutii doar la indicatia medicului, pentru ca acestea pot slabii flora vaginala si pot cauza aparitia unor infectii cum ar fii candida sau gardnerella.
my_melody
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:37
De la: _xy, la data 2008-11-08 12:37:02Spalatul intravaginal este recomandat la 2-3 zile in lipsa contactului sexual, si de fiecare data dupa contactul sexual, si nu este indicat sa se faca decat cu apa, sau cu ceaiuri, sau diferite solutii doar la indicatia medicului, pentru ca acestea pot slabii flora vaginala si pot cauza aparitia unor infectii cum ar fii candida sau gardnerella.


spalaturile alea nu se fac din 3 in 3 zile, se fac o vreme de la depistarea unir probleme in the zone !

Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:30
De la: Georgia99, la data 2008-11-08 18:30:52
De la: _xy, la data 2008-11-08 12:37:02Spalatul intravaginal este recomandat la 2-3 zile in lipsa contactului sexual, si de fiecare data dupa contactul sexual, si nu este indicat sa se faca decat cu apa, sau cu ceaiuri, sau diferite solutii doar la indicatia medicului, pentru ca acestea pot slabii flora vaginala si pot cauza aparitia unor infectii cum ar fii candida sau gardnerella.


spalaturile alea nu se fac din 3 in 3 zile, se fac o vreme de la depistarea unir probleme in the zone !
da nu te spala deloc draga ca mai bn
playboy
Postat pe 10 Noiembrie 2008 21:30
De la: scarlatt, la data 2008-10-20 15:08:16cel mai bine pt igiena e sa te speli pe cap cu sampon de oua....

pe bune acuma....
e suficient sa te speli dimineata si seara cu apa calda si gel intim si sa porti lenjerie de fibra naturala.
evident, obligatoriul dusul ante si post "zbenguit", dupa scaun, daca e posibil si in timpul menstrei ori de cate ori simti nevoia, indiferent daca inseamna de 3-4 ori pe zi...

multa sanatate...


cata dreptate ai... poate invata TOATE (si TOTI!!!) sa se spele!!! si nu numai intim SA FOLOSEASCA SAPUNUL SI APA cat mai des..... PROMIT CA NU MUSCA!!!!
un drum de la sat la oras fie el si de 10-20 min te face sa iubesti mersul pe jos....
betterrr
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:06
Doamneeeeee ce mentalitate aveti?Dar pasarica nu e tot a voastra? Nu e normal sa stiti ce aveti acolo? Asa cum stati toata ziua si va admirati fata va puteti uita si la pasarica ca nu e scarboasa si e a voastra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!looooooooooool Nu zice nimeni sa te uiti non stop, dar nu pot sa cred ca va spalati pe intuneric. Ignorante sunt multe femei de aici si de aici si cifra dezastruoasa de cancer de col ....va e rusine de zona voastra intima!!!????

Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se descarca poze pe kudika ? 9 De la: ella_c 7 Martie 2009 22:49
LASIK SAU LASEK PT OCHI 42 De la: zgabeatza 2 Ianuarie 2013 10:54
cursuri Tantralife, 17-19 oct, Bucuresti 3 De la: greierash 25 Iunie 2009 15:24
help!! 4 De la: Aphrodite 18 Noiembrie 2009 23:55
Infectii urinare combinate cu infectii vaginale si alte afectiuni !!! 3 De la: Mary_Maryuk_2 11 Septembrie 2013 12:27