Setari Cookie-uri

vizita la ginecolog

ce inseamna un ginecolog bun...si mai ales cum sa ii zic mamei ca tb sa ma duc la un astfel de cabinet?!?
grettel
Postat pe 19 August 2008 13:57
daca ai 20 de ani nu tre sa-i zici mamei ca tre sa mergi la un ginecolog ,poti merge la medicul de familie si sa-ti dea de acolo o trimitere sau poti intreba prietenele daca iti recomanda un ginecolog bun .....
iris_4_ever
Postat pe 19 August 2008 14:37
De la: grettel, la data 2008-08-19 13:57:11ce inseamna un ginecolog bun...si mai ales cum sa ii zic mamei ca tb sa ma duc la un astfel de cabinet?!?
depinde de problema pe care o ai...

Postat pe 19 August 2008 14:38
nu am nicio problema (cred)...e prima oara cand vreau sa ma duc..asa la un control..general
grettel
Postat pe 20 August 2008 22:21
buna!astazi am fost la ginecolog sa-mi fac un control pt ca ma durea foarte tare jos,am ajuns acolo si era barbat eu mai rusinoasa asa de felul meu ca nu-mi place sa merg la un barbat!asa si-mi spune ca nu am nimic jos ci ca am probleme cu stomacul pai nu am fost in romania ci in norway si aici doctorii sunt foarte ciudati acum astept sa vin in tara sa-mi rezolv problemele....
bkkl
Postat pe 28 August 2008 16:20
ce te face sa crezi ca la romanica sint medicii atit de buni?tot ce a fost bun a plecat in afara tarii!ala crezi ca era timpit sa te abureasca pe tine aiurea.......na ca si pe mine ma durea burta si la fel ca si tine nu aveam nimic!apoi la radio se vedea un pui de ulcer!deci fugi si fa investigatiile la stomac repejor!si lasati rusinea cind este vorba de ginecolog ca la cite pasarici a vazut ala nu e impresionat de ce aveti voi!si oricum barbatii sint mai buni ginecologi decit femeile!

Postat pe 28 August 2008 16:46
sunt deacord cu tine,nu-mi era rusine ca si in romania am mers la doctor nu era prima data.dar faza era alta,inainte de a veni aici doctorita imi spunea ca am o infectie de 2 mm la trompa stanga,eram racita la ovarul stang,am luat ceva tratament si am venit aici,nu mai stiam dak acea infectie a disparut,datorita temperaturii foarte scazute am racit asa zic eu...nu mai suportam durerea in zona ovarelor si mi-am facut o programare la ginecolog,era deja ceva mai grav ca durerea s-a fost extins si in partea dreapta si nu ma asteptam sa-mi spuna... nu ai nimic ...e vorba de stomac... probabil sa fie ceva la intestinul gros nu stiu inca nimic...
bkkl
Postat pe 29 August 2008 16:41
buna! si eu am fost la ginecolog de nenumrate ori(imi place sa fiu la ordine cu vizitele).Oricum prima aora am fost la o doctorita dintr-un oras mai mic.Aveam amenoree si mi-a prescris niste medicamente foarte tari si pana la urma fff proaste. Dupa cateva luni m-am trezit cu dureri graznice la un ovar, de sex nici nu mai zic, ca nici macar o penetrare ca ma urcam pe pereti de durere.asadar m-am dus la un alt doctor(barbat) care mi-a zis ca am un chist ovarian(din cauza acelor medicamente normal).Mie imi place vizita la ginecolog.Sunt foarte comunicativa si i-au doctorul la intrebari din acest domeniu pana se satura de mine.va poooooooooop pa pa
ceraselamari
Postat pe 3 Septembrie 2008 15:32
inteleg ca barbatii sunt mai intelegatori si mai buni in meseria lor...eu traiam cu impresia ca o femeie se pricepe mai bine pentru ca si ea are aceleasi dureri,iar barbatul isi imagineaza cum ar fii o durere acolo jos...da stiu ca foarte dureros si incomod la penetrare atunci cand ai probleme jos ,stiu ca am avut si eu asa ceva .. va pup
bkkl
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:13
iarta-ma daca o sa-ti par rea... nu asta e intentia mea, ok?
dar nu inteleg doua lucruri:
1. de ce trebuie neaparat sa vina si mama ta cu tine? adica, e foarte frumos sa te insoteasca daca tu iti doresti acest lucru si asta te ajuta, insa dupa cum am perceput eu ceea ce ai scris, prezenta ei pare ca mai mult te-ar inhiba. Revin, scuzele mele daca am inteles gresit;
2. si asta cred ca e cel mai important: tu nu ai fot niciodata la ginecolog pana la varsta asta???
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:16
intrebarea mea pt tine grettel e alta: de fapt tu nu vrei ca mama ta sa afle ca ai /sau nu o viata sexuala?sau de idea in sine de a merge la ginecolog...desi sincer,si eu am aceeasi varsta cu tine si ii spun mamei mele ca ma duc la ginecolog informativ...nu ca i-as cere voie,desi se bucura ca ma preocup de sanatatea mea,mai ales ca nu e de joaca cu asa ceva.
Multa bafta,si daca nu ai fost pana la varsta asta,ar fi cazul...si asa e destul de tarziu!
P.S daca nu stii la ce ginecolog sa te duci,iti recomand eu ginecoloaga mea...e o tipa super finuta!
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:01
nu vreau ca mama sa stie de viata mea intima si din pacate nu am ajuns pina la ginecolog la varsta asta
grettel
Postat pe 5 Septembrie 2008 18:54
De la: grettel, la data 2008-09-05 18:54:49nu vreau ca mama sa stie de viata mea intima si din pacate nu am ajuns pina la ginecolog la varsta asta

Ai mers pana la urma, sau nu ai avut curajul?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Noiembrie 2008 01:40
am fost si eu de curand....la o tipa ginecolog, imi era rusine, pana mea, sa ma vada in toata splendoarea, ca m-a vazut o singura persoana,iubitul meu, nici macar mama mea nu ma vedea dezbracata ca eram fff pudica...mda. Ma dezbrac eu frumos, imi iau rochita aia pe mine, ma urc...si ea imi zice : ,, hai georgiana, pasarica relaxata ! '' ma bufnea rasul , cat de relaxata in puii mei, ca eram f relaxata, nu ma incordam nimic, ce, vroia sa fiu excitata sau cum ? mi s-a parut un moment f naspa :D

Postat pe 16 Noiembrie 2008 02:09
salut! nu are de ce sa iti fie frica sau jena !prima data eu am fost la un doctor si pur si simplu i-am spus ce ma deranja. a fost super ok.daca ti-e mai usor mergi la o doctorita. dar nu totdeauna sunt mai bune ele. cat despre mama ta... trebuie sa vb cu ea,toate avem nevoie de controale regulate. pup si oricand cu un sfat.
anku
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:33
E foarte bine sa mergi la control, chiar si de rutina.
Vizavi de dr. ginecolog, femeie sau barbat: eu am avut experiente nasoale si cu femei si cu barbati. Dar in final tot un dr. ginecolog barbat a fost cel mai bun, vizavi de controlul in sine, rabdare, profesionalism... tot ce vrei. am vazut foarte multi dr. ginecologi in viata mea, dar ca el niciunul. se numeste Dr. Ion Ionut Adrian si este la spitalul Giulesti. Dansul mi-a salvat viata si nu o sa simt ca reusesc niciodata sa ii multumesc indeajuns.
dumitrachev
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:31
De ce trebuie sa ii zici mamei tale?daca nu vrei nu ii zici, e simplu...
Daca tii tu sa ii spui si nu stii cum sa deschizi subiectul, iti propun un mic scenariu:"Mama, am auzit f multe in ultimul timp despre cancerul de col uterin, am auzit ca orice femeie trebuie sa isi faca controale periodice pt a putea fi depistat din timp daca e ceva, si o sa ma duc si eu!"
Cred ca va fi fericita ca are o fata matura si constienta
Bun, si asa poate va diceti impreuna

Daca nu vrei sa vina cu tine nu ii zici ca mergi sau ii zici, cu mentiunea ca vrei sa te duci singura...
Eu asa am facut cu mama: trebuia sa intru in cabinet la endocrinolog, era barbat (mult i-au trebuit sa ma convinga sa merg la el) si stiam ca o sa ma dezbrace..i-am zis clar:"nu vreau sa intri cu mine"..pentru ca si asa ma simteam nasol, dar sa fi fost si mama acolo...desi ma inteleg f bine cu ea, n-am nicio prob...a comentat putin cand i-am zis sa ma astepte afara, dar pana la urma mi-a respectat deiciza

Si daca te duci sa-mi zici si mie cum a fost.....
ramo_88
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:05
Si eu am fost la ginecolog crezand ca ma doare din nou ovarul drept.Surpriza!Nu era ovarul ci ficatul.....m-a trimis imediat la ecograf.
kassandry
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:09
cine stie un ginecolog bun in constanta??? :D
onlyangelscanfly
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:43
ai un numar de telefon sau adresa ceva? am auzit ca este foarte bun si ca doctor, si ca om. Vreau sa ajung la el cit mai urgent posibil
Multumesc

Postat pe 9 Februarie 2009 12:42
Despre cine e vorba - bun ca doctor si ca om ca n-ati dat nume?
ema_rice
Postat pe 18 Martie 2009 01:53
Orasul Cta n-are legatura cu medicina ; poate vreo 3 doctori mai adevarati dar nu in ginecologie. Trebuie sa te gandesti direct la Bucuresti
ema_rice
Postat pe 18 Martie 2009 01:59
La ce dracu avem atata acces a informatie ...daca erau toti ca tine ...dateau faliment astia de la google ...la 20 de ani iti pui intrebarea cum sa-i spui mamei tale ???Ma doare capul ... .......ma duc sa trag o tzigare ...si nu fumez ..dar ma apuc din seara asta !!!
__LL__
Postat pe 18 Martie 2009 02:55
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-18 02:55:01La ce dracu avem atata acces a informatie ...daca erau toti ca tine ...dateau faliment astia de la google ...la 20 de ani iti pui intrebarea cum sa-i spui mamei tale ???Ma doare capul ... .......ma duc sa trag o tzigare ...si nu fumez ..dar ma apuc din seara asta !!!


Buna dimineata LL
Care seara ??Credeam ca numai eu am pierdut notiunea timpului..
Daca te apuci tu de fumat,ma apuc si eu ...din spirit de solidaritate
ella_c
Postat pe 18 Martie 2009 06:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dureri de cap 36 De la: ralukutzza 4 Aprilie 2012 18:41
operatia de varice 13 De la: kudika_1042373 7 August 2021 20:01
buna 2 De la: Lucia38 9 August 2009 16:53
operatie de corectare a sanilor 7 De la: kudika_1020415 15 Noiembrie 2016 07:57
Mi`a intarziat menstruatia si nu stiu ce sa fac!:( 2 De la: kudika_17842 8 Octombrie 2012 16:34