Setari Cookie-uri

care va fi finalul?

De aproape 3 ani am o relatie pot spune fantastica,dar cum toate au un final,acum cred ca si-a "regasit" vechea iubire...(fosta sotie),la care oricum se gindea(paradisul pierdut?).El a facut o vizita la ele,in strainatate(au si o fiica impreuna),dupa care- pot spune cu mina pe inima-a venit total,dar total schimbat...Bineinteles,au fost facute planuri de viitor intre ei,care inca(de ani de zile se fac)nu s-au realizat,ea aminind sau gasind mereu cite o piedica in calea "fericirii" lor.In putine cuvinte,cam asta-i atmosfera...eu alegind sa-i fiu alaturi(ca amica macar) indiferent de ceea ce va urma.Tinind cont ca asteptarea lui dureaza de ani multi si promisiunile ei la fel,ma intreb oare cum se va termina povestea asta?
Nu cred ca trebuie sa mai spun ca il iubesc pe omul asta mai mult decit orice altceva,si nu pot spune ca nu am avut pina acum destule povesti de dragoste incit sa-mi dau seama ca ceea ce simt pentru el este total diferit fata de "media" care a fost pina acum..

Postat pe 20 August 2008 20:07
Finalul va fi cel dorit de el iar tu esti constieta de acest lucru ,probabil ca speri ca cineva de aici sa-ti spuna ca te va alege pe tine ....dar nu cred ca se va intampla asta ..

Ma vad nevoita sa presupun ca ,,fetele'' lui sunt intr-o tara unde el nu avea acces pana de curand ...si cum a capatat viza mult dorita a si zburat la ele ...este o simpla supozitie bazata pe faptul ca ai o relatie cu el de 3 ani timp in care probabil ca ..ti-a povestit de existenta lor dar nu credeai ca va apuca sa mearga la ele....ufff...ce de ipoteze scot

Am fost si eu in situatia asta ....am avut o relatie aici cu cineva pana cand am capatat viza ...cum am primit-o ...am uitat de tot ce a fost frumos intre mine si el si am plecat ....ca m-am intors pentru el asta-i alta poveste conteaza doar ca atuncic cand am avut ocazia sa plec am facut-o ...

iris_4_ever
Postat pe 20 August 2008 20:43
Dar sa se schimbe la 180*?sa nu mai ramina mai nimic din caracterul bun pe care il avea?E clar ca e bulversat,dar tare mi-e teama ca pina la urma se va pierde singur.Nu speram sa-mi spuna cineva ca va ramine cu mine,ci doar care ar putea fi sfirsitul acestei povesti.
Ceea ce este clar este ca nici el nu-si poate reveni din asta...

Postat pe 20 August 2008 20:55
Depinde ce intelegi tu prin caracterul bun pe care-l avea...
Probabil ca el nu mai spera sa mai aibe sanse la a se impaca cu fosta ....si atunci te-a tratat pe tine ca fiind femeia de langa el , cea cu care si-ar putea petrece timpul ....acum avand posibilitatea sa-si recupereze iubirea pierduta ( de ce s-au despartit defapt ? ) incepe sa nu te mai aprecieze ca la inceput....

Ai discutat cu el despre ceea ce simti ? totusi , sunt 3 ani de relatie ....defapt , tu stiai ca vrea sa plece ?
iris_4_ever
Postat pe 20 August 2008 21:08
Intotdeauna au fost frictiuni intre ei,stiam despre ea,si sigur,am discutat multe.Ea asa a considerat ca e mai bine sa faca,sa plece la "mai bine",maritindu-se chiar acolo,si spunindu-i ca face asta pentru binele lor si al fetei...si uite asa au trecut ani buni,el asteptind(?),ea promitindu-i...ma intreb cit poate suporta un barbat din partea unei femei,si cit poate o femeie sa "sacrifice"(ani care nu se pot recupera),mai ales tinind cont ca la mijloc mai e si un copil....

Postat pe 20 August 2008 21:23
Ei hai sa fim seriosi acum ....ori tipul de care esti indragostita ii prost de bubuie ori nu e in stare sa se intretina si acum vrea sa plece la sotia care-i poate asigura un trai linistit .

Tre sa plec acum dar mi-ar placea sa aflu mai multe detalii despre povestea asta ....acum daca tot ai inceput-o de ce nu o termini ?
varsa tot ce ai pe suflet
iris_4_ever
Postat pe 20 August 2008 21:27
am trecut printr-o situatie identica aproape cu a ta si dupa ce ne facusem aici planuri, vorbisem despre casatori, copii, casa si familie impreuna intr-o zi a zis ca pleaca la fostii socri si nu l-am mai vazut nici in zoia de azi. a plecat in neant si in necunoscut, am auzit n variante, dar el nu a avut curajul macar sa imi scrie si sa imi explice ce l-a determinat sa plece dintr-o data fara nici o explicatie... era pe 8 martie 2003 si cu o zi in urma fusese ziua lui... ce l-a determinat sa plece? poate voi afla vreodata, pana atunci ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a fost dat sa traiesc acele clipe si daca va considera ca e nevoie vreodata de explicatii mi le va aduce... pana atunci... sa ne ajute Dumnezeu sa trecem si prin clipele grele cu zambetul pe buze ca atunci cand suntem fericiti si sa nu il uitam nici in cele mai fericite clipe...
mitzura
Postat pe 17 Octombrie 2008 20:04
ufffff si eu ma intreb cand o sa se termine Tanar si Nelinistit ca m`am saturat de el
Diavolyta_
Postat pe 15 Martie 2009 09:56
o sa vezi tu care va fi finalul
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 12:28
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-20 21:08:06acum avand posibilitatea sa-si recupereze iubirea pierduta ( de ce s-au despartit defapt ? )

Bine punctat! Eu zic ca e esential asta: de ce s-au despartit de fapt? Ar fi bine sa afli raspunsul adevarat, pentru ca asa vei afla multe despre el. Si crede-ma ca stiu ce spun, din experienta: barbatii (ca sa nu ziceti ca sunt rea si femeile fac cam tot la fel) au tendinta sa imbrace lucuruile intr-un pachet frumos: ei n-au fost de vina, de vina e tot femeia/fosta care era cam nebuna, bl, bla. Eeeee......eu zic ca nu e chiar asa, fiecare are partea lui de vina si s-ar putea sa descoperi lucruri interesante din motivele pentru care s-au despartit ei.
Iris_4_ever spune niste lucruri bune, cu care sunt de acord si la care ar trebui sa meditezi mai mult.
Genty_ana
Postat pe 7 Iunie 2009 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce iubirea e doar ptr unii?! 4 De la: ella_c 23 Februarie 2009 22:48
Iubit vs Prieten (mai complicat) 1 De la: Didicu 10 Mai 2011 09:18
Exista un loc unde poti fi iubita si dorita! 25 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 15:07
De ce? 9 De la: kudika226898 15 Iulie 2010 18:06
medicina ortomoleculara 3 De la: isabelle_11 29 Iunie 2011 00:38