Setari Cookie-uri

PT CONSTANTENI....Care stie ce se construieste pe Traian?

Unii zic ca un Carrefour mai mic....dar am trecut pe langa santier si pare ceva enorm de mare; au sapat foarte adanc, ametesti.......Altii zic ca alt Mall...Dar ce Mall, fratilor? Ce Mall? Aceasta e intrebarea! Cine stie ceva?

Postat pe 22 August 2008 13:11
fata mea draga, de unde scoateti bazaconiile astea!!!!?
se intareste malu' ca o ia la vale orasu'!!

Postat pe 22 August 2008 13:16
Se vede ca esti neam prost si mitocan! Am sa te rog sa nu mai raspunzi la subiectele mele! Asta pt ca insinuezi ca vb "bazaconii"......Ai in general un limbaj vulgar si nu am chef sa imi adresezi si mie cuvinte urate!

Postat pe 22 August 2008 13:21
se vede de pe luna ca nu stii ce vorbesti si mai ales nu stii sa citesti. plus fitzele aferente!
se intareste MALUL PORTULUI CONSTANTA, deoarece o ia la vale. la o ploicica marunta bucati de pamant se prabusesc spre port. pamantul este intro continua miscare si din cauza asta , orasul inainteaza spre mare!
da' tu poti sa speri in continuare intrun carreffour. sau mall!

Postat pe 22 August 2008 13:26
serios m-am saturat sa raspunzi tu la subiectele mele!....Nu ma intereseaza ce crezi tu ca se face acolo, nu intelegi?!....vreau sa aud alte zvonuri......au circulat o gramada pe marginea subiectului aici in Constanta!...bineinteles au aparut si "desteptii" carora li se pare incredibil daca s-ar construi un Mall acolo...treaba lor dar pt asta nu trebuie sa jignesti!

Postat pe 22 August 2008 13:34
cand iti cumperi primu' tampon de la mall-ul respectiv, te rog sa-mi trimiti un mesaj!!

Postat pe 22 August 2008 13:36
Rog echipa Kudika sa inchida subiectul! Nu cred ca-si mai are rostul...

Postat pe 22 August 2008 13:41
da' de ce!!!?
poate sunt alti oameni care cred ca se construieste o benzinarie sau o banca de sperma. sa-i lasam si pe ei sa-si exprime parerile!

Postat pe 22 August 2008 13:43
De la: geo32, la data 2008-08-22 13:43:45da' de ce!!!?
poate sunt alti oameni care cred ca se construieste o benzinarie sau o banca de sperma. sa-i lasam si pe ei sa-si exprime parerile!

ba eu cred ca va fi fabrica de DANONE acolo
ramo77
Postat pe 22 August 2008 14:10
Pai normal ca sa construiasca Mall-ul mai intai consolideaza faleza!!!!!.......Eu cred ca naivi sunt cei care gandesc ca s-a gandit cineva sa bage asa de multi bani (cred ca enorm de multi dupa cum arata lucrarea) doar ca sa faca un bine cetatenilor care locuiesc in imprejurimi! Cine investeste acolo trebuie sa-si si recupereze banii! Pomeni nu prea exista, nu cred ca primaria avea bani de ce e acolo!......Eu cred ca voi nici nu ati trecut pe acolo, pe jos ma refer!....Vorbiti in necunostinta de cauza!
...pt un nou Mall e o zona ideala, se fructifica o panorama superba, se vede portul si marea de acolo!
Dar nu inteleg de ce trebuie sa se ajunga in situatii din astea de a se vorbi tot felul de scrabosenii gen "banca de sperma" si "tampon".....De ce se aluneca spre vulgar asa dintr-o simpla discutie? asa o fi site-ul asta? Ca am raportat la kudika "abuz de limbaj" dar nu s-a luat nici o masura....mi se intoarce stomacul pe dos de cate ori dau la topicul acesta sa vad ce s-a mai zis!...ma rog, o fi un forum mai libertin asta e! pe alte forumuri nu se permite limbaj ca acesta!

Postat pe 23 August 2008 11:02
draga ioana, incerc sa realizez totusi ca vorbele tale au un sens. nu-mi iese!!!
crezi ca asemenea lucrari se fac doar de dragul celor care locuiesc in blocurile de deasupra??? hai sa fim seriosi, macar o clipa!
malul portului are tendinta de a o lua la vale.am vazut cu ochisorii astia ai mei , cum in timpul unei ploi torentiale , bucati imense de pamant se desprindeau din mal si alunecau spre port. un asemenea proiect inseamna in primul rand protejarea unor investitii imense in portul constanta si d-abia in al doilea rand protectia cetatenilor. si stai tu linistita , mazare nu baga bani in ceva ce nu-i apartine.
in mod normal , orice constructie privata sau publica, trebuie sa aiba o plancarta cu destinatia lucrarilor , proiectant , executant , beneficiar si data limita. daca mai treci p-acolo, e bine s-o citesti!
da' doar de kiki-miki, gandeste-te la parcarea carffourr-ului si fa comparatie cu suprafata pe care se lucreaza.

cat despre limbaj, esti libera sa raportezi orice fel de limbaj , atata timp cat banca de sperma si tampon exista in limbajul uzual, dex si alte dictionare explicative, mi se cam falfaie!! agressiv falfait!!

Postat pe 23 August 2008 12:28
... am trecut cu masina saptamana trecuta p malul portului si intr-adevar lucrarile si sapaturile sunt co-lo-sa-le ! pe placuta cu datele constructiei scria " ansamblu rezidential " sau ceva de genul asta ... dracu' sa-i ia . nu ma intereseaza . eu m-am mutat la marginea orasului , sa scap de nebunie . oricum , este chifteaua lui nicu constantinescu & compania . ei au scos terenul de p malul portului din domeniul public , ca sa-l scoata la inaintare si sa mai faca vreo cateva milioane de euro din spagi si alte unguente si pirisnite de la smecherii bucuresteni din imobiliare ...
claudio
Postat pe 23 August 2008 15:46
na , ca m-ai pus pe ganduri!!
cred ca pana la urma , vor sa mute casa poporului acolo!! aia de la bucuresti.

Postat pe 23 August 2008 16:02
... da' ce ar fi daca acolo s-ar construi cel mai mare bordel de lux gratuit din SE europei ?
claudio
Postat pe 23 August 2008 19:20
oau!!
sau p-acolo ar trece autostrada ce uneste romania cu turcia!! iti dai seama cate tiruri!

Postat pe 23 August 2008 19:22
domne....nici mall , nici ansamblu rezidential si nici bordel...se sapa intr-o veselie sub placuta " aici sunt banii dumneavoastra....."

Postat pe 6 Octombrie 2008 14:05
http://www.business-adviser.ro/stiri_trident_plaza.html

http://www.telegrafonline.ro/1161982800/articol/12628/trident_plaza_proiect_imobiliar_comercial_de_peste_100_milioane_euro_la_constanta.html

http://www.wall-street.ro/articol/Real-Estate/21090/Aproximativ-120-mil-euro-investitii-austriece-intr-un-nou-centru-comercial-mamut.html



Trident Plaza, primul proiect autentic de spatiu multiplu, va reuni un centru comercial, o cladire de birouri si un hotel de patru stele. Proiectul se va realiza in doua faze: in prima etapa se va construi centrul comercial, al carui termen de finalizare este primul semestru al anului 2008, iar in cea de-a doua etapa vor fi date in folosinta cladirile de birouri si ulterior, hotelul cu 250 de camere. Nu se stie inca ce operator hotelier va avea « acces » la acest proiect. « Suntem deja in discutii cu operatori hotelieri deja existenti pe piata romaneasca insa nu am semnat nici un contract pana acum”, a precizat managerul general al Paladin Management - companie specializata in domeniul de leasing comercial - Christian Hiver.

Cu o suprafata totala de 130.000 mp, din care birourile vor ocupa 14.000 mp patrati iar zona comerciala inchiriabila 32.000 m patrati, Trident Plaza va fi cel mai mare complex din regiune. Proiectul propune un concept modern de tip 3 in 1: shopping mall, office, hotel. „Vor fi aici peste 60 de branduri nationale si internationale, de notorietate si pe piata romaneasca”, a adaugat Christian Hiver.

Trident Plaza va fi amplasat in centrul vechi al orasului, in apropiere de Poarta 3 a portului Constanta, de zona turistica, plaja si faleza. Accesul spre complex se poate face din strada Traian si Bulevardul 1 Mai cu mijloacele de transport in comun, pe jos sau cu masina, fiind prevazute in proiect peste 1400 locuri de parcare distribuite pe 3 nivele.

Centrul comercial Trident Plaza va atrage un numar impresionant de clienti, atat in cursul saptamanii cat si in weekend. Traficul estimat atinge o medie de 20.000 de vizitatori zilnic, ceea ce inseamna ca sunt asteptati aproape 10 milioane de vizitatori anual.

Finantatorul Trident Plaza Constanta este "Immoeast", care detine proprietati pe toate pietele majore din Europa Centrala si de Est, iar in Romania are in prezent finalizate sau in derulare 19 proiecte, printre care se numara Bucharest Corporate Center, Pipera Center, Iride Business Park, Otopeni Logistics, Bucharest Global Business Center. Fondul de investitii Immoeast are in Romania un portofoliu de circa 200 de milioane de euro.

Immoeast detine 75% din Trident Plaza, iar Red Management Capital detine 25%. Fondul de investitii austriac urmeaza sa cumpere cei 25% la finalizarea proiectului. Red Management Capital are in structura sa fondurile de investitii GED, Warburg Pincus si douã persoane fizice, respectiv Teodor Pop si Andrew Stear. Ged Private Equity Group, fondul Warburg Pincus si oamenii de afaceri Andrew Stear si Teodor Pop au infiintat la sfarsitul lui decembrie 2005 un instrument de investitii in dezvoltari imobiliare care se va concentra pe sudul si estul Europei.

Dezvoltatorul proiectului Trident Plaza Constanta este "Harborside Imobiliara", iar planurile constructiei au fost fost realizate de biroul londonez de arhitectura "Proiect Design International". Agentul de leasing este "Paladin Management", in portofoliul caruia se afla Centrul Comercial TOM, ancorat de Hipermarket-ul Carrefour deschis la inceputul lunii octombrie a acestui an la Constanta.

Constanta este al doilea oras ca mãrime si importantã economicã din Romania si principalul port al Romaniei la Marea Neagra. Numarul mare de locuitori ai orasului si cei 1 milion de turisti care il viziteaza fac din Constanta unul din cele mai atractive orase din Romania pentru investitorii in proiecte comerciale. Astfel, in toamna aceasta s-a deschis „Centrul comercial TOM”, iar pentru anul 2007 au fost anuntate proiectele locale „Euro Constanta Mall” (cu o suprafata de 28.000 mp) si „City Park Mall” (cu o suprafata de 55.000 mp).


DIN CATE AM VAZUT IN ARTICOL SCRIE CA SE VA CONSTRUI LANGA "POARTA 3 A PORTULUI CONSTANTA", ADICA EXACT ZONA DE CARE ATI VORBIT VOI!

Postat pe 13 Octombrie 2008 11:24
v-ati uitat si la prima placuta cu titlul "santier in lucru"? initial, era vorba de un mall ...apoi, vazand ca blocurile o iau razna si ca malul se duce, mall-ul s-a transformat brusc si dintr-o data in lucrare de consolidare a "MAL-ului"...... asta pt ca ilustrii oameni care dau aprobari cu ochii inchisi si-au dat seama ca sapand de-aiurea, toate blocurile de pe ferdinand o luau rau de tot la vale! momentan, da, se consolideaza malul, urmand ca apoi sa se construiasca si mall-ul! si special pt geo: CONTROLEAZA-TE! nu stiu ce "culoare" va avea respectivul mall, dar daca va fi asemeni celui din parcul tabacarie...mai bn lipsa ;))
mimish
Postat pe 18 Octombrie 2008 23:09
imi cer scuze....am dat 3 link-uri mai sus dar unul din ele nu mai e valabil...uitati aici varianta cache a aceluiasi link
:


http://209.85.135.104/search?q=cache:sH44O9w7VP4J:www.telegrafonline.ro/1161982800/articol/12628/trident_plaza_proiect_imobiliar_comercial_de_peste_100_milioane_euro_la_constanta.html+trident+plaza+proiect+imobiliar+comercial+de+peste+100+milioane+euro+la+constanta&hl=ro&ct=clnk&cd=1&gl=ro

Sambata, 28 Octombrie 2006

Trident Plaza", proiect imobiliar comercial de peste 100 milioane euro la Constanþa
()


>>


din cate se vede se stia inca din 2006 (articolul dateaza din 28 octombrie 2006) ce se va construi acolo


Intr-adevar, Mimish, Mall-ul de langa lac a fost facut cu picioarele, a cazut un tavan, la pizzarie era indundatie, intr-o zi, de la o teava ingropata in perete...se vede ca s-au grabit sa il dea in folosinta fara sa se mai ocupe de "micile" detalii, sa iasa banul mai repede

Postat pe 18 Octombrie 2008 23:57
ciao..scuze ca ma bag desi nu-s din constanta..astfel de "mall-uri"."ansambluri rezidentiale" si alte cladiri cu specific stiut/nestiut se vor construi intr-o mare veselie in orasul vostru,de acum inainte...aveam un prieten cu meseria de arhitect si-mi povestea mai mereu despre noile proiecte din constanta,cele care sunt inca in faza de proiect sau abia acum se ploteaza planurile..asa ca asteptati-va la mul zgomot si praf...apropo,baiatul asta,arhitect se ocupa si de gara din constanta...daca aveti ceva comentarii referitoare la gara,puteti sa le scrieti si i le voi transmite domnului arhitect

pana atunci va pup
laura_mihai
Postat pe 19 Octombrie 2008 12:42
gara o fi fost proiectata frumos, dar deja arata rau! dar asta nu tine de arhitect, ci de lipsa de bun simt a romanului ;)
mimish
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:05
imi place atitudinea pe care o afisezi vis-a-vis de tampeniile "unor persoane". Dar tot ceea ce se scrie pe aici sunt speculatii. Intamplarea face sa stiu ce se constuieste acolo, este vorba de o constructie mixta unde vor fi spatii de birouri cat si spatii comerciale. Din informatiile furnizate va pot spune ca se vrea a fi una dintre cele mai inalte cladiri din tara, dar sincer consider ca se va intampla acelasi lucru ca si cu City Mall, se va face mare tam-tam pentru o constructie cu 10 etaje dintre care 6 au destinatia de parcare. Solul si amplasamentul nu le prea permite sa construiasca ce vor ei. In fine... Ideea e dragilor ca pana nu va fi finalizat proiectul nu se stie nimic sigur, deoarece nimic nu mai are credibilitate in tara asta. Si draga y0ana, te informez ca un forum nu e tocmai locul potrivit de unde sa aflii astfel de informatii si inca ceva...daca esti genul "malistelor" afla ca proiectul va fi finalizat in 2011, asa ca pana atunci ai alte optiuni de care sa te plictisesti.

Postat pe 24 Octombrie 2008 11:59
geo are dreptate, chiar asta se intampla !
adrienutzaaa
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:27
De la: geo32, la data 2008-08-23 19:22:23oau!!
sau p-acolo ar trece autostrada ce uneste romania cu turcia!! iti dai seama cate tiruri!


nah ma gheo o facusi pe i0oana sa isi stearga contul.....
la mai mare fratie,nu de alta dar chiar e o aberatie....de topic.

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:34
eu zic sa va intalniti la o cafea, asa pune-ti la punct subiectul si nu va mai contrazice-ti.
heidi01
Postat pe 1 Decembrie 2008 15:20
mesajul era pentru ioana si geo.
heidi01
Postat pe 1 Decembrie 2008 15:22
mesajul era pentru ioana si geo.
heidi01
Postat pe 1 Decembrie 2008 15:22
De la: adrienutzaaa, la data 2008-10-26 19:27:34geo are dreptate, chiar asta se intampla !
exact!

Postat pe 1 Decembrie 2008 15:22
Intr-adevar, s-a consolidat malul si se construieste un Mall (Panorama Mall - sau ceva de genul acesta). Oricum, daca sunteti interesati in mod deosebit, puteti sa va opriti si sa cititi ce scrie pe panou :)
simpatikmo
Postat pe 19 August 2009 10:19
De la: heidi01, la data 2008-12-01 15:20:33eu zic sa va intalniti la o cafea, asa pune-ti la punct subiectul si nu va mai contrazice-ti.
dana21m2004
Postat pe 19 August 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut femeie de serviciu.....cu experienta !! 2 De la: anastasia_m 5 August 2010 23:20
Ce vor barbatii de la femei? 134 De la: cristiana_cris 25 Noiembrie 2009 09:18
EURO 2008 60 De la: Georgia99 12 Septembrie 2008 12:48
Mergeti la vot pe 22 noiembrie 2009?Si la turul 2? 39 De la: Dontyyy 3 Decembrie 2009 08:28
Ce sa fac ca sa nu fiu geloasa? 83 De la: kudika368982 6 Martie 2014 15:19