Setari Cookie-uri

help! pls

am o intrebare...intrebatoare

cum poti scapa de un tip.. obsedat? :) pur si simplu ma suna incontinuu.. zilnic.. i-am zis de nenumarate ori sa nu ma mai caute.. sa ma lase in pace.. ma oboseste! imi suna prietenii sa-i intrebe de ce nu vb cu el.. cand ii raspund mereu imi zice.. mai am ceva sa-ti zic.. si se enerveaza.. imi zice ca-mi doreste sa patesc ce pateste si el (o sa incep sa ma obisnuiesc cu blestemele).. si altele.. apoi isi cere scuze.. insa toate astea adunate.. duc la o mare bataie de cap :) so.. propuneri ceva? eu nu mai am nici cea mai mica idee. (si sigur sunt fete in situatia mea) nu stiu cum am ajuns aici..
stiti vb aia.. dai un deget si ti se ia toata mana.. (el tanjeste - dupa mana aia -dar nu se va mai apropia de mine). am ajuns sincer sa ma gandesc ca o sa dau si pe aici de el.. si imi va citi postul..si ma va cauta..iar :|.. sunt paranoica deja.. o zi buna
luke_at_me
Postat pe 22 August 2008 18:33
Pai nu ii mai raspunde la tel,daca asta nu functioneaza, sau pune pe cineva sa raspunda in locul tau si sa spuna ca nu stie pe cine cauta,dar numarul asta ii apartine...deci ca nu mai e al tau si daca nici asta nu functioneaza...pune un baiat sa spuna ca e prietenul tau si ca daca mai suna o data sau daca te mai cauta sau intra in raza ta de actiune il nenoroceste si ii va parea rau ca s-a nascut!
Am trecut si eu prin asa ceva.Sunt unii care pus si simplu nu inteleg de vorba buna!Ce sa-i faci,e plina lumea de oameni bolnavi...pacat ca apucam sa ii cunoastem si mai facem si greseala sa le acordam putina atentie...Succes!
sweetpink
Postat pe 22 August 2008 19:08
de raspuns..nu i-am mai rsp o perioada..dar insista omu .. vroia la un moment dat mama sa ii zica vreo 2 dar am crezut ca ma descurc.. cine stie..poate la un moment dat o sa se sature..
luke_at_me
Postat pe 22 August 2008 21:00
pune un prieten bun sa-l ia un pic tare...sa se dea drept iubitu tau..nusuh poate asa il linistesti! Multa bafta!
dydy88
Postat pe 22 August 2008 22:06
schimba-tzi nr de tel.. poate asha merge! makar merita sa incerci.. pups...shi spor la treaba
ankutzikaa
Postat pe 22 August 2008 22:11
la asta nu vroiam sa ajung.. sa imi schimb nr de tel.. cred ca ar trebui sa existe pt oricine o limita.. sa inteleaga cuvantul AJUNGE!.. ms mult de sfaturi
luke_at_me
Postat pe 22 August 2008 22:26
eu st Stan Patzitul... am incercat la un moment dat sa scap de un obsedat mai intai cu vorba buna, explicatzii shi tot tacamul, dar nu a mers... asha k mi-am scimbat nr de tel! nu a trecut mult shi l-a aflat shi pe acela. in cele din urma a renuntat singur! nu mai raspundeam la numere pe care nu le recunoshteam, shi nici nu ma mai complicam sa-i explic cum sta treaba de fapt nici makar atunci kand ne intalneam accidental. in unele cazuri, cea mai buna e indiferenta!
ankutzikaa
Postat pe 23 August 2008 16:17
imi cer scuze,dar nu prea stau pe net si am citit doar din pura curiozitate acest subiect. as vrea sa-ti spun ca si eu am trecut in urma cu un an peste o poveste asemanatoare,dar care a inceput f tragic (cu un viol,acum pot spune linistita,pana acum eram ingrozita sa recunosc sau chiar sa-mi amintesc despre asta),n-am mai rezistat,era tot un obsedat,dar era obsedat si dupa mine ca femeie si dupa sex,era in stare sa ceara asta de 3 ori pe zi(in loc de mancare :) ).spun ca m-a violat,adica a intretinut relatii sexuale cu mine fortat,desi cu o zi inainte mersesem la urgenta pt o probl ginecologica destul de grava (stia pt ca ma dusese el,si atunci si cu vreo 2 sapt inainte). si totusi nu i-a pasat si a zis ca el e barbat si are nevoie de sex,nu poate astepta si nici nu vrea sa se duca la alta.si m-a trezit fortat si .......... in ziua urmatoare ne-am despartit,dar a continuat sa ma streseze continuu,indiferent de ora sau de faptul ca eram la servici si aveam treaba. dupa 2 sapt de urmariri si tel stresante,amenintari,incepuse sa ma mai lase in pace (cand a vazut ca nu-i mai raspund nici lui,nici nimanui care avea legatura cu el:familie,prieteni),dar a urmat ceva mai straniu:suna tel de la pers diverse cu propuneri indecente.ce facuse baiatul?scrisese nr meu de tel pe wc-uri publice cu mesajul "suna-ma......",imi daduse si numele, ajunsesem la disperare. am fost nevoita sa schimb nr de tel si adresa si asa am scapat,sper,definitiv. mai aud despre el de la cunostinte de-ale mele pe care le-a cunoscut si el,dar imi e scarba,cand imi amintesc prin cate am trecut in acea perioada de cosmar.
nu stiu cat te ajuta povestea mea,jur ca e adevarata,crede-ma pe cuvant ca nu mi-a fost usor s-o spun si altcuiva,mai ales necunoscut,dar sper sa tragi singura concluziile si iti doresc din tot sufletul sa scapi de chinul asta numit "barbati obsedati".pupici si numai bine
bmclau2005
Postat pe 27 Septembrie 2008 11:40
am fost si eu intr-o situatie ca asta.....si m-am plans de chestia asta unui amic bun de-al meu....amicul respectiv nu mi-a zis decat atat: da-mi mie numarul la omul ala!...i-am dat numarul....amicul meu l-a sunat si i-a propus sa se intalneasca undeva sa "discute"...ma crezi ca nu am mai auzit de obsedat pana in ziua de azi?...o fi murind, o fi traind, habar nu am dar nici nu ma intereseaza

Postat pe 27 Septembrie 2008 11:51
posibil sa-i fi bagat mintile in cap...
dar s-o fereasca d-zeu pe urmatoarea victima,nu doresc asta nici celui mai mare dusman.
pupici
bmclau2005
Postat pe 27 Septembrie 2008 12:25
Poti sa te casatoresti cu el ,ii va trece sigur obsesia

Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:54
De la: luke_at_me, la data 2008-08-22 18:33:27
cand ii raspund mereu imi zice..


Pai, de ce ii raspunzi? Trateaza-l cu indiferenta si in timp o sa cedeze.
OrizonturiDeschise
Postat pe 19 Noiembrie 2008 21:59
Daca te culci cu el, poate scapi.
Zambete,petala!

http://www.youtube.com/watch?v=WNDh_tFIHn4&feature=related
alefbeit
Postat pe 21 Decembrie 2008 20:57
De la: luke_at_me, la data 2008-08-22 18:33:27am o intrebare...intrebatoare

cum poti scapa de un tip.. obsedat? :) pur si simplu ma suna incontinuu.. zilnic.. i-am zis de nenumarate ori sa nu ma mai caute.. sa ma lase in pace.. ma oboseste! imi suna prietenii sa-i intrebe de ce nu vb cu el.. cand ii raspund mereu imi zice.. mai am ceva sa-ti zic.. si se enerveaza.. imi zice ca-mi doreste sa patesc ce pateste si el (o sa incep sa ma obisnuiesc cu blestemele).. si altele.. apoi isi cere scuze.. insa toate astea adunate.. duc la o mare bataie de cap :) so.. propuneri ceva? eu nu mai am nici cea mai mica idee. (si sigur sunt fete in situatia mea) nu stiu cum am ajuns aici..
stiti vb aia.. dai un deget si ti se ia toata mana.. (el tanjeste - dupa mana aia -dar nu se va mai apropia de mine). am ajuns sincer sa ma gandesc ca o sa dau si pe aici de el.. si imi va citi postul..si ma va cauta..iar :|.. sunt paranoica deja.. o zi buna


Papusa dar ce ti-e greu sa rogi un prieten bun sa-i sugereze ca ai SIDA, sau ma rog, o boala extrema si contagioasa? Cum ca stie el/ea din sursa sigura ca TOCMAI ti-ai facut analizele si...Si chiar daca el dupa asta ar insira mai departe...Sper sa nu face parte din grupul tau normal de prieteni.
micabis
Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:11
Draguta melodie
alina02
Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:32
revin, polka din linkul de mai sus imi place
alina02
Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:00
ciao draguto sti ce sa ii faci deviazai numarul lui si ai scapat cind te mai suna raspunde alt cineva asa am facut eu cu o tipa
fran_alex80
Postat pe 11 Februarie 2009 02:27
De la: fran_alex80, la data 2009-02-11 02:27:30ciao draguto sti ce sa ii faci deviazai numarul lui si ai scapat cind te mai suna raspunde alt cineva asa am facut eu cu o tipa



daca cu adevarat vrea sa scape de el e deajuns sa ii spuna ,,,dar poate fata nu are taria de a spune ,,,,,devierea apelurilor nu e o solutie mai baiete
sarutama
Postat pe 11 Februarie 2009 02:33
De la: sarutama, la data 2009-02-11 02:33:23
De la: fran_alex80, la data 2009-02-11 02:27:30ciao draguto sti ce sa ii faci deviazai numarul lui si ai scapat cind te mai suna raspunde alt cineva asa am facut eu cu o tipa



daca cu adevarat vrea sa scape de el e deajuns sa ii spuna ,,,dar poate fata nu are taria de a spune ,,,,,devierea apelurilor nu e o solutie mai baiete

Mda, in general, la persoanele astea asa e. ORICE semn de atentie ii face sa creeze alta "punte" si le trimite semnale amestecate. Atata timp cat tu raspunzi la telefon si il asculti "sa iti mai zica ceva", si ii dai timp sa se enerveze, sa blesteme si alea-alea... Asta inseamna ca ii trimiti semnale amestecate, si el ia de acolo ce-i convine. Daca ai inceta sa raspunzi la telefon, atunci cand te suna de pe al lui, si atunci cand te suna de pe altul ai spune doar "Alo" si cand i-ai auzi vocea, ai inchide. Asa, fara avertisment. Si daca ar suna iar, iar ai RASPUNDE si INCHIDE. Si tot asa, pana cand ar deveni preocupat de faptul ca pierde minute pretioase FARA insa a vorbi cu tine... Ei bine, atunci, s-ar potoli... Dar Sarutama are dreptate... Intai ar trebui sa te hotarasti tu sa il ignori total... Nici mie nu mi se pare ca asta faci...
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 08:49
Nu ii mai raspunde si gata poate la moment dat se va plictisi si nu te va mai cauta.... daca nu pune si tu pe cineva sa il "racoreasca" un pic cu cateva vorbe ... daca nu....
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 10:58
uneori nu este asa usor sa scapi de cineva.si spune-ai ca te-ai gandit ca ar putea sa fie si pe aici,dar ai alungat gandul spunandu-ti ca esti paranoica.nu esti paranoica.si asta se poate intampla.iti spun sigur,eu am trecut prin asta.si nu mi-a placut deloc.
dana_mv
Postat pe 15 Februarie 2009 11:06
De la: dana_mv, la data 2009-02-15 11:06:28.iti spun sigur,eu am trecut prin asta.si nu mi-a placut deloc.

Prin ce ai trecut si nu ti-a placut?

Postat pe 15 Februarie 2009 11:09
De la: Roco, la data 2009-02-15 11:09:47
De la: dana_mv, la data 2009-02-15 11:06:28.iti spun sigur,eu am trecut prin asta.si nu mi-a placut deloc.

Prin ce ai trecut si nu ti-a placut?
nu imi place ca cineva din real sa ma urmareasca pe kudica sa vada ce fac.m-i se pare jalnic.
dana_mv
Postat pe 15 Februarie 2009 11:19
faza cu obsedati e cea mai nasola , fie ca sunt femei sau barbati....
imi aduc aminte ca am ajutat o prietena mai demult care era intr-o situatie din asta , ce am facut a fost sa raspund in locul ei, cand a sunat-o ala prima oara (eu am o voce mai groasa si puternica ) dialogul a fost destul de scurt , dar eficient , si a fost ceva de genul
eu : buna , ce mai faci ? , nu am mai vorbit asa de mult timp ...
obsedatul : aaa , bine , dar alexandra este (pe fata o chema alexandra)
eu : aa... , sti.... , acum ma cheama alex
respectivul a inchis telefonul dupa o liniste de cateva secunde , si nu a mai cautat-o pe fata , acuma e adevarata ca nu ii cunostea prieteni sau familie ... , a fost eficient si al naibi de funny
SweetDadyD
Postat pe 15 Februarie 2009 13:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii Gemeni -din vietile femeilor 63 De la: ica0258 13 August 2011 23:57
In cat timp se plictisesc barbatii de o femeie 8 De la: anderson 22 Octombrie 2008 11:15
Imi vine sa sparg pereti cu capul.Sunt o idioata ce face doar alegeri proaste 105 De la: ancuta88 31 Martie 2010 13:03
Barbatul-Balanta 56 De la: oltytzuk 4 August 2012 15:44
vreau pareri 23 De la: kudika056476 9 Noiembrie 2009 20:20