Setari Cookie-uri

ce parere aveti de barbatii din zodia fecioarei?cum sunt intr-o relatie?

buna fetelor as vrea sa imi dati unele sfaturi despre barbatii din zodia fecioarei
de vreo 2 luni am cunoscut un baiat in aceasta zodie si mi se pare un tip ok.pot sa vb cu el despre orice si ma inteleg foarte bine cu el.apropo si eu sunt tot in zodia fecioarei :P
astept raspunsuri de la voi
sopterean
Postat pe 26 August 2008 20:02
AAAAAAATUNCI E BAI SI EU AM AVUT PRIETEN DIN ACEEASI ZODIE CU MINE SI SA SFARSIT LA FEL DE REPEDE PRECUM A INCEPUT ASA CA DESCHIDE BINE OCHII.PUPICI

Postat pe 26 August 2008 21:29
e un subiect deschis la sectiunea horoscop despre barbatii fecioara.
mainedimineata
Postat pe 29 August 2008 02:18
uuff...,e greu,dar singurul avantaj pe care il ai e ca si tu esti fecioara.eu am avut o relatie de 5 ani cu o fecioara si sunt ingrozitori.sigur,au si parti bune pt ca altfel n-as fi rezistat.stiu eu,da-i o sansa.succes!
maria33
Postat pe 31 August 2008 22:32
unt cei mai parsivi barbati si miciosi...la inceput sunt paine lui dumnezeu dar dupa vai de tine...
mamaia22
Postat pe 31 August 2008 22:47
barbatilor fecioara le plac femeile tandre si independente, dar cu un dezvoltat spirit de echipa in relatia de cuplu.
o sa il tii cu siguranta langa tine daca esti mereu ingrjita ( a se citi: ingrijita peste poate) si daca il seduci, rasfatandu-l.
nu o sa aiba o parere buna despre relatiile tale de prietenie cu alti barbati, asa ca daca ai prieteni barbati tine-ti istorisirile despre ei..numai pt tine:)

si, nu stiu daca mai trebuie sa spun( pt k se aplica in relatiile cu barbatii din majoritatea zodiilor) : sa nu ii dau niciodata impresia ca te-a cucerit definitiv.
spune i te iubesc, dar sa nu ii spui niciodata ca n-ai putea trai fara el.

si...fa-i capricii:)
gabriela_riforp
Postat pe 18 Septembrie 2008 04:36
De la: eizo84, la data 2008-09-18 02:23:02am cam toti barbatii din familie in aceasta zodie, si ceea ce m-a contrariat a fost faptul ca difera atat de mult, unul meticulos, altul e impulsiv iar fratele meu este mamos si am mai cunoscut un baiat din aceeasi zodie, care mi-a fost si prieten mult timp extraordinar de ordonat si cu o parere foarte buna despre sine fapt ce i-l inobila......asa ca eu zic, ca cel putin aceasta zodie este foarte inselatoare



Nu exista zodie mai inselatoare si mai duplicitara. In timp ce femeile sunt clar pe interes, dar nu musai in sens distructiv, ci as defini mai degraba focusate pe realizari concrete si proiecte (e drept ca din aceasta cauza apar des cotate ca si materialiste), barbatii din zodie sunt groaznici. Nu degeaba, la urma urmei, e o zodie duala, partea proasta e ca nici macar semnul zodiacal nu o arata! Dar astrologii cunosc acest lucru. Viata dubla pare sa fie colona vertebrala a conduitei si vietii lor. Nu am intalnit prea multe persoane multumite de o relatie cu un astfel de barbat, iar daca tine ceva mai mult relatia....n-as vrea sa fiu in pielea vreunei femei in aceasta postura.
Materialisti si rai! Si nu am cunoscut unul...prea multi din pacate.
cristinarudi
Postat pe 18 Septembrie 2008 08:46
Ce sa zic? eu traiesc cu o Fecioara.E sotul meu. Eu sunt Gemeni. Deci va cam inchipuiti cum e. Unii ar spune ca nu merge deloc.Dar, important e sa stii cand sa lasi de la tine. Bineinteles ca e un tip prea meticulos, prea rigid in anumite privinte( ex: mie imi plac pernele decorative. Lui nu. asa ca , atunci cand vine din voiaj, le bag intr-o ladita, la pastrare si le scot, dupa ce pleaca iar in voiaj;)
E un tip cam exagerat atunci cand vine vorba sa plec si eu singura de acasa, cu masina. Ma duce el la serviciu cand e acasa. Si mereu e suspicios si gelos. Uneori ma calca pe bombeu, alteori nu stie cum sa ma rasfate.
El e o fecioara tipica. Nu iese din tipar: obiectele sunt ale lui, casa e a lui, masina e a lui, femeia e a lui. Deci , pt o fire rebela nu e ok. Pe mine nu ma mai deranjeaza acest fapt. M-am obisnuit.
Dar ce pot spune este ca inainte de a scoate actele, m-am gandit ca l-am prins pe Dzeu de picior, asa de bine era. Imi facea toate poftele, ma ajuta fara sa comenteze, ma surprindea placut cand ma asteptam mai putin si nu uita niciodata cand era ziua mea.
Oricum e un tip rigid, meticulos, iritant uneori, dar trebuie sa punctez un aspect bun printre atatea puncte slabe, e familist. Stiu ca cu o floare nu se face primavara, dar eu , personal, consider ca pt inceput e ok. Nici eu nu sunt perfecta, deci nu pot cere si de la el perfectiune.
Si fratele meu tot Fecioara este. E la fel de nervos, de iritant, de meticulos, de suspicios si gelos, de perfectionist ca si sotul meu. Ei si? asta e. Buni sau rai, sunt ai nostrii. Sanatate sa fie si ne-om descurca noi. Cu respect tuturor, Cora
Coraly78
Postat pe 18 Septembrie 2008 09:44
Am avut o relatie de 3 ani cu un tip din aceasta zodie. Nu-mi plac deloc oamenii astai, sunt egoisti se gandesc doar la ei...critica tot ce misca, nimic nu-i multumeste...nu stiu sa pretuiasca adevaratele valori, pt ei e important cujm arata omu nu sufletul. Au o parere mult prea buna despre ei si cred ca li se cuvine totul. Ceea ce m-a deranjat pe cine cel mai mult e faptul ca sunt cam inceti la minte, si stau si diseca tot ceea ce zici. Concluzie: stai departe!
Krisss
Postat pe 18 Septembrie 2008 09:44
De la: lucya_t, la data 2008-09-18 09:44:31Am avut o relatie de 3 ani cu un tip din aceasta zodie. Nu-mi plac deloc oamenii astai, sunt egoisti se gandesc doar la ei...critica tot ce misca, nimic nu-i multumeste...nu stiu sa pretuiasca adevaratele valori, pt ei e important cujm arata omu nu sufletul. Au o parere mult prea buna despre ei si cred ca li se cuvine totul. Ceea ce m-a deranjat pe cine cel mai mult e faptul ca sunt cam inceti la minte, si stau si diseca tot ceea ce zici. Concluzie: stai departe!
gresit
numai
Postat pe 18 Septembrie 2008 10:09
cred ca gresesti.Pacat ca ai avatarul frumos si gresesi si la scris.
numai
Postat pe 18 Septembrie 2008 10:10
De la: cristinarudi, la data 2008-09-18 08:46:38
De la: eizo84, la data 2008-09-18 02:23:02am cam toti barbatii din familie in aceasta zodie, si ceea ce m-a contrariat a fost faptul ca difera atat de mult, unul meticulos, altul e impulsiv iar fratele meu este mamos si am mai cunoscut un baiat din aceeasi zodie, care mi-a fost si prieten mult timp extraordinar de ordonat si cu o parere foarte buna despre sine fapt ce i-l inobila......asa ca eu zic, ca cel putin aceasta zodie este foarte inselatoare



Nu exista zodie mai inselatoare si mai duplicitara. In timp ce femeile sunt clar pe interes, dar nu musai in sens distructiv, ci as defini mai degraba focusate pe realizari concrete si proiecte (e drept ca din aceasta cauza apar des cotate ca si materialiste), barbatii din zodie sunt groaznici. Nu degeaba, la urma urmei, e o zodie duala, partea proasta e ca nici macar semnul zodiacal nu o arata! Dar astrologii cunosc acest lucru. Viata dubla pare sa fie colona vertebrala a conduitei si vietii lor. Nu am intalnit prea multe persoane multumite de o relatie cu un astfel de barbat, iar daca tine ceva mai mult relatia....n-as vrea sa fiu in pielea vreunei femei in aceasta postura.
Materialisti si rai! Si nu am cunoscut unul...prea multi din pacate.
pacat ca nu am mai corespondat.Sunt sigur ca te-as fi convins de contrariul.Iti urez tot ce-ti doresti.Pa!
numai
Postat pe 18 Septembrie 2008 10:13
De la: numai, la data 2008-09-18 10:10:32cred ca gresesti.Pacat ca ai avatarul frumos si gresesi si la scris.


esti fecioara cumva? cred ca in 3 ani am reusit sa-l cunosc si sa-mi dau seama cum e cu adevarat...
si oricum nu e singurul tip fecioara pe care l-am cunoscut...toti aveau cam aceleasi caracteristici
eu una o sa stau departe de barbatii din acessta zodie

aaa..."gresesi si la scris"...ce sa faci? cand ai multa treaba de facut, nu mai stai sa te uiti la faptul ca ai inversat 2 caractere. cine stie sa citeasca, intelege
Krisss
Postat pe 18 Septembrie 2008 10:21
sant niste mincinosi si pe deasupra si afemeiati

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:19

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:30

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:30

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:30
Da, am avut si eu un prieten in zodia fecioarei. Desi nu ma inteleg si niciodata nu m-am inteles bine cu fecioarele, m-am gandit, de ce nu. La prima vedere mi s-a parut k e ok, chiar am avut impresia k este un om cinstit si joaca cu cartile pe masa...Dar nu a fost asa. M-a inselat si mi-a zis k m-a inselat abia dupa ce m-am despartit de el (de fapt a zis k a avut o relatie paralela cu a noastra!). Vroia sa ma faca sa sufar. Bine k nu l-am iubit, mi-am dat seama ce fel de om este si m-am despartit repede de el. Nu sunt o persoana pe care s-o intereseze zodia, dar eu una nu m-as incurca niciodata cu un barbat fecioara. Sunt mincinosi si inselatori.
m_encike85
Postat pe 18 Septembrie 2008 13:07
din experienta mea ...barbatii din zodia fecioarei sunt foarte superficiali si egoisti,intradevar ai ce sa vb cu ei dar asta nu le compenseaza pe celelalte...din pacate!
simmonik_10
Postat pe 18 Septembrie 2008 13:50
e fbn...amantul meu e perfect, eu fecioara, el fecioara, ne suntem printesa si cavaler, ne completam perfect...el inepe o propozitie...eu o termin, cand incepe sa zik ceva, deja mi-am dat seama ce vrea sa zik...e super relatia.
vio_iubi
Postat pe 18 Septembrie 2008 20:14
De la: wo_violeta, la data 2008-09-18 20:14:41 e fbn...amantul meu e perfect, eu fecioara, el fecioara, ne suntem printesa si cavaler, ne completam perfect...el inepe o propozitie...eu o termin, cand incepe sa zik ceva, deja mi-am dat seama ce vrea sa zik...e super relatia.



sa inteleg ca el, fecioara, este al ... treilea ? de aceia va intelegeti???
MISSILVY
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:35
De la: lucya_t, la data 2008-09-18 10:21:35
De la: numai, la data 2008-09-18 10:10:32cred ca gresesti.Pacat ca ai avatarul frumos si gresesi si la scris.


esti fecioara cumva? cred ca in 3 ani am reusit sa-l cunosc si sa-mi dau seama cum e cu adevarat...
si oricum nu e singurul tip fecioara pe care l-am cunoscut...toti aveau cam aceleasi caracteristici
eu una o sa stau departe de barbatii din acessta zodie

aaa..."gresesi si la scris"...ce sa faci? cand ai multa treaba de facut, nu mai stai sa te uiti la faptul ca ai inversat 2 caractere. cine stie sa citeasca, intelege

da sunt fecioara iar tu...poate nu meriti sa fii iubita de feciori ci de ...
numai
Postat pe 18 Septembrie 2008 23:18
nici nu vreau sa fiu iubita de un fecior, aia se iubesc prea mult pe ei...prefer un berbecut sau un geaman
Krisss
Postat pe 19 Septembrie 2008 09:14
Fecioarasi nu sunt atat de rai... intradevar sunt perfectionisti, fixisti,simt nevoia de aprobare... dar isi iubesc mult familia, se implica ff mult intr-o relatie...iubesc cu pasiune... deci.. trebuie sa stii cum sa-i iei ca sa ajungi unde vrei tu...Multa bafta
mvlaura
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:39
OOoooo!! stati asa! si eu sunt fecioara! Un lucru de care sunt 100% convinsa e ca barbatii nascuti in zodia fecioara sunt amantii perfecti. Si pentru o noapte.Eu mereu m-am inteles bine cu baietii din zodia fecioara! Mereu. Mi se par oameni foarte de viata cu fixatii trasnite si comice! trebuie doar sa ii intelegi! Unii sunt sensibili dar cu mult optimism, altii se cred tari dar au defectele acelea in genul k devin 'prea prea' cicalitori,prea tari,prea 'perfecti'! Oricum ar fii cred k barbatii fecioara sunt foarte tari si ca nu te plictisesti niciodata cu ei! Atata timp cat ai o portita de comunicare cu ei se poate orice pentru ca sunt foarte devotati!
Si eu sunt fecioara si la mine zodiacul nu mi se potriveste aproape deloc, nu sunt meticuloasa, am doar o parere buna despre mine (dar in limita posibilului) si nu tind spre perfectiune si sunt foarta zapacita si impulsiva si optimista, imi plac lucruriile noi si aventuriile tari.
Asa ca nu va luati mereu dupa zodie, ca nu e mare lucru.E mai mult un simbol.
P.s: incercati zodiacul chinezesc e mult mai eficient!
Eve_cusner
Postat pe 19 Septembrie 2008 17:08
exceptia intareste regula...daca va intelegeti bine, daca va iubiti, ce mai conteaza zodia...ce mai conteaza experientele altora...astrologii spun ca cel mai mult conteaza ascendentul si ca cei din fecioara ar avea ca principal defect faptul ca sunt foarte critici, dar au si foarte multe calitati, eu cred ca fiecare persoana este singulara, la fel ca o amprenta si mai cred, din modesta mea experienta de viata , ca fiecare barbat se comporta diferit cu fiecare femeie din viata lui.
Claudya10
Postat pe 19 Septembrie 2008 23:17
fecioarele sunt critice...daca ii deranjeaza ceva de la aspectul fizic pana la comportament ti-o zic in fata.sunt foaarte ordonati si obsedati de sanatatea lor si de curatenie;nu se pot abtine pur si simplu.si uneori incep sa critice si fara motiv...critica orice si pot fi foarte usturatori....dar sunt inteligenti si le pasa de viitorul si de cariera lor(si a partenerului!daca nu ai planuri de viitor si ceva ambitii mai bine stai departe). cunosc mai multi oamenii in zodia asta si au o minte foarte ascutita.baietii din zodia asta nu sunt foarte siguri pe ei cand le place o fata, chiar daca la suprafata se arata invers si incearca sa o cucereasca pe ocolite, spre exemplu iti introduce un prieten de al lui care nu are sanse cu tine si face pe cupidon ca sa para mai cool iar pana la urma te face sa te indragostesti de el.ah, si le place sa te analizeze, sa vada cum gandesti si sa te eticheteze, iar dupa ce au terminat iti spun si la ce concluzie au ajuns

pupici!
c_r_i
Postat pe 20 Septembrie 2008 02:04
si eu am un fecior...am citit toate parerile voastre dar cred ca tu te apropii cel mai tare de adevar
CORINA18
Postat pe 20 Septembrie 2008 14:14
Si eu sunt fecioara ... deci iti trimit o imbratisare calda :)

Am cunoscut si eu barbati fecioara ... cu unul a fost o tentativa de prietenie dar care nu a durat ... si ceilalti pe care i-am cunoscut imi sunt amici ... sunt diferiti fata de noi, femeile din aceasta zodie ... sunt ffff mofturosi, sa fie totul ca ei, cum vor ei, cand vor ei si cat vor ei !!!

Daca au chef de ceva , tre'sa stai planton si sa executi ... tot timpul iau pe cate cineva peste picior si inteapa ...

Eu una cum nu suport aerele si fumurile nimanui, nu am inghitit atatea "mofturi si pingele" si i-am spus feciorului care ma curta un foarte cald si dulce PA (si asta dupa o saptamana)

daca il domini, e ok dar vezi sa nu te domine el ...
si cum a spus si cineva mai sus, le place viata la maxim ...intelegeti voi ce trebuie de aici
annne_marrrie
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:13
De la: lucya_t, la data 2008-09-19 09:14:18 nici nu vreau sa fiu iubita de un fecior, aia se iubesc prea mult pe ei...prefer un berbecut sau un geaman


Gemenii sunt tot duplicitari si mint cand nu au ce face...
dafffne
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vrea sa muncesca!!! 37 De la: Lady_Gaga9 9 Iunie 2009 16:23
ciudat baiat mi-am ales, nu-mi dau seama ce vrea nici sa stau in cap 20 De la: hapciucalipta 26 Iulie 2009 06:15
Ce parere aveti ? .... 88 De la: Miss_Y 9 Februarie 2014 13:58
Melodii..de facut dragoste:) 44 De la: dragon_fly88 13 Iunie 2010 10:53
neincredere+singuratate=my drama 15 De la: ioana_maddy20 6 Iulie 2013 19:33