Setari Cookie-uri

Prietena mea si EL

Ii spuneam totul si EA mie la fel. Dupa ce m-am despartit de EL, la ea ma confesam, ma asculta, imi dadea sfaturi. Totodata, EA si EL erau foarte buni prieteni, erau ca fratii. Eu stiam asta si nu aveam nimic impotriva sa-mi impart prietena cu fostul prieten. Cu fostul nu pot fi prietena, inca voiam sa ma impac cu el, dar el cu mine nu, iar EA stia. Pana cand am cunoscut pe cineva, imi batea inimioara, iar EA era la curent, desigur. Dupa cateva zile in care ii vorbeam incontinuu despre EL2, am aflat de la EL ca prietena cea mai buna a lui EA i-a spus lui EL ca as avea ceva cu EL2. Eu nu voiam sa se afle, cel putin nu inca, pana nu e nimic serios. Plus ca EL2 nici nu stie ce simt pentru el. EL a intrebat-o pe EA daca este adevarat, iar EA i-a spus ca da, desi i-am spus clar ca nu trebuie sa stie nimeni. Ulterior am aflat ca EA i-a spui lui EL si alte chestii pe care le-am zis eu despre EL.
Am fost tradata! Iar EL tot cu EA tinea, pe mine ma facea in toate felurile. Acum EL mi-a dat ignore pe Messenger.
Inca nu-mi vine sa cred ce mi s-a intamplat!! Voi ce credeti? Vina a cui e?
EL=fostul meu prieten
EA=fosta cea mai buna prietena a mea
EL2=tipul actual pe care il plac
EL si EA sunt foarte buni prieteni.
alexandra_blonda
Postat pe 23 August 2008 15:14
deci personajele acestei tragedii antice in ritm iambic si saltaret sunt:
el- minte futurista si capacitate de reproducere limitata
ea- blonda cu ei in cap
el 2- simulacru de el 1
autoarea a realizat foarte bine punerea in scena a unei monstruoase coalitii intre ei. ea, autoarea, consevcenta stilului blond de perceptie a realitatii si virtualitatii , a reusit in cateva randuri sa transforme o frumoasa poveste de dragoste intro banala poveste de biti si pronumi!
se pare ca, in spiritul de fronda, va primii raspunsuri de la suratele ei blonde!

Postat pe 23 August 2008 15:30
Eu te sfatuiesc ca pe viitor sa ai mai mare grija cu prezentele feminine din viata cuplului tau....Eu nu as mai avea incredere....

Mai jos este si topicul meu... "Amica lui"...mi-s patita ...
Sara79
Postat pe 23 August 2008 15:51
geo32, daca taceai, filozof ramaneai. Apreciez ca ai sacraficat un minutel din viata ta ca sa imi raspunzi mie, o BLONDA. Daca sunt blonda, e problema mea, ai ceva cu blondele sau ce?
alexandra_blonda
Postat pe 23 August 2008 20:07
Cred ca de acum inainte ar trebui sa ai grija cui ii povestesti anumite lucruri prietena ta a fost cam nesimtita la faza asta!!

Postat pe 10 Septembrie 2008 19:30
Din moment ce EA si EL sunt atat de buni prietni, tu cum ai putut sa ii povestesti ei atat de multe??? Era normal ca ii spune si lui, mai ales ca este fata, iar fetele uneori, in anumite imprejurari isi dau drumu la gura prea mult :)) oricum tu esti de vina pt k nu trebuia sa ii spui EI. Ai grija pe viitor

Postat pe 10 Septembrie 2008 19:35
Aveti dreptate. Va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi si pentru ca ati si raspuns. Parca am fost oarba pentru ca pana si sora mea mi-a spus sa nu ii zic EI totul.
alexandra_blonda
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:08
Sincer acum poate ca prietena ta era si invidioasa pe tine si a facut-o ca sa se razbune!nu este asa de bine sa ai incredere asa mare intr-o prietena!
eu de cand am patit o faza cu prietena mea cea mai buna de atunci nu prea am mai avut incredere!!prefer sa le zic atata cat este nevoie le ascul le dau sfaturi dar despre mine vb atat cat este necesar nu vreau sa o mai patesc iar

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:14
In general o EA trebuie sa fie foarte atente cu ELE toate...Pana gasesti o EA care intr`adevar sa iti fie prietena adevarata , mai bine iti tii pt tine problemele.ELE-le sincere si devotate se gasesc mai rar...
Kittynelle
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:48
Prietene sincere gasesti foarte rar...

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:14
De la: alexandra_blonda, la data 2008-08-23 15:14:14Ii spuneam totul si EA mie la fel. Dupa ce m-am despartit de EL, la ea ma confesam, ma asculta, imi dadea sfaturi. Totodata, EA si EL erau foarte buni prieteni, erau ca fratii. Eu stiam asta si nu aveam nimic impotriva sa-mi impart prietena cu fostul prieten. Cu fostul nu pot fi prietena, inca voiam sa ma impac cu el, dar el cu mine nu, iar EA stia. Pana cand am cunoscut pe cineva, imi batea inimioara, iar EA era la curent, desigur. Dupa cateva zile in care ii vorbeam incontinuu despre EL2, am aflat de la EL ca prietena cea mai buna a lui EA i-a spus lui EL ca as avea ceva cu EL2. Eu nu voiam sa se afle, cel putin nu inca, pana nu e nimic serios. Plus ca EL2 nici nu stie ce simt pentru el. EL a intrebat-o pe EA daca este adevarat, iar EA i-a spus ca da, desi i-am spus clar ca nu trebuie sa stie nimeni. Ulterior am aflat ca EA i-a spui lui EL si alte chestii pe care le-am zis eu despre EL.
Am fost tradata! Iar EL tot cu EA tinea, pe mine ma facea in toate felurile. Acum EL mi-a dat ignore pe Messenger.
Inca nu-mi vine sa cred ce mi s-a intamplat!! Voi ce credeti? Vina a cui e?
EL=fostul meu prieten
EA=fosta cea mai buna prietena a mea
EL2=tipul actual pe care il plac
EL si EA sunt foarte buni prieteni.

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:55
te inteleg perfect si stiu ca te simti tradata...este adevarat ca ai gresit si tu putin ca i-ai spus totul insa ai facut asta pentru ca aveai incredere.mi s-a intamplat si mie ceva asemanator,numai ca in cazul meu prietena mea cea mai buna ii placea de iubitul meu iar eu nu-mi dadeam seama petru ca tineam la ea ca la o sora si aveam incredere in ea....de acum sa ai grija ce fel de prieteni iti faci si in cine ai incredere..

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:59
alexandra_blonda imi cer scuze k ti-am copiat povestea si ca ti-am trimis-o...a fost din greseala..

Postat pe 22 Septembrie 2008 11:00
De la: geo32, la data 2008-08-23 15:30:40deci personajele acestei tragedii antice in ritm iambic si saltaret sunt:
el- minte futurista si capacitate de reproducere limitata
ea- blonda cu ei in cap
el 2- simulacru de el 1
autoarea a realizat foarte bine punerea in scena a unei monstruoase coalitii intre ei. ea, autoarea, consevcenta stilului blond de perceptie a realitatii si virtualitatii , a reusit in cateva randuri sa transforme o frumoasa poveste de dragoste intro banala poveste de biti si pronumi!
se pare ca, in spiritul de fronda, va primii raspunsuri de la suratele ei blonde!

Doamne, ce-am mai ras

Una peste alta si eu fac la fel: a dracului daca imi pot tine gura!....am fost si eu in ipostaza sa vb. cui nu trebuie despre prietenul meu...nu mai fac! ...mai rau e cand extrage ce vrea EA (dusmanaca cu chip de prietena) din contex astfel incat sa se intelega cu totul altceva

Postat pe 22 Septembrie 2008 11:06
S-au intamplat multe in tot acest timp. Cu ea nu mai vorbesc, nici nu ne mai salutam, desi ne vedem aproape zilnic. El a inteles ca a gresit si si-a cerut iertare, am trecut peste, dar in timp. Iar acum ne intelegem de minune noi doi.
alexandra_blonda
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:15
Felicitarii

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:07

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:07
felicitari...si sa fiti foarte fericiti...de cand am patit-o si eu cu prietena mea cea mai buna,nu mai pot sa am incredere in nici o fata...mi se par penibile tipele astea care nu fac decat sa se dea mai importante ca tine si care se mai dau si prietene..

Postat pe 24 Septembrie 2008 11:45
-pt cele care au gresit si mai vor inca sa fie prietena ta,nu merita nici sa te uiti la ele

Postat pe 24 Septembrie 2008 11:47
Va multumesc mult pentru raspunsuri.
Pana acum eram prieteni buni, ne intelegeam. Ieri m-a intrebat daca vreau sa ne impacam, iar eu am acceptat. Ei doi inca sunt prieteni, nu stiu cum se inteleg acum, nu stiu cat de des se suna unul pe altul.
alexandra_blonda
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:24
eu in locul tau i-as spune sa renunte la prietenia cu aceea ea ...pt ca nu sti niciodata ce se poate intampla...mult succes inainte

Postat pe 25 Septembrie 2008 08:59
Alexandra...tu simte-te norocoasa. Eu am patit=o si mai rau. Eram cu tipul pe care-l iubesc, aveam o relatie....mai ciudata..si eram si nu prea impreuna..cand cum. Eram intr-o perioada mai proasta. Insa...prietena mea..scuze.."prietena mea" stia ce sentimente puternice am fata de el si ca el e punctul meu slab. Ieseam impreuna prin oras...o aduceam si pe ea....ne purtam f frumos cu ea...mergeam noi dupa ea cu masina...o duceam..o aduceam...mai frumos nu se putea. Lucrurile astea, prietenia sincera care credeam eu c-o am cu ea(si chiar era de nu se ajungea aici), intimitatile care le stia despre mine, ajutorul care i l-am oferit cand a avut nevoie....si multe altele n-au oprit-o sa se dea la el..sa-i bata apropouri...si sa-mi distruga mie sufletul..de dopua ori..o data pentru ca o consideram prietena mea, iar a doua oara pentru faptul ca stia ca barbatul respectiv e viata mea. Nici cand aveam dovezile in fata parca nu-mi venea s-o cred...sau imi venea s-o iert. Eu cand auzeam faze de genul acesta radeam, pt ca nu-mi venea sa cred cum o PRIETENA iti poate face asa, te poate atinge unde te doare mai rau. Ma repet, daca era vorba de-un simplu iubit, de ceva neimportant pentru mine nu-mi pasa....treceam mult mai usor peste tot, insa ea stia ca barbatul respectiv reprezenta tot pt mine :( Asta-i durere...
c0r1nu7z4
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:02
Corina, sincer, nu stiu ce sa zic. Am ramas masca. Cred ca inteleg cum te simti, intrebarea e daca ai trecut peste. El ce a facut in legatura cu ea?
alexandra_blonda
Postat pe 27 Septembrie 2008 19:00
Iti dai seama ca-n final prietenul meu mi-a spus...si nu-i venea sa creada cum o prietena poate face asa ceva altei prietene. El la inceput credea ca eu am pus-o sa-l ispiteasca...si-a vrut "sa ne-o arate el la amandoua"...insa in final a decis sa-mi spuna de ea.... Bineinteles ca are o parere proasta despre ea si nu i-ar trebui o relatie serioasa cu o astfel de PERSOANA...care-si tradeaza prietenii...
c0r1nu7z4
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:21
De la: alexandra_blonda, la data 2008-08-23 20:07:42geo32, daca taceai, filozof ramaneai. Apreciez ca ai sacraficat un minutel din viata ta ca sa imi raspunzi mie, o BLONDA. Daca sunt blonda, e problema mea, ai ceva cu blondele sau ce?

.................................................................
praf...
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 28 Octombrie 2008 23:14
De la: geo32, la data 2008-08-23 15:30:40deci personajele acestei tragedii antice in ritm iambic si saltaret sunt:
el- minte futurista si capacitate de reproducere limitata
ea- blonda cu ei in cap
el 2- simulacru de el 1
autoarea a realizat foarte bine punerea in scena a unei monstruoase coalitii intre ei. ea, autoarea, consevcenta stilului blond de perceptie a realitatii si virtualitatii , a reusit in cateva randuri sa transforme o frumoasa poveste de dragoste intro banala poveste de biti si pronumi!
se pare ca, in spiritul de fronda, va primii raspunsuri de la suratele ei blonde!


cea mai frumoasa si la obiect transpunere a pseudopovestii de dragoste
semnat: o blonda fara probleme cu biti si alte blonde
dienush1
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:16
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENIE CU LIPICI 22 De la: kudika_13403 4 August 2012 22:33
sfaturi va rog:( nu stiu ce sa fac...o sa nebunesc daca va continua asa:( 13 De la: alexa1234 5 Aprilie 2010 10:11
Greseala sau poate ca nu...... 31 De la: danuta_72 3 August 2010 17:16
Nu`i suport prietenii:) 9 De la: Nicoleta01 2 Septembrie 2010 15:31
NOUTATI 4 De la: Diavolyta_ 20 Mai 2009 23:27