Setari Cookie-uri

oare gresesc?!

Povestea mea este urmatoarea: eu am 22 ani, el are 25 si ne-am cunoscut cu cateva luni in urma pe net. Deoarece ne intelegeam atat de bine si mereu eram pe aceeasi frecventa am hotarat sa ne intalnim. Zis si facut. Mi-a placut de el din prima clipa si acelasi sentiment l-am simtit si din partea lui.Mesaje dulci, intalniri, trandafiri, plimbari romantice prin parc, nu as avea ce sa-i reprosez din punctul asta de vedere deoarece comportamentul lui a fost ireprosabil. Mereu imi vorbea despre ce intelege el printr-o relatie, ce-si doreste si ce poate oferi. Asa ca pana la urma ne-am combinat si teoretic suntem impreuna de 3 zile. Mi-a zis k isi doreste o relatie serioasa cu mine, ca ma place extrem de mult si n-ar vrea sa-mi bat joc de el. Problema este urmatoarea, eu nu prea am incredere-n el, deoarece la inceput candv vb pe net el mi-a zis niste minciuni destul de mari pe un ton atat de convingator, nu avea absolut nicio flexiune in voce, parca spunea ca iarba-i verde. Ulterior mi-a recunoscut minciuna dar singura lui explicatie a fost "nu stiu ce a fost in capul meu atunci, nu ma asteptam sa te plac atat de mult". De atunci eu il privesc cu scepticism si cu neincredere. El e mai petrecaret din fire iar ieri a dat o petrecere la el acasa, unde trebuia sa fiu si eu. Toata ziua s-a rugat de mine sa vin si eu, sa vb cu ai mei sa ma lase, ca dak e cazul vorbeste si el cu ei doar doar sa ma lase. Pe la ora 20.30 imi trimite un mesaj in care-mi spunea ca vorbim dupa ora 22. Eu am inteles ca vine la 22 sa ma ia de acasa, deci m-am imbracat si pe la 22.15 il sun sa-l intreb pe unde e si am primit ca raspuns "prin oras, am avut putina treaba. scuze ca nu te-am sunat mai devreme dar in 10 min ajungeam acasa si te sunam de acolo". M-am enervat deoarece eu eram deja gata si i-am zis sa nu mai vina nicaieri deoarece nu mai vreau sa merg. El a insistat si a insistat, eu nu si nu si discutia s-a incheiat cu un "o sa ma gandesc" din partea mea si ca vorbim mai tarziu. Teoretic el trebuia sa ma sune, daca isi dorea atat de mult sa fiu cu el acolo,nu? Uite ca nu m-a sunat iar pe la ora 00.20 il sun eu si-i spun ca totul s-a terminat.El mi-a zis ca exagerez, ca nu-i adevarat, ca nu-si bate joc de mine, k dak ar fi fost asa nu ar fi facut atatea pt mine si ca-i pare rau k eu sunt de parerea asta. N-am vrut sa-l ascult si i-am inchis tel ca dupa mai putin de 2 min sa-l sun din nou sa-i cer sa vina la mine. El mi-a zis k nu poate, deoarece a baut (teoretic ramasese ca vb mai tarziu, deci era posibil sa vin totusi, de ce s-a apucat sa bea?!) si nu poate conduce asa. Eu am insitat k sa vina, ca sa riste dak ii pasa cu adevarat si etc. Intr-un final am ajuns la acordul cum ca el vine, dar nu pleaca fara mine deoarece el nu considera ca a gresit deci are dreptul sa negocieze. In final, nu ne-am mai vazut aseara deoarece pe mine nu m-au mai lasat parintii sa plec la ora 1 si a ramas ca ma suna el astazi. Oare am exagerat la faza de aseara? Oare ma las influentata de niste vorbe spuse aiurea pe net decat de faptele lui care spun contrariul? Daca nu ma suna, ce fac? sa-l sun eu? Imi place foarte foarte mult de el si simt ca ne potrivim ca firi, ca gandire, ca zodii (eu berbec, el sagetator), ne potrivim cu totul. Sa-i mai dau o sansa si sa cred in vorbele lui?? V-as fi recunoscatoare daca mi-ati putea da un sfat sau o parere.
envy_me
Postat pe 24 August 2008 13:19
la prima impresie ti-as spue sa nu-i dai nici o sansa dar....ca sa te convingi tu ca el e asa cum spune mai da-i o sansa dar acum pune-l la teste si da-i un ultimatum de genul daca mai faci asa nu ma mai intorc din drum .Pune-l la teste de ex asta seara vreau la disco , el poate spune ca nu si tu ii spui ca eram sigura ca asa o sa spui vad ce mult iti pasa de mine ,sau vreau sa iesim doar noi doi asta seara sau gasesti tu cv ce crezi ca l-ar face sa iti dai seama daca se schimba sau daca simte cv pt tine ceea ce conteaza e ca tu sa iti dai seama ce fel de pers este sau ce simte pt tine si sincer cu netu lasa de dorit rar gassti pers sincere acolo .Sper ca te-am ajutat un pic

Postat pe 24 August 2008 13:29
mersi mult pt sfat....sincer, cand i-am zis sa vina la mine si sa lase totul balta, era un fel de test, mai ales ca-l stiam si baut....test pe care sa zicem k l-a luat, chiar dak a pus el conditia sa ma intorc cu el deoarece in fond el risca venind la mine nu eu. Stiu k pe net nu gasesti persoane sincere, dar am zis sa-i dau o sansa. Oricum, mersi inca o data pt sfat, acum sa vad dak pot sa-l pun in aplicare, deoarece a ramas k ma suna el, dak nu m-o suna....mi-e prea clara treaba
envy_me
Postat pe 24 August 2008 14:05
Draga mea,esti de foarte putin timp impreuna cu el si e chiar foarte devreme ca sa-ti dai cu presupusul,uneori aparentele inseala dar cred ca cel mai indicat e sa lasi lucrurile sa vina de la sine ca in viata nu-ti iese mereu ce-ti planifici si oricum e chiar neplacut sa o luati de pe acum cu tot felul de teste.in plus se presupune ca dragostea e spontana si nu pe incercate.bineanteles ca depinde si de intuitia ta ca femeie;e adevarat ca, daca o tot scalda cu tot felul de eschivari,chiar nu se merita sa-i dai sanse dar voi acum ar trebui sa va iubiti ca sunteti la inceput...nu sa va plictisiti deja unul de celalalt...ar trebui sa stea in preajma ta aproape de dimineata pana seara...se presupune ca sunteti indragostiti,nu?daca de pe acum,cand sunteti la inceput incepeti cu minciuni....pacat dar n-o sa tina;imagineaza-ti cum o sa fie peste cativa ani cand stii tu....flacara se mai stinge.daca sunteti indragostiti unul de celalalt si exista o foarte puternica atractie intre voi mergeti inainte daca nu....fata mea,esti foarte tanara si baieti mai sunt.E decizia ta oricum,succes.
luiza1982
Postat pe 24 August 2008 18:21
A......apropo:nu te-as sfatui sa-ti alegi un barbat sau... ma rog...un iubit care bea.pupici.Tu stii mai bine in ce masura consuma alcool dar mare grija ca te poti indragosti nebuneste de el iar bautura nu va va ajuta in relatia voastra.
luiza1982
Postat pe 24 August 2008 18:25
cp diana....dar sa stii i viatza e b sa incerci macar o data sa acorzi sansa ca sa nu te caiesti mai tarziu totusi pune-l la teste intotdeauna functioneaza pupici

Postat pe 24 August 2008 18:25
Mersi mult pt sfaturi. cand zic ca-i petrecaret ma refer la faptul ca-i plac petrecerile, nu ca bea de stinge. DIn fericire, nu prea ii place alcoolul....cu tigarile ar fi problema dar sper sa se lase de ele cat mai curand. Oricum, ieri m-a sunat si m-a invitat sa cinez cu el si peste noapte am ramas la el. Tin sa precizez ca s-a comportat f frumos si a stat in banca lui, nici nu s-a pus problema sexului desi mi-am dat seama ca i-ar fi placut, iar azi, toata ziua am petrecut-o impreuna. Ceea ce nu-mi place la el si-mi inspira neincredere este faptul k mereu il suna cate o fata. MI-a explicat ca nu am de ce sa fiu geloasa k el la mine tine si cu mine isi doreste ceva serios, celelalte, nu reprezinta nimic si ca nu este absolut nimic intre el, numai ca ele insista si-l tot cauta. Oricum, nu-l perchezitionez si nici nu-i pun multe intrebari. Inca sunt in perioada de tatonare si este constient de asta. Sper doar sa iasa ok deoarece imi place super mult de el. Pupici
envy_me
Postat pe 25 August 2008 22:59
vaii nu-mi vine sa cred! ai dormit la un baiat si n-a dat semne ca vrea sa faca sex?! ....pe bune ca ma mir.
e un actor super tare!!
nu stiu cat ai vb cu el pe net dar iti garantez ca oricat ai fi vb, daca dupa abia 3 zile iti zice ca vrea lucruri serioase cu tine...e vrajeala la drum mare!
fa ce simti si ce crezi ... dar incearca sa fii prudenta.
si nu fa sex cu el decat daca chiar simti asta:P
sa ne spui cum sta treaba!
morticia_adams
Postat pe 29 August 2008 00:20
Ioana, vb serios. Am dormit la el fara sa facem nimic si de atunci am mai dormit inca de 3 ori impreuna si tot n-am facut nimic. Dimpotriva, este foarte tandru, afectuos si iubitor cu mine. Da semne ca ar vrea, dar mi-a zis k are rabdare. Am vb despre fostul meu prieten, de care m-am despartit acum mai bine de un an, i-am oferit unele detalii si a inteles. In ceea ce priveste relatia serioasa, chiar cred k si-o doreste. Toate indiciile asta arata. Inclusiv faptul k i-am cunoscut pe ai lui parinti care deja stiau de mine, mi-au facut o bluzita cadou (tocmai se intorsesera din cj), m-au primit cu bratele deschise si cu zambetul pe buze. Pare destul de serioasa treaba, iar in privinta telefoanelor, s-au rarit in ultimile zile (mi-a promis k le va mai da flit la admiratoare ) In rest, e ok. Singura pb care a aparut a fost o poza cu fosta lui prietena ce am gasit-o pe noptiera. desigur, i-am facut un scandal destul de mare si nu i-am vb vreo 2-3 ore timp in care el s-a rugat de mine sa-l iert. Mi-a explicat k nu el a pus poza respectiva acolo si s-a rugat de mine nevoie mare sa-l iert k n-are absolut nicio vina. In final l-am pus sa arunce poza, sa vad dak poate face asta si a facut-o, dar mi s-a parut nedrept sa-l pun sa renunte la trecutul lui, in fond, trecutul ne faace oamenii de azi, asa k i-am dat-o inapoi. cred k m-am lungit considerabil de mult. asa ca pupici si mai vb
envy_me
Postat pe 29 August 2008 20:03
curiozitate: acum , cum e treaba?
morticia_adams
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:59
este.... perfect. nu am cuvinte sa descriu cat de bine ma simt alaturi de el si viceversa. simt ca ma iubeste, simt k este in intregime al meu si k ar face orice pt mine. ma sprijina, este alaturi de mine, radem, glumim, sexul este incredibil... toate merg ca unse. inclusiv mi-a vorbit (si nu doar o data) de casatorie, de copii, mi-a zis k abia asteapta clipa cand va ingenunchea in fata mea si ma va ruga sa-i fiu sotie. ne facem planuri de viitor si chiar dam totul pt aceasta relatie, amandoi.
envy_me
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:40
Eu una iti spun sa ai grija..daca tu esti berbec si el sagetator...tu esti o fire mai posesiva si dc nu mai geloasa ceea ce unui sagetator nu-i pica bine...si asemenea mici"minciuni"s-ar putea sa mai apara si destul de des.Oricum multa bafta

Postat pe 13 Noiembrie 2008 21:11
sincer cred u ai o problema cu gelozia si cu posesivitatea...ar trebui sa ai grija;)
parerea mea:D
kkt
Postat pe 18 Decembrie 2008 14:05
recunosc...sunt geloasa si posesiva si stiu ca nu-i bine de aceea incerc sa mai ma abtin dar uneori se cam sare calul si nu din partea lui ci a celor din jur. oricum, mi-e super bine si stiu k ma iubeste la fel cum il iubesc si eu
envy_me
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:18
mai sunteti impreuna?
morticia_adams
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:31
da... si ne iubim pe zi ce trece mai mult
envy_me
Postat pe 12 Ianuarie 2009 08:26
sper sa topai asa de bucurie toata viata si sa fie cel pe care il crezi tu
ariana25
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:14
acelasi lucru ti-l doresc si tie
envy_me
Postat pe 13 Ianuarie 2009 09:31
Am o mare curiozitate:mai sunteti impreuna????
Rodica_Stafania
Postat pe 9 Noiembrie 2010 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cata incredere putem avea in barbati? 477 De la: kudika195501 12 Decembrie 2010 01:22
barbat urat si bine facut sau barbatul uscat si frumusel? 337 De la: pickard 7 Martie 2011 19:56
Nu inteleg 65 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:27
cadoul perfect 7 De la: andra_ale 30 Martie 2009 09:14
relatie cu un barbat mai mic 52 De la: wild_one 21 Septembrie 2009 04:48