Setari Cookie-uri

iubitul meu e prea insistent...nu stiu ce simt pt el

Am un iubit de cateva luni pe care l-am acceptat pt ca ma vrut si a intrat in viata mea mai mult fortat. E un barbat frumos ,curat ,grijuliu,sexy....e super ok,dar pt ca mi-a luat tot timpul meu liber ,nu mai stiu ce simt pt el. Tot timpul mi-a arata ca ma vrea ,tot timpul ma suna ,ma invita in oras cand stie ca nu sunt la servici,chiar si in timpul serviciului ma suna .....ma sunaaaaaa ....sta la mine pana tz... ma invita in oras, NU AM TIMP DE MINE...nu am timp sa gandesc,parca totul fac mecanic. Mi-a spus ca ma iubeste ....iar eu nu stiu ce simt. Parca nu e normal .....el ,un tip super//si eu sa nu stiu ce simt pt el.
monik_rain
Postat pe 16 Mai 2010 10:39
De la: cristiina, la data 2010-05-16 10:39:29Am un iubit de cateva luni pe care l-am acceptat pt ca ma vrut si a intrat in viata mea mai mult fortat. E un barbat frumos ,curat ,grijuliu,sexy....e super ok,dar pt ca mi-a luat tot timpul meu liber ,nu mai stiu ce simt pt el. Tot timpul mi-a arata ca ma vrea ,tot timpul ma suna ,ma invita in oras cand stie ca nu sunt la servici,chiar si in timpul serviciului ma suna .....ma sunaaaaaa ....sta la mine pana tz... ma invita in oras, NU AM TIMP DE MINE...nu am timp sa gandesc,parca totul fac mecanic. Mi-a spus ca ma iubeste ....iar eu nu stiu ce simt. Parca nu e normal .....el ,un tip super//si eu sa nu stiu ce simt pt el.

Te felicit ca mi-ai infrumusetat dimineata cu acest mesaj . In sfarsit o femeie care nu se plange ca e tratata ca un gunoi, e inselata sau batuta. Din contra , dar se pare ca intentiile lui bune mai mult te sufoca ...chiar te agaseaza si enerveaza....Nu stiu de ca am impresia ca vrei defapt sa scapi de el, dar nu stii cum, nu ai un motiv plauzibil;-) ... Poate e un tip super dar te-ai gandit vreodata ca nu e tipul pentru tine? Parca mai mult iti place caracterul, dar nu el neaparat ca barbat. Incearca sa-ti analizezi sentimentele fata de el, sa vezi la ce concluzie ajungi...Poate cateva zile de "concediu" fara el nu ar strica, sa vezi daca te simti mai bine singura...Consider ca e cazul sa discuti deschis cu el despre nevoia de a avea timp in care sa te intalnesti cu prietene sau sa fii singura.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Mai 2010 13:17
Buna!
de ce nu incerci sa stai de vorba cu el? sa ii spui ca ai nevoie de timp pentru tine? pentru a te relaxa ascultand muzica buna..pentru a citii ,pentru a iesii cu fetele in oras? Iar daca nu intelege scumpa mea...! E egoist iar tu nu ai nevoie de un astfel de barbat.
Felicitari ca esti o femeie care se ingrijeste de nevoile ei... sunt atat de putine in ziua de azi!
chocolate
Postat pe 22 Mai 2010 11:39
De la: chocolate, la data 2010-05-22 11:39:12Buna!
de ce nu incerci sa stai de vorba cu el? sa ii spui ca ai nevoie de timp pentru tine? pentru a te relaxa ascultand muzica buna..pentru a citii ,pentru a iesii cu fetele in oras? Iar daca nu intelege scumpa mea...! E egoist iar tu nu ai nevoie de un astfel de barbat.
Felicitari ca esti o femeie care se ingrijeste de nevoile ei... sunt atat de putine in ziua de azi!


Nu cred ca e egoist, doar nesigur. Iar persoana care a deschis topicul, probabil foarte atragatoare. Combinatia asta ii poate face pe barbati sa isi faca simtita prezenta.
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 21:09
De la: cristiina, la data 2010-05-16 10:39:29Am un iubit de cateva luni pe care l-am acceptat pt ca ma vrut si a intrat in viata mea mai mult fortat. E un barbat frumos ,curat ,grijuliu,sexy....e super ok,dar pt ca mi-a luat tot timpul meu liber ,nu mai stiu ce simt pt el. Tot timpul mi-a arata ca ma vrea ,tot timpul ma suna ,ma invita in oras cand stie ca nu sunt la servici,chiar si in timpul serviciului ma suna .....ma sunaaaaaa ....sta la mine pana tz... ma invita in oras, NU AM TIMP DE MINE...nu am timp sa gandesc,parca totul fac mecanic. Mi-a spus ca ma iubeste ....iar eu nu stiu ce simt. Parca nu e normal .....el ,un tip super//si eu sa nu stiu ce simt pt el.


tine cont ca :
1.barbatii se indragostesc mai repede decat femeile dar si isi pierd interesul mai repede decat femeile. ( daca te gandesti bine vezi ca e adevarat)
2. te doreste si il atragi pentru ca esti cam indiferenta cu el , sau ca nu ii dai prea mare importanta, si de aia te cheama si te suna , ca sa-ti atraga atentia ce mare mascul e el. (sindromul fructul oprit: daca esti mai greu de obtinut, esti mai interesanta pentru el decat daca stie ca te poate intalni oricand vrea el)

3. asa cum s a constatat, daca femeia ii raspunde 100% la aceasta dorinta a lui de a a fi impreuna oricand si la orice ora, si isi abandoneaza viata personala ca sa dea importanta persoanei lui 24 din 24, ( asa cum vrea el acum ) el se va plictisi si o va trata cu indiferenta pana va gasi alta tipa interesanta si mai greu de abordat.

Incearca sa mentii o limita in intalnirile cu el ( mai rarut e mai dragut ) cel putin pana clarifici sentimentele pentru el si-ti dai seama ce fel de persoana e si daca merita sa investesti timpul personal in relatie cu el




kudika052198
Postat pe 26 Mai 2010 13:30
azi te sufoca cu atentiile lui, maine nu-ti mai da voie sa faci aia, aia....apoi incepe sa-ti aleaga prietenii, si su timpul devi papusa lui.....
kudika185167
Postat pe 26 Mai 2010 13:33
De la: kudika185167, la data 2010-05-26 13:33:34azi te sufoca cu atentiile lui, maine nu-ti mai da voie sa faci aia, aia....apoi incepe sa-ti aleaga prietenii, si su timpul devi papusa lui.....


ce le stii tu
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 13:56


Daca nu se schimba....a navalit norocul peste tine , dar problema esti tu , ar trebuii sa -ti analizezi sentimentele si sa vezi daca il iubesti sau nu , ca sa stii pe ce drum sa o apuci , este adevarat ca este sufocant cateodata sa nu m-ai ai timp de tine sau de a te reculege , dar o sa scada si el intensitatea cu timpul , deocamdata e lulea , asa ca bucurate , vor venii si alte vremuri si ai sa le regreti pe astea.
banalulanonim
Postat pe 26 Mai 2010 16:13
intr-adevar grea decizie,not! daca nu-ti da acei fiori si daca iti pui intrebarea asta eu zic ca e mai mult decat clar care ti-e raspunsul, crezi ca parerea altcuiva e mai avizata ca a ta ,ca totusi tu il cunosti, altii nu? ce astepti,sa aiba cineva un flash asupra lui nu cred ca e posibil
:)))))))))))))))
deliza20
Postat pe 26 Mai 2010 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
santajul sentimental 42 De la: kudika491285 30 Decembrie 2011 15:53
De ce vorbesc barbatii despre relatiile lor cu alte femei? 5 De la: anastasia_m 21 Septembrie 2010 18:54
eu am prieten si el are prietena dar..... 3 De la: cantafabule 4 Septembrie 2009 18:50
Femeie echilibrata vs Superfemeie….ce spun urmasele Evei,ce parere au ele??? 23 De la: claudio2 19 Mai 2009 10:58
Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari? 23 De la: ionia 20 Mai 2009 20:46