Setari Cookie-uri

un sfat..pls...

.akum ceva timp am avut o relatie destul de lunga avand in vedere k eu nu stateam prea mult cu un baiat...dar din cauza unei prostii dea mea...ne am despartit...akum am un alt prieten pe care il iubesc...dar ma gandesc destul de mult la fostul meu prieten...shtiu ca nu e bine...shtiu ca nu trebuie sa ma gandesc la el..dar ne vedem in fiecare zi...vrand nevrand...vorbim pe mess...am discutat mult de ce ne am despartit si i am spus tot...si ca imi pare foarte rau...dar..acum am prieten si nu as vrea sa il las pentru ca il iubesc...dar au ramas acele amintiri frumoase care le am trait cu fostul...si pe care as vrea sa le mai traiesc odata dar nu se poate...

P.S stiu ca daca m as desparti de actualul meu prieten ar vrea sa mai fie ceva intre noi...mi a spus asta...dar..pana atunci...mai este...mult..

a trecut destul de mult timp de cand am avut acea relatie timp de un an nu ne am vorbit deloc...si acum a inceput sa vorbeasca iar cu mine si mi a spus ca nu m a uitat si inca ma iubeste...
myka_yka
Postat pe 25 August 2008 16:44
esti mik i primul rand si barbatii au modul lor de convingere ca sa ademeneasca o fata oricum daca ai avut o rel sexuala cu el imi dau seama dc te vrea inapoi daca nu atunci poate chiar simte cv pt tine dar...... un an e mult si iubire nu cred ca mai este , trebuie sa iti dai seama cu cine iti este mai bn cu actualul sau cu fostul, sincer daca as fii in locul tau si mas simti bn cu actualul il iubesc ma iubeste nu mas mai gandi la fostul si nu cred ca il iubesti pe fostul e doar acel cv care l-ai pierdut si il mai vrei o data in viata ta , dar nu se merita .......tu decizii, de tine depinde ,,,,.......

Postat pe 25 August 2008 16:52
Pai...gandeste-te bine pe care il vrei...ca vad ca nici tu nu stii chiar exact si cand te decizi ...renunta la unul dintre ei si concentreaza-te pe relatie,ca asa te distrugi si pe tine si...si pe ei,oarecum pt ca le dai sperante la amandoi(vrand nevrand) Eu zic sa iei o pauza de amandoi,sa stai vre-o 2 zile fara sa ii vezi/auzi pe niciunul,sa fii doar tu cu gandurile tale si atunci iti vei da seama pe care il brei.Bafta!Aaaa si inca ceva-uita-te la closer,poate te invata ceva...
sweetpink
Postat pe 25 August 2008 16:55
Vaiiiii.... cred ca tre' sa merg undeva in vacanta, intr-un exil, ceva...
ca' vad ca nu mai am deloc tolerantza fata de ceilalti si asta nu-i ok...
Draga mea myka yka, cum vine asta "akum am un alt prieten pe care il iubesc...dar ma gandesc destul de mult la fostul meu prieten.." ?? - ca eu pur si simplu nu inteleg, in fine, daca "ma chinui putin", deduc ca, desi ai un prieten cu care acum te intelegi bine... inca mai visezi la relatia cu ex-ul, ceea ce se intampla frecvent, si nu numai tie. ok...
Deci, tu ai fost cu X, v-ati despartit de comun acord.
Acum esti cu Y dar inca mai vrei sa fi cu X
X vrea si el sa fiti impreuna. pai iarta-ma te rog dar nu inteleg CARE E PROBLEMA??
Anissia27
Postat pe 25 August 2008 17:06
mda...cred k doar din 3 comentarii primite m-am trezit...mi-e destul de clar k vreau sa raman cu actualul...chiar aveam nevoie sa imi spuna cineva ceva...anissia...calm calm...inteleg si "cu frumosu'"...va multumesc...
myka_yka
Postat pe 25 August 2008 17:25
cpp mika si alta data pupici

Postat pe 25 August 2008 17:29
De la: myka_yka, la data 2008-08-25 17:25:41mda...cred k doar din 3 comentarii primite m-am trezit...mi-e destul de clar k vreau sa raman cu actualul...chiar aveam nevoie sa imi spuna cineva ceva...anissia...calm calm...inteleg si "cu frumosu'"...va multumesc...


Draga mea, cred ca ai interpretat gresit "tonul" meu:)... nu era nimic imperativ, nu aveam un ton artagos, sunt de felul meu un om foaaaaarteeee calm, iar asta se reflecta in tot ceea ce fac, inclusiv in tonul cu care vb
Doar ca nu intelegeam ... care e de fapt problema ta, tocmai de asta am zis ca trebuie sa evadez undeva, ptr ca nu mai inteleg unele lucruri care ptr altii sunt normale...
ce sa-ti zic, bafta, si imi cer scuze daca m-am facut inteleasa gresit, sper sa-ti treaca :)
Anissia27
Postat pe 25 August 2008 17:36
De la: myka_yka, la data 2008-08-25 17:25:41mda...cred k doar din 3 comentarii primite m-am trezit...mi-e destul de clar k vreau sa raman cu actualul...chiar aveam nevoie sa imi spuna cineva ceva...anissia...calm calm...inteleg si "cu frumosu'"...va multumesc...


Draga mea, cred ca ai interpretat gresit "tonul" meu:)... nu era nimic imperativ, nu aveam un ton artagos, sunt de felul meu un om foaaaaarteeee calm, iar asta se reflecta in tot ceea ce fac, inclusiv in tonul cu care vb
Doar ca nu intelegeam ... care e de fapt problema ta, tocmai de asta am zis ca trebuie sa evadez undeva, ptr ca nu mai inteleg unele lucruri care ptr altii sunt normale...
ce sa-ti zic, bafta, si imi cer scuze daca m-am facut inteleasa gresit, sper sa-ti treaca :)
Anissia27
Postat pe 25 August 2008 17:36
intzeleg anissia...probabil asta e...am interpretat gresit tonul... [ador chestia asta... ]...te'am pupat...
myka_yka
Postat pe 25 August 2008 17:41
De la: myka_yka, la data 2008-08-25 17:41:35intzeleg anissia...probabil asta e...am interpretat gresit tonul... [ador chestia asta... ]...te'am pupat...



neatza!... adori.. care chestie? :)
Anissia27
Postat pe 26 August 2008 10:23
De la: Anissia27, la data 2008-08-26 10:23:23
De la: myka_yka, la data 2008-08-25 17:41:35intzeleg anissia...probabil asta e...am interpretat gresit tonul... [ador chestia asta... ]...te'am pupat...



neatza!... adori.. care chestie? :)


myka_yka
Postat pe 26 August 2008 13:37
intr-adevar...e SUPER-TARE!!!
Anissia27
Postat pe 26 August 2008 14:10
Trebuie sa pui in balanta ce are unul, ce are celalalt:-) si sa vezi ce ai tu ...de oferit! Tu esti cea care contezi, chiar daca suna putin egoist! Alege ce crezi tu ca e mai bine pentru tine, dar incearca in alegerea pe care o faci sa nu le faci rau celorlalti! Multa bafta dragutza si multa intelepciune de a face alegerea potrivita!
G_Diana
Postat pe 27 August 2008 18:05
De la: myka_yka, la data 2008-08-25 16:44:22.akum ceva timp am avut o relatie destul de lunga avand in vedere k eu nu stateam prea mult cu un baiat...dar din cauza unei prostii dea mea...ne am despartit...akum am un alt prieten pe care il iubesc...dar ma gandesc destul de mult la fostul meu prieten...shtiu ca nu e bine...shtiu ca nu trebuie sa ma gandesc la el..dar ne vedem in fiecare zi...vrand nevrand...vorbim pe mess...am discutat mult de ce ne am despartit si i am spus tot...si ca imi pare foarte rau...dar..acum am prieten si nu as vrea sa il las pentru ca il iubesc...dar au ramas acele amintiri frumoase care le am trait cu fostul...si pe care as vrea sa le mai traiesc odata dar nu se poate...

P.S stiu ca daca m as desparti de actualul meu prieten ar vrea sa mai fie ceva intre noi...mi a spus asta...dar..pana atunci...mai este...mult..

a trecut destul de mult timp de cand am avut acea relatie timp de un an nu ne am vorbit deloc...si acum a inceput sa vorbeasca iar cu mine si mi a spus ca nu m a uitat si inca ma iubeste...


pana la urma cu cine esti acum??
eu cred ca nu mai esti cu nici unu......
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere 23 De la: B3ndiss 19 Iulie 2011 23:40
iubirea se intorce 34 De la: steffy91 28 Septembrie 2011 21:39
Mi-e frica sa mai iubesc! 14 De la: kudika050245 9 Iulie 2009 21:21
iubiri imposibile 9 De la: battleofwits 17 Noiembrie 2010 19:19
Am o dilema uriasa! 22 De la: DayC 31 Ianuarie 2010 22:26