Setari Cookie-uri

iubire cu riscuri

Cand un barbat casatorit si cu doi copii se indragosteste nebuneste de o alta femeie si asta dupa 2 luni dupa ce a vazut-o prima data si spune ca ea este viata lui si isi lasa copii si familia pt ea nici macar neavand relatii sexuale , ce parere aveti?Asta mi se intampla mie eu fiind in rolul asa zisei amante dar eu la randul meu sunt casatorita si am un copil de 3 ani iar ai lui de 6 respectin 1 an.Mi-a tapetat o viata plina de fericire si bucurii.Este foarte harnic si are ceva banuti.Sotul meu a fost cam sarac cand ne-am cunoscut dar m-a iubit si ma iubeste si stiu ca nu m-ar insela niciodata dar este genul de barbat care nu m-a ridicat sus pe un piedestal asa cum a facut celalalt. De cand am iesit cu acest personaj ma simt foarte rau , ma simt si vinovata si ma gandesc in acelasi timp ca ar fii sotul ideal pt ca ne intelegem de minune dar nu sunt in clar de ce nu a facut si pt sotia lui toate astea inainte de a ma cunoste pe mine.Spune tot timpul ca ma vrea sau'eu vreau asta...','eu vreau asta' numai tot timpul ce vra el . Eu ii spun ca sufar din cauza ca nu ma pot hotari asa de repede sa divortez pt ca nici nu stiu ce sa fac daca merita asemenea persona si sunt la mijloc 3 copii si alte doua persoane pe care le parasim. Dar el spune sa ne gandim numai la noi. Sotul meu este un pic mai lent, tot timpul a trebuit sa trag de el sa facem ceva dar in acelasi timp am incredere in el si se poarta f frumos cu mine si cu fetita noastra numai ca nu am reusit sa ne luam o casa impreuna sau o masina pt ca nu prea avem bani si el nu are permis de conducere numai eu. I-am zis sa il ia dar este cam lenes.La celalalt chestia asta m-a atras faptul ca am putea sta impreuna si am calatori mult si am avea multe. Va rog sa ma ajutati cu un sfat ce sa fac. Conteaza dragostea sicera si fara bani sau faptul ca cineva iti pune pe tava multe oportunitati dar fara regrete ca lasa 2 copii si o sotie. Mi-a mai spus ca daca as fi cu el as fii tinuta ca o printesa si m-ar saruta toata ziua si mi-ar zice cat de frumoasa si inteligenta sunt.Dar nu am inteles de ce nu a facut asta cu sotia lui.El spune ca proasta si fara maniere si l-a mine la atras tocmai opusul.Dar persoanele care inseala o data nu e riscul sa o mai faca si altadata?Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi ca am ajuns sa iau pastile si tratamente si nu stiu daca are rost sa ma mai agat de acest individ.
popamelia
Postat pe 13 Martie 2009 13:13
De ce te legi la cap daca nu te doare ? Oare cum poate sa uite 2 copii ? ii sterge cu buretele ?
Draga mea , parerea mea este ca sunt decat texte .Si sunt atat de ieftine .....
Ce daca sotul teu e mai sarac ? ai stiut asta de la inceput si ai avut puterea sa il iubesti si sa ii faci un copil . Mergi mai departe cu familia ta . Ea este cea mai importanta .In rest ....de-ale tineretiii valuri .
catylucia
Postat pe 13 Martie 2009 13:21
Nu o sa-ti spun ca este rau ceea ce s-a intamplat pt ca asta este rolul constiintei tale...dar gandeste-te la copilul tau. Din proprie experienta iti spun ca viata unui copil cu un parinte cu gandul mereu la altcineva este grea si lasa sechele.....Asa cum iti critici tu sotul asa isi critica si el sotia('... este proasta si nu are maniere') dar esti convinsa ca sotul tau nu se mai poate schimba? Esti convinsa ca nu o sa te saturi de el si nu o sa vrei sa te intorci la sotul tau? Si suprema intrebare: esti dispusa sa te sacrifici si sa lupti pt el asa cum ai facut-o alaturi de sotul tau ?
jemima_uk
Postat pe 13 Martie 2009 13:35
aici raman TREI COPIII nenorociti ! fara sa mai luam in calcul si numarul adultilor ...nu cred ca e adevarata povestea asta ...

Postat pe 13 Martie 2009 13:39
Doamne, ma minunez de cate femei p-aici cu copii vor sa-si lase sotul pentru altul, tot casatorit si cu copii.
Oameni buni, institutia casatoriei nu mai inseamna nimic pentru noi? Ne grabim asa in casnicii de gura lumii, fara sa gandim un pic inainte daca suntem pregatiti pentru asta; turnam si vreo 2 plozi, inainte sa citim macar (daca nu sa intelegem) cate ceva despre copii si psihologia copiilor? suntem macar noi pregatiti sa fim parinti?
ce educatie de 2 lei se face in ziua de azi!

Se pare ca tu, amelia, nu stii nici macar sa rezolvi o problema... alegi calea cea mai usoara: altul!
Ai o problema in relatie, atata timp cat exista vointa si intelegere de ambele parti, se rezolva IN RELATIE! Poti sa spui ce te nemultumeste, fara reprosuri si sa incercati sa gasiti o rezolvare.

Cat despre celalalt, eu nu dau doi bani pe un om care declara asa usor ca-si lasa familia pentru tine. Vorbeste urat de nevasta lui, ce garanite ai, ca nu va vorbi urat si de tine? Isi paraseste copii asa usor, ce garantie ai ca nu-i va parasi pe ai tai? Isi lasa nevasta imediat cum apare alta in peisaj, poti sa fii sigura ca te va lasa si pe tine imediat ce va aparea alta in peisaj.
Nevasta lui e proasta ca s-a luat cu el, daca il accepti langa tine, nu esti nici tu mai breaza.

Iar daca pentru tine dsunt mai importanti banii decat iubirea sincera, macar cauta-ti unul cu bani si fara obligatii.

kitty_krieger
Postat pe 13 Martie 2009 13:47
se pare ca uni/unele se casatoresc doar ca sa aiba un paravan pt infidelitatile lor La ce dracu va mai casatoriti mai oamenilor? zici ca sotul tau a fost sau este sarac si TE IUBESTE iar alalalt are bani.cat timp crezi ca ''Te va iubi''? iti zic eu pana va gasi pe alta.
ETE_EU
Postat pe 13 Martie 2009 13:52
Tu poti sa uiti de copilul tau?? Sa te gandesti numai la binele tau? Este un egoist, insensibil!!!! De ce nu a divortat de sotia lui de cand a constatat ca nu este ceea ce si-a dorit? Peste ceva timp poate o sa descopere ca nici tu nu esti ceea ce-si doreste de la viata, deci..... NEXT!
Myrika
Postat pe 13 Martie 2009 14:04
De la: Myrika, la data 2009-03-13 14:04:17Tu poti sa uiti de copilul tau?? Sa te gandesti numai la binele tau? Este un egoist, insensibil!!!! De ce nu a divortat de sotia lui de cand a constatat ca nu este ceea ce si-a dorit? Peste ceva timp poate o sa descopere ca nici tu nu esti ceea ce-si doreste de la viata, deci..... NEXT!


sustin la Myrika
InDark
Postat pe 13 Martie 2009 14:09
De la: ETE_EU, la data 2009-03-13 13:52:07se pare ca uni/unele se casatoresc doar ca sa aiba un paravan pt infidelitatile lor La ce dracu va mai casatoriti mai oamenilor? zici ca sotul tau a fost sau este sarac si TE IUBESTE iar alalalt are bani.cat timp crezi ca ''Te va iubi''? iti zic eu pana va gasi pe alta.


Myrika
Postat pe 13 Martie 2009 14:10
Hai sa iti spun o frantura din povestea mea cu unul insurat si cand eram casatorita :a fost o dragoste din aia nebuna eu fiind obsedata de el. Din momentul in care l-am vazut prima data casnicia mea s-a dus pe apa sambetei pentru totdeauna. Imi spunea mereu de ea ca a luat-o pentru bani si avere.
La un moment dat m-am inversunat eu si am zis gata stop DIVORTEZI SI NUMAI ASA VOM FI IMPREUNA CE CREZI CA A FACUT? M-A PARASIT PE MINE NICIDECUM PE NEVASTA.
Sunt foarte rare cazurile in care barbatii casatoriti isi parasesc nevestele pentru amante.
P.S. sa iti mai spun in ce hal am suferit si cat de mult doare? nu are rost dar ma bucur intr-un fel ca am invatat din asta un mare lucru: SA NU MAI ACCEPT NICIODATA SA FIU A CINCEA ROATA LA CARUTA, AM INVATAT CA A FI FEMEIE TREBUIE SA FII UNICA , SA FII CEA MAI CEA IN FATA BARBATULUI PE CARE IL IUBESTI SI TE IUBESTE.
alexia30
Postat pe 13 Martie 2009 19:20
Vreau sa o intreb pe alexia30 daca i-a spus ca o paraseste pe nevasta lui si ca tu esti centrul lumii lui.Mie asa imi spune si pare sincer dar inca mai vb despre ea cu numele de alint
popamelia
Postat pe 13 Martie 2009 19:47
Eu zic sa nu te mai gandesti la copii, ca doar nu-i abandonezi in strada. Chiar crezi ca ii va fi mai bine copilului tau cu o mama nefericita? Ai o singura viata si iubirea e rara de tot, cand dai peste ea - cea advarata - nu trebuie sa o lasi sa-ti scape.

Parerea mea e sa il pui la incercari, sa te convingi ca este sincer si ca si face, nu numai zice si pe urma ...

p.s. mi-as schimba avatarul in locul tau, cine stie cine te recunaoste si sa vezi pe urma distractie ...
Kathara
Postat pe 13 Martie 2009 20:43
De la: popamelia, la data 2009-03-13 19:47:32Vreau sa o intreb pe alexia30 daca i-a spus ca o paraseste pe nevasta lui si ca tu esti centrul lumii lui.Mie asa imi spune si pare sincer dar inca mai vb despre ea cu numele de alint

mai doamna draga ca sa obtina si el ceva de la tine ti-ar fi spus ca esti aerul lui,soarele de pe cer ...si alte balarii.ce dracu sa fim seriosi acum.tu chiar ai pus botikul la ceea ce iti spune el?
ETE_EU
Postat pe 13 Martie 2009 21:01
Pe mine m-a mintit in cel ami frumos mod posibil si el era si este un barbat atat de frumos de iti ia ochii.
Dar e un animal cu cel ami frumos chip posibil.
alexia30
Postat pe 14 Martie 2009 20:17
De la: popamelia, la data 2009-03-13 13:13:23Cand un barbat casatorit si cu doi copii se indragosteste nebuneste de o alta femeie si asta dupa 2 luni dupa ce a vazut-o prima data si spune ca ea este viata lui si isi lasa copii si familia pt ea nici macar neavand relatii sexuale , ce parere aveti?Asta mi se intampla mie eu fiind in rolul asa zisei amante dar eu la randul meu sunt casatorita si am un copil de 3 ani iar ai lui de 6 respectin 1 an.Mi-a tapetat o viata plina de fericire si bucurii.Este foarte harnic si are ceva banuti.Sotul meu a fost cam sarac cand ne-am cunoscut dar m-a iubit si ma iubeste si stiu ca nu m-ar insela niciodata dar este genul de barbat care nu m-a ridicat sus pe un piedestal asa cum a facut celalalt. De cand am iesit cu acest personaj ma simt foarte rau , ma simt si vinovata si ma gandesc in acelasi timp ca ar fii sotul ideal pt ca ne intelegem de minune dar nu sunt in clar de ce nu a facut si pt sotia lui toate astea inainte de a ma cunoste pe mine.Spune tot timpul ca ma vrea sau'eu vreau asta...','eu vreau asta' numai tot timpul ce vra el . Eu ii spun ca sufar din cauza ca nu ma pot hotari asa de repede sa divortez pt ca nici nu stiu ce sa fac daca merita asemenea persona si sunt la mijloc 3 copii si alte doua persoane pe care le parasim. Dar el spune sa ne gandim numai la noi. Sotul meu este un pic mai lent, tot timpul a trebuit sa trag de el sa facem ceva dar in acelasi timp am incredere in el si se poarta f frumos cu mine si cu fetita noastra numai ca nu am reusit sa ne luam o casa impreuna sau o masina pt ca nu prea avem bani si el nu are permis de conducere numai eu. I-am zis sa il ia dar este cam lenes.La celalalt chestia asta m-a atras faptul ca am putea sta impreuna si am calatori mult si am avea multe. Va rog sa ma ajutati cu un sfat ce sa fac. Conteaza dragostea sicera si fara bani sau faptul ca cineva iti pune pe tava multe oportunitati dar fara regrete ca lasa 2 copii si o sotie. Mi-a mai spus ca daca as fi cu el as fii tinuta ca o printesa si m-ar saruta toata ziua si mi-ar zice cat de frumoasa si inteligenta sunt.Dar nu am inteles de ce nu a facut asta cu sotia lui.El spune ca proasta si fara maniere si l-a mine la atras tocmai opusul.Dar persoanele care inseala o data nu e riscul sa o mai faca si altadata?Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi ca am ajuns sa iau pastile si tratamente si nu stiu daca are rost sa ma mai agat de acest individ.

"Mi-a tapetat o viata plina de fericire si bucuri" asta numai in 2 luni?
ce tare e tipu'
cinealtcineva
Postat pe 14 Martie 2009 20:24
sincer conteaza dragostea sincera si fara bani bani na duc fericirea dar o intretin si daca a inselat o data oso mai faca dar atunci osa fie prea tarziu pt tine si eu am trecut prin ceva asemanator el na vea copii eu avem mia promis marea cu sarea mia zis ca nu ma lasa nicio data .Dar ma lasat si cu un copil sfatul meu nuti lasa familia gandeste la copil el e cel care sufera cel mai mult sper sa ei decizia cea mai buna
simo_riri08
Postat pe 14 Martie 2009 20:41
Stiu ca,copii sufera f mult de pe urma unui divort dar si eu sunt cam prostuta , probabil cred pe oricine dar pare f sincer si avand in vedere ca eu nu am avut multi barbati la viata mea (adica numai unul ) nu prea cunosc aceste fenomene
popamelia
Postat pe 16 Martie 2009 15:20
De la: popamelia, la data 2009-03-16 15:20:20Stiu ca,copii sufera f mult de pe urma unui divort dar si eu sunt cam prostuta , probabil cred pe oricine dar pare f sincer si avand in vedere ca eu nu am avut multi barbati la viata mea (adica numai unul ) nu prea cunosc aceste fenomene


Nu fii modesta...de ce prostutza...tu esti proasta de-a binelea...
Aladiah
Postat pe 16 Martie 2009 15:22
multumesc.
popamelia
Postat pe 16 Martie 2009 15:27
Ha ha ha pe eva nu e nimic in comparatie cu ce e aici super tare
alexia30
Postat pe 16 Martie 2009 20:14
adica?
popamelia
Postat pe 16 Martie 2009 20:24
mai bne iti vezi de fam ta.te iubeste si te considera frum pana te baga in pat apoi ai sa fii 'o proasta'exact k sotia lui.ai uitat k ai facut juraminte in fata lui Dumnezeu?ar trebui sa iti iubesti m mult fam si sotul chiar dak nu este prea ambitios decat banii
aalesutzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:20
cum poti sa renunti asa usor la fam ta?? adik sa te gandesti deja sa renunti....nici macar nu-l cunosti pe omul ala e un strain pt tine!!! dupa 2 luni de zile te gandesti deja sa-ti paraseti omul cu care ai intemeiat o familie?? inainte sa te mariti nu ai vaz k e lenes k nu are bani etc...e crunt ceea ce spui tu aici,nu poti spune DA doar de dragu de a fi maritata si apoi in 2 luni sa crezi k altu te iubeste nebuneste si te ridica in slavi!!! vezi-ti de fam ta si de viata ta si lasa avioanele astea ce le ai in cap!!! si ink ceva tu chiar nu te gandesti k sunt 3 copii la mijloc?? eu nu prea sunt de acord sa ramai cu un el doar de dragul copilului dak el este violent sau nu te iubeste etc...dar din cate spui tu aici singurele lui defecte sunt k nu are bani si e mai incet!!!deci baga-ti mintile in cap....
bruneagra25
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:30
De la: popamelia, la data 2009-03-16 15:20:20Stiu ca,copii sufera f mult de pe urma unui divort dar si eu sunt cam prostuta , probabil cred pe oricine dar pare f sincer si avand in vedere ca eu nu am avut multi barbati la viata mea (adica numai unul ) nu prea cunosc aceste fenomene


Stiu ca o sa suferi dar cel mai bine e sa ramai cu sotul si copilul tau.Copilul tau nu te va ierta niciodata daca te desparti.Si pentru ce sa te desparti?Ca iti spune ala vorbe frumoase?Intelegeam daca sotul tau te batea,umbla cu altele...etc...dar asa?!Ai facut o obsesie ptr respectivul si nu e bine...indeparteaza-te de barbatul ala si fii langa sotul tau...Un barbat cu 2 copii si sotie care iti cere sa fii cu el nu e de incredere...Ai mare grija...
camelusha83
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:33
Am lasat totul deoparte adica gandurile mele si nu am mai fost nici la serviciu si a fost ok.Asta pana cand m-am reintors la serviciu. m-am intalnit ieri cu el si nu ma lasa nici o clipa sa respir adica iar mi-a spus ca lui ii este f greu fara mine ca viata lui nu este la fel ca nu mai tine deloc la sotia lui , ca nu stie cum sa faca sa fie mai bine.Cand vorbesc la telefon atat pare de afectata chiar a si plansca el spune ca intre noi e ceva care parca nu ne poate desparti . Dar m-am saturat numai de dorintele lui de sentimentele lui ca si cand ale mele nici nu conteaza.Faptul ca i-am cerut sa nu mai imi spuna cat ma iubeste si cat sufera nici nu l-a bagat in seama.Mai mult mi-a spus ca sotia lui a vrut sa se omoare, motivul nu a vrut sa il spuna dar m-a facut sa ma simt vinovata . Mi-a sugerat ca el se comporta urat cua ea pt ca ma iubeste pe mine .E dea dreptul paranoia pai daca tine atat la mine de ce ma responsabilizeaza, de ce nu ma protejeaza , de ce nu incearca sa lase luxcrurile sa mearga de la sine, de ce nu tine cont de parearea mea?El imi spune ca imi respecta decizia dar nu uita sa imi aminteasca ca eu am luat aceasta decizie si ma face sa ma simt vinovata el imi spune : eu nu as fi luat decizia asta niciodata.Si inca o chestie :mi-a spus ca sotia lui e foarte deprimata si el nu are ce sa ii faca si ca mai bine o lasa sa moara" Eu am impresia ca omul asta e un psihopat. Voi ce parere aveti?Va rog sa ma ajutati sa nu mai sufar atat . Stiu ca o sa imi spuneti ca nu am pt cine si ce dar ceva sentimente am avut pt el si oricum sunt eu mai vulnerabila
popamelia
Postat pe 10 Aprilie 2009 21:12
Draga mea, dupa lupta ta interioara e evident ca nu esti proasta ci doar naiva si poate usor impresionabila. Asculta vocea interioara, daca ai acum incertitudini care sunt pentru ceilalti evidente, imagineaza-ti ca ti se pot confirma cand va trece focul pasiunii. Daca el forteaza lucrurile, daca te santajeaza sentimental, crezi ca e vorba de dragoste? Ce poti construi cu un om asa superficial care nu se poate lauda cu ce a facut pt familia lui? care sunt criteriile tale de selectie? CASATORIA E UN ANGAJAMENT IN PRIMUL RAND.nu merge cu un om imatur care la prima furtuna schimba directia.
kudika046888
Postat pe 7 Iulie 2009 10:30
mai femeie tie ti sa urit cu binele! nu inteleg de ce va atrag pe unele toti dezaxatii si dati cu piciorul unor oameni deosebiti!aluia ia picat pata pe tine si vrea sa ti-o traga .............restul sint vrajeli iar tu ca o gisca pui botul si crezi ce spune! daca tu crezi ca nu esti vinovata,nu ai filtrat cu el .......bla...bla...bla ameninta-l ca ii spui sotului tau si spune-i ca anunti politia pentru ca te hartuieste!..............Eu in locul tau i-as trage una in mecla si l-as trimite la nevasta si la copii! tu crezi ca noua ........restul femeilor de pe forum nu ne-a facut nimeni complimente? asta ce inseamna ca ne face speciale in fata unuia care vrea sa-si clateasca ciucurelul in alta gaura?Comunica cu sotul tau si ajuta-l sa te faca sa te simti speciala ...........daca nu iti convine lasa-l si cauta pe altul cu toata tigla pe casa .........neinsurat si fara copii! oricum esti foarte vulnerabila si nu stii ce vrei de la viata! casca ochii bine si nu mai baga in seama toti dobitocii care vezi doamne iti pun lumea la picioare! SA STII CA NICIODATA BANII NU ADUC FERICIREA.azi ai bani iar miine poti sa mori de foame.........in viata sint scari si de urcat dar mai ales de coborit! fericirea ti-o dau lucrurile marunte,implinirea sufleteasca,linistea,echilibrul pe care un om le dobindeste alaturi de familia sa!
FRANNNCE
Postat pe 7 Iulie 2009 11:06
Sfatul meu este sa incerci mai intai sa vb cu sotul tau, sa discutati relaxati si sa incercati sa va rezolvati problemele...stiu ca atunci cand intalnesti pe cineva, incepi sa vezi/gasesti defectele (care chiar nu exista)in persoana/partenerul tau de viata, incep comparatiile,etc..
Din cate am inteles, tipul pe care tu l-ai cunoscut acum e mai "instarit"decat sotul tau...nu stiu anume ce e intre tine si el dar stai o clipa si gandestete la urmatoarea treaba:
1. poate acum el este mai bogat decat sotul tau (material)vorbind, dar te-ai gandit vreodata cum ar fi el daca sa zicem, prin absurd s-ar intampla ceva cu acest tip si intr-o clipa ar pierde tot si ar ramane doar cu ce e imbracat?Atunci esti convinsa ca el are puterea sa se ridice singur si sa ia viata de la capat?
Parerea mea este ca trebuie sa ai in vedere si aspectul ca, bogatia unui barbat nu consta neaparat in case, vacante, masini..etc..nu sunt ipocrita sa zic ca banii nu conteaza, ei conteaza poate nu aduc fericirea dar de multe ori o intretin, insa daca el te respecta si te iubeste, e pregatit sa lupte pentru tine, pentru voi si sa muta muntii din loc pentru a te proteja sau pentru a nu te pierde, asta conteaza si valoreaza cel putin pentru mine mai mult decat banii!!!
2. tu sti cel mai bine dintre noi toti prin ce ai trecut cu actualul tau sot
3. pune pe o hartie partiile pozitive si cele negative ale sotului tau, si in dreptul fiecarei idei trage cate o liniuta atunci vei vedea daca merita sau nu sa-ti lasi sotul pentru altul
4. Nimeni dintre noi nu e in masura sa te judece pentru ceea ce gandesti sau ceea ce simti, vrei sa faci...
Scumpa mea, stiu ca esti intr-o situatie delicata mai ales ca sunt si minori la mijloc si credema nu e placut sa treci printr-un divort, e usor cand se pronunta divortul dar perioada ce urmeaza e groaznica, trebuie sa fi foarte convinsa de ceea ce vrei sa faci, pe ce drum o iei, pentru ca daca alegi drumul de a divorta iti zic din propria experienta ca este un drum foarte greu cu multe umilinte si multi nervi mancati si macar tu esti norocoasa ca nu te-a inselat sotul tau, eu a trebuit sa trec prin experienta asta si la urma tot eu sunt de vina ca am divortat si mi se reproseaza ca nu am luptat destul pentru aceasta casnicie..
Indiferent de ce decizie ai lua, eu iti urez bafta multa si sper sa iei decizia corecta sa nu iti pare rau, iar daca acum nu sti care e aceea decizie coretca din pacate iti spun ca nimeni nu stie ce iti ofera viitorul, in viata sunt riscuri pe care trebuie sa ti le asumi chiar daca nu sunt cele corecte.
goldeneye
Postat pe 7 Iulie 2009 11:55
Gandeste-te putin si la copilasul tau care va suferi daca va fi despartit de tata.Sau la ceilalti doi care sunt mai maricei..Oare de ce te atrage starea materiala la el?Nu te gandesti ca vei fi acuzata din mai multe parti pt.pasul pe care ti-l doresti sa-l faci?Au trecut doar 2 luni si tu te gandesti la despartire?Cati prieteni si rude comune vei lasa in urma?Si nu uita...tu vei fi cea acuzata-in primul rand pt. ca tu iti parasesti familia iar in al doilea rand pt. ca esi femeie.Este f.complicat....dar daca totusi ceri ajutorul inseamna ca mai ai o farama de constiinta in tine...Eu zic sa pui in balanta ce castigi si ce pierzi si vei vedea ca aceasta se va inclina intr-acolo unde ai multe lucruri si persoane dragi tie.Cum te vei simti peste un timp daca acest iubit al tau te va insela cu o alta careia ii va declara aceleasi sentimente pe care ti le declara si tie azi..?Vei fi parasita si poate vei ramane singura si doar atunci vei simti gustul amar al suferintei pe care ai putea sa il provoci si tu apropiatilor tai printr-un gest necugetat.
kudika024141
Postat pe 7 Iulie 2009 14:12
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-07 11:06:35mai femeie tie ti sa urit cu binele! nu inteleg de ce va atrag pe unele toti dezaxatii si dati cu piciorul unor oameni deosebiti!aluia ia picat pata pe tine si vrea sa ti-o traga .............restul sint vrajeli iar tu ca o gisca pui botul si crezi ce spune! daca tu crezi ca nu esti vinovata,nu ai filtrat cu el .......bla...bla...bla ameninta-l ca ii spui sotului tau si spune-i ca anunti politia pentru ca te hartuieste!..............Eu in locul tau i-as trage una in mecla si l-as trimite la nevasta si la copii! tu crezi ca noua ........restul femeilor de pe forum nu ne-a facut nimeni complimente? asta ce inseamna ca ne face speciale in fata unuia care vrea sa-si clateasca ciucurelul in alta gaura?Comunica cu sotul tau si ajuta-l sa te faca sa te simti speciala ...........daca nu iti convine lasa-l si cauta pe altul cu toata tigla pe casa .........neinsurat si fara copii! oricum esti foarte vulnerabila si nu stii ce vrei de la viata! casca ochii bine si nu mai baga in seama toti dobitocii care vezi doamne iti pun lumea la picioare! SA STII CA NICIODATA BANII NU ADUC FERICIREA.azi ai bani iar miine poti sa mori de foame.........in viata sint scari si de urcat dar mai ales de coborit! fericirea ti-o dau lucrurile marunte,implinirea sufleteasca,linistea,echilibrul pe care un om le dobindeste alaturi de familia sa!

Foarte bine spus
Nu poti avea incredere in orice flusturatic , care isi paraseste copii atat de usor ( sange din sangele lui ).
kudika024328
Postat pe 7 Iulie 2009 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O alta iubire imposibila 23 De la: kudika081126 8 Ianuarie 2010 01:15
femeia capricorn - barbatul varsator? 2 De la: andra_ale 15 Aprilie 2009 08:45
am o intrebare 18 De la: greierash 2 Octombrie 2009 14:04
Innebunita de profesor 7 De la: 19 Februarie 2013 09:58
ce sa aleg? iubirea sau parintii? 23 De la: simonycik 16 Septembrie 2009 19:14