Setari Cookie-uri

Oare sa fie nehotarata?

Buna fetelor,
Ma numesc George si indraznesc sa postez pe un site dedicat femeilor in speranta ca poate aici voi gasi un raspuns pt problema mea in dragoste. Acum 3 ani am cunoscut o fata de care in momentul asta sunt indragostit. Am cunoscut-o prin intermediul unui prieten, nu m-a impresionat foarte tare, frumoasa era, desteapta era, insa nu mi-am dorit o relatie cu ea. S-a legat o prietenie intre noi si ne intalneam in aceleasi cercuri, totul durand aprox 6 luni, eu revenind la vechea gasca si pierzand legatura cu ea. Intre timp ea a avut vreo 3 relatii esuate, la fel si eu, si ne-am reintalnit toamna trecuta. Am reinceput sa iesim in aceeasi gasca si in momentul de fatza ne-am format un grup al nostru. Problema este ca de aprox 2 luni am inceput sa ma atasez de ea, bineinteles datorita anumitor semnale primite din partea ei sau cel putin asa am interpretat eu. De ex: eram la un gratar cu niste prieteni si a inceput cu fel si fel de ghionturi, ciupituri ... etc. , alta data eram intrun pub si am tot chicotit cu o tipa ea devenind foarte curioasa si imi punea tot felul de intrebari : "Cine este tipa?, Ce treaba am cu ea? Daca ne-am cuplat? si tot asa. Alta data la o petrecere m-am rentalnit cu o fosta prietena a mea si am fost destul de apropiat cu ea, am dansat ca doi indragostiti(insa doar atat) etc... si bineinteles ca am fost tras la raspundere. Vazand lucrurile astea am inceput sa flirtez cu ea si sa ii fac avansuri insa ea s-a retras. Si asa am ajuns sa am o mare dilema, dar mi-am zis ca poate nu-si doreste o relatie cu mine si poate doar era preocupata cu ce fel de fata o sa ma cuplez. Dupa toate astea am inceput sa imi iau gandul de la ea dar colac peste pupaza dupa vreo 2 sapt ma gaseste stand de vorba cu o tipa pe care si ea o cunostea, problema este ca era 12 noaptea si a banuit sa am o relatie cu respectiva, recunosc ca eu am lasat sa se inteleaga asta, chiar daca nu se intampla nimic ... A doua zi a sunat-o pe tipa asta cu care m-a gasit si nu stiu ce au vb insa subiectul am fost eu. Am aflat ulterior ca a incercat sa ii bage pe sub nas tipei un alt baiat ca si cum "Ai grija sa nu te atingi de asta, ca e al meu". Am inceput iar sa ii fac avansuri si iarasi s-a retras si chiar mi s-a parut foarte rece cu mine. Din pacate cel sifonat sunt eu pt ca m-am indragostit de ea si nu inteleg ce naiba vrea de la viata mea.... incerc sa nu ma gandesc la ea dar nu-mi reuseste, am si visat-o chiar ... sunt tare nedumerit... Help Me? Ma vrea sau nu? Incep sa cred ca poate se mai gandeste si la altcineva si nu stie ce sa faca....
JustMe1
Postat pe 16 Mai 2010 18:57
iti place fata? sigur? iti place pt ca iti place sau iti place doar pt ca tu crezi ca ea te place? daca raspunsul la prima intrebare este unul negativ nu mai e cazul sa treci la urmatoarea! simplu!
_oktober_
Postat pe 16 Mai 2010 19:26
De la: _oktober_, la data 2010-05-16 19:26:52iti place fata? sigur? iti place pt ca iti place sau iti place doar pt ca tu crezi ca ea te place? daca raspunsul la prima intrebare este unul negativ nu mai e cazul sa treci la urmatoarea! simplu!



Nu imi place, sunt indragostit de ea. Imi placea de ea inainte sa cred ca si ea ma place insa nu sunt tocmai genul ei de baiat si de asta incercam sa o vad ca pe o amica si nu ca pe o posibila iubita. Now i`m in love. Doar simpla ei prezenta ma binedispune....
JustMe1
Postat pe 16 Mai 2010 19:32
atunci treci la treaba!
_oktober_
Postat pe 16 Mai 2010 19:36
hm... am si eu un prieten cu care mereu mi'a placut sa fac ochi dulci. dar cand se ingroasa gluma si se da la mine ... uuupsss ma intorc si plec... nu ma intreba de ce ca nu stiu, poate asa e si ea. de ce nu vb cu ea deschis fara ca ceea ce va veti spune sa va afecteze relatia ce o aveti in prezent. comunicarea in treburi de astea de regula ajuta.
Shhh
Postat pe 16 Mai 2010 19:42
De la: Shhh, la data 2010-05-16 19:42:12hm... am si eu un prieten cu care mereu mi'a placut sa fac ochi dulci. dar cand se ingroasa gluma si se da la mine ... uuupsss ma intorc si plec... nu ma intreba de ce ca nu stiu, poate asa e si ea. de ce nu vb cu ea deschis fara ca ceea ce va veti spune sa va afecteze relatia ce o aveti in prezent. comunicarea in treburi de astea de regula ajuta.



In momentul in care m-am indragostit de ea cred ca ce a fost inaine s-a pierdut ... daca nu va fi iubita mea atunci cu siguranta nu va fi nici amica mea.... totusi nu inteleg de ce faceti asta, iti place sa flirtezi cu el dar nu vrei sa te implici in ceva serios... care e faza? ce-mi scapa? Si totusi de ce a incercat sa ii bage pe gat un alt tip, fetei de care credea ea ca-mi place/
JustMe1
Postat pe 16 Mai 2010 20:19
Tu chiar vrei sa intelegi,femeile? Nici noi nu ne intelegem,d-apai tu....Hummm...
ankris
Postat pe 16 Mai 2010 21:01
De la: ankris, la data 2010-05-16 21:01:23Tu chiar vrei sa intelegi,femeile? Nici noi nu ne intelegem,d-apai tu....Hummm...



Nu vreau sa inteleg femeile, am inteles de mult ca nu am cum, insa speram doar la niste raspunsuri din partea femeilor....
JustMe1
Postat pe 16 Mai 2010 21:15
De la: JustMe1, la data 2010-05-16 20:19:03
De la: Shhh, la data 2010-05-16 19:42:12hm... am si eu un prieten cu care mereu mi'a placut sa fac ochi dulci. dar cand se ingroasa gluma si se da la mine ... uuupsss ma intorc si plec... nu ma intreba de ce ca nu stiu, poate asa e si ea. de ce nu vb cu ea deschis fara ca ceea ce va veti spune sa va afecteze relatia ce o aveti in prezent. comunicarea in treburi de astea de regula ajuta.



In momentul in care m-am indragostit de ea cred ca ce a fost inaine s-a pierdut ... daca nu va fi iubita mea atunci cu siguranta nu va fi nici amica mea.... totusi nu inteleg de ce faceti asta, iti place sa flirtezi cu el dar nu vrei sa te implici in ceva serios... care e faza? ce-mi scapa? Si totusi de ce a incercat sa ii bage pe gat un alt tip, fetei de care credea ea ca-mi place/


de ce fac asta....hmmm.... poate pt ca simt atrasa fizic de el dar mi'e frica sa merg mai departe, stiu ca totul s'ar rezuma la o partida de sex, doua trei, o mie nu stiu... si doar atat. si sigur ca pe undeva as incepe sa ma implic iar prietenia dintre noi ar disparea si uite asa il pierd pe ambele parti. poate ca si fata de care spui are o anumita frica sa nu se strice totul. daca relatia ce s'ar infiripa intre voi ar rezulta un esec ea te va pierde si de prieten si de iubit. intelegi tu?
Shhh
Postat pe 16 Mai 2010 22:12
De la: Shhh, la data 2010-05-16 22:12:03
De la: JustMe1, la data 2010-05-16 20:19:03
De la: Shhh, la data 2010-05-16 19:42:12hm... am si eu un prieten cu care mereu mi'a placut sa fac ochi dulci. dar cand se ingroasa gluma si se da la mine ... uuupsss ma intorc si plec... nu ma intreba de ce ca nu stiu, poate asa e si ea. de ce nu vb cu ea deschis fara ca ceea ce va veti spune sa va afecteze relatia ce o aveti in prezent. comunicarea in treburi de astea de regula ajuta.



In momentul in care m-am indragostit de ea cred ca ce a fost inaine s-a pierdut ... daca nu va fi iubita mea atunci cu siguranta nu va fi nici amica mea.... totusi nu inteleg de ce faceti asta, iti place sa flirtezi cu el dar nu vrei sa te implici in ceva serios... care e faza? ce-mi scapa? Si totusi de ce a incercat sa ii bage pe gat un alt tip, fetei de care credea ea ca-mi place/


de ce fac asta....hmmm.... poate pt ca simt atrasa fizic de el dar mi'e frica sa merg mai departe, stiu ca totul s'ar rezuma la o partida de sex, doua trei, o mie nu stiu... si doar atat. si sigur ca pe undeva as incepe sa ma implic iar prietenia dintre noi ar disparea si uite asa il pierd pe ambele parti. poate ca si fata de care spui are o anumita frica sa nu se strice totul. daca relatia ce s'ar infiripa intre voi ar rezulta un esec ea te va pierde si de prieten si de iubit. intelegi tu?





Inteleg perfect asta, insa daca ea spera intro amicitie la nesfarsit se inseala, pt ca daca nu voi fi cu ea voi renunta la prietenia noastra pentru ca nu pot sa sper la nesfarsit ca poate intro zi va fi ceva mai mult decat o prietenie. nu vreau sa fiu cel pe umarul caruia sa planga ori de cate ori are nevoie si sa o ajut sa ia nush ce decizii importante in viata ei. Pana la urma ochii care nu se vad se uita si daca nu voi reusi sa am o relatie cu ea voi renunta la orice ne leaga pt a trece peste asta.
P.S. Am 29 de ani iar ea are 26, cred ca la varsta asta nu-mi permit sa alerg mult si bine dupa o fata in speranta ca poate intro zi va fi cu mine si nici nu vreau sa fie cu mine doar de dragul de a avea pe cineva... imi place la nebunie sa cuceresc pe cineva, asta am facut tot timpul, o prada usoara nu este pentru mine insa acum parca nu mai am rabdarea de altadata... au trecut deja 2 luni, a avut diferite momente de afectiune fata de mine, nu m-am culcat cu ea si chiar daca as avea ocazia nu as face asta decat daca ar fi iubita mea. Nu ma mai intereseaza aventuri, am depasit asta de mult, am nevoie de o persoana care stie ce vrea de la viata si mi se pare ca ea este exact ceea ce am nevoie. Nu vreau sa par disperat si nici nu i-am aratat asta, insa nu stiu ce sa cred in legatura cu ea. Cred totusi ca m-am purtat prea frumos cu ea pt ca majoritatea prietenilor ei au fost niste dobitoci cu 2 clase mai mult ca trenul si care nu faceau decat sa se imbete in fiecare weekend si atat... In concluzie, in momentul de fata se poarta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic :(
JustMe1
Postat pe 17 Mai 2010 00:38
De la: JustMe1, la data 2010-05-17 00:38:50
De la: Shhh, la data 2010-05-16 22:12:03
De la: JustMe1, la data 2010-05-16 20:19:03
De la: Shhh, la data 2010-05-16 19:42:12hm... am si eu un prieten cu care mereu mi'a placut sa fac ochi dulci. dar cand se ingroasa gluma si se da la mine ... uuupsss ma intorc si plec... nu ma intreba de ce ca nu stiu, poate asa e si ea. de ce nu vb cu ea deschis fara ca ceea ce va veti spune sa va afecteze relatia ce o aveti in prezent. comunicarea in treburi de astea de regula ajuta.



In momentul in care m-am indragostit de ea cred ca ce a fost inaine s-a pierdut ... daca nu va fi iubita mea atunci cu siguranta nu va fi nici amica mea.... totusi nu inteleg de ce faceti asta, iti place sa flirtezi cu el dar nu vrei sa te implici in ceva serios... care e faza? ce-mi scapa? Si totusi de ce a incercat sa ii bage pe gat un alt tip, fetei de care credea ea ca-mi place/


de ce fac asta....hmmm.... poate pt ca simt atrasa fizic de el dar mi'e frica sa merg mai departe, stiu ca totul s'ar rezuma la o partida de sex, doua trei, o mie nu stiu... si doar atat. si sigur ca pe undeva as incepe sa ma implic iar prietenia dintre noi ar disparea si uite asa il pierd pe ambele parti. poate ca si fata de care spui are o anumita frica sa nu se strice totul. daca relatia ce s'ar infiripa intre voi ar rezulta un esec ea te va pierde si de prieten si de iubit. intelegi tu?





Inteleg perfect asta, insa daca ea spera intro amicitie la nesfarsit se inseala, pt ca daca nu voi fi cu ea voi renunta la prietenia noastra pentru ca nu pot sa sper la nesfarsit ca poate intro zi va fi ceva mai mult decat o prietenie. nu vreau sa fiu cel pe umarul caruia sa planga ori de cate ori are nevoie si sa o ajut sa ia nush ce decizii importante in viata ei. Pana la urma ochii care nu se vad se uita si daca nu voi reusi sa am o relatie cu ea voi renunta la orice ne leaga pt a trece peste asta.
P.S. Am 29 de ani iar ea are 26, cred ca la varsta asta nu-mi permit sa alerg mult si bine dupa o fata in speranta ca poate intro zi va fi cu mine si nici nu vreau sa fie cu mine doar de dragul de a avea pe cineva... imi place la nebunie sa cuceresc pe cineva, asta am facut tot timpul, o prada usoara nu este pentru mine insa acum parca nu mai am rabdarea de altadata... au trecut deja 2 luni, a avut diferite momente de afectiune fata de mine, nu m-am culcat cu ea si chiar daca as avea ocazia nu as face asta decat daca ar fi iubita mea. Nu ma mai intereseaza aventuri, am depasit asta de mult, am nevoie de o persoana care stie ce vrea de la viata si mi se pare ca ea este exact ceea ce am nevoie. Nu vreau sa par disperat si nici nu i-am aratat asta, insa nu stiu ce sa cred in legatura cu ea. Cred totusi ca m-am purtat prea frumos cu ea pt ca majoritatea prietenilor ei au fost niste dobitoci cu 2 clase mai mult ca trenul si care nu faceau decat sa se imbete in fiecare weekend si atat... In concluzie, in momentul de fata se poarta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic :(


cred ca singurul mod sa afli ce gandeste in legatura cu tine si daca vrea mai mult este sa o inviti la o cafea si sa intrebi direct. decat sa stai asa in dubiu si sa te framanti cred ca e mai simplu si mai util pt tine sa afli un raspuns clar. orice raspuns ai primi tot e mai bun decat nimic. in alta ordine de idei, esti sigur ca e suficient de matura incat acum sa vrea o relatie cu un alt gen de barbat decat "niste dobitoci cu 2 clase mai mult ca trenul si care nu faceau decat sa se imbete in fiecare weekend si atat" ?
someone_else
Postat pe 17 Mai 2010 10:30
Am iesit de mai multe ori cu ea la cafea si am incercat sa deschid subiectul dar se pare ca nu vrea sa discute despre asta, se cam face ca ploua si schimba subiectul...cred ca nu prea stie ce vrea, de altfel sunt un tip foarte direct si spun intotdeauna ce gandesc. Cred ca nu am fost la fel de direct si cu ea si asta din cauza ca poate imi este frica de un raspuns negativ, pana la urma ai si tu dreptate , orice raspuns as primi e mai bun decat nimic... :D totusi trebuie sa imi pun putina ordine in ganduri si sa vad ce este de facut, cred ca trebuie sa analizez un pic problema la rece, ma gandesc sa o ignor vreo cateva zile sa vedem daca imi mai trece si poate reusesc sa-mi dau singur raspunsul...
JustMe1
Postat pe 17 Mai 2010 19:13
De la: JustMe1, la data 2010-05-17 19:13:10 Am iesit de mai multe ori cu ea la cafea si am incercat sa deschid subiectul dar se pare ca nu vrea sa discute despre asta, se cam face ca ploua si schimba subiectul...cred ca nu prea stie ce vrea, de altfel sunt un tip foarte direct si spun intotdeauna ce gandesc. Cred ca nu am fost la fel de direct si cu ea si asta din cauza ca poate imi este frica de un raspuns negativ, pana la urma ai si tu dreptate , orice raspuns as primi e mai bun decat nimic... :D totusi trebuie sa imi pun putina ordine in ganduri si sa vad ce este de facut, cred ca trebuie sa analizez un pic problema la rece, ma gandesc sa o ignor vreo cateva zile sa vedem daca imi mai trece si poate reusesc sa-mi dau singur raspunsul...


imi pare rau ca ti-o spun asa direct dar ea deja ti-a dat raspunsul: reactia ei la faptul ca i-ai spus clar ca o placi si ca vrei o relatie cu ea. nu e deloc nehotarata, e doar neinteresata si nu vrea sa ti-o spuna in fata pt ca situatia ii convine: se stie admirata si dorita de tine, asta ii hraneste orgoliul, o face sa se simta puternica, a mai facut o victima. de ce i-a zis acelei fete sa te lase-n pace ? nu pt ca te vrea ci doar din egoism, imaturitate si instinct al teritoriului. tu esti baiatul bun care sta dupa ea, o vrea, o asteapta, e acolo orice ar fi. nu vrea sa-si piarda pozitia privilegiata si nu se gandeste ca iti face rau, nu conteaza, ea se simte bine. din pacate nici macar prieten nu iti e, cu un prieten esti sincer, comunici, ai curaj si-ti asumi alegerea si adevarul, il respecti, nu vrei sa il faci sa sufere. daca chiar avea sentimente pt tine iti spunea sau macar iti arata cumva atunci cand ai deschis subiectul, dar cred ca pt ea e doar un joc al seductiei si al orgoliului. sper insa sa gresesc. iti recomand sa vezi situatia obiectiv si sa nu mai interpretezi lucrurile prin prisma a ceea ce vrei tu sa vezi, ci sa le iei exact asa cum sunt. crede-ma ca jocurile de genul asta le fac si femeile si barbatii. in plus, cand e sa fie, totul curge asa de simplu si firesc incat nu ai dubii ci simti, dincolo de intrebari, logica si ratiune, ca persoana aceea e "the one" iar confirmarea vine odata cu starea aceea de siguranta, liniste si caldura :)
someone_else
Postat pe 18 Mai 2010 12:42
Nu i-am spus clar ca o plac insa i-am dat de inteles. Nimic mai adevarat in cele ce ai scris tu in sensul ca am am interpretat lucrurile cum am vrut eu sa le vad :D. Life is a bitch sometimes. Stiu sigur ca la un moment dat vroia sa fie cu mine, dar ce crezi? Atunci eu eram cel care o vedeam doar ca pe o amica... ce nu-mi place cand se intoarce roata !!! De unde stiu? Mi-a zis ca nu am avut ochi pt ea :)) Foarte tare ! De vreo 2 zile m-am mai calmat(ma gandesc la ea doar jumatate de zi acum :D) , pana la urma reusesc eu sa mi-o scot din cap si bineinteles prietenia noastra se va termina aici. Sincer, nu cred ca ar fi fost o relatie tocmai reusita, daca ar fi fost bineinteles, acrii strugurii, nu?
JustMe1
Postat pe 18 Mai 2010 18:22
De la: JustMe1, la data 2010-05-18 18:22:39Nu i-am spus clar ca o plac insa i-am dat de inteles. Nimic mai adevarat in cele ce ai scris tu in sensul ca am am interpretat lucrurile cum am vrut eu sa le vad :D. Life is a bitch sometimes. Stiu sigur ca la un moment dat vroia sa fie cu mine, dar ce crezi? Atunci eu eram cel care o vedeam doar ca pe o amica... ce nu-mi place cand se intoarce roata !!! De unde stiu? Mi-a zis ca nu am avut ochi pt ea :)) Foarte tare ! De vreo 2 zile m-am mai calmat(ma gandesc la ea doar jumatate de zi acum :D) , pana la urma reusesc eu sa mi-o scot din cap si bineinteles prietenia noastra se va termina aici. Sincer, nu cred ca ar fi fost o relatie tocmai reusita, daca ar fi fost bineinteles, acrii strugurii, nu?


in acest caz ati fost in contratimp. poate ca pur si simplu nu a fost sa fie intre voi 2. mai poti face o incercare, asta ca sa fii impacat si sa nu te intrebi apoi "ce-ar fi fost daca". vb deschis cu ea, nu e nicio rusine sa spui cuiva ca esti indragostit si vezi ce se intampla, nu se stie niciodata
someone_else
Postat pe 18 Mai 2010 19:11
Ehh... De data asta cred ca-mi lipseste curajul.... Nu i-as spune niciodata ca sunt indragostit de ea, mai ales ca nu sunt sigur de absolut nimic din partea ei. As cauta niste sinonime :)
JustMe1
Postat pe 18 Mai 2010 19:45
De la: JustMe1, la data 2010-05-18 19:45:19Ehh... De data asta cred ca-mi lipseste curajul.... Nu i-as spune niciodata ca sunt indragostit de ea, mai ales ca nu sunt sigur de absolut nimic din partea ei. As cauta niste sinonime :)


crezi ca e vorba de curaj ori de orgoliu? si daca te refuza ce ai de pierdut? macar stii o treaba. ca si daca o lalai asa... si inca o intrebare: acum o vrei pt ca nu te mai vrea ea? :D ca pana la urma e exact aceeasi persoana ca si inainte cand era ea interesata de tine
someone_else
Postat pe 19 Mai 2010 10:07
De la: someone_else, la data 2010-05-19 10:07:59
De la: JustMe1, la data 2010-05-18 19:45:19Ehh... De data asta cred ca-mi lipseste curajul.... Nu i-as spune niciodata ca sunt indragostit de ea, mai ales ca nu sunt sigur de absolut nimic din partea ei. As cauta niste sinonime :)


crezi ca e vorba de curaj ori de orgoliu? si daca te refuza ce ai de pierdut? macar stii o treaba. ca si daca o lalai asa... si inca o intrebare: acum o vrei pt ca nu te mai vrea ea? :D ca pana la urma e exact aceeasi persoana ca si inainte cand era ea interesata de tine



Uite o intrebare la care nu stiu sa raspund. O vreau pt ca nu ma mai vrea ea? Habar n-am.
JustMe1
Postat pe 19 Mai 2010 19:11
De la: JustMe1, la data 2010-05-19 19:11:06
De la: someone_else, la data 2010-05-19 10:07:59
De la: JustMe1, la data 2010-05-18 19:45:19Ehh... De data asta cred ca-mi lipseste curajul.... Nu i-as spune niciodata ca sunt indragostit de ea, mai ales ca nu sunt sigur de absolut nimic din partea ei. As cauta niste sinonime :)


crezi ca e vorba de curaj ori de orgoliu? si daca te refuza ce ai de pierdut? macar stii o treaba. ca si daca o lalai asa... si inca o intrebare: acum o vrei pt ca nu te mai vrea ea? :D ca pana la urma e exact aceeasi persoana ca si inainte cand era ea interesata de tine



Uite o intrebare la care nu stiu sa raspund. O vreau pt ca nu ma mai vrea ea? Habar n-am.


Eu am impresia ca ea vrea o relatie serioasa si-i este teama ca tu iar zbori... din floare in floare.
Intr-o relatie de viitor, este bine ca cei daoi sa aiba valori comune, si sa-si accepte reciproc defectele.
La varsta ta, tu deja trebuie sa te gandesti la o relatie serioasa care implica o familie, copii.
Daca tu crezi ca ea este cea alaturi de care iti place sa traiesti, daca crezi ea este cea care iti doresti sa fie mama copiilor tai si te vezi alaturi de ea in viitor, atunci abordeaza serios problema.
Daca o vrei doar la ambitie, doar pt ca te trateaza cu indiferenta, atunci vezi-ti de drum.
Mult noroc in orice decizie vei lua !
Cer_instelat
Postat pe 4 Iunie 2010 10:50
hi,
ce imi plac barbatii care discuta deschis despre ce simt...
imi place cum scrii, se pare ca esti sincer...dar..nu cu noi trebuie sa vorbesti...ci cu EA
uite asa ai toate "sansele" sa te intrebi restul vietii cum ar fi fost daca. Pentru ca ai dreptate ochii care nu se vad se uita,,,,si totusi nu.

Bafta
nathaly
Postat pe 4 Iunie 2010 22:15
De la: nathaly, la data 2010-06-04 22:15:31hi,
ce imi plac barbatii care discuta deschis despre ce simt...
imi place cum scrii, se pare ca esti sincer...dar..nu cu noi trebuie sa vorbesti...ci cu EA
uite asa ai toate "sansele" sa te intrebi restul vietii cum ar fi fost daca. Pentru ca ai dreptate ochii care nu se vad se uita,,,,si totusi nu.

Bafta



Problema este partial rezolvata ... am tot incercat sa sa stau de vb cu ea insa nu am gasit abordarea potrivita, dar pana la urma i-am spus ca-mi place de ea si bineinteles ca s-a facut ca ploua, din pacate a intervenit ceva si nu am mai putut continua discutia.... insa o alta fata din grupul nostru mi-a marturisit ceva, si anume: au avut ele o discutie acum vreo 2-3 sapt in legatura cu mine si se pare ca nu vrea o relatie cu mine din cauza ca nu crede ca ar fi tocmai una reusita si ca sunt un bun amic iar momentan nu isi doreste mai mult de la relatia asta... eh.. spun partial rezolvata pt ca acum incerc sa imi iau gandul de la ea si sa o vad si eu o simpla amica... drept urmare evit sa ma intelnesc cu ea la fel de des ca si inainte, o mai pacalesc ca am nush ce treaba si nu pot sa ies etc.. insa problema este ca ma tot suna sa iesim, sa facem, sa dregem... sau ca nush ce problema are si vrea ajutor din partea mea. Cred ca trebuie sa parasesc gasca pt ca in felul asta nu voi reusi sa o uit, iar in momentul in care isi va face un prieten(iubit) voi suferii si mai tare.
JustMe1
Postat pe 5 Iunie 2010 21:46
Eu zic asa: fara foc nu iese fum,adica mai pe intelesul tuturor nici o tipa nu suna un barbat(indiferent de problema pe care o are sau o inventeaza),daca acel barbat ii este indiferent.Eu cred ca se bazeaza pe tine,pe anumite calitati ale tale,dar ii este frica de esec.Te-ai gandit la asta?S-ar putea foarte bine sa nu mai aiba incredere in instinctele ei(avand in vedere ca a avut cateva relatii esuate) si sa ii fie frica sa nu sufere.Sfatul meu este sa vb cu EA SI SA NU MAI APLECI URECHEA LA VORBELE UNEI TERTE PERSOANE( de ce? pt ca voit sau nu aceea terta persoana poate interpreta gresit o remarca a Ei-stii tu vorba aceea din tantar se ajunge la armasar).Ia-o de o parte (fara alti prieteni),du-o intr-un loc linistit,unde nu cunoasteti pe nimeni ,tine-o de mana,da-i incredere,fii sincer cu ea si rabdator si isi va deschide sufletul in fata ta ca o floare.Numai sa aiba ocazia-tocmai de aceea e bine sa va vedeti fara alte persoane pe langa voi,ca EA sa aiba prilejul sa te cunoasca in particular,individual si mai intim(nu ma gandesc aici la sex-ci doar la cateva ore petrecute cu EA si doar cu EA).
Daca te ajuta si crezi ca esti in stare incearca asta:sub un pretext oarecare ,sun-o si roag-o sa te viziteze,singura,fara alte fete pt ca ai nevoie urgenta de ea.(asigura-te ca nimeni nu te deranjeaza daca nu locuiesti singur).Cum si EA a apelat la tine de mai multe ori,crede-ma nu va ramane insensibila si va da curs invitatiei.Cand soseste si te intreaba care e probleme spune-i ca ai dorit sa o rapesti tuturor,ca sa fie numai a ta si numai cu tine pt cateva ore.Gatiti impreuna,vizionati un film,ascultati muzica,danseaza cu ea,ca sa iti simta caldura sufletului,tine-o de mana si daca este sa fiti impreuna veti fi,crede-ma.Daca nu macar vei putea privi inapoi fara regrete stiind ca tu ai incercat.Crede-ma e mai rau sa lasi sa treaca clipa si sa regreti mai tarziu,Vb din experienta proprie.(nu stiu daca asta te ajuta,dar am varsta ta).Mult succes.
kudika186632
Postat pe 6 Iunie 2010 00:34
Nu cred ca mai are rost sa incerc ceva, deja ma gandesc cum sa-mi iau gandul de la ea... stiu vreo doua tipe care ma plac , o sa ies probabil cu vreuna dintre ele, poate iese ceva. "Ei" i-am dat un mesaj in seara asta la care nu s-a obosit sa-mi raspunda. Dar daca maine are nevoie de cine stie ce prostie sunt primul pe care-l suna. Cred ca a evitat o discutie cu mine si implicit un refuz tocmai pt ca nu prea mai are prieteni, drept urmare era prostul langa ea care o ajuta "no matter what'. Acum sa nu intelegeti ca eram un fel de catelus, nicidecum.
JustMe1
Postat pe 6 Iunie 2010 02:07
hi
eu cred sa incerci si varianta cu patu poate acolo va potriviti (chear daca nu vrei ).si dupaceeea totu se leaga .cel putin asa am patit la una dintre relatiii .si a fost totu perfect.chear 2 ani
nu ne intelegeam de loc,la inceput, ba k amici / ba k nunta tot felu de prosti abureli etc,si chear nu vroiam relatie sexuala cu ia.
au mai incercat si altii prieteni care se placeau enorm de mult dar nu se
intelegeau mereu ,pana cand leam zis ba fratilor sariti la pat daca e bine mai stati sau nu..............

acu eu am aceeasi problema k si tine ,dar prima diferenta e la varsata eu 27 ,ea 22,ne cunoastem de anu trecut din ianuarie, amandoi in relatii separate.neam cunoscut intamplator,la inceput chear in prima zii neam placut erau acele scantei in priviri ...................
am facu rost de nr ei .dar nefiindumi de nici un folos ,(k nu renunta la prieten)
am inceput in timp so cunosc mai bine si so plac mult,dar tot nu imi place faptu k ea nu e o pers stabila (ii schimba k pe ciorapii) si azii.....?!
anu trecut a incercat sa ma sune de pasti,dar nu iam raspuns
in vara o sapt incepuse sa ma viziteze pe fiecare zii.pt diferite motive.pana la urma iam dat o intalnire care na iesit cum trebuia.
am mai stat ceva timp impreuna dar nimic serios
am observat o raceala a iei dupa un timp ,si fara sa vreau asa a fost! era cu altu in ziua si cu 30 min in nainte de ora cand noi treb sa ne int,am trimis cu un mesaj (uita nr si pers MEA)nam putut sa cobar din masina in locul acela,ei erau in alta masina,chear daca coboram nui mai gaseam
poate chear eu am fost vinovatu pt k a plecat dupa alcineva,
devenusem gelos dece ?k eu eram cel care nu aveam incredere in ea
a mai incercat dupa un timp sa se mai bage inseama cu mine pe mess etc
iar in martie mia explicat k a lasato prietenu cu care era de 3 luni pt alta de 18,si la 2 zile sa dat singura de gol k defapt sa auzit k ea ar fii umblat cu un amic deal prietenului. lucru pe care garantez 99%k e adevarat
a mai incercate alte orii sa ma convinga k tot eu sunt ceea ce cauta,k eu nu o cred k ea ma iubeste cu adevarat
in aprilie-mai a gasit pe altu mia aratat pe mess poze cu ial =un mort urat , vai mama lui ,nu se potrivesc de loc ,ea e frumoasa dar ala faci infart iam zis in fata de unde ai pescuit mortu asta la mine nai cu ce te lauda sau sa ma faci gelos
dupa o luna k se marita cu iel
de ce sapt trecuta nu se mai dezlipea de mine .de 3 ori a venit pe capul meu doar intr-o zii (stam aproape ) max 100m
aproape sa ma roage sa nu sa se marite cu ala,sa le stric nunta
ea cu mine vrea ceva........................... ma lauda in toate felurile la toate cunostintele,chear ramasem umit de insistenta ei ,ori ce iasi fii cerut chear sa se dezbrace ar fii facut,nu statea la o distanta mai mare de 30 cm de mine tot timpu,a incercat sa stea si-n bratele mele, era sumar imbracata ,nu provocator,dar am incerat sa stau nepasator cat am putut(imi stie slabiciunea fata de ea k o plac k pers dar nu vreau rel sexuala cu ia)
iar acu de 4 zile nu mai da nici un semn.
a incercat maicasa sa ne impece,din martie.chear acu o sapt mia dat si noul nr ei so sun sa mai vb,s-o mai conving.nici maicasi nui place de ala cu care zice k vrea sa se marite
dar eu nu inteleg de ce insisti asupra unei pers 2-3 zile cu tot felu de lucruri sal recuceresti
si dupaia ,mort mut nimic,nici vizite . msj tel. mess.etc
k prostu am ajuns so iubesc din nou chear sa vreau si o rel intima dar nu pot uita faptu k am fost mintit/inselat
poate nici eu nam fost usa de biserica pana la 24-25 dar
pt faptu k sa facu liniste asa dintrodata brusc mia dat de gandit
SUNT hotarat sai pun capat relatiei din cauza defectului k e una din cele mai usoare fete cu care poti ajunge foarte usor la pat.
asta vad eu
iar lucru asta imi provoaca scarba!

alyn27
Postat pe 6 Iunie 2010 02:14
Tocmai ca nu vreau doar sex de la ea, iar acum mai mult ca nicodata nu as putea obtine nicidecum asta pt ca m-am chinuit sa ii arat ca-mi doresc mult mai mult de atat iar dintr-o data sa par interesat doar d.p.d.v. sexual..poate intelege ca asta am vrut de la bun inceput iar acum n-am mai putut sa-mi ascund intentiile... hm... e mult mai desteapta de atat....iar eu vreau totul sau nimic.
JustMe1
Postat pe 6 Iunie 2010 02:36
Cred c-ar trebui sa ai rabdare,sa nu te pripesti,daca consideri ca ea reprezinta cu adevarat ceva pentru tine !!! Sunt convinsa ca reprezinti ceva mai mult pentru ea,insa n-are incredere in tine,pentru ca ,singur ai spus,... ca a-i putea-o inlocui oricand cu alte doua tipe !!! Sentimentele au nevoie de timp sa se formeze si daca te pripesti vei ajunge sa nu mai ai incredere in nici o femeie si vei rani si tu la randul tau alte suflete !!! Retrage-te putin din cercul ei de cunostinte,nu mai purta povesti prin intermediari,iar daca iti da un semn de viata, alege un loc unde puteti discuta doar voi doi de la inima la inima !! Daca nici atunci nu-ti raspunde sentimentelor vei avea constiinta curata ca..ai incercat !!!
In dragoste trebuie sa dai totul ...si sa nu ceri nimic !!! Daca nu simti asa , inseamna ca e doar un joc al orgoliilor !!! Sincer cred ca merita incercat !!! Iti doresc mult noroc si fericire !!! Asteptam vesti !!!
kudika133347
Postat pe 6 Iunie 2010 09:25
De la: JustMe1, la data 2010-05-18 19:45:19Ehh... De data asta cred ca-mi lipseste curajul.... Nu i-as spune niciodata ca sunt indragostit de ea, mai ales ca nu sunt sigur de absolut nimic din partea ei. As cauta niste sinonime :)



Dar daca la o discutie cu ea o intrebi pe ea cam cum vede lucrurile din punctul ei de vedere , ce vrea ea ?( asa nu va trebui sa-i spui tu ca o placi asa de mult ) Poate niste raspunsuri din partea ei
ar fi ok pt ca sa-ti intelegi cum sta treaba .
Bafta .
rox81
Postat pe 6 Iunie 2010 09:56
De la: JustMe1, la data 2010-05-16 20:19:03
De la: Shhh, la data 2010-05-16 19:42:12hm... am si eu un prieten cu care mereu mi'a placut sa fac ochi dulci. dar cand se ingroasa gluma si se da la mine ... uuupsss ma intorc si plec... nu ma intreba de ce ca nu stiu, poate asa e si ea. de ce nu vb cu ea deschis fara ca ceea ce va veti spune sa va afecteze relatia ce o aveti in prezent. comunicarea in treburi de astea de regula ajuta.



In momentul in care m-am indragostit de ea cred ca ce a fost inaine s-a pierdut ... daca nu va fi iubita mea atunci cu siguranta nu va fi nici amica mea.... totusi nu inteleg de ce faceti asta, iti place sa flirtezi cu el dar nu vrei sa te implici in ceva serios... care e faza? ce-mi scapa? Si totusi de ce a incercat sa ii bage pe gat un alt tip, fetei de care credea ea ca-mi place/


De ce face asta? Pai, hai sa vedem ... Tu de ce o faci? Din ce ne-ai povestit in primul post, fata noastra te-a vazut in cateva ipostaze asemanatoare. Ba mai mult, intr-una dintre ele nici nu ai fi negat (ai dat de inteles contrariul) ca ai o relatie cu o fata.
Ne jucam cu totii, nu? E un joc al seductiei. Uneori sa treaca timpul, alteori avem o tinta precisa. Fie e speriata de ceea ce a vazut (tu i-ai aratat o fatza a ta - tipul cuceritorului), fie nu e interesata de tine.
Sigur ca cea mai buna solutie e sa-i spui ce doresti de la ea. In afara de "nu", poate fi si "da", asa ca... hotaraste-te si actioneaza.
rashela
Postat pe 6 Iunie 2010 09:58
De la: Shhh, la data 2010-05-16 22:12:03
De la: JustMe1, la data 2010-05-16 20:19:03
De la: Shhh, la data 2010-05-16 19:42:12hm... am si eu un prieten cu care mereu mi'a placut sa fac ochi dulci. dar cand se ingroasa gluma si se da la mine ... uuupsss ma intorc si plec... nu ma intreba de ce ca nu stiu, poate asa e si ea. de ce nu vb cu ea deschis fara ca ceea ce va veti spune sa va afecteze relatia ce o aveti in prezent. comunicarea in treburi de astea de regula ajuta.



In momentul in care m-am indragostit de ea cred ca ce a fost inaine s-a pierdut ... daca nu va fi iubita mea atunci cu siguranta nu va fi nici amica mea.... totusi nu inteleg de ce faceti asta, iti place sa flirtezi cu el dar nu vrei sa te implici in ceva serios... care e faza? ce-mi scapa? Si totusi de ce a incercat sa ii bage pe gat un alt tip, fetei de care credea ea ca-mi place/


de ce fac asta....hmmm.... poate pt ca simt atrasa fizic de el dar mi'e frica sa merg mai departe, stiu ca totul s'ar rezuma la o partida de sex, doua trei, o mie nu stiu... si doar atat. si sigur ca pe undeva as incepe sa ma implic iar prietenia dintre noi ar disparea si uite asa il pierd pe ambele parti. poate ca si fata de care spui are o anumita frica sa nu se strice totul. daca relatia ce s'ar infiripa intre voi ar rezulta un esec ea te va pierde si de prieten si de iubit. intelegi tu?




Sa stii ca e posibil sa aiba dreptate! Probabil fetei ii e teama de.. ceva:-? ori a fost ranita sh nu-si mai doreste, ori crede ea ca nu te-a cunoscut indeajuns.. ori te vede ''agitat'' sh ii place asta sh atat ! :D
Cel mai bine ai comunica, cum mai zicea cineva p-aici... sh usor usor o vei citi :P
BluOndA
Postat pe 6 Iunie 2010 12:27
offffff....femeile astea
freakyyy
Postat pe 6 Iunie 2010 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Impas 3 De la: jenesaispas 27 Septembrie 2009 09:58
Credeti ca e normala aceasta femeie? 17 De la: rumburak_rumburak 26 Ianuarie 2016 18:58
...eu balanta ..el leu..???!!! 9 De la: El_Angelo 9 Iunie 2009 12:11
eu sunt romanca iar el musulman...ne iubim foarte mult...insa nu stiu daca este posibila casatoria dintre noi... 85 De la: kudika000771 4 Mai 2013 01:39
casatorii intre doi frati cu doua surori 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34