Setari Cookie-uri

eu o varsatoare veritabila....el un barbat pesti prea frumos ca sa fie adevarat.....dar am auzit ca pestii sunt cu doua fete,,,asa o fi???

am inceput sa ma int cu un peste tandru...atent..prea frumos sa fie real, l am prins cu o mica minciunica, e adev nu ma afecteaza cu nimic doar ca ma gandesc..ar putea sa minta in tot. si sincer ma cam cucereste cu tandretea lui ...sa nu fie cumva de fatada...ooof
fluturas1987
Postat pe 26 August 2008 09:41
Sa nu crezi chestia asta. Pestii sunt sinceri in sentimente si chiar dupa ani si ani tot tandri si afectuosi raman odata ce iti dedica iubirea lor!
madyo
Postat pe 27 August 2008 08:42
aaa si mai e ceva, uneori sau de fapt mai mereu este destul de linistit, calm nu foarte vorbaret....si ma lasa pe mine sa duc greul discutiei, bine ca sunt eu mai vorbareata ca altfel..
fluturas1987
Postat pe 27 August 2008 10:39
Pestii sunt mai tacuri de fel, fac toate lucrurile cu calm, nu le place sa fie zoriti, altfel se zapacesc de tot, sunt sinceri si naivi, usor influentabili, poarta noroc si sunt creativi. Eu sunt pesti !

Postat pe 18 Septembrie 2008 11:38
o femeie ,,pesti,, nu are neaparat acelasi caracter ca un barbat ,,pesti,,.. Chiar daca sunt ambii cu 2 fetze
eu am avut 2 relatii lungi cu 2 pesti si de atunci am decis ca pestii nu-mi plac deloc ca parteneri de viata.. Mari cuceritori, asta da! Te fac sa-ti pierzi capul f repede..
Dar sunt extrem de usor influentabili si nu prea au coloana vertebrala.. Sunt mincinosi (si unii f buni! ) cand vor sa impresioneze sau cand se simt cu musca pe caciula si prea sinceri uneori, intr-un mod lipsit de bun simt. Si sa nu uitam de renumita si reala lor dualitate (2 personalitati, 2 fetze).
In rest.. nu ma pronunt..

Postat pe 18 Septembrie 2008 15:06
Eu am fost cu un barbat din pesti , chiar acum de curand ! Si am ramas cu un gust incredibil de amar dupa aceasta relatie ..In primul rand imi spunea in permanenta cuvinte frumoase , ma cauta , se purta impecabil , era atent , grijuliu si avea un fix cu nu o sa te dezamgesc ..nu mi-a promis niciodata luna de pe cer , insa m-a mintit si si-a batut joc de sentimentele mele .Dupa cateva luni de intalniri nu a fost in stare sa mi spuna nici in fata , nici la telfon , nici prin mail k nu are rost sa continuam relatia.A trebuit sa deduc eu ..dupa lungi cautari , telefoane si mail uri ..si n am fost insistenta si chiar intelegatoare .Din propria experienta eu zic k e las , fatarnic , ipocrit !Poate parea inofensiv , extrem de calm , insa ascuns , secretos .
Asta e o generalizare si i o poate pati oricine indiferent de zodie.
Scumpa_dash
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:20
Waw, relatia cu un peste mi a furat 10 ani din viata, 7 ani, parteneri de viata si 3 ani casatoriti. Amandoi veneam dupa casatorii anterioare, el o fiica incredintata tatalui la divort, eu o fiica mai mare cu 5 luni decat a lui. Le am crescut pe amandoua si este extrem de dificil sa fi mama vitrega si mama propriului copil in acelasi timp. L insistentele lor, ale fetelor devenite domnisoare in toata regula acum ani ne am casatorit. Pestii au o capacitate fantastica de a duce vieti duble, sunt in esenta personalitati duale si este mare diferenta intre femeile peste si barbatii din aceeasi zodie. In fine a plecat in Spania dupa o iubita mai tanara ca mine cu 13 ani, aveau o relatie de 5 ani, nu am simtit nicodata nimic, este de prisos sa spun ca m a tinut de mana pe strada, ca am facut dragoste aproape zilnic pana in momentul in care a plecat. Azi suntem in divort, el acolo eu aici, si sunt fericita ca s a intamplat acum si nu mai tarziu, am 40 de ani si mai sper in sansa mea la fericire.Cand a plecat am crezut ca mor, cam 3 luni, nu suportam sa merg pe strada, incet incet am reinvatat sa traiesc si dupa ani de zile in care am fost sotie si mama invat sa traiesc de una singura.
medamacrina
Postat pe 16 Octombrie 2008 09:44
sunt casatorita cu un peste de 10 ani , avem 2 copii inpreuna si suntem fff fericiti. suntem un cuplu de invidiat. pot sa spun despre el ca e un familist convins , foarte rar mai scapa mici minciunele dar se da de gol repede. ii pesti poti sa ai incredere
spanucristina
Postat pe 19 Octombrie 2008 14:12
"pesti cu doua fetze,balante cu doua fetze,gemeni cu doua fetze...',crezi ca zodia e de vina?toti avem doua fetze,ti se poate intampla si tie
pt "medamacrina" crezi ca a fost usor cu "pestele" ei?ea nu ne spune ce zodie e,dar imi place ca si-a revenit si are un tonus bun!!
si inca ceva,mai intrebati partenerii vostri si ce ascendent au,ca apoi se schimba datele problemei

Postat pe 21 Octombrie 2008 11:44
Sunt de acord cu fete care au zis ca pestii sunt duali.Am patit si eu la fel ca una din fetele de mai sus,care a zis ca dupa cateva luni de relatie,a trebuit sa deduc ca relatia se incheiase,nici nu a avut curaj sa vem o discutie matura sa-mi spuna care era cauza.Niste lasi,si impocriti.Eu nu m-as mai incurca cu un barbat in zodia pesti.Acum sunt cu un berbec, incapatanat dar sincer si ma iubeste,avem imediat ani impreuna
roberta28
Postat pe 21 Octombrie 2008 13:23
EU SUNT PESTE SI TE ASIGUR CA SUNTEM FFOARTE, DULCI ,SENZUALE FACEM DIN DRAGOSTE O ARTA SI AVEM UN SEX APPEAL DE INVIDIAT......NU SUNTEM SU 2 FETE.......STIM DOAR SA NE ADAPTAM ORICAREI SITUATII
PANTERRY
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:54
si eu tot varstator si tot un barbat in zodia pesti am acasa... acum sunt foarte mandra de el... dar inceputurile au fost foarte grele.. sunt cam ciudati, nu stii mereu la ce sa te astepti din partea lor..
rabdarea trebuie sa fie cea mai mare calitatrea a ta, rezultatele vor fi pe masura asteptarilor.
focsa05
Postat pe 28 Octombrie 2008 17:07
pestii...hm...in general sunt persoane f sensibile si f usor de dezamagit dar f iertatoare....romantice etc...lucruri bune pt inceput...dar dupa incep sa fie isterici usor nepasatori si vor sa scoata din partener o perfectiune iar apoi sa se enerveze la maxim si sa nu mai dea un semn de viata ...dar dupa isi revine la normal si nu i se mai intampla astasi incearca din rasputeri sasi ceara iertare etc. e si mincinos cand trebe dar si sincer tot cand trebe, visator, familist, dar cand e suparat nervos trebuie lasat in pace si in jurul lui sa fie o liniste sinistra ca sa-si revina in fine are faze cand e prea serios si cand e prea copilaros e schimbator si dak iti place mai tot timpu ceva nou la o persoana da poti fi cu el dar are nevoie si de f multa dragoste dar dupa un timp incepe sa se acomodeze cu persoana iubita si ii aduce numai placeri :P
deezy
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:45
sa nu aud de pesti! iubesc tot universul si par atat de buni, prea buni ca sa fie adevarati. si nici nu sunt! daca pana si pe mine m-a scos din minti, care sunt o persoana rabdatoare! bleah! nu stiu dc e de la zodie, am cunoscut doar cativa pesti si erau la fel, asa ca ...

Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:50
nu's chiar asa de rai:P cel mai mult depinde de educatie si de felul lui de a fi si asai nus buni deloc sunt diabolici si egoisti pt ca ei nu vad lumea roz si nici nu o inteleg:P si sunt prea secretosi si nu vor sa aiba incredere in nimeni si sunt tacuti:P le este frica sa le fie ranite sentimentele eu am patit asa ( si eu sunt pesti) si am renuntat la felul de a fi diabolica si egoista pt o persoana la care tineam f mult si am avut de pierdut :P
deezy
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:56
si eu sunt varsatoare si cam de un an ma lupt cu un Peste....cred ca sunt cu 2 fete si foarte cuceritori. nu fac parte buna cu varsatorii parerea mea. insa ma atrage puternic d mult caracterul lui cu toate ca uneori este mizerabil!
stie mereu cum sa iasa din situatie foarte bine. se da timid la intalniri tocmai sa atraga prin chestia asta dar nu este nici pe departe asa.
sunt deschisi si vb despre orice ii provoci insa despre ei nu.trebuie sa ii interoghezi tu ca sa aflii ce vrei despre viata lui.
Loretty
Postat pe 22 Noiembrie 2008 12:08
hmmm... pai sa va spun si eu.... eu am umblat dupa un pestisor timp de 5 ani..... dupa 5 ani ( in care am fost prieteni foarte buni, vorbeam zilnic...etc ) s-a hotarat ca ar vrea sa aiba o relatie cu mine.... toate bune si frumoase pana cand am aflat ( nu mi-a zis el...) ca inca tine foarte mult la fosta lui prietena ( capricoarna ) si asta m-a facut sa renunt la el..... foarte dureros.... dar am pus punct...iar acum... suntem din nou foarte buni prieteni, dar nu as mai vrea o relatie cu el.... in prezent...am un alt pestisor :)) nu am ce sa fac...ma atrag rau de tot :|
alessandra21
Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:10
Ce parere aveti despre relatia dintre oun varsator (ea) si el capricorn?

Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:51
Daca inchid si subiectul asta ma nevrozez rau de tot

Io vreau sa vina o pestioaica sa-mi spuna ca nu minte frumos , ca nu stie cum sa-l duca cu presul si sa obtina ceea ce vrea de la el !!!! ca nu se plictiseste imediat dupa cel vede pe tip in limba dupa ea
la fel sunt si barbatii peste...ma rog , unii dintre ei pentru ca am avut surpriza sa gasesc un peste care nu gandeste ca mine dar puii mei , e singurul din cel putin 15 barbati pesti pe care-i cunosc.
iris_4_ever
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:52
Cata prostie pe lumea asta, curge in valuri!
Kathara
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:56
De la: Kathara, la data 2008-11-27 22:56:21Cata prostie pe lumea asta, curge in valuri!


Nu vrei sa dezvolti te rog ?
iris_4_ever
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:09
pfff....pesti pun rabdarea la incercare...acum este cald...acum rece....chiar acum o ora mi'am luat o palma. cu toate ca da are prietena nu s'ar da la o parte de la o aventura. nu este fidel.
Doamne cat de schimbator!!!
chiar nu cred ca eu, fiind in zodia varsator si el peste poate iesi ceva bun!
rareori vorbesc despre ei, ce ii supara, ce gandesc....si daca fac asta...iti dau doar o idee...tu trebuie sa mergi mai departe si sa faci povesti si sa te chinui ce a vrut sa zica...

prea complicat....
si culmea de cate ori am spus ca renunt...si nu pot....ma atrage!!!...si nici el nu renunta :(

se pierd in jocuri erotice...pt ei conteaxa sexul
Loretty
Postat pe 1 Decembrie 2008 01:45
in general pesti sant cu doua fete asa ca parerea mea este sa nu crezi prea mult in el dar nici sa iti pierzi increderea
denisa_ionela2007
Postat pe 7 Ianuarie 2009 11:14
Barbatii pesti = perfizi, mincinosi, instabili, iresponsabili. Ai mare grija!
manuma
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:47
vezi mesajul de la loveliness e intocmai
am un peste langa mine de vreo 13 ani bafta si sa ai nervii tari

Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:35
Hai sa fim seriosi...uite din cate mesaje am citit acum am adunat cate o trasatura de la fiecare...nu este o regula pentru fiecare persoana ce naiba ,depinde mult de ascendent.Pestii sunt intradevar extrem de sensibili..si eu sunt pesti.eu am o relatie acum de 8 luni,si am fost si iertatoare cand m-a mintit cu ceva(sunt cu un geaman).si ideea e ca am devenit de atunci mai nepasatoare in situatii din astea,de fapt doar ii aratam lui,chiar dc ma rodea,dura,mereu nesigura daca vreau sau nu sa imi continui viatza cu el.daca reusesti sa le pierzi increderea,ceea ce se intampla ft usor,atunci e ft ft greu sa te mai intelegi cu ei,asta din cauza ca sunt hpersensibili si le e teama,normal ca ajung sa se apere cumva.Si mincinosi mai sunt:"> dar putin asa..poate unii mai mult,dar nu numai pestii.sunt senzuali,cu apetit sexual dezv...le place sa faca dragoste cat mai diversificat,cu persoana iubita.oricum daca esti fara pata cu un peste nicio sansa sa te lase,iti ofera ce nici nu-ti imaginezi,totul...se dau pe ei.Eu cred ca secretul e sa fii ft atent la inceput sa nu te minta cu ceva,iar daca e curat sa nu il minti,jignesti niciodata si o sa ai parte de tot ce e mai frumos cu el.si sa nu-l plictisesti.Hai ca sunt ok ,dar trebuien sa ai mare talent sa le intri in suflet.asa sunt eu....aa si intradevar cam isterica si ft nervoasa uneori.:P
alexutza_dlagutza
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:55
pestele are 2 fete................coada si cap................
portitza_Maria
Postat pe 19 Ianuarie 2009 10:36
uoff
rox_rox_rox
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:14
De la: medamacrina, la data 2008-10-16 09:44:04Waw, relatia cu un peste mi a furat 10 ani din viata, 7 ani, parteneri de viata si 3 ani casatoriti. Amandoi veneam dupa casatorii anterioare, el o fiica incredintata tatalui la divort, eu o fiica mai mare cu 5 luni decat a lui. Le am crescut pe amandoua si este extrem de dificil sa fi mama vitrega si mama propriului copil in acelasi timp. L insistentele lor, ale fetelor devenite domnisoare in toata regula acum ani ne am casatorit. Pestii au o capacitate fantastica de a duce vieti duble, sunt in esenta personalitati duale si este mare diferenta intre femeile peste si barbatii din aceeasi zodie. In fine a plecat in Spania dupa o iubita mai tanara ca mine cu 13 ani, aveau o relatie de 5 ani, nu am simtit nicodata nimic, este de prisos sa spun ca m a tinut de mana pe strada, ca am facut dragoste aproape zilnic pana in momentul in care a plecat. Azi suntem in divort, el acolo eu aici, si sunt fericita ca s a intamplat acum si nu mai tarziu, am 40 de ani si mai sper in sansa mea la fericire.Cand a plecat am crezut ca mor, cam 3 luni, nu suportam sa merg pe strada, incet incet am reinvatat sa traiesc si dupa ani de zile in care am fost sotie si mama invat sa traiesc de una singura.


prietenul meu e pesti... uof...daca nu l'as iubi atat de mult as renuntza la el la secunda 2..... am suferit mult din cauza lui... m'a mintit de mai multe ori... dar, are o capacitate extraordinara de a promite marea cu sarea...si te face sa il ierti.... nush daca m'a inselat... si nici nu'l banuiesc inca.... e gelos, posesiv si adesea ne certam din cauza asta... daca n'as fi eu atat de intelegatoare nu am mai exista ca si cuplu...una peste alta....cand suntem impreuna nimic nu mai conteaza... zice ca ma iubeste.... si il cred....e posibil sa ma mint singura avand in vedere ce ziceti voi aici dsp pesti...si cateodata si eu am impresia ca e cam superficial cand zice ca ma iubeste....si avand in vedere ce zice madamecrina...ca poate face dragoste cu tine in fiecare zi...si intr'o zi dispare pt totdeauna... mi'e frica de kestia asta in fiecare zi.... mi'e ft drag... si nu as vrea sa il pierd....
rox_rox_rox
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:15
pestii barbati sunt cum bate vantul, se fofileaza usor, scapa de greu, mint real. am avut o relatie cu un peste, azi zicea una, maine nu mai stia ce zice. e drept ca nu toti sunt la fel...dar eu nu-i iubesc. daca , insa, gasesc perechea reala sunt foarte familisti. totusi ...ai grija !
lisselot
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu fecioara, el leu. Oare ne potrivim? 6 De la: Frankie_Zuzu 9 Septembrie 2009 16:40
Compatibilitate 2 De la: getax 27 Iulie 2009 16:13
ea rac el pești 1 De la: kudika_943586 26 Noiembrie 2013 23:05
cum vi se pare relatia dintre o femeie fecioara si un barbat sagetator? 8 De la: kudika104888 26 Februarie 2010 16:02
eu pesti el scorpion 2 De la: Soransky 1 Octombrie 2009 10:17