Setari Cookie-uri

Zodiile

SUNTETI NISTE INTELIGENTE....MARI FEMEI!! , POATE ATI AUZIT CA PATELE SE CALCULEAZA IN FUNCTIE DE POZITIA PLANETELOR
dora_make_up
Postat pe 2 Iunie 2009 18:12
De la: Kathara, la data 2008-08-27 13:27:51
Nu pot sa cred ca atatea femei sunt pasionate de subiectul asta. Din punctul meu de vedere zodiile sunt corespondentul urban al datului in ghioc sau mai stiu eu ce de pe la tara. In loc sa vorbeasca cu o persona si sa o inteleaga, se deschid topicuri de genul " Sunt Balanta si el e Taur, aveam vreo sansa?". Fiti serioase, fetelor, doar nu credeti ca Jupiter, ditamai planeta n-avea altceva mai bun de facut prin univers decat sa influenteze o viata insignificanta de pe Pamant.

Deci lasati-o mai moale cu prejudecatile si invatati sa ganditi depre oameni ca individualitati.

Taci tu, hai da-ne o lectie despre ceea ce inseamna A GANDI despre oameni ca individualitati
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 09:31
dar la animale,unele sunt chiar inteligente
mery_aida
Postat pe 13 Iulie 2009 09:56
De la: nocturnalia, la data 2009-06-03 09:31:58
De la: Kathara, la data 2008-08-27 13:27:51
Nu pot sa cred ca atatea femei sunt pasionate de subiectul asta. Din punctul meu de vedere zodiile sunt corespondentul urban al datului in ghioc sau mai stiu eu ce de pe la tara. In loc sa vorbeasca cu o persona si sa o inteleaga, se deschid topicuri de genul " Sunt Balanta si el e Taur, aveam vreo sansa?". Fiti serioase, fetelor, doar nu credeti ca Jupiter, ditamai planeta n-avea altceva mai bun de facut prin univers decat sa influenteze o viata insignificanta de pe Pamant.

Deci lasati-o mai moale cu prejudecatile si invatati sa ganditi depre oameni ca individualitati.

Taci tu, hai da-ne o lectie despre ceea ce inseamna A GANDI despre oameni ca individualitati


Daca nu ai aflat pana la virsta asta, nu mai are rost.
Kathara
Postat pe 13 Iulie 2009 10:03
De la: nocturnalia, la data 2009-06-03 09:31:58
De la: Kathara, la data 2008-08-27 13:27:51
Nu pot sa cred ca atatea femei sunt pasionate de subiectul asta. Din punctul meu de vedere zodiile sunt corespondentul urban al datului in ghioc sau mai stiu eu ce de pe la tara. In loc sa vorbeasca cu o persona si sa o inteleaga, se deschid topicuri de genul " Sunt Balanta si el e Taur, aveam vreo sansa?". Fiti serioase, fetelor, doar nu credeti ca Jupiter, ditamai planeta n-avea altceva mai bun de facut prin univers decat sa influenteze o viata insignificanta de pe Pamant.

Deci lasati-o mai moale cu prejudecatile si invatati sa ganditi depre oameni ca individualitati.

Taci tu, hai da-ne o lectie despre ceea ce inseamna A GANDI despre oameni ca individualitati


si tu chiar te-ai straduit din rasputeri sa pari inteligenta, nu?
redline
Postat pe 13 Iulie 2009 10:09
da,ai dreptate,dar ai sa fim sincere ,ci ne nu citeste un horoscop,cand il gasim pe toate ,,drumurule'',sunt chiar prea multe variante pt aceeasi zi. Astrele au si ele rolul lor ,important este sa nu cadem inderizoriu si sa ne organizam viata /activitatile infunctie de ce zice zodia /astrologul.Si aici avem nevoie de inca un neuron . Ca cel mult putem lua discutiile privind horoscopul ca pe o informatie ,,de interes public''
mery_aida
Postat pe 13 Iulie 2009 10:23
De la: redline, la data 2009-07-13 10:09:21
De la: nocturnalia, la data 2009-06-03 09:31:58
De la: Kathara, la data 2008-08-27 13:27:51
Nu pot sa cred ca atatea femei sunt pasionate de subiectul asta. Din punctul meu de vedere zodiile sunt corespondentul urban al datului in ghioc sau mai stiu eu ce de pe la tara. In loc sa vorbeasca cu o persona si sa o inteleaga, se deschid topicuri de genul " Sunt Balanta si el e Taur, aveam vreo sansa?". Fiti serioase, fetelor, doar nu credeti ca Jupiter, ditamai planeta n-avea altceva mai bun de facut prin univers decat sa influenteze o viata insignificanta de pe Pamant.

Deci lasati-o mai moale cu prejudecatile si invatati sa ganditi depre oameni ca individualitati.

Taci tu, hai da-ne o lectie despre ceea ce inseamna A GANDI despre oameni ca individualitati


si tu chiar te-ai straduit din rasputeri sa pari inteligenta, nu?
mery_aida
Postat pe 13 Iulie 2009 10:26
De la: redline, la data 2009-07-13 10:09:21
De la: nocturnalia, la data 2009-06-03 09:31:58
De la: Kathara, la data 2008-08-27 13:27:51
Nu pot sa cred ca atatea femei sunt pasionate de subiectul asta. Din punctul meu de vedere zodiile sunt corespondentul urban al datului in ghioc sau mai stiu eu ce de pe la tara. In loc sa vorbeasca cu o persona si sa o inteleaga, se deschid topicuri de genul " Sunt Balanta si el e Taur, aveam vreo sansa?". Fiti serioase, fetelor, doar nu credeti ca Jupiter, ditamai planeta n-avea altceva mai bun de facut prin univers decat sa influenteze o viata insignificanta de pe Pamant.

Deci lasati-o mai moale cu prejudecatile si invatati sa ganditi depre oameni ca individualitati.

Taci tu, hai da-ne o lectie despre ceea ce inseamna A GANDI despre oameni ca individualitati


si tu chiar te-ai straduit din rasputeri sa pari inteligenta, nu?
mery_aida
Postat pe 13 Iulie 2009 10:26
Kathara,chiar crezi ca nu putenm gandi si noi ,asa un pic,ca de, noi citim horoscopul si ne lipsesc cativa neuroni ,vrei sa zici ,nu ? Hai sa ,,gandim ''impreuna{eventual ne ajuti ?}.NU poti fi atat de categorica in a afirma ca nu gandim.Daca este pozitia ta ferma,constat ca faci parte dintre noi, un prim indiciu :ai citit acest topic.
mery_aida
Postat pe 13 Iulie 2009 10:37
http://jurnalismbv.blogspot.com
diathena
Postat pe 13 Iulie 2009 11:20
De la: elicurpas, la data 2009-02-04 07:26:55
De la: andra_05, la data 2009-01-30 09:16:08abbytta daca ai sti de cate ori am vrut sa deschid topicul asta!dar uite ca l-ai deschis tu,bravo! sincer m-am saturat de atatea zodii si compatibilitati si toate astea...cum pot sa existe persoane care se inteleg super bine,chiar vor sa se casatoreasca dar stau pe ganduri k poate nu se potrivesc ei k sunt nu stiu ce zodii...eu una nu cred in asa ceva,este ceva adevarat acolo dar foarte putin,poate0,0001%,fetelor sunt milioane de persoane nascute in aceeasi zodie,asta nu inseamna ca sunt la fel sau daca in horoscop scrie ceva se potriveste tuturor din aceeasi zodie!mi-ar placea sa nu se mai deschida topicuri gen fecioara-rac=copmatibilitate?sau alte zodii.....va puteti face o astrograma pt compatibilitate daca credeti cu adevarat in asta iar daca acolo scrie ca nu va potriviti sa nu va casatoriti!=)) (GLUMEAM!)


Fetelor, sa va spun ceva in legatura cu zodiile sau previziunile astrologice. Pana in vara am citit si am stiut despre zodii atat cat voi. Apoi din greseala am intrat in site-ul Scolii Fidelia si m-am inscris la curs. Am invatat sa-mi fac astrograma personala si pot spune ca totul e adevarat. Dar astrologia si numerologia fac parte din dimensiunea 4 si 5 si oamenii obisnuiti inteleg numai in 3 dimensiuni lumea.
mery_aida
Postat pe 14 Iulie 2009 11:22
De la: elicurpas, la data 2009-02-04 07:26:55
De la: andra_05, la data 2009-01-30 09:16:08abbytta daca ai sti de cate ori am vrut sa deschid topicul asta!dar uite ca l-ai deschis tu,bravo! sincer m-am saturat de atatea zodii si compatibilitati si toate astea...cum pot sa existe persoane care se inteleg super bine,chiar vor sa se casatoreasca dar stau pe ganduri k poate nu se potrivesc ei k sunt nu stiu ce zodii...eu una nu cred in asa ceva,este ceva adevarat acolo dar foarte putin,poate0,0001%,fetelor sunt milioane de persoane nascute in aceeasi zodie,asta nu inseamna ca sunt la fel sau daca in horoscop scrie ceva se potriveste tuturor din aceeasi zodie!mi-ar placea sa nu se mai deschida topicuri gen fecioara-rac=copmatibilitate?sau alte zodii.....va puteti face o astrograma pt compatibilitate daca credeti cu adevarat in asta iar daca acolo scrie ca nu va potriviti sa nu va casatoriti!=)) (GLUMEAM!)


Fetelor, sa va spun ceva in legatura cu zodiile sau previziunile astrologice. Pana in vara am citit si am stiut despre zodii atat cat voi. Apoi din greseala am intrat in site-ul Scolii Fidelia si m-am inscris la curs. Am invatat sa-mi fac astrograma personala si pot spune ca totul e adevarat. Dar astrologia si numerologia fac parte din dimensiunea 4 si 5 si oamenii obisnuiti inteleg numai in 3 dimensiuni lumea.
mery_aida
Postat pe 14 Iulie 2009 11:23
nu ne lasa in ceata,explica-ne si noua ca ,poate nu mai gresim
mery_aida
Postat pe 14 Iulie 2009 11:26
Pt astia obsedati de zodii......in cazul in care nu stiati....

In opinia majoritatii istoricilor,originile astrologiei dateaza de prin preajma anului 4000 i.Hr in Mesopotamia.Anticii descriau sistemul simbolurilor stelare mai mult sau mai putin sub forma in care sunt cunoscute azi,impartind bolta cereasca in 12 constelatii.
Odata cu aparitia crestinismului,astrologia a fost marginalizata.Biserica i-a stigmatizat pe astrologi si numerosi practicanti au fost arsi pe rug ca eretici.
Astrologia este,probabil,cea mai populara componenta a ocultismului in secolul XXI.
Cei mai multi dintre oameni isi citesc horoscopul sau discuta despre zodia careia ii apartin,fara sa asocieze vreodata cu adevarat subiectul cu traditia oculta.
In conformitate cu unele statistici,90 la suta dintre oamenii de azi cunosc semnul zodiacal caruia ii apartin,estimandu-se ca aproximativ 50 la suta isi consulta horoscopul in mod regulat.
Cu toate acestea,majoritatea oamenilor de stiinta,resping astrologia,sustinand ca nu este altceva decat o utopica implinire a dorintelor.Astfel ei se bazeaza pe faptul ca experimentele au demonstrat lipsa oricarei legaturi intre data nasterii unei persoane si caracterul ei sau cursul pe care il urmeaza viata acesteia.
Ei subliniaza faptul ca majoritatea horoscoapelor contin ceea ce a fost numit "afirmatii in stilul Barnum" (cel care a nascocit fraza "In fiecare minut se naste cineva") afirmatii extrem de vagi.....cum ar fi "iti plac provocarile" sau "uneori te simti extrovertit,alteori te simti introvertit".
O problema serioasa cu care se confrunta astrologia e aceea ca stelele nu ocupa pozitii fixe pe cer si ca,in decursul celor 6000 de ani de cand au fost stabilite semnele zodiacale,stelele si-au schimbat locurile pe cer.
Pentru oamenii care traiau cu 4000 de ani inainte de Hristos,pamantul era un loc deosebit,iar omenirea era unica.Pentru ei zeii controlau fiecare componenta a vietii omenesti,iar cerul era doar un fundal pentru existenta omenirii.
Astazi avem la dispozitie teoriile lui Darwin,iar astronomii,de la Galileo Galilei pana la cercetatorii din sec al XXI-lea,cu extrem de avansatele lor radiotelescoape,ne-au inavatat ca Pamantul reprezinta un biet fir de praf din spirala unei galaxii obisnuite,dintre atatea miliarde.

Tinand seama de aceste fapte,e greu de crezut ca stele indepartate,unele dintre ele aflate la distante de mii de ani lumina fata de lumea noastra...ar putea sa aiba o influenta,oricat de mica,asupra maruntelor noastre existente.
Sa-ti inchipui altceva ar fi,probabil,dovada suprema a egocentrismului.
andreea1976
Postat pe 14 Iulie 2009 11:47
De la: mery_aida, la data 2009-07-13 10:37:24Kathara,chiar crezi ca nu putenm gandi si noi ,asa un pic,ca de, noi citim horoscopul si ne lipsesc cativa neuroni ,vrei sa zici ,nu ? Hai sa ,,gandim ''impreuna{eventual ne ajuti ?}.NU poti fi atat de categorica in a afirma ca nu gandim.Daca este pozitia ta ferma,constat ca faci parte dintre noi, un prim indiciu :ai citit acest topic.


Un al doilea indicu: l-am initiat!
Kathara
Postat pe 14 Iulie 2009 11:51
daca it i e greata ce cauti pe acest site in fiecaare dimineata

kudika193702
Postat pe 6 Iunie 2010 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prieten 4 De la: andreea1976 4 Ianuarie 2009 02:08
Resuscitarea sperantei 47 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 06:56
buna ..ajtati-ma si pe mine va rog 4 De la: mimi_ca29 4 Ianuarie 2011 08:55
ceva ciudat 2 De la: MissRainbow 29 Martie 2012 16:30
...Nu putem da vina numai pe ei... 1 De la: anita_maria 9 Mai 2011 11:11