Setari Cookie-uri

Zodiile


Nu pot sa cred ca atatea femei sunt pasionate de subiectul asta. Din punctul meu de vedere zodiile sunt corespondentul urban al datului in ghioc sau mai stiu eu ce de pe la tara. In loc sa vorbeasca cu o persona si sa o inteleaga, se deschid topicuri de genul " Sunt Balanta si el e Taur, aveam vreo sansa?". Fiti serioase, fetelor, doar nu credeti ca Jupiter, ditamai planeta n-avea altceva mai bun de facut prin univers decat sa influenteze o viata insignificanta de pe Pamant.

Deci lasati-o mai moale cu prejudecatile si invatati sa ganditi depre oameni ca individualitati.
Kathara
Postat pe 27 August 2008 13:27
100 % de acord cu tine , nici mie nu-mi vine sa cred cat de multe subiecte sunt deschise legat de acest aspect ....lasand la o parte ca daca ar avea rabdare sa citeasca un singur subiect ar descoperi raspunsul la intrebarea care o/il macina acolo ....
iris_4_ever
Postat pe 27 August 2008 13:36
...pe mine ma apuca greata cand deschind dimineata site-ul si vad subiectele noi gen "sa ma marit cu iubitul meu daca e rac? sunt alergica la crustacee"... in fine, am exagerat putin dar efectiv ma apuca groaza. eu ma incapatanez totusi sa cred ca in comunitatea kudika sunt oameni deosebiti care deschid topicuri deosebite, doar ca nu le gasesc eu....
Anissia27
Postat pe 27 August 2008 13:51
,,sunt alergica la crustacee''

Si eu le caut baby ....daca dau de unul dau sfoara in cafenea
iris_4_ever
Postat pe 27 August 2008 13:56
eeeh si eu ma distrez cand aud intrebari de genul:
"Oare sa ma marit cu el daca e taur?"

Iar raspunsul care imi sta pe limba (pardon degete ) e:
Daaaaa ... daca esti zoofila!
Josie
Postat pe 6 Septembrie 2008 23:58
Doamne fetelor cat am putut sa rad :)) auzi si u(adik citeste :D )..."sunt alergica la crustacee" ,"da dak esti zoofila"
Foarte interesant pe bune...nici su nu cred ca zodiile influenteaza chestiile astea...cu toate ca imi place sa-mi citesc horoscopul( si cand zice de bine il cred...cand nu zice...zic k nu e adevarat asa ceva ).
Eu sunt pesti...si mi-e si frica...dak viitorul meu prieten n-o sa vrea sa fie cu mine k nu ii place pestele???
abbytta
Postat pe 9 Septembrie 2008 22:20
Zodiile te influenteaza intr-o anumita masura..dar nici chiar asa sa cunosti untip si primul lucrur p kr il faci este sa intrii p forum la kudik si sa verifici compatibilitatea deschizand topic..mai intai cunosti omul ala, ii dai o sansa, vezi ce ii poate pielea..este o aberatie sa te iei dupa aceste compatibilitati

Postat pe 9 Septembrie 2008 23:54
...eu am cunoscut un baiat in zodia berbec ..nu am stiut ft mult timp ca el e in aceasta zodie....dar dupa ce am aflat am inceput sa citesc despre zodia lui si am fost surprinsa ca aproximativ toate caracteristicile i se potriveau ...eu sunt fecioara si de ft multe ori ne certam de la locul unde ne ducem..nicodata nu suntem de acord

andya
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:02
O fi coincidenta sau nu,toate persoanele importante din viata mea (sunt multe) isi reprezinta caracteristicile zodiei lor cu brio...
Nici eu nu prea dau atentie zodiacului,insa anumite aspecte pot fi luate in considerare,zic eu:)

Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:35
Mai scot de la naftalina topicul.
Zodia este o epidemie, care se raspandeste din ce in ce mai mult ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:29
vaaai dracusor mi-ai facut seara mai vesela ca ma saturasem de gramatica....

dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:34
Ma bucur ca macar una se inveseleste cand scriu eu ceva
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:36
neh........nu prea cred in zodii...uneori se potrivesc,alteori nu!ca ce ar trebui yo sa fac acu?ca al meu barbat nu e compatibil cu mine d.p.d.v al zodiilor.......sa-l las(daca ne intelegem bine)?
adica,daca unu-mi zice mie ca e in zodia aia,si nu suntem compatibili...nu putem fi prieteni?nu prea cred!
mary_ct
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:41
imi spune si mie cineva ce parer are despre reletia dintre o varsatoare si un leu???????
angelica2205
Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:13
De la: adinutza_19, la data 2008-11-28 20:13:11imi spune si mie cineva ce parer are despre reletia dintre o varsatoare si un leu???????


Proasta, despartiti-va ACUM!
Kathara
Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:38
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-17 23:36:00Ma bucur ca macar una se inveseleste cand scriu eu ceva


iooooi dracusor se pare ca inca nu si-au dat seama ca aici se critica zodiile ....

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-28 21:24:46
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-17 23:36:00Ma bucur ca macar una se inveseleste cand scriu eu ceva


iooooi dracusor se pare ca inca nu si-au dat seama ca aici se critica zodiile ....


Dar decand se citeste despre ce e vorba?

Crezi ca era mai bine sa deschida topic nou macar a citit "Zodii" si a scris si ea unde a crezut ca trebuie
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:45
pai daca e asa ma intreb si eu o intrebar cu zodie....

de ce dreacu ma indragostesc numa de barbati in zodia fecioarei si care ma fac mereu sa sufar ca un caine????

de fapt nu ma mai intreb ca am gasit raspunsul....
sunt buni la pat.

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:47
Pai tre sa stie si altceva
Tu ce zodie ai
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:00
mai dracusor eu ...io sunt (D)rac....
de ce vrei sa sti ...faci pt mine pe mama omida???

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:02
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-28 22:02:47mai dracusor eu ...io sunt (D)rac....
de ce vrei sa sti ...faci pt mine pe mama omida???


Doar asa...
Incearca scorpion si îti schimbi parerea de fecioara
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:32
De la: adinutza_19, la data 2008-11-28 20:13:11imi spune si mie cineva ce parer are despre reletia dintre o varsatoare si un leu???????



esti disperata rau !!!!

Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:35
Bine zici, Kathara. Eu aveam o colega care era nascuta in aceeasi zi cuu mine si nu aveam mai nimic in comun. Insa nu-i acuz nici pe cei care intreaba...daca tot exista sectiune speciala dedicata horoscopului...Nu mai pun pupicul pt ca am primit aluzii malitioase cum ca as fi pe invers de pup fetele si nu e adevarat. Deh...unii au imaginatia prea bogata.

Postat pe 12 Decembrie 2008 22:08
abbytta daca ai sti de cate ori am vrut sa deschid topicul asta!dar uite ca l-ai deschis tu,bravo! sincer m-am saturat de atatea zodii si compatibilitati si toate astea...cum pot sa existe persoane care se inteleg super bine,chiar vor sa se casatoreasca dar stau pe ganduri k poate nu se potrivesc ei k sunt nu stiu ce zodii...eu una nu cred in asa ceva,este ceva adevarat acolo dar foarte putin,poate0,0001%,fetelor sunt milioane de persoane nascute in aceeasi zodie,asta nu inseamna ca sunt la fel sau daca in horoscop scrie ceva se potriveste tuturor din aceeasi zodie!mi-ar placea sa nu se mai deschida topicuri gen fecioara-rac=copmatibilitate?sau alte zodii.....va puteti face o astrograma pt compatibilitate daca credeti cu adevarat in asta iar daca acolo scrie ca nu va potriviti sa nu va casatoriti!=)) (GLUMEAM!)
angel_05
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:16
De la: andra_05, la data 2009-01-30 09:16:08abbytta daca ai sti de cate ori am vrut sa deschid topicul asta!dar uite ca l-ai deschis tu,bravo! sincer m-am saturat de atatea zodii si compatibilitati si toate astea...cum pot sa existe persoane care se inteleg super bine,chiar vor sa se casatoreasca dar stau pe ganduri k poate nu se potrivesc ei k sunt nu stiu ce zodii...eu una nu cred in asa ceva,este ceva adevarat acolo dar foarte putin,poate0,0001%,fetelor sunt milioane de persoane nascute in aceeasi zodie,asta nu inseamna ca sunt la fel sau daca in horoscop scrie ceva se potriveste tuturor din aceeasi zodie!mi-ar placea sa nu se mai deschida topicuri gen fecioara-rac=copmatibilitate?sau alte zodii.....va puteti face o astrograma pt compatibilitate daca credeti cu adevarat in asta iar daca acolo scrie ca nu va potriviti sa nu va casatoriti!=)) (GLUMEAM!)


Fetelor, sa va spun ceva in legatura cu zodiile sau previziunile astrologice. Pana in vara am citit si am stiut despre zodii atat cat voi. Apoi din greseala am intrat in site-ul Scolii Fidelia si m-am inscris la curs. Am invatat sa-mi fac astrograma personala si pot spune ca totul e adevarat. Dar astrologia si numerologia fac parte din dimensiunea 4 si 5 si oamenii obisnuiti inteleg numai in 3 dimensiuni lumea.
eli963
Postat pe 4 Februarie 2009 07:26
Care e a cincea dimensiune? Pe a patra marturisesc ca o stiu, dar m-ai facut curioasa. Ilumineaza-ma, please.
Kathara
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:26
De la: adinutza_19, la data 2008-11-28 20:13:11imi spune si mie cineva ce parer are despre reletia dintre o varsatoare si un leu???????


ce tare a fost fata asta..........
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:52
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-28 21:47:32pai daca e asa ma intreb si eu o intrebar cu zodie....

de ce dreacu ma indragostesc numa de barbati in zodia fecioarei si care ma fac mereu sa sufar ca un caine????

de fapt nu ma mai intreb ca am gasit raspunsul....
sunt buni la pat.



e tarziu..dar subscriu.
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:53
leul e cam egoist
kudika006229
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:57
De la: kudika006229, la data 2009-04-15 10:57:51leul e cam egoist
...putin mai mult.
dana_mv
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema! 21 De la: roz5bule6lila7 4 Iulie 2009 18:36
eu sunt taur , el e pesti...ne potrivim ? 2 De la: one_size 30 Mai 2010 11:20
nedumerire.....maxima 7 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:05
ce inseamna o pauza intr`o relatie? 51 De la: Maddy_moo 19 Septembrie 2009 01:48
Cine a gresit (mai mult) ? 41 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:27