Setari Cookie-uri

femeia pesti..?..ceva?..:D

ma gandeam ce ganditi voi despre femeia pestisor.....
Sweet_angel_of_light
Postat pe 31 August 2008 20:06
O,sunt multe de spus...si eu sunt una dintre ele...sensibila,sentimentala,altruista,sincera,fidela...punem tot sufletul in ceea ce facem si cerem acelasi lucru...nehotarite uneori...dar si daca ne-am decis,intr-o anumita privinta,nimic nu ne mai sta in cale...incapatinate si orgolioase uneori...usor rigide uneori-nu prea luam in seama parerile altora...investim sentimente puternice in persoana iubita ,de aceea suferim enorm daca ne despartim de el,avind tendinta de a deveni depresive...putem gasi calitati celui iubit chiar daca la inceput observam mai mult defectele...ne place sa fim respectate si admirate,oferind respect la rindul nostru,cui il merita...cam perfectioniste ce-i drept...il putem influenta subtil pe cel drag,spre binele sau...
giani1972
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:37
Si eu sunt pesti:)Giani a facut o descriere foarte buna a fetei pestisor

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:53
exact asa e..nimic mai mult sau mai putin :)) orgolioase la maxim..si partea cu iuitu si apoi suferitu..mare dreptate
alinaoho
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:21
miki51
Postat pe 15 Octombrie 2008 19:53
si eu ma regasesc in cele spuse de giani...
abbytta
Postat pe 21 Octombrie 2008 17:52
si eu sunt peste,am toate calitatile si defectele zodiei(pe bune),dar suntem cred cele mai norocoase din zodiac pt.ca avem de la fiecare in parte cate ceva(bun sau rau nu conteaza)si de aceea ne intelegem bine daca nu foarte bine cu fiecare zodie in parte.parerea mea!
anisa_nisa
Postat pe 22 Octombrie 2008 07:33
da, chiar asa si este. sunt si eu pesti si ma regasesc. din pacate cred ca cel mai mare defect este orgoliul.ne-am rezolva 80% din pb daca nu ar fi orgoliul... :D oricum suntem sincere si credem in ceea ce face, punem suflet si cand iubim iubim total.
just_me_Eu
Postat pe 26 Octombrie 2008 18:57
si u sunt pesti........Si pot sa spun ca sunt mai mult decat fericita ca fac parte in zodia cea mai feminina posibila , daruim din tot sufletul si ajutam pe cel nevoias, suntem foarte norocoase dar in acelasi timp suntem si buclucase, sarmul de care dam dovada ne salveaza de cele mai multe ori.SUNTEM INTELIGENTE SI NU AVEM NEVOIE DE O DIPLOMA CA SA PROFESAM
PANTERRY
Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:40
super zodie ! chiar imi place ! urmariti emisiunea Uraniei de pe B1 tv ? de cate ori le-a prezis o saptamana grea pestilor? si cand saptamana este intr-adevar dificila pt intreg zodiacul pestii stiu sa aleaga ce-i mai bun din tot raul . deci , sa fim iubite pestisoarelor ca o meritam din plin !
MYL
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:05
Realitatea este ca dam cam usor de bucluc: cred ca ne place nu doar sa intram dar mai ales sa iesim din bucluc, folosindu-ne de inteligenta nativa pe care fiecare pestisor o are :)

cred ca suntem iubite si urate deopotriva. dar cat despre diploma: eu cred ca e utila, la fel ca oricarui alt nativ :)

sa fim iubite in continuare si sa nu uitam ca exista si reversul medaliei.. :) dar nu cred sa fie o zodie mai capabila sa se ridice de jos atunci cand a picat, decat pestii. Cred ca avem ceva din pasarea phoenix in noi :)
just_me_Eu
Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:15
NU imi doresc sa ma fi nascut in alta zodie,sunt si prostuta si desteapta nu stiu cum sa zic.pestoaicele inteleg.nu imi place singuratatea si daruiesc tot ce pot,nu imi place sa fiu ranita,nu uit.sunt ascunsa si cand vreau ceva obtin,nu ma refer la haine sau vreun ruj...nu,ceva cu adevarat valoros.
PESTOAICELE nu trec neobservate in fata barbatilor,iar daca intra in viata unui barbat sunt de neuitat .
O data ce ai castigat prietenia unei pestoaice sa sti ca nu te va dezamagi sau trada.desi e greu sa te lipesti repede de o pestoaica.NU sunt persoane rele,nu sunt razbunatoare sau invidioase dar nu e bine sa te pui cu ele.
TRAIASCA PESTOAICELE....
elgi
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:02
Hi-hi! sunt si eu o minunata pestoaica .Pe langa ce ati spus voi as mai adauga faptul ca avem o intuitie fantastica si cred ca si alte calitati paranormale ...teleaptie , talente tamaduitoare .....

Uneori nu imi place aceasta zodie dar apoi stand si analizand in ce zodie mi-ar fi plakut sa fiu ,,nu am alternativa!

Uneori suntem cam nehotarate cred , dar f . ambitioase .

Pupici pe aripioare si sa innotati in ape limpezi!
zuzica
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:14
si eu sunt peste dar nu pot sa spun ca ma simt atat de norocoasa ca m-am nascut in zodia asta, de cele mai multe ori sunt nehotarata, imi place foarte mult sa stau singura, am citit toate mesajele voastre, in multe ma regasesc dar in si mai multe sunt exact opusul
serena81
Postat pe 7 Noiembrie 2008 10:30
si eu sunt o pestoaica. tot ce s-a zis despre noi"pestoaicele" este f edevarat: suntem ambitioase, sarim in ajutorul oricui, ne place sa fim iubite si iubim la randul nostru, cana ma-m hotarat sa fac ceva nu ma las pana nu obtin ceea ce vreau, suntem fidele persoanei iubite, sunt si uneori nehotarata, este adevarat ca avem si defecte si calitati dar asa cum suntem avem multi prieteni( ne place acest lucru). sunt fericita ca sunt in aceasta zodie. va pup si BAFTA PESTOAICELOR, SUNTEM CELE MAI TARI
Flory_403
Postat pe 7 Noiembrie 2008 10:49
cand am spus ca putem profesa fara diploma nu m-am referit la propriu , ci la figurat ( vroiam sa spun ca suntem inteligente si invatam totul din zbor)
PANTERRY
Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:20
nu te regasesti pt ca nu ai incredere de tine, incet incet i-ti vei da seama care ste punctul tau forte si il vei folosi cu toata forta ta, cat despre singuratate ......depinde
PANTERRY
Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:22
buna celor asemeni mie : avem de toate fetelor dar tare ma enerveaza ca suntem slabe de fire ....cel mai mare defect cred ca e
kudl
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:13
Femeile pesti sunt foarte norocoase si foarte pasionale...
Intr-adevar,defectul nostru principal este sensibilitatea accentuata...care ne face sa suferim de multe ori.Insa,eu nu as schimba zodia mea pt nimic.

Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:38
Si eu sunt peste, orgolioasa la maxim , pasionala , altruista, nesigura , tot timpul in cautarea unei iubiri sincere, urasc minciuna , vrajelile de tot felul , avem harul de a citi omul dintr-o singura privire.
marionn
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:03
O daa... asa suntem si ce imi place este ca toate recunoastem si defectele si calitatile noastre. Exact la fel este si in viata de zi cu zi.. stim sa recunoastem cand gresim, spre deosebire de altii..
Cat despre defecte, sunt acolo pentru a nu ne plictisi :)).. cel putin eu una asa cred. Si in relatie si in viata: daca nu avem o problema ceva de rezolvat.. parca nu e bine . Cum sa ne demonstram altfel calitatile? Pup fetele din zodia pesti.. suntem tari
ciucika
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:57
am spus=o si o voi spune mereu:sunt mandra ca sunt pestioaica!imi ador zodia.chiar ca suntem norocoase.eu una cel putin asa sunt.ne strecuram printre probleme k pestele prin apa .si oare ce zodie mai iubeste cu atata pasiune si se daruieste intr-u totul ca noi?suntem noi "bune de pus la rana"dar si cand ne calca cineva pe codita nu iese cu scantei?
deea_20
Postat pe 1 Decembrie 2008 01:23
buna voua tuturor,inca o pestoaica la bord...da,ma regasesc foarte bine in felul cum este descrisa zodia,nehotarata...da..cam mult,dar asta se datoreaza faptului ca am primit totul pe tava si nu a tr sa lupt...ah..daca intradevar este ceva ce eu vreau pai tr sa se stie ca exista riscul de a muri dar tot voi avea acel ceva..asta doar de ami satisface orgoliul...incapatanata...oh..da..nu ma contrazice cand sunt nervoasa ,lasa-ma ca dupa usurel te voi rasplati intr-un fel de ma vei ierta pt tot...cat despre asa zisele instincte ale pestilor,chiar vreau sa confirm,eu sunt una dintre ele,ah..imi place sa ma joc cu barbatii...e jocul meu preferat..dar bine, stati linistite, nu ca sa- omor,decat sa-i fac sa isi aminteasca de mine...pupici ...si mult soare in viata voastra pestoaicelor..
jaky
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:43
Fetelor sunt si eu peste, si nu prea sunt incainatà, de acest semn zodiacal!!!
As vrea sà stiu cum sà aflu si eu , a càrei zodii sunt ascendent!!!
Merci!!

Postat pe 3 Decembrie 2008 02:53
Uneori mai avem nevoie sã ne ºi amuzãm ºi sã nu luãm lucrurile atât de în serios. Iatã aici un horoscop care vã descreþeºte frunþile. Acum... Peºtii (19 februarie – 20 martie).
Distreazã-te pe seama zodiei tale (Peºtii)
Element: apa. Apa Pestilor e neinfranata. Marea linistita pare atat de pasnica si imbietoare, dar daca te duci prea in larg si o sa descoperi cat e de inselatoare. Te poti ineca in marea asta de iubire

Calitate: mutabil. Pestii nu stiu niciodata daca vin sau se duc. Sunt aici si acum. Dar maine e posibil sa fi plecat (cu pluta)

Simbol: pestii. Alunecosi ca niste pesti. Pestele de la cap se-mpute. Piranha. Rechini. O combinatie intre Moby-Dick si Kraken

Guvernator: Neptun, zeul aburelilor si al mirajelor din desert. Zeul promisiunilor in van si al tuturor lucrurilor ude.

Activitate preferata: sa testeze combinatii de medicamente de pe piata ca sa le descopere efectele halucinogene

Carte preferata: „Ghidul comunicarii intergalactice”

Model in viata: betivul de la carciuma din colt

Idol romantic: „Hot Lips” Hoolihan

Slujba ideala: bocitoare profesionista

Prima intalnire ideala: in pivnita unei crame, cu o sampanie in mana, la lumina lunii reflectata in sticlele de vin

Fraza cheie: „Sunt confuz”

Fraza de agatat preferata: „Vrei ceva de baut?”

Parte a corpului: picioarele. Il dor de la atata fugit de realitate

Zona erogena: picioarele. Fetisuri legate de picioare, sa iti sarute degetele de la picioare, lanturile de la glezna

Ciudatenie sexuala: iti sopteste „Nu am mai facut asta pana acum”. Functioneaza incredibil de mult timp.

Stil romantic: se lasa in voia valurilor


- nefericiri, secrete si auto-martiriu. I se mai spune lada de gunoi astrologica, adica are cate putin din cele 11 semne precedente. Asa ca e de 12 ori un ticalos

- e un visator incurabil care este naiv, dezorganizat, mereu neatent si pe de-ntregul neajutorat

- are o personalitate naiva si escapista. Pestii trec prin viata cu ochelari de cal cu lentile roz care filtreaza toate adevarurile neplacute

- atrag profitorii. Miros a mancare pe gratis si bani de benzina

- i-au fost dati papucii de mai multe ori decat oricarui alt semn, dar e ok din partea lor, ca e singurul fel in care ii mai baga in seama cineva. Toleareaza orice pentru ca nu sunt in stare sa faca nimic. Au o rezistenta pasiva, dar nu sunt realisti

- teama de schimbare le omoara creativitatea si ii impiedica sa realizeze vreo chestie

- prefera cunoscutul necunoscutului, chiar daca sunt nefericiti

- au sindromul „merit ce mi se intampla”

- daca te certi, o sa fie de acord cu tot ce zici. Demonstreaza-le punctul tau de vedere si nici nu o sa te asculte, ca sunt plecati in lumea lor


EL
- ultimul romantic. Are un farmec hipnotic. Vizionar sau bufon, dar intotdeauna e intuitiv, intelegator si milos. E mai capabil de dragoste adevarata si devotiune decat orice alt semn


DAR
- e in primul rand indragostit de propria-i persoana

- e o gaura neagra emotionala (arunca-ti inauntru inima, sufletul, cheile de la masina si fa-le cu mana. Nu o sa le mai vezi vreodata)

- a invatat foarte devreme cum sa se strecoare in patul femeilor. E senzual, sexy si dragut, intr-un fel aparte. Nu te lasa inselata de aparente, ca e Marele Alb al zodiacului. O sa te raneasca doar ca sa isi ascuta dintii

- mincinos innascut, de ajunge sa creada si el in gogosile pe care le debiteaza. O sa iti dai seama ca minte pentru ca are gura deschisa. De aia prefera sa taca, pentru ca sa nu iti dai seama

- are tendinte auto-distructive si alcoolice (pestii traiesc in lichide, nu??)

- o sa aiba aventuri cu oricine, oriunde, oricand. Poate foarte bine sa iti marturiseasca dragostea lui cea mai adanca si sa se duca dupa aia la bar si sa agate pe altcineva. El alaturi de Scorpion si Berbec sunt motivele principale pentru care femeile ajung sa aprecieze barbatii Taur.

- Unii dintre ei incep sa munceasca destul de devreme in viata, dar daca nu s-a miscat de pe canapea pana la 30 de ani, amin si aleluia. Ideea lui de a face avere e centrata pe a castiga la loto. Statul in bar toata ziua si folosirea textului „sunt un artist in cautarea inspiratiei” ca sa agate gagici nu se pun la experienta profesionala

- e obositor cu glumele lui rasuflate. Daca ii zici ca nu e distractiv, o sa ii dai apa la moara. Nu vrea sa te faca sa razi, vrea sa te provoace

- are o mie de fete si nici un reala. Se pierde in lumea fantezista pe care si-a creat-o

- e intotdeauna victima, indiferent de circumstante. Mai ales cand e cu tine si nu face nimic, ceea ce o sa te scoata din sarite ca trebuie sa faci tu tot. Nu o sa iti zica nimic, ca dupa aia o sa ii scoti si tu ochii cu defectele pe care le are. Ceea ce o sa faci oricum, asa ca o sa perpetuezi conceptia lumii ca el e vreun sfant coborat din cer si tu o vaca premiata. Lumea insemnand toate fostele lui iubite si neveste, ca nu e in stare sa renunte la vreuna.


EA
- are o aura care te face sa te simti foarte bine in prezenta ei. E romantica clasica. Are nevoie de un cavaler care sa o protejeze de lumea rea. Prefera intimitatea petrecerilor, calitatea cantitatii si pe tine restului lumii


DAR
- e foarte promiscua si o relatie stabila nu o impiedica sa isi faca de cap

- se minte singura ca aventura din ziua respectiva este singura ei iubire adevarata, chiar daca dureaza doar o ora. Mereu in cautarea sufletului pereche, oricand, oriunde, cu oricine

- aparentele insala. Variaza intre un delfin jucaus si un rechin flamand. Cand o apuca dracii, o sa izbucneasca, dupa care se retrage in umbrele adancurilor. Daca vrea sa riposteze, de obicei o sa o faca dintr-un coltisor in care plange isteric

- o sa iti placa atentia care ti-o va acorda la inceput, dar cand adevarata ei vocatie e sa te cicaleasca. Si asta o sa o vezi destul de curand. O sa incearca sa te transforme in barbatul perfect. Din nefericire, nu are o idee prea clara cum arata ala. Asa ca idealizeaza barbatul de langa ea, mai ales daca e o alegere proasta

- poate ca pare fragila, neajutorata si nepamanteana, dar are structura de otel

- este dusmanul ei cel mai mare. Prefera sa isi planga de mila decat sa discute rational. Cearta-te cu ea si fie o sa faca spume sau o sa se interpreteze rolul „vai, nefericita de mine” prabusindu-se pe cea mai apropiata piesa de mobilier. De fapt ii plac circul si certurile

- de obicei e foarte desteapta, dar nu se pune in valoare din cauza atitudinii ei aiuristice. Uita ca unele lucruri nu se reumplu singure – contul din banca, frigiderul si rezervorul masinii ar fi cateva exemple

- pare altruista, devotata si intelegatoare, dar o sa plece cu o bucata din sufletul tau in maini



Cum il depistezi: are de obicei ochii deschisi. E felul divinitatii de a te ajuta sa vezi cum i se dilata pupilele cand minte. Are maini si picioare mici si o sa afli mai tarziu ca sunt direct proportionale cu marimea creierului, a coloanei vertebrale si celorlalte trasaturi care conteaza.

Unde il gasesti: pe cruce, plangandu-si de mila. Intr-o manastire budista, incercand sa ramana celibatar. La chirurgul plastician sa ii mai scurteze nasul din cand in cand

Cum il intrigi: ia droguri, culca-te cu cine apuci, poarta-te ca o bezmetica in public si da vina pe copilaria ta nefericita. In felul asta o sa se simta mai bine despre persoana lui si o sa vrea sa te salveze ca sa ai grija de el tot restul vietii tale.

Prima intalnire: daca mergeti in vreun loc decent, fa un plan. Altfel o sa rataciti ore in sir cautand restaurantul chinezesc ala grozav la care a fost si care e pe aici pe undeva

Cand o faci: cand e beat. Cand prietena lui nu e atenta. Cand are chef. Nu te mira daca a doua zi te acuza ca l-ai violat pentru ca regreta ce a facut. Altfel zis, a aflat prietena lui.

Cand ii pui intrebarea: nu face asa ceva. Desi il incanta ideea de dragoste vesnica, nu e la fel de incantat de realitatile crude cum ar fi sa ajunga la biserica la timp, sa jure pe biblie si sa zica „da”, un cuvant prea clar pentru el. Plus ca e destul de probabil sa rateze nasterea primului vostru copil pentru ca a uitat sa puna benzina in rezervor, benzina fiind o chestie reala si tangibila, lucru care nu se poate spune si despre el.

Daca iti da papucii: nu o sa faca asta, pentru ca ar insemna sa isi asume responsabilitate pentru actiunile lui. Mai degraba o sa se faca tot timpul indisponibil, ceea ce o sa te forteze sa iti gasesti pe altcineva. Atunci o sa fie devastat, o scuza destul de buna ca sa se intoarca la fostele

Daca i-ai dat papucii: i-ai facut jocul. Acum o sa se simta martir si o sa petreaca timp cu tine. Adica o sa te urmareasca dintr-o masina fara numere si o sa te sune pentru prima data in viata, dar o sa inchida fara sa iti zica nimic. O sa se catere la balconul tau fara sa se foloseasca de lift sau scari. Tot ce poti sa ii zici este ca il ierti, il iubesti si vrei sa fii mama copiilor lui. O sa dispara la scurt timp dupa declaratia asta


Cum te descurci cu un Peste


- are nevoie de timp singur

- cand il apasa greutatile vietii, du-l la un film, la un anticariat sau pe malul unei ape

- nu uita sa fii romantic

- lauda-l deseori

- ia foc daca le zici ca blufeaza


cum se inteleg cu altii

pariaza pe: Taur, Rac, Scorpion, Capricorn

doar prieteni: Berbec, Gemeni, Pesti

impusca-te acum: Balanta, Sagetator, Varsator

oaia neagra: Leu, Fecioara
..cu drag de la o varsatoare
utopia
Postat pe 3 Decembrie 2008 03:44
ascendentul e dat de ora nasterii, odata ce afli ora, google calcul ascendent ascendentul e mai important ca zodia ...
utopia
Postat pe 3 Decembrie 2008 03:48
MULTUMESC!!!!

Postat pe 3 Decembrie 2008 11:29
spre deosebire de celelalte pestoaice,eu nu am noroc,chiar sunt ghinionista..eheh..n-o sa ma vedeti vreodata sa joc la loto...fericirea mea consta in iubirea pe care mi-o poarta iubitul meu care e tot peste,dar si dragostea din familie.imi place sa obtin totul pe cont propriu,nu cer ajutor altcuiva decat dak nu am incotro...in schimb,sunt cea mai fericita dak pot ajuta pe cineva...imi place sa fac cadouri...femeile pesti sunt cele mai adevarate
xxelena85
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:16
sunt pestoaica normal.......... tot ce s-a scris este perfect adevarat si varsatoarea are perfecta dreptate sunt laturi pozitive si negative .diferenta dintre barbat si femeie e f mare. un peste nu-si gaseste locul decat atunci cand viata lui este ca intr-o telenovela .viseaza la o relatie perfecta iar daca nu o gaseste ,o cauta . sunt generosi cu cei ce ii iubesc si fiare cu cei care-i urasc .prefera marea ,singuratatea si mai prefera sa deslege tainele pamantului .si ca un sfat feritiva in viata de dragostea pt balante ,varsatori ,si fecioare ca veti avea de suferit
valentina_ratb
Postat pe 12 Decembrie 2008 22:40
pardon am vrut sa spun dezlege si feriti-va asta sa nu fiu corectata de vre-o profesoara
valentina_ratb
Postat pe 12 Decembrie 2008 22:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce vrea de fapt sa ne despartim sau sa continuam ? 17 De la: Biank_kudika 4 Februarie 2010 16:13
film 15 De la: iulia069834 28 Decembrie 2009 23:23
zodie 9 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:42
eu taur el taur 13 De la: simonycik 17 Februarie 2009 11:08
ce-i cu ziodia asta? 32 De la: carabincatalinmanuel 2 Octombrie 2010 18:36