Setari Cookie-uri

Am aproape 21 ani,mi-am inceput viata sexuala acum o sapt.jumate si....

La aproape 21 de ani am hotarat in sfarsit sa-mi incep viata sexuala cu un tip pe care il iubesc. Am facut-o de vre-o 5 ori pana acum dar nici vorba de orgasm.... Ma infierbant f repede in preasjma lui,ma fascineazad dar, doar atat....nu ajung la acel moment de extaz.El e Ok,nu am nimic de reprosat in privinta lui,are tot cei trebuie ,stie cum sa ma ia,se poarta frumos...si are rabdare.Ma gandesc ca poate am eu o problema,sau trebuie sa mai am rabdare,e o chiestiune de timp?Daca i s-a mai intamplat cuiva asa,sa-mi spuna si mie daca pana la urma au aflat cum e sa ai orgasm?

BYE!
lil_devil
Postat pe 2 Septembrie 2008 12:20
Buna, helloyoana10! Ei bine...am avut aceeasi problema ca si tine cand am inceput si eu viata sexuala si iti pot spune ca de-abia la al 4-lea partener am reusit sa am orgasm, unul singur....si atat. Cu toate ca am deja aproape 6 luni cu el si o facem des, nu am mai avut niciun orgasm. E putin trist, dar sunt increzatoare. Eu sunt mai indrazneata, el e mai timid...cred ca cel mai bine e sa mai astepti un pic si sa experimentati. E singura solutie!Dar asta cand te vei simti tu pregatita.
ablazancadar
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:26
CE??? SI CE VREI, SA-TI DESENAM HARTA DECALSARII ORGASMULUI??
....NU POT SA CRED!
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:28
De la: irinuca89, la data 2008-09-02 13:26:00Buna, helloyoana10! Ei bine...am avut aceeasi problema ca si tine cand am inceput si eu viata sexuala si iti pot spune ca de-abia la al 4-lea partener am reusit sa am orgasm, unul singur....si atat. Cu toate ca am deja aproape 6 luni cu el si o facem des, nu am mai avut niciun orgasm. E putin trist, dar sunt increzatoare. Eu sunt mai indrazneata, el e mai timid...cred ca cel mai bine e sa mai astepti un pic si sa experimentati. E singura solutie!Dar asta cand te vei simti tu pregatita.

Daca o singura data ai avut orgasm si asta la al 4-lea partener....Cati parteneri trebuie sa mai ai,ca sa ai orgasm...Tinand cont si de faptul ca ai abia 19 ani....
ramo77
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:35
De la: Anissia27, la data 2008-09-02 13:28:20CE??? SI CE VREI, SA-TI DESENAM HARTA DECALSARII ORGASMULUI??
....NU POT SA CRED!



NU "draga",nu fi rea...ca sa nu spun altfel,mai citeste si tu inca o data subiectul si poate ai sa intelegi intrebarea....Nu am nevoie de ironiile tale!
lil_devil
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:54
CA SA NU SPUI ALTFEL?.... cum altfel?
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:55
pai nah! socoteste...
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 14:08
De la: Anissia27, la data 2008-09-02 13:55:25CA SA NU SPUI ALTFEL?.... cum altfel?



ma abtin...nu vreau sa supar lumea.Cert este ca nu-mi plac persoanele care fac astfel de comentarii de genul pe care l-ai facut tu,doar de dragul de a parea mai interesante,sau mai inteligente,cunoscatoare de caz...Intelegi?Fiecare are ritmul sau de evolutie in viata,asa ca nu ma lua pe mine la mishto!
lil_devil
Postat pe 2 Septembrie 2008 14:14
ok... e clar!
ce stii tu despre mine? cat de bine ma cunosti? de unde stii ce probleme am eu? de unde stii ce fel de persoana sunt?
ti-am atras atentia intr-un mod prietenesc... dar te rog nu incerca macar sa ma judeci, n-ai niciun drept!
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 14:30
Vad ca sunt 2 topicuri la fel. Chiar trebuie sa va certati asa????

Postat pe 2 Septembrie 2008 15:32
De la: Georgia99, la data 2008-09-02 15:32:26Vad ca sunt 2 topicuri la fel. Chiar trebuie sa va certati asa????


aaaaaa... nu ma cert, asta fac, incerc sa evit o cearta! :)
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:35
De la: Georgia99, la data 2008-09-02 15:32:26Vad ca sunt 2 topicuri la fel. Chiar trebuie sa va certati asa????



nu a fost o greseala din partea mea,pt ca e prima oara cand scriu pe Kudica.Sa sti ca ti-am raspuns la intrebarea ta,dar pe topingul celalat.Merci pt ca ai intervenit!
lil_devil
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:04
De la: helloyoana10, la data 2008-09-02 16:04:15
De la: Georgia99, la data 2008-09-02 15:32:26Vad ca sunt 2 topicuri la fel. Chiar trebuie sa va certati asa????



nu a fost o greseala din partea mea,pt ca e prima oara cand scriu pe Kudica.Sa sti ca ti-am raspuns la intrebarea ta,dar pe topingul celalat.Merci pt ca ai intervenit!


iar am scris gresit...TOPICUL.Sper sa nu fi observat Anissia..
lil_devil
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:06
Cand am zis de sexul oral, nu ma referam sa ii faci u lui, mai intai, k abia ai inceput sa iti faca el tie

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:28
Ramo77, sincer nu stiu sa iti raspund...ideea e ca nu e vina mea (probleme de sanatate). Si...vorba ta...am doar 19 ani, asa ca mai e timp! Iar daca am simtit ceva rautate in vorbele tale, sper ca doar mi s-a parut.
ablazancadar
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:20
De la: irinuca89, la data 2008-09-02 17:20:07Ramo77, sincer nu stiu sa iti raspund...ideea e ca nu e vina mea (probleme de sanatate). Si...vorba ta...am doar 19 ani, asa ca mai e timp! Iar daca am simtit ceva rautate in vorbele tale, sper ca doar mi s-a parut.

Nu a fost nimic cu rautate.Dar ma intrebam de cati parteneri mai ai nevoie ca sa ajungi la orgasm...Poate nici unul nu ti-a atins punctul tau forte.Nu mai schimba partenerul atat de des.Incearca cu actualul mai mult si poate o sa ai surpriza de a avea orgasm.
ramo77
Postat pe 2 Septembrie 2008 22:27
e normal, nu panik, trebuie doar simti, cand te atinge(sau sa o faci tu insuti) locurile care te excita cel mai mult, unele femei pot atinge orgasmul prin stimularea clitorisului, altele prin penetrare, scuze dc sunt scarboasa cumva, vreau doar sa t ajut
Shobby
Postat pe 4 Septembrie 2008 00:10
Vorbeste cu el spune ce iti place bucura-te mai mult de un preludiu si ai sa vezi ca daca ai un preludiu mai bogat cu mai multe atingeri,saruturi etc.. o sa ajungi la orgasm si stai relaxata nu te gandi la altceva inafara de iubitul tau

Postat pe 13 Septembrie 2008 09:15
Eu stiu ca nu toate femeile pot avea orgasm printr-un contact sexual, nu cred ca ar trebuii sa-ti schimbi nici partenerul, si eu de 2 ani mi-am inceput viata sexuala, si am avut orgasm doar o data la inceput, de atunci nimik, dar nu ma deranjeaza si stiu ca nu e devina partenerul pentru asta.
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 11:22
De la: helloyoana10, la data 2008-09-02 12:20:13La aproape 21 de ani am hotarat in sfarsit sa-mi incep viata sexuala cu un tip pe care il iubesc. Am facut-o de vre-o 5 ori pana acum dar nici vorba de orgasm.... Ma infierbant f repede in preasjma lui,ma fascineazad dar, doar atat....nu ajung la acel moment de extaz.El e Ok,nu am nimic de reprosat in privinta lui,are tot cei trebuie ,stie cum sa ma ia,se poarta frumos...si are rabdare.Ma gandesc ca poate am eu o problema,sau trebuie sa mai am rabdare,e o chiestiune de timp?Daca i s-a mai intamplat cuiva asa,sa-mi spuna si mie daca pana la urma au aflat cum e sa ai orgasm?

BYE!
lasa-l sa et excite mai mult inaintea actului sexual exitativa reciproc nu va dezbracati si direct sex sarutati-va mangaiatz-va atingeti-va si tot asa prima oara exitati-va si dupaia contactul sexual si ai sa vezi ca va fii mult mai bine
claudyuu
Postat pe 13 Septembrie 2008 13:38
Nu te panica ai sa vezi ca o sa ajungi la orgasm toata treaba e sa fi relaxata!

Postat pe 14 Septembrie 2008 11:16
La aproape 21 de ani am hotarat in sfarsit sa-mi incep viata sexuala cu un tip pe care il iubesc. Am facut-o de vre-o 5 ori pana acum dar nici vorba de orgasm.... Ma infierbant f repede in preasjma lui,ma fascineazad dar, doar atat....nu ajung la acel moment de extaz.El e Ok,nu am nimic de reprosat in privinta lui,are tot cei trebuie ,stie cum sa ma ia,se poarta frumos...si are rabdare.Ma gandesc ca poate am eu o problema,sau trebuie sa mai am rabdare,e o chiestiune de timp?Daca i s-a mai intamplat cuiva asa,sa-mi spuna si mie daca pana la urma au aflat cum e sa ai orgasm?



parearea mea este ca stai prea mult pe internet si te documentezi prea mult despre sex in loc sa practici.tu vrei orgasm dupa 5 partide care alte femei nu l-au obtinut dupa 5 ani de sex.problema este in capusorul tau fetit-o ,mie una mi se pare ca dupa 5 partide de sex intrebarea ta nu-si are rostul.daca ar fi sa se faca un sondaj despre orgasm la femeile care abia si-au inceput viata sexuala: eu cred ca din 414196964816 de femei doar una singura (adica tu) si-ar pune asa devreme problema orgasmului.daca e asa cum zici tu: adica doar de 5 ori ai facu-to pana acum eu cred ca mai intai ar trebui sa te dezmeticesti si sa te gandesti daca sti bine cum arata chestia care te-a penetrat si sa mai inveti multe alte lucruri si dupaia sa ai cerinte sau nelamuriri de genul asta....
di_cristina
Postat pe 28 Septembrie 2008 08:37
de obicei, la debutul vietii sexuale, exista tot felul de piedici care o determina pe fata sa se simta usor stresata...fetele sunt foarte reactive fata de ambianta, imi amintesc ca nici eu nu aveam orgasm, numai gandul ca poate veni mama lui acasa ma panica, mi se parea ca fac ceva interzis - deci nu ma relaxam! De asta nu era nici orgasm....si daca nu e relaxare nu e nici lubrifiere destul de abundenta si , deci, nici orgasm...stresul, bata-l vina!

Postat pe 28 Septembrie 2008 20:21
stai linistita ca e normal..........se intampla destul de des sa nu iti aduca mare satisfactie viata sexuala la inceput..........trebuie sa te obisnuiesti cu corpul tau..cu al partenerului.....sa te relaxezi psihic.......cu timpul va fi mult mai bine...trebuie doar perseverenta si relaxare.

multa bafta si sa va iubiti mult
dienuta_nou
Postat pe 28 Septembrie 2008 20:29
este ceva foarte normal...cel putin mie mi-a trebuit o luna de zile de facut sex zilnik...k sa ajung prima oara la orgasm,...orikum degeaba zic multe femei ca nu stiu daca au trait sau nu orgasmul intr-adevar,...este imposibil sa nu simti acel moment unic care te face sa te contopesti ku universul...cert este ca pt a ajunge de orgasm ai nevoie de'' antrenamente ''si multa relaxare a muskilor ....si sa te degajezi de orice ganduri ai avea... succese in kontinuare...si kat mai multe orgasme!!
lollypop
Postat pe 29 Septembrie 2008 01:41
Doamne rea mai e anissia..... nu m-as mira asa aiba o rotita lipsa!

Ca sa revin la subiect: si la mine a durat ceva pana sa simt placere. Este normal. Incearca sa te relaxezi si sa nu te gandesti la orgasm ca la scopul final al sexului si... va veni in timp. Eu una sunt o norocoasa, am orgasm cam de fiecare data :p

Postat pe 29 Septembrie 2008 09:36
De la: helloyoana10, la data 2008-09-02 12:20:13La aproape 21 de ani am hotarat in sfarsit sa-mi incep viata sexuala cu un tip pe care il iubesc. Am facut-o de vre-o 5 ori pana acum dar nici vorba de orgasm.... Ma infierbant f repede in preasjma lui,ma fascineazad dar, doar atat....nu ajung la acel moment de extaz.El e Ok,nu am nimic de reprosat in privinta lui,are tot cei trebuie ,stie cum sa ma ia,se poarta frumos...si are rabdare.Ma gandesc ca poate am eu o problema,sau trebuie sa mai am rabdare,e o chiestiune de timp?Daca i s-a mai intamplat cuiva asa,sa-mi spuna si mie daca pana la urma au aflat cum e sa ai orgasm?

BYE!

-----------------------------------------------------------------------
Ca sa ai orgasm, trebuie sa te cunosti pe tine, sa te explorezi, si sa afli ce vrea corpul tau, dupa aceea vei sti ce sa-i ceri partenerului. Va trebui sa faci niste exercitii simple, de care multe femei stiu: incordeaza si relaxeaza muschii vaginali zilnic, de cate ori ai timp. Dupa ce stapanesti si-ti exersezi muschii, in timpul actului, ridica-ti usor bazinul si incordeaza-te usor si mentine incordarea, dar usor, astfel incat punctul G sa vina in intampinarea lui, spune-i sa o ia foarte lent la inceput si apoi mai ritmic....restul te orientezi si tu. Ce-i mai important relaxeaza-te psihic, ca va veni el si orgasmul.
schmarc
Postat pe 29 Septembrie 2008 10:38
Ai rabdare draga, daca iubesti si esti iubita totul va fi OK. Tine minte ca functia creeaza organul, iar corpul tau abia acum invata ....cum se fac copii...

Postat pe 29 Septembrie 2008 10:39
Toate suntem curioase la inceperea vietii sexuale,cum e cu orgasmul asta de care toata lumea vorbeste in mii de feluri,altii se bucura de el des, altii nicioadata,altii cand si cand (asemeni mie),iar altii doar si-l inchipuie si cred ca au dar nu inteleg ffff bine termenul de "orgasm".Sa stii ca nu ai de ce sa-ti faci griji,insa ai putea sa faci tu in asa fel incat preludiul sa fie unul mult mai aprins si mai lung (acu nici prea pea lung,ca-ti trece chefu'),dar daca partenerul nu ia initiativa,ia-o tu:trebuie sa fii relaxata,sa lasi grijile si frica la o parte;(sunt persoane care in primele cateva luni de la inceperea vietii sexuale inca se tem sa nu fie parasite dupa ce s-au culcat cu acel tip;sau sa nu cumva sa fi uitat sa ti spuna atunci cand ati facut pasul cel mare ca el e posesorul unei boli gen Hiv,Sida,s.a.).Ai incredere in apetitul tau sexual,lasa-te purtata pe aripile pasiunii...inventeaza jocuri erotice....cumpara-ti o lenjerie putin provocatoare care sa-l infierbante pt ca cei oferi tu lui iti va fi dat inapoi inzecit,cum se spune.eu am o rel de 2 ani cu actualul,viata sexuala mi-am inceput-o cu el,primul pas l-am facut impreuna dupa prima luna de relatie,bine acu poate a fost sa fie si din cauza sarbatorilor de iarna,sau din cauza ca m-am indragostit de el instantaneu si dragostea a fost la fel de mare atat din partea mea cat si din partea lui.Oricum sfatul meu este sa nu uitati de preludiu,si tine minte un lucru:spune-i absolut tot ce sau unde iti place,si fi sigura ca si lui ii va placea.Partenerul se simte bine atunci cand tu te simti bine.
Vickyutza
Postat pe 29 Septembrie 2008 14:37
eheheeee, iar ne intalnim cu rautatea feminina, din pacate...
helleoyoana10 primele 3-4 luni nu simti decat foarte putina placere, ai rabdare cat mai multa, faceti dragoste de placere si orgasmul va veni singur cand nici nu te gandesti la el.Bucura te de iubitul tau cat mai mult, jucati-va, dormiti dezbracati, creati va o atmosfera placuta cu lumanari parfumate rosii, lumina rosie la veioza, chestii marunte care au un rol foarte important in pat ....
Pup
lover_woman
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Top 3 cele mai importante sfaturi din partea unei femei pentru un barbat care vrea sa fie bun in pat ? 85 De la: Armain 19 Septembrie 2011 21:32
sex si dragoste. 6 De la: oanafish2006 11 Ianuarie 2009 13:01
Cum as putea sa imi dau seama ce mai imi doresc de la un barbat... 20 De la: scorpio67 21 Iulie 2009 16:36
Rochite 3 De la: alfredodecurtofreco 18 Octombrie 2010 16:39
Nu mai am chef deloc 8 De la: Franzi 15 Octombrie 2009 10:48