Setari Cookie-uri

femeia berbec

ce parere aveti de femeia berbec si de compatibilitatile ei cu alte zodii...ce ziceti de o rel cu un leu ?
lory2006_4u
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:07
eu iti pot spune atat: cu barbatul balanta nu vei putea fi tu insati fara sa apara certuri ; iar barbatul leu te va adora

Postat pe 21 Decembrie 2008 19:12
berbec cu leu-mai bine nu se poate.perfecta combinatie.ey sunt leu si cel mai bine m-am inteles cu berbecii.super,go for it ;-)
ruxDUBAI
Postat pe 24 Ianuarie 2009 18:06
numai un leu poate tine in frau un berbec, este la fel de impetuos, la fel de ardent si va stii, berbecul sa-i recunoasca suprematia si in felul acesta sa-i menajeze orgoliul lui bolnav. Leu va avea de suferit in viata din cauza vanitatii lui, il cunosc bine si-l plang ca nu se poate bucura de ceeea ce are si mereu mereu i se pare ca are dreptul la mai mult. Berbecul, daca il iubeste, va stii sa-l faca sa se ssimta important, ca el nu are orgolii desarte
nefer
Postat pe 17 Februarie 2009 11:50
imi pare rau sa te contrazic ... dar eu sunt in zodia berbecului si iubitul meu e balanta ... si ne intelegem super
ulya23
Postat pe 27 Martie 2009 09:58
De la: ulya23, la data 2009-03-27 09:58:12imi pare rau sa te contrazic ... dar eu sunt in zodia berbecului si iubitul meu e balanta ... si ne intelegem super


Si eu (balanta) sunt cu o mioara de 6 ani....este singura femeie langa care mi-am gasit linistea , confortul sentimental si ambitia.O femeie puternica...mult mai puternica decat mine...iar prin chestia asta la randul meu...mi-am gasit echilibrul.
VisareInVant
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:50
De la: VisareInVant, la data 2009-04-01 13:50:57
De la: ulya23, la data 2009-03-27 09:58:12imi pare rau sa te contrazic ... dar eu sunt in zodia berbecului si iubitul meu e balanta ... si ne intelegem super


Si eu (balanta) sunt cu o mioara de 6 ani....este singura femeie langa care mi-am gasit linistea , confortul sentimental si ambitia.O femeie puternica...mult mai puternica decat mine...iar prin chestia asta la randul meu...mi-am gasit echilibrul.



nu am avut prieten balanta pana acum ... dar dupa cum am mai zis orice se poate daca ai vionta! tu ti`ai gasit confortul sentimental langa ea deoarece cand un berbec se indragosteste cu adevarat, in ciuda limbajului ei colorat si foarte interpretabil :))) acum depinde de cum esti si tu .. in general eu am avut parte de relatii ok .. nu suport gelozia .. deloc ..si pentru asta m`as departa de cel pe care il iubesc .. pentru ca nu mi acorda incredere cand de fapt nici nu dau motive .. daca tu nu esti gelos .. presimt ca esti ft mandru de ea .. ca stie sa se faca placuta oriunde .. pana si in gasca baietilor tai :D si nu ti`ar zice nimeni nimic daca apari cu ea .. intr una din serile dedicate baietilor :D
InnocentChild
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:57
Da...si eu sunt berbec si certific faptul ca un berbec se indragosteste intens si pasional...insa exista un mare insa....daca nu este alimentata constant cu atentie si sentimente de admiratie...si de ce sa nu vorbim cinstit si cu "intotdeauna ai dreptate"....cam se disperseaza sentimentele
pandussa
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:59
Da...si eu sunt berbec si certific faptul ca un berbec se indragosteste intens si pasional...insa exista un mare insa....daca nu este alimentata constant cu atentie si sentimente de admiratie...si de ce sa nu vorbim cinstit si cu "intotdeauna ai dreptate"....cam se disperseaza sentimentele
pandussa
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:59
De la: lory2006_4u, la data 2008-12-12 13:07:44ce parere aveti de femeia berbec si de compatibilitatile ei cu alte zodii...ce ziceti de o rel cu un leu ?



compatibilitatea optima a berbecului este cu leu si sagatator...
cu pesti este ok pentru ca domina berbecul...
cu capricorn...vor exista vesnice dispute pentru suprematie...
gemenii vor fi adesea raniti de agresivitatea berbecilor ...in pofida dualitatii lor...
fecioara, taur+ berbec= peri albi cauzati berbecului de catre tipicarismul lor
pandussa
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:02
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:54
bine...am vazut pana acuma doar "laude de sine"....dar parerea mea ca femeile berbec sunt ca si trenurile scapate de sub control....se baga in seama pt cea mai mica problema, sunt enervant de pline de sine.....parca este ceva patologic....si exista o linie subtire intre curajul de a spune lucrurilor pe nume cu nesimtirea crasa. Aaa plus exista o tentinta nevrotica atunci cand se cearta cu cineva si simte ca pierde teren....nu as mai sa vad asa ceva....reactii din filme de graoza!
Nu as vrea sa fiu din zodia asta indiferent cate calitati ar avea......
paula27
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:10
De la: paula27, la data 2009-11-24 09:10:36bine...am vazut pana acuma doar "laude de sine"....dar parerea mea ca femeile berbec sunt ca si trenurile scapate de sub control....se baga in seama pt cea mai mica problema, sunt enervant de pline de sine.....parca este ceva patologic....si exista o linie subtire intre curajul de a spune lucrurilor pe nume cu nesimtirea crasa. Aaa plus exista o tentinta nevrotica atunci cand se cearta cu cineva si simte ca pierde teren....nu as mai sa vad asa ceva....reactii din filme de graoza!
Nu as vrea sa fiu din zodia asta indiferent cate calitati ar avea......


daca tu ai intalnit numai persoane asa .. nu inseamna ca toate persoanele sub zodia Berbecului se comporta asa... Sinceritatea e o calitate, in ochii mei! Chiar azi am facut un test psihologic la scoala .. si trebuia sa mi scrie fiecare colega ce i place la mine .. 6 raspunsuri au fost gen "esti sincera" "apreciez sinceritatea" etc :))

+ ca aici nu e vorba doar de zodie ... la "nesimitirea aia crasa" cum ai zis tu .. e vorba de cei 7 ani de acasa
InnocentChild
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:39
Da....sinceritatea este o virtute apreciata de toata lumea...dar unii nu stiu sa puna problema cand sunt sinceri si jignesc profund sentimentele celor din jur.....si nu vreau sa aud ca adevarul doare ca nu e asa.
Daca tot ai aplicat testul psihologic la facultate (banuiesc ca esti in anul I ca aici apar testele astea usoare....stiu ce vorbesc!)...incearca sa ceri parerea colegelor si referitoar la problematica ..Ce nu va place la mine!.....
Daca cumva vei avea ca si raspuns "esti zgarcita" (este un exemplu).....banuiesc ca te vei supara......deci se aplica ceea ce am spus eu......sinceritatea trebuie dozata astfel incat sa nu jignesti sentimentele celuilalt....dar sa urmaresti sa spui parearea ta sincera......
Nu arunc cu noroi in berbeci pt ca sunt f multe lucruri care imi plac la ei.....dar nu stiu sa se autocontroleze (in critici, in pareri...care trebuie spuse atunci cand le sunt cerute, etc)....reusind oarecum sa departeze persoanele de langa ei.....
Hoho si eu am defecte......si d.p.d.v zodiacal si personal.....dar cat de cat stiu sa le accept si sa le controlez pt ca sunt constienta de ele si ca unele deranjeaza ......sau cel putin sa nu accentuez defectele pe care le am.
In rest....
paula27
Postat pe 24 Noiembrie 2009 17:17
De la: paula27, la data 2009-11-24 17:17:50Da....sinceritatea este o virtute apreciata de toata lumea...dar unii nu stiu sa puna problema cand sunt sinceri si jignesc profund sentimentele celor din jur.....si nu vreau sa aud ca adevarul doare ca nu e asa.
Daca tot ai aplicat testul psihologic la facultate (banuiesc ca esti in anul I ca aici apar testele astea usoare....stiu ce vorbesc!)...incearca sa ceri parerea colegelor si referitoar la problematica ..Ce nu va place la mine!.....
Daca cumva vei avea ca si raspuns "esti zgarcita" (este un exemplu).....banuiesc ca te vei supara......deci se aplica ceea ce am spus eu......sinceritatea trebuie dozata astfel incat sa nu jignesti sentimentele celuilalt....dar sa urmaresti sa spui parearea ta sincera......
Nu arunc cu noroi in berbeci pt ca sunt f multe lucruri care imi plac la ei.....dar nu stiu sa se autocontroleze (in critici, in pareri...care trebuie spuse atunci cand le sunt cerute, etc)....reusind oarecum sa departeze persoanele de langa ei.....
Hoho si eu am defecte......si d.p.d.v zodiacal si personal.....dar cat de cat stiu sa le accept si sa le controlez pt ca sunt constienta de ele si ca unele deranjeaza ......sau cel putin sa nu accentuez defectele pe care le am.
In rest....




pai nu m as supara daca mi s ar spune si defectele .. din contra .. daca mi ar zice o persoana ca sunt intr un fel ... as zice ca are o problema .. dar daca s mai multi .. inseamna ca problema e la mine ... criticile te stimuleaza... :D
InnocentChild
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:13
caracterul omului depinde foarte mult si de educare si autoeducare.
eu una sunt berbec insa am invatat sa ma autocontrolez si sa magandesc de cel putin doua ori pana sa deschid gura....si credeti-ma ca este foarte greu pentruun berbec....la modul cel mai sincer. suntem inr-adevar impulsivi insa nu irecuperabili :P
lory2006_4u
Postat pe 25 Noiembrie 2009 19:29
"am invatat sa ma autocontrolez si sa magandesc de cel putin doua ori pana sa deschid gura"
este o caracteristica al fecioarei
vocea_inimii
Postat pe 5 Martie 2010 06:55
femeia berbec??? dracu'n persoana!!
Shhh
Postat pe 5 Martie 2010 08:54
Si eu sunt zodia berbec si prietenul meu balanta. compatibilitatea dintre noi e foarte buna, dat fiind faptul ca zodiile sunt situate la poli opusi. e adevarat ca eu sunt aia mai incapatanata, rautacioasa,impulsiva si nervoasa din te miri ce, dar el ma ajuta sa fiu mai temperata. iar eu il ajut pe el sa fie mai curajos, sa se adapteze schimbarilor si sa nu mai dureze un veac pana ia o decizie! weeckend placut!
gandacel18
Postat pe 5 Martie 2010 10:43
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-05 06:55:09"am invatat sa ma autocontrolez si sa magandesc de cel putin doua ori pana sa deschid gura"
este o caracteristica al fecioarei


sigur....bv ca le zici tu asa bine
te-ai bagat si pe topicul asta repede. nu mai are lumea loc de tine. :)
si apropo....ce parere ai despre femeia berbec? ai intalnit? ce impresii ti-a lasat?
lory2006_4u
Postat pe 5 Martie 2010 21:00
De la: lory2006_4u, la data 2010-03-05 21:00:46
De la: vocea_inimii, la data 2010-03-05 06:55:09"am invatat sa ma autocontrolez si sa magandesc de cel putin doua ori pana sa deschid gura"
este o caracteristica al fecioarei


sigur....bv ca le zici tu asa bine
te-ai bagat si pe topicul asta repede. nu mai are lumea loc de tine. :)
si apropo....ce parere ai despre femeia berbec? ai intalnit? ce impresii ti-a lasat?

loc este pentru toata lumea
nu as putea sa ma pronunt in legatura cu femeia berbec
vocea_inimii
Postat pe 6 Martie 2010 15:25
De la: paula27, la data 2009-11-24 09:10:36bine...am vazut pana acuma doar "laude de sine"....dar parerea mea ca femeile berbec sunt ca si trenurile scapate de sub control....se baga in seama pt cea mai mica problema, sunt enervant de pline de sine.....parca este ceva patologic....si exista o linie subtire intre curajul de a spune lucrurilor pe nume cu nesimtirea crasa. Aaa plus exista o tentinta nevrotica atunci cand se cearta cu cineva si simte ca pierde teren....nu as mai sa vad asa ceva....reactii din filme de graoza!
Nu as vrea sa fiu din zodia asta indiferent cate calitati ar avea......



Mmmm sunt berbec..si ma simt usor atacata:)) nu cred ca berbecii sunt asa..nu suntem deloc ca trenurile scapate de sub control
Eu personal, stiu persoane care nu stiu sa se controleze deloc..si niciunul din ei nu e berbec. Da, suntem impulsivi, dar cred ca impusivitatea si autocontrolul nu tin de zodie, ci de persoana, de educatie, de parinti.Eu cred ca ma controlez destul de bine..si nu sunt asa pt ca m-am scapat si am invatat ca e mai bine sa tac si sa ascult, ci pentru ca asa am fost invatata de parintii mei sa acord respectul tuturor.
Berbecul sau berbeaca are multe calitati, care n-ar trebui neglijate. Eu imi iubesc zodia, si n-as fi vrut sa ma nasc in nicio alta.
kudika029113
Postat pe 6 Martie 2010 17:01
De la: VisareInVant, la data 2009-04-01 13:50:57
De la: ulya23, la data 2009-03-27 09:58:12imi pare rau sa te contrazic ... dar eu sunt in zodia berbecului si iubitul meu e balanta ... si ne intelegem super


Si eu (balanta) sunt cu o mioara de 6 ani....este singura femeie langa care mi-am gasit linistea , confortul sentimental si ambitia.O femeie puternica...mult mai puternica decat mine...iar prin chestia asta la randul meu...mi-am gasit echilibrul.

si eu sint casatorita cu o balanta de 14 ani si ne integem bine
kudika035989
Postat pe 6 Martie 2010 21:21
De la: kudika035989, la data 2010-03-06 21:21:36
De la: VisareInVant, la data 2009-04-01 13:50:57
De la: ulya23, la data 2009-03-27 09:58:12imi pare rau sa te contrazic ... dar eu sunt in zodia berbecului si iubitul meu e balanta ... si ne intelegem super


Si eu (balanta) sunt cu o mioara de 6 ani....este singura femeie langa care mi-am gasit linistea , confortul sentimental si ambitia.O femeie puternica...mult mai puternica decat mine...iar prin chestia asta la randul meu...mi-am gasit echilibrul.

si eu sint casatorita cu o balanta de 14 ani si ne integem bine [/quote
apropo....sint berbeaca
kudika035989
Postat pe 6 Martie 2010 21:22
GYPSI
Postat pe 6 Martie 2010 21:24
dar ce ziceti de relatia berbeaca-leu ?
vreau pareri.....
lory2006_4u
Postat pe 7 Martie 2010 18:07
dar ce ziceti de relatia berbeaca-leu ?
vreau pareri.....
lory2006_4u
Postat pe 7 Martie 2010 18:07
buna.si eu sunt o berbeaca si am un barbat _balanta,ce spuneti? vreau raspuns va rog
miurlica
Postat pe 9 Martie 2010 13:15
De la: Shhh, la data 2010-03-05 08:54:40 femeia berbec??? dracu'n persoana!!

Nici vorba...n-am intalnit aceasta latura.
Poate doar cu cine merita!
Daca femeia berbec e dracu-n persoana, inseamna ca in iad e super.
bgd74
Postat pe 9 Martie 2010 17:58
Eu cred ca merge. Verisoara mea e tot berbeaca (ca si mine) si este cu un leu de vreo 4-5 ani. Sunt zodii puternice care rezista impreuna... Aaa, si mai stiu si un cuplu casatorit, el berbec, ea leu...si le e foarte bine!
gandacel18
Postat pe 10 Martie 2010 09:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Rac-El Berbec 14 De la: kudika361050 6 Martie 2014 12:04
Femeia Sagetator si barbatul Pesti 33 De la: 24 Octombrie 2013 13:07
COMPATIBILITATE BARBAT BALANTA - FEMEIA SCORPION? 5 De la: buburuza25 16 Iulie 2010 18:55
Cum sa abordez un nativ Fecioara (sau Leu) nascut pe 23 august? 40 De la: kudika440335 22 Septembrie 2011 14:49
sagetator-rac 1 De la: kudika053783 23 Iulie 2009 14:09