Setari Cookie-uri

femeia SAGETATOR barbatul GEMENI

BUNA AM O RELATIE DE 6 ANI SI AM SUNOSCUT O PERSOANA LA MUNCA SI ESTE MAI MICA CA MINE CE SA FAC ?SA INCEP O RELATIE CU ACEST BARBAT DIN GEMENI ?ORCUM NU VREAU SA RENUNT NICI LA CEL DE 6 ANI
HANESCUANA
Postat pe 8 Septembrie 2008 13:46
De la: HANESCUANA, la data 2008-09-08 13:46:50BUNA AM O RELATIE DE 6 ANI SI AM SUNOSCUT O PERSOANA LA MUNCA SI ESTE MAI MICA CA MINE CE SA FAC ?SA INCEP O RELATIE CU ACEST BARBAT DIN GEMENI ?ORCUM NU VREAU SA RENUNT NICI LA CEL DE 6 ANI


HANESCUANA
Postat pe 8 Septembrie 2008 13:47
draga mea si eu sunt in aceeasi situatie!numai ca el e sagetator si eu gemeni! tot la munca l-am cunoscut si tot mai mic decat mine e numai k e invers si cu relatia si anume el e intr-o rel d vreo 1 an eu tocmai am iesit dintr-o rel d 2ani jumate!c ironie nu?????sincer eu am mari nelamuriri nici eu nu stiu c sa fac desi as da orice sa il am langa mn dar nu vreau nici sa pierd amicitia c ne leaga momentan !crede-ma k uneori imi vine sa urlu in gura mare dar ma trezesc la timp!kt despre u ai putea sa incerci sa faci o comparatie intre ei,sa iesi cu el d cateva ori dar in nici un caz nu renunta la cei 6 ani fara sa ai ceva concret!pt k s-ar putea sa regreti incepe usor si vezi cum reactioneaza el!mai vb draga mea astept sa ma pui la curent cu ce s-a mai intamplat si poate asa gasesc si eu o rezolvare!
annutza
Postat pe 13 Septembrie 2008 21:03
Buna...eu am avut o relatie de 2 ani si jumatate cu un barbat din zodia Gemeni. Eu sunt Sagetator si pot sa-ti spun ca la inceput totul e perfect dar dupa un timp devin egoisti, puturosi si cred ca ei sunt perfecti in timp ce persoana de langa ei nu fac nimic bine si gresesc mereu...Parerea mea e sa ramai cu cel de 6 ani decat sa incerci ceva cu un om care in decurs de cateva luni se va schimba si crede-ma ca am mai stat cu cativa Gemeni de atunic si din pacate toti sunt la fel...totul trebuie sa fie ca ei
nicole_alejandra
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:46
sunt perfect de acord sunt intr-o relatie de 1 an cu un geaman eu sagetator si vad ca nimic nu ii mai convine.Oricat mi-as da silinta tot nu pot sa il multumesc.Caut acum puterea sa ma despart de el dar totusi parca nu pot sa uit cum era la inceput.
ASMA
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:06
salut.si eu sant cu un barbat gemeni de aproape 12 ani,am incercat de multe ori sa ma despart de el,am fost casatoriti,am divortat iar acum ne racaim din nou.barbatul gemeni se plictiseste repede,e intr-o cautare continua nu stie ce vrea se lupta cu el insusi,trece de la o extrema la alta intr-o secunda.e foarte docil la inceput stie sa fak o femeie sa se simta femeie la inceput.apoi se plictiseste si trece la alta,e intr-o cucerire continua.dak vreti un barbat geaman sa fiti dispuse la multe compromisuri pt k un geaman e instabil si superficial.eu sant scorpion si pot spune k nu ne intelegem deloc.gemenii se inteleg f bine cu balantele k se accepta reciproc.asa k pt fetele in viata carora au aparut gemenii sa stiti k asa e doar la inceput...

Postat pe 17 Februarie 2009 11:08
relatia a rezistat doar k de fiecare data m-a recucerit.au calitatea sa-ti dea fiori la fiecare inceput.

Postat pe 17 Februarie 2009 11:12
Sagetator - Gemeni

Sagetator cu Gemeni? Foc cu Aer?

Nu cumva este dupa cum bate vantul? Ba chiar asa! Nu este Aerul cel care întretine Focul? Nu este absenta Aerului cea care înabusa sau stinge orice ardere? Totul este sa bata un vânt bun si într-o singura directie, în asa fel încât arderea sa fie constanta si totala! Chiar daca Aerul este cel Mic (Mercur) iar Focul este cel Mare (Jupiter).

Bineînteles ca aceasta relatie se sprijina pe cuvinte si pe universuri mentale complementare dar, daca nu evitati tendinta catre superficialitate (specifica Gemenilor), puteti deveni oricând doua universuri complet paralele! Noroc ca natura înfierbantata a Sagetatorului are sansa de a topi raceala informationala a partenerului aflat de cealalta parte a Zodiacului, amintindu-i ca dragostea se "simte", nu se "gândeste".
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:16
Sagetator - Gemeni

Altfel, exista aici multa jovialitate, optimism, exuberanta, conversatie si foarte multa libertate, foarte multa cooperare. Daca nu va place ceva la perechea dumneavoastra, întrebati-va daca nu cumva acel "ceva" este chiar defectul pe care nu vi l-ati descoperit înca. De aceea exista dragoste, ca sa ne vedem cât mai bine în celalalt. Totul este sa fim atenti la aceasta chestiune, caci, corectând-o în noi, ea va disparea si din fiinta iubita.

Fidelitatea nu constituie punctul forte al acestui cuplu, desi au amandoi încredere în "mintea" lor, fiind adesea un cuplu de iubiti si nu de soti. Punctul vulnerabil capital este alimentat însa de doua diferente majore: pe de o parte - Geamanul ramane un intelectual în vreme ce Sagetatorul cauta o directie spirituala; pe de alta parte - Geamanul tinde catre un anumit cinism, în vreme ce Sagetatorul se resimte în iubire de pe urma unei anumite emotivitati.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:16
Cand Gemenii si Sagetatorul se alatura rezulta o pereche cu adevarat spectaculoasa. Acesti parteneri sunt foarte compatibili si desi pot aparea, le vor rezolva cu foarte mare usurinta. Sagetatorul este un explorator si un pionier si viziunea intelectuala a Gemenilor asupra vietii fac ca aceasta relatie sa fie una foarte buna. Ambilor parteneri le plac experientele noi. Geamanului ii place sa flirteze, iar Sagetatorul vede orice in afara de ceea ce este evident.
Acestia sunt atat foarte buni prieteni cat si amanti. Se inteleg foarte bine si amandoi privesc viata cu optimism si entuziasm. Problemele sunt rare. Totusi, Sagetatorul trebuiesa fie atent sa nu spuna ceva care-l poate rani pe Geaman. Chiar daca au probleme, pot trece foarte usor Peste ele, nici unul nepurtand pica.
Gemenii sunt condusi de Mercur, iar Sgetatorul de Jupiter. Masculinitatea ambelor planete fac ca aceste doua zodii sa fie compatibile. Jupiter semnifica filozofie, intelegere si, de aceea, Sagetatorului ii place sa inteleaga lucruri noi si interesante. Mercur reprezinta agerime si spirit inovator. Cand Geamanul vine cu o idee noua, Sagetatorul este doritor s-o exploreze alaturi de celalalt partener si sa invete despre acest nou concept.
Gemenii sunt un semn de aer, iar Sagetatorul un semn de foc. Tot timpul au ceva de facut impreuna si aceasta relatie tinde sa fie una incinsa si plina de pasiune. Cand e bine e bine, iar cand este rau asta e rezultatul opozitiei acestor semne. In aceasta relatie exista o lupta ascunsa in legatura cu cine este seful. Chiar daca pot aparea probleme, acestea dispar foarte usor datorita faptului ca Gemenii sunt foarte ocupati, iar Sagetatorul poate uita orice in afara de lipsa de respect a Gemenilor.
Cand acesti parteneri lucreaza impreuna incearca sa stabileasca si cine isi va lua laurii victoriei. Amandoi se vor bucura de recunostinta si amandoi vor fi fericiti sa fie felicitati chiar daca au controlat lucrurile din umbra.
Cel mai bun aspect al relatiei Gemeni-Sagetator este dorinta comuna de a utiliza intelectul si de a-l transforma in actiune. Se potrivesc foarte bine din cauza entuziasmului, energiei si hotararii. Interesele comune si personalitatile similare fac din aceasta pereche una foarte compatibila.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:17
merge relatia dar foarte , foarte greu ... gemenii devin puturosi si egoisti si cateodata te intrebi pt ca iti bati capul dar el iti va raspunde calm ca el se ocupa de tot si de toate ...eu sunt sagetatoare si am o relatie cu un geaman de 2 ani , il accept asa doar pt ca il iubesc , ca daca nu ....era de mult plecat
pantrjel
Postat pe 10 Martie 2009 23:09
sincer gemenii nu sunt deloc puturisi te cam inseli
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 23:17
eu pesti el gemeni..suntem de 6 ani...mereu frumosi..ne iubim la fel...cred ca e perfecta zodia gemeni....sufletisti...si cind ai nevoie de ei sunt mereu aproape....puneti mina pe gemeni....ca sunt extraordinari
mikela_my
Postat pe 11 Martie 2009 16:21
Cauta-ti ...un berbec sau un sagetator ...daca tot vrei sa il schimbi pe cel cu care esti de 6 ani ...
Uita de gemeni......nu vei avea rabdarea ....nici macar sa ii tolerezi!!!!!!.....Succes !!!!!!
ninushk
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:56
DULCIK ai scris frumos despre NOI:GEMENI+SAGETATOARE avem si defecte,dar cel mai teribil fapt este ca ne ogindim unul in celalalt sintem un cuplu de invidiat ne place sa stralucim sa-i antrenam pe cei din jurul nostru la VIATA.
kudika002015
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:26
Relatia este predispusa esecului... Despartiti'va
Diavolyta_
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:31
De la: kudika002015, la data 2009-04-28 19:26:39DULCIK ai scris frumos despre NOI:GEMENI+SAGETATOARE avem si defecte,dar cel mai teribil fapt este ca ne ogindim unul in celalalt sintem un cuplu de invidiat ne place sa stralucim sa-i antrenam pe cei din jurul nostru la VIATA.


bv voua... despre mine si iubi adica gemeni si scorpion la horoscop zice ca avem parte de dragoste cu nabadai dar eu oricum nu tin cont de horoscop
_dulcik_
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:35
hi
Cassey
Postat pe 19 Mai 2009 10:47
dulcik ai scris super sa stii ca e aproape chiar asa.eu sunt casatorita cu un geaman de 23 de ani si viata alturi de el nu este deloc plictisitoare,ne intelegem foarte bine .poate si pt ca geamanul meu e mai mare ca mine cu 9 ani .avem o fica de 22 de ani si ea tot geaman ,este nascuta din aceasi zi cu tatal ei ,si uitandu-ma la ea am impresia ca este o continuare a tatalui dar la alt nivel .sunt oameni inteligenti si prind usor multe lucruri.Oricum eu va doresc multa fericire cuplurilor -sagetatoare+geaman.
dya_fast
Postat pe 3 Iunie 2009 11:32
Posteriorul sa fie unul din secretele GEMENILOR? pentru DIAVOLYTA este lnrebarea?
kudika002015
Postat pe 27 Iunie 2009 10:34
De la: kudika002015, la data 2009-06-27 10:34:29Posteriorul sa fie unul din secretele GEMENILOR? pentru DIAVOLYTA este lnrebarea?


te intrebi in continuare daca ai pus intrebarea corecta?????

credeam totusi ca luati o pauza cu zodiile ...se vede treaba ca nu....

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 10:35
Mare dandana! stii engleza? Asta-i intrebarea...
kudika002015
Postat pe 27 Iunie 2009 16:51
De la: nicole_alejandra, la data 2008-12-01 09:46:27Buna...eu am avut o relatie de 2 ani si jumatate cu un barbat din zodia Gemeni. Eu sunt Sagetator si pot sa-ti spun ca la inceput totul e perfect dar dupa un timp devin egoisti, puturosi si cred ca ei sunt perfecti in timp ce persoana de langa ei nu fac nimic bine si gresesc mereu...Parerea mea e sa ramai cu cel de 6 ani decat sa incerci ceva cu un om care in decurs de cateva luni se va schimba si crede-ma ca am mai stat cu cativa Gemeni de atunic si din pacate toti sunt la fel...totul trebuie sa fie ca ei


eu sunt de 2 ani intr-o relatie cu un barbat din gemeni...dar totul e ..ok...zic eu...adica nu mi se pare ca s-a schimbat de cand ne-am cunoscut...precizez ca eu nu sunt sagetator, sunt leu...dar comentariile astea m-au facut sa ma intreb...sa ma astept la ceva neplacut? oare e o chestie de compatibilitate intre zodii?..cu toate ca si leii si sagetatorii sunt semne de foc... ce credeti?...
Eledy
Postat pe 4 Decembrie 2009 19:41
eu tocmai ce am inceput o relatie cu un geaman...ne intelegem perfect ,acum la inceput ...sper sa fie asa mereu...:P
kudika178783
Postat pe 6 Mai 2010 17:54
eu sunt in relatie cu un geaman de aproape 3 ani.si am aceeasi problema:extraordinar la inceput dar dupa aproape un an s-a schimbat total.poate ca noi sagetatorii nu suntem cum ar trebui sa fim.horoscopul zice ca aerul intretine arderea.....dar nu e chiar asa.oricum merita sa incercati
kudika102213
Postat pe 7 Mai 2010 10:53
Dpdv zodiacal, fiind semn de foc cu semn de aer, si ambele - semne mutabile, poate fi o combinatie reusita Bine ar fi si ca cel din zodia gemenilor sa ii poata oferi sagetatorului stabilitatea de care are nevoie ...

Iata si un horoscop lunar real si funny – mai 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-mai-2010.html

peppermint
Postat pe 7 Mai 2010 16:24
eu am o relatie de 1 an cu un barbat gemeni si eu sunt sagetator...sigur ca in orice relatie am avut dificultati dar oricum ne iubim si vrem acum sa ne inscriemi si sa cream o familie...sincer pot da o multime de exemple ca cunosc mai multe persoane gemeni si sunt ft difetiti,in general sati alegi iubitul dupa zodii e o prostie....eu deja un an am o relatie cu un barbat gemeni...dupa zodiac noi nu suntem compatibili,atunci cum de suntem impreuna si suntem fericiti_????
kudika439560
Postat pe 20 Septembrie 2011 18:31
De la: kudika439560, la data 2011-09-20 18:31:01eu am o relatie de 1 an cu un barbat gemeni si eu sunt sagetator...sigur ca in orice relatie am avut dificultati dar oricum ne iubim si vrem acum sa ne inscriemi si sa cream o familie...sincer pot da o multime de exemple ca cunosc mai multe persoane gemeni si sunt ft difetiti,in general sati alegi iubitul dupa zodii e o prostie....eu deja un an am o relatie cu un barbat gemeni...dupa zodiac noi nu suntem compatibili,atunci cum de suntem impreuna si suntem fericiti_????
pai,cu o floare...sau doua...nu se schimba zodiacul
Indiana_Jones
Postat pe 20 Septembrie 2011 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta el gemeni 17 De la: ankutsa 27 Noiembrie 2009 11:42
Femeia Leu, barbatul Berbec 6 De la: anybody 7 Iulie 2009 11:43
buna...am nevoie de ajutor... 14 De la: voicu_monica2001 15 Mai 2009 10:38
femeia leu-barbatul peste 26 De la: gabi_kapa 27 Septembrie 2012 19:32
Buna ziua tuturor 7 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:55