Setari Cookie-uri

lesbi sau nu?

buna fetelor.de curand am aflat de la o prietena ca o colega de-a noastra i-a propus sa faca sex oral.....bineinteles k prietena mea a refuzat...cred k de rusine sau sa nu se afle....acum va intreb pe voi...vi s-a intamplat sa primiti astfel de propuneri?sau sa faceti? ast mesaje vostre..sa discutam..pup
yubita20
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:48
Da.2 propuneri am avut pana acum ....
Personal,nu m-i se pare ceva ....aiurea.Asta e lumea in care traim,fiecare e asa cum e !

" lesbi sau nu?" -Nu neaparat ,poate nu e lesbi.....vrea doar sa ....incerce ..sa vada cum e ....
blaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:54
De la: yubita20, la data 2010-04-08 17:48:18buna fetelor.de curand am aflat de la o prietena ca o colega de-a noastra i-a propus sa faca sex oral.....bineinteles k prietena mea a refuzat...cred k de rusine sau sa nu se afle....acum va intreb pe voi...vi s-a intamplat sa primiti astfel de propuneri?sau sa faceti? ast mesaje vostre..sa discutam..pup


pai si tu ce treaba ai cu ele lasa`le sa faca ce vor

nu cunosc pe nimeni de fapt mai era un topic deschis dar nu tin minte titlul tot despre lesbi sau o fata lesbi daca il cauti o sa il gasesty poate vor sa experimenteze poate sunt lesbi..nu le condamna nimeni adica eu nu am nimic cu nimeni indiferent de orientarea lui fiecare alege ce vrea sa faca cu viata lui/ei

si sa rapsund la intrebarea ta : Nu am primit nici o propunere de genu asta si nici nu am facut

pupici
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:55
si le-ai acceptat?? sunt multe persoane care nu recunosc...sau care isi doresc asa ceva dar nu au curajul sa vb , le e teama sa nu se afle...etc sti cum e lumea...
yubita20
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:56
De la: _PrInTzEs_, la data 2010-04-08 17:55:23
De la: yubita20, la data 2010-04-08 17:48:18buna fetelor.de curand am aflat de la o prietena ca o colega de-a noastra i-a propus sa faca sex oral.....bineinteles k prietena mea a refuzat...cred k de rusine sau sa nu se afle....acum va intreb pe voi...vi s-a intamplat sa primiti astfel de propuneri?sau sa faceti? ast mesaje vostre..sa discutam..pup


pai si tu ce treaba ai cu ele lasa`le sa faca ce vor

nu cunosc pe nimeni de fapt mai era un topic deschis dar nu tin minte titlul tot despre lesbi sau o fata lesbi daca il cauti o sa il gasesty poate vor sa experimenteze poate sunt lesbi..nu le condamna nimeni adica eu nu am nimic cu nimeni indiferent de orientarea lui fiecare alege ce vrea sa faca cu viata lui/ei

si sa rapsund la intrebarea ta : Nu am primit nici o propunere de genu asta si nici nu am facut

pupici





nu am nici o treaba...doar ca asta a venit si mi-a zis....respectiva vrea sa incerce....sa vada cum e...k mna...cu baieti stie..cu fete urmeazza....doar k nu gaseste pers...:))
yubita20
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:00
De la: yubita20, la data 2010-04-08 17:56:36si le-ai acceptat?? sunt multe persoane care nu recunosc...sau care isi doresc asa ceva dar nu au curajul sa vb , le e teama sa nu se afle...etc sti cum e lumea...


Nu,nu am acceptat,chiar daca ,recunosc ca m-am gandit uneori ....cum ar fi ??
Inca nu....simt ca imi doresc sa fac asta ....dar daca vreodata voi vrea,cu siguranta am sa o fac !
ma doare'n cot ce zice lumea .... atata timp cat fac ceea ce imi doresc ,o viata am!!
blaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:01
De la: yubita20, la data 2010-04-08 17:56:36si le-ai acceptat?? sunt multe persoane care nu recunosc...sau care isi doresc asa ceva dar nu au curajul sa vb , le e teama sa nu se afle...etc sti cum e lumea...



pay daca stay cu teama....pacat de cele ce vor sa incerce dar nu risca...adica pana la urma lumea vorbeste si cand nu e adevarat...

dar ce mananci la masa lumii nu int pe nimeni ce faci apoi sa regrety ca nu ai facut tot ce ti-ai dorit in viata

nush parerea mea adica eu daca mi-as dori ceva as obtine acel lucru indiferent de consecinte pentru ca daca vreau ceva sa fac trebuie sa ma gandesc si la consecinte daca sunt de acord sa le asum e ok :* daca nu... nu
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:01
De la: blaa, la data 2010-04-08 17:54:01Da.2 propuneri am avut pana acum ....
Personal,nu m-i se pare ceva ....aiurea.Asta e lumea in care traim,fiecare e asa cum e !

" lesbi sau nu?" -Nu neaparat ,poate nu e lesbi.....vrea doar sa ....incerce ..sa vada cum e ....



si cum a ramas??? ce reactie ai avut cand ai auzit??:p
yubita20
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:02
daca cauta gaseste... sau poate a gasit dar doreste colega si nu pe altcineva
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:03
De la: blaa, la data 2010-04-08 18:01:09
De la: yubita20, la data 2010-04-08 17:56:36si le-ai acceptat?? sunt multe persoane care nu recunosc...sau care isi doresc asa ceva dar nu au curajul sa vb , le e teama sa nu se afle...etc sti cum e lumea...


Nu,nu am acceptat,chiar daca ,recunosc ca m-am gandit uneori ....cum ar fi ??
Inca nu....simt ca imi doresc sa fac asta ....dar daca vreodata voi vrea,cu siguranta am sa o fac !
ma doare'n cot ce zice lumea .... atata timp cat fac ceea ce imi doresc ,o viata am!!



ti-ai facut vreo idee cu cine...dak te respinge?? chestia e........k.............mi se pare cam greu sa gasesti astfel de persoane.....:):):)
yubita20
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:04
hai fetelor ....parerile conteaza...sa vedem cine si ce are de zis...puppp
yubita20
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:16
De la: yubita20, la data 2010-04-08 18:04:43
De la: blaa, la data 2010-04-08 18:01:09
De la: yubita20, la data 2010-04-08 17:56:36si le-ai acceptat?? sunt multe persoane care nu recunosc...sau care isi doresc asa ceva dar nu au curajul sa vb , le e teama sa nu se afle...etc sti cum e lumea...


Nu,nu am acceptat,chiar daca ,recunosc ca m-am gandit uneori ....cum ar fi ??
Inca nu....simt ca imi doresc sa fac asta ....dar daca vreodata voi vrea,cu siguranta am sa o fac !
ma doare'n cot ce zice lumea .... atata timp cat fac ceea ce imi doresc ,o viata am!!



ti-ai facut vreo idee cu cine...dak te respinge?? chestia e........k.............mi se pare cam greu sa gasesti astfel de persoane.....:):):)


nu mi-am facut idee cu cine ....pentru ca nu am in cercul meu de prieteni fete lesbi ,dar nu e deloc greu .probabil in romania...ori le e rusine ..ori nu prea sunt fete lesbi la noi
in afara.....sunt destule .....
blaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:33
De la: yubita20, la data 2010-04-08 18:02:14
De la: blaa, la data 2010-04-08 17:54:01Da.2 propuneri am avut pana acum ....
Personal,nu m-i se pare ceva ....aiurea.Asta e lumea in care traim,fiecare e asa cum e !

" lesbi sau nu?" -Nu neaparat ,poate nu e lesbi.....vrea doar sa ....incerce ..sa vada cum e ....



si cum a ramas??? ce reactie ai avut cand ai auzit??:p


pai...i-am zis ca nu vreau .....ma asteptam...oarecum,in sensul ca stiam ca sunt lesbi gagicile .
asta ,in afara ...s-a intamplat( momentan nu sunt in tara ..)
blaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 19:40
Eu cred ca domnisoara are ceva ganduri dar nu are curajul sa le verbalizeze. Nu am nimic impotriva sexului intre doua femei ..atata timp cat este si un barbat de fata

Aaa..si ca sa fiu ontopic eu nu am zis nu niciodata cand o femeie mi-a "cerut" nu propus sa ii fac sex oral.
Iradiatu_
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:33
De la: Iradiatu_, la data 2010-04-09 09:33:44 Eu cred ca domnisoara are ceva ganduri dar nu are curajul sa le verbalizeze. Nu am nimic impotriva sexului intre doua femei ..atata timp cat este si un barbat de fata

Aaa..si ca sa fiu ontopic eu nu am zis nu niciodata cand o femeie mi-a "cerut" nu propus sa ii fac sex oral.



pentru inteligenta ta de a crede asemenea lucru tin sa te anunt k nu eu sunt cea care ar vrea...dak citeai mai bien ai fi inteles....................o colega..........si pur si simplu am zis sa facem o conversatie despre asta....................asa k.............:-o am prieten relatie stabila.....nu mai presupune u..........
yubita20
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:01
De la: yubita20, la data 2010-04-09 10:01:50
De la: Iradiatu_, la data 2010-04-09 09:33:44 Eu cred ca domnisoara are ceva ganduri dar nu are curajul sa le verbalizeze. Nu am nimic impotriva sexului intre doua femei ..atata timp cat este si un barbat de fata

Aaa..si ca sa fiu ontopic eu nu am zis nu niciodata cand o femeie mi-a "cerut" nu propus sa ii fac sex oral.



pentru inteligenta ta de a crede asemenea lucru tin sa te anunt k nu eu sunt cea care ar vrea...dak citeai mai bien ai fi inteles....................o colega..........si pur si simplu am zis sa facem o conversatie despre asta....................asa k.............:-o am prieten relatie stabila.....nu mai presupune u..........


Eu nu zic nimic de rau ..da chestia cu colega nu e chiar noua daca intelegi tu la ce ma refer eu. Si daca ar fi vorba de tine care ar fi problema?...poate prietenul tau e de acord si ii satisfaci si lui fantezia si in acelasi timp te lamuresti si tu cum sta treaba.
Iradiatu_
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:15
De la: Iradiatu_, la data 2010-04-09 10:15:52
De la: yubita20, la data 2010-04-09 10:01:50
De la: Iradiatu_, la data 2010-04-09 09:33:44 Eu cred ca domnisoara are ceva ganduri dar nu are curajul sa le verbalizeze. Nu am nimic impotriva sexului intre doua femei ..atata timp cat este si un barbat de fata

Aaa..si ca sa fiu ontopic eu nu am zis nu niciodata cand o femeie mi-a "cerut" nu propus sa ii fac sex oral.



pentru inteligenta ta de a crede asemenea lucru tin sa te anunt k nu eu sunt cea care ar vrea...dak citeai mai bien ai fi inteles....................o colega..........si pur si simplu am zis sa facem o conversatie despre asta....................asa k.............:-o am prieten relatie stabila.....nu mai presupune u..........


Eu nu zic nimic de rau ..da chestia cu colega nu e chiar noua daca intelegi tu la ce ma refer eu. Si daca ar fi vorba de tine care ar fi problema?...poate prietenul tau e de acord si ii satisfaci si lui fantezia si in acelasi timp te lamuresti si tu cum sta treaba.



hm..mai baiatule u nu intelegi??? nu am fantezii de-astea cu femei si nici cu barbati...si nici nu satisfac fasnteziile prietnului..s gasesc detule pe strazi ......nu mai mai stresa cu asta....si treaba cu colega vrei sa iti dau nume, adresa tel sa te informezi...nu ma mai enrva..hai pa
yubita20
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:56
De la: yubita20, la data 2010-04-08 17:48:18buna fetelor.de curand am aflat de la o prietena ca o colega de-a noastra i-a propus sa faca sex oral.....bineinteles k prietena mea a refuzat...cred k de rusine sau sa nu se afle....acum va intreb pe voi...vi s-a intamplat sa primiti astfel de propuneri?sau sa faceti? ast mesaje vostre..sa discutam..pup



aha ...a refuzat ca i-a cerut-o o fata sau a refuzat ca ea nu practica?
si care e baiul de ai deschis acest topic?
Celia_29
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:24
De la: yubita20, la data 2010-04-09 10:01:50
De la: Iradiatu_, la data 2010-04-09 09:33:44 Eu cred ca domnisoara are ceva ganduri dar nu are curajul sa le verbalizeze. Nu am nimic impotriva sexului intre doua femei ..atata timp cat este si un barbat de fata

Aaa..si ca sa fiu ontopic eu nu am zis nu niciodata cand o femeie mi-a "cerut" nu propus sa ii fac sex oral.



pentru inteligenta ta de a crede asemenea lucru tin sa te anunt k nu eu sunt cea care ar vrea...dak citeai mai bien ai fi inteles....................o colega..........si pur si simplu am zis sa facem o conversatie despre asta....................asa k.............:-o am prieten relatie stabila.....nu mai presupune u..........


cum era aia?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,si marmota ce zicea/facea?
Dontyyy
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:36
Langa blocul in care locuieste sora mea este un bar pentru lesbi si gay,am vazut multe cupluri(in Spania),ce sa zic,ii vedeam cum mergeau la bar,mi se pareau ciudati pentru ca nu eram obisnuita sa vad fete sarutandu-se sau baietii cu mainile pe fundul partenerului,ce sa zic,par ok,se iubesc in felul lor.
Lesbi sunt interesante,nu le condamn pentru orientarea lor.
Auzi eu ma intreb oare lesbi se cearta,ma rog sunt si ele geloase daca partenera se uita dupa alta fata,dar in rest ce probleme ar putea avea?Ca na sunt romantice amandoua,stiu sa se poarte,au gusturi la cadouri,,te plistisesti de atata bine.
Nu as incerca sa fac chestii cu alte fete..
Daca este cineva lesbi,poate ne povesteste un pic din relatia sa.
cami_goanga10
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:56
SA FIE SANATOSI SI SANATOASE SA LE STEA TOTUL,,OK,,INSA NU CRED CA E CEVA NORMAL
SCCARLET
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:01
De la: kudika162205, la data 2010-04-09 22:01:42SA FIE SANATOSI SI SANATOASE SA LE STEA TOTUL,,OK,,INSA NU CRED CA E CEVA NORMAL




ce conceptie!!
blaa
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:23
si pe site de socializare mai esti acostat citeodata de lesbiene sau bisexuale care cauta ,,simpatizante''
utad
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:54
Buna. Dak e ok ma bag si eu k musca-n lapte. Si in Romania sunt multe persoane gay, insa nu se vad pt. k isi vad de treaba lor, nu se afiseaza (k in afara - aproape fara retineri), si nu povestesc "in gura mare", in stanga si in dreapta despre orientarile lor sexuale. Iar asta spre binele lor, pt k societatea in care traim nu este atat de deschisa pe cat am dori.
De exemplu, fata care a deschis acest topic (nu am retinut cum te numesti, si nu ma intorc pt a nu pierde mesajul - fara suparare). Spre "bucuria" mea ea a deschis topicul din curiozitate (sau asa am inteles eu). Dar altii poate l-ar fi deschis din rautate sau diferite complexe si sub forma de "radio sant".

Si pt o alta fata (nici tie nu ti-am retinut numele), da , si cuplurile gay au aceleasi probleme ca si cuplurile "normale". Numarul si intensitatea certurilo sunt , ca si la cuplurile "normale", determinate atat de problemele cotidiene, cat si de caracterul si personalitatea fiecarui partener. De exemplu dak cineva este extrem de gelos/geloasa, se va manifesta la fel indiferent de sexul partenerului.
Varsatul nervilor, acumulati din diferite surse, pe partenerul de cuplu se intampla si in cuplurile gay. Revenind la caracter si personalitate: sunt pers mai mult sau mai putin romantice, atente, iubitoare, rabdatoare, intelegatoare, fidele, toate acestea aducand armonie sau neintelegeri in cuplu, indiferent gay sau "normal".

Sper k nu a-ti imbatranit sau a-ti facut riduri citind "scurtul" meu mesaj . Sper de asemenea k am fost coerenta. Astept intrebari in cazul in care trebuie sa lamuresc ceva. Multumesc. pup. o seara buna
only_crissss
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:57
Dak imi permiti imi voi expune si eu punctul de vedere. cateodata mai bine esti acostat de lesbiene decat de toti analfabetii, prost-crescutii sau misoginii lumii. in plus doar de asta se numesc site-uri de socializare. pt utad. o seara buna tuturor
only_crissss
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:01
daca nu as fi avut o minte deschisa sa accept si alte opinii nu as mai haladui pe aici,si crede-ma ca in tinerete cind eram studenta am vazut destule drame intre fete care se iubeau,dar din cauza educatiei pe care regimul comunist ne-a dat-o aceste,,deviatii sexuale''erau condamnate de ceilalti-am pus in ghilimele ptr ca asa erau denumite;admir pers care au curaj sa recunoasca acest lucru si nu fac compromisuri,apropo fetele lesbi din studentia mea sunt maritate cu copii mari si unele chiar bunici
utad
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:18
Nu cred k am inteles in totalitate mesajul tau. Nu ma intereseaza pe mine cat de deschisa esti tu sau altcineva pt k ai fi la fel de indreptatita sa iti spui punctul de vedere. Puterea de a accepta o alta parere este intradevar o calitate, pt k eu cel putin o intalnesc din ce in ce mai rar. Despre compromisuri stii cel putin la fel de bine ca mine k se fac in viata de zii cu zii pe toate planurile, dar fiecare alege cate sau cat de mari. Iar drame exista si azi, si in cuplurile "normale", asa k ma gandesc k atunci era mai rau. Nu am inteles insa povestea cu fetele lesbii maritate si cu copii/nepoti.
only_crissss
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:41
De la: only_crissss, la data 2010-04-09 23:41:21Nu cred k am inteles in totalitate mesajul tau. Nu ma intereseaza pe mine cat de deschisa esti tu sau altcineva pt k ai fi la fel de indreptatita sa iti spui punctul de vedere. Puterea de a accepta o alta parere este intradevar o calitate, pt k eu cel putin o intalnesc din ce in ce mai rar. Despre compromisuri stii cel putin la fel de bine ca mine k se fac in viata de zii cu zii pe toate planurile, dar fiecare alege cate sau cat de mari. Iar drame exista si azi, si in cuplurile "normale", asa k ma gandesc k atunci era mai rau. Nu am inteles insa povestea cu fetele lesbii maritate si cu copii/nepoti.
orientarea sexuala a fost pe o perioada determinata,le-a fost rusine sa recunoasca asta atunci sa zicem prin 1987,le-a fost frica de gura lumii de rusinea ce o pot indura de afi aratat cu degetul,si crede-ma nici azi nu ar recunoaste
utad
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:47
Am inteles. Adevarul e ca iti poti cauta toata viata orientarea sexuala, sau varianta ramanerii in sfera straight este cea mai comoda , dar nu cea mai usoara. Este de inteles. Iar problema , din punctul meu de vedere, in toata povestea asta, este de fapt toata suferinta persoanelor in cauza si chinul psihic la care sunt supuse, si toate astea tot din cauza mentalitatii.
Cat despre colegele tale, dak intr-un final au gasit fericirea, sau macar s-au apropiat de ea, cred k asta e tot ce mai conteaza.
only_crissss
Postat pe 10 Aprilie 2010 00:20
Nu, foarte bine ca a refuzat. Nu se pot casatori doua persoane de acelasi sex.
kudika081126
Postat pe 10 Aprilie 2010 01:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aspect intinerit al pielii in 15 minute ?! Da, se poate! 5 De la: deea1005 21 Decembrie 2010 00:14
Cum sa imi fac sotul sa manance variat? 151 De la: gamyco 31 Martie 2013 14:43
abuzurile vodafon 1 De la: calcevflorica 23 Mai 2010 08:58
Oare ce simte pt mine? 6 De la: desi_desiree 12 Iulie 2010 01:58
Circumcizie! La Femei?! 65 De la: everything_for_you 30 Martie 2009 14:38