Setari Cookie-uri

gemenii....actori innascuti!!!

sunt gemeni, sunt ca gemenii:curioasa nerabdatoare optimista intelegatoare maleabila schimbatoare nervoasa agitata ambitioasa...astea fiind printre putinele lucruri pe care pot spune despre mine!Asa suntem toti gemenii....complecsi, dificili,greu de inteles dar totusi FASCINANTI!!!Putem seduce pe oricine oricand,putem vorbi despre orice,intram in mintea si sufletul celor din jur care ne iubesc si ne vad speciali!!!!Avem atuuri care ne ajuta foarte mult!Suntem innascuti cu ceva special in noi,detinem arta comunicarii,suntem spirituali, si.....foarte buni actori!MARE DEFECT AVEM NOI,GEMENII,MINTIM LUMEA,NE MINTIM PE NOI,MINTIM VIATA,SI.....AJUNGEM SA NU NE FIE BINE....Jucam teatru in fiecare zi,ne facem scenarii,visam,traim din orice si pentru orice, iubim viata!Suntem nemultumiti si vrem mult si multe,visam sa avem totul ceea ce nu e greu delok pt noi,totul in univers parca e facut ca sa realizam orice.Suntem apreciati de toata lumea desi noi stim in adancul inimii noastre ca nu suntem asa cum parem...avem multe fetze si le schimbam din ora in ora,din munut in minut,ajungem ca nici noi sa nu mai stim cine si cum suntem defapt cu adevrat!!!Suntem facuti pentru a raspandi bucurie in jurul nostru,putem face oameni fericiti!Dar pe noi cine ne face????Noi de ce nu suntem priviti asa cum a randul nostru privim noi lumea?De ce suntem judecati daca noi nu judecam???De ce lumea vrea sa ne lege daca noi iubim libertatea???De ce fiecare zi incepe cu un exerciutiu mental?De ce purtam monologuri?Oare suntem inconjurati de atata lume incat nimeni nu ne asculta?De ce vrem uneori sa parem ceea nu suntem?De ce suntem extrem de sufletisti?De ce plangem des?Hmmmm....zodia gemeni=zodia actorilor pe scena vietii...in care jucam roluri,ne facem scenarii,si suntem admirati!Avem parte de succes maxim....dar,cand intram in camera noastra....dupa o zi de "teatru",ne intrebam cine suntem si ce vrem cu adevarat...si asa cream scenariul de maine!.....
kudika118006
Postat pe 16 Februarie 2010 01:49
Era un exercitiu literar sau?
Nu stiu de ce generalizezi asa, si eu sunt gemeni dar faza cu actoria mi se pare exagerata. De la a fi actor pana la a fi mincinos, e o cale f lunga. Trebuie doar sa stii cand sa faci scamatoriile de gen, nu sa joci teatru. Mie mi se reproseaza de multe ori ca sunt mult prea serioasa si perfectionista. Crezi tu ca daca m-as da dupa fiecare as mai ajunge undeva? Cred ca tin prea mult la demnitatea mea, la orgoliu ca sa par ceva ce nu sunt.
wildstyle
Postat pe 16 Februarie 2010 13:12
un actor stie sa disimuleze foarte bine o situatie, un actor nu minte ci stie cum sa faca ca in orice situatie oricat de aiurea ar fii sa-l puna intr-o lumina buna prin interpretare si insufletirea pe care o da personajului, deci sooooooo ca un nativ din gemeni sa ajunga actor are multe de invatzat
yumy
Postat pe 16 Februarie 2010 13:29
De la: wildstyle, la data 2010-02-16 13:12:13Era un exercitiu literar sau?
Nu stiu de ce generalizezi asa, si eu sunt gemeni dar faza cu actoria mi se pare exagerata. De la a fi actor pana la a fi mincinos, e o cale f lunga. Trebuie doar sa stii cand sa faci scamatoriile de gen, nu sa joci teatru. Mie mi se reproseaza de multe ori ca sunt mult prea serioasa si perfectionista. Crezi tu ca daca m-as da dupa fiecare as mai ajunge undeva? Cred ca tin prea mult la demnitatea mea, la orgoliu ca sa par ceva ce nu sunt.


ai dreptate, sunt geamana si te sustin....in rest si tipa are dreptate ....in general, ne-a descris bine
taiko_delia
Postat pe 23 Februarie 2010 13:17
De la: kudika118006, la data 2010-02-16 01:49:04sunt gemeni, sunt ca gemenii:curioasa nerabdatoare optimista intelegatoare maleabila schimbatoare nervoasa agitata ambitioasa...astea fiind printre putinele lucruri pe care pot spune despre mine!Asa suntem toti gemenii....complecsi, dificili,greu de inteles dar totusi FASCINANTI!!!Putem seduce pe oricine oricand,putem vorbi despre orice,intram in mintea si sufletul celor din jur care ne iubesc si ne vad speciali!!!!Avem atuuri care ne ajuta foarte mult!Suntem innascuti cu ceva special in noi,detinem arta comunicarii,suntem spirituali, si.....foarte buni actori!MARE DEFECT AVEM NOI,GEMENII,MINTIM LUMEA,NE MINTIM PE NOI,MINTIM VIATA,SI.....AJUNGEM SA NU NE FIE BINE....Jucam teatru in fiecare zi,ne facem scenarii,visam,traim din orice si pentru orice, iubim viata!Suntem nemultumiti si vrem mult si multe,visam sa avem totul ceea ce nu e greu delok pt noi,totul in univers parca e facut ca sa realizam orice.Suntem apreciati de toata lumea desi noi stim in adancul inimii noastre ca nu suntem asa cum parem...avem multe fetze si le schimbam din ora in ora,din munut in minut,ajungem ca nici noi sa nu mai stim cine si cum suntem defapt cu adevrat!!!Suntem facuti pentru a raspandi bucurie in jurul nostru,putem face oameni fericiti!Dar pe noi cine ne face????Noi de ce nu suntem priviti asa cum a randul nostru privim noi lumea?De ce suntem judecati daca noi nu judecam???De ce lumea vrea sa ne lege daca noi iubim libertatea???De ce fiecare zi incepe cu un exerciutiu mental?De ce purtam monologuri?Oare suntem inconjurati de atata lume incat nimeni nu ne asculta?De ce vrem uneori sa parem ceea nu suntem?De ce suntem extrem de sufletisti?De ce plangem des?Hmmmm....zodia gemeni=zodia actorilor pe scena vietii...in care jucam roluri,ne facem scenarii,si suntem admirati!Avem parte de succes maxim....dar,cand intram in camera noastra....dupa o zi de "teatru",ne intrebam cine suntem si ce vrem cu adevarat...si asa cream scenariul de maine!.....


Da,este adevarat...Sunt o ea,din Gemeni,cu ascendent in Gemeni.
Mereu daruim,mereu fugim...Incercam,mereu,sa descoperim ce nu stim despre noi...
kudika037598
Postat pe 23 Februarie 2010 18:56
Intr-adevar, voi "gemenii" sunteti fascinanti, dar si foarte dificili, mai greu se traieste cu voi
ice_flower
Postat pe 23 Februarie 2010 19:11
sunt geamana.faza cu actoria nu e adevarat.
Amnesia
Postat pe 23 Februarie 2010 19:14
nu trebuie sa generalizezi atat de mult...nu stiu cati gemeni se incadereaza in descrierea facuta de tine
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Februarie 2010 19:17
Lectiile vietii pentru nativii gemeni:

trebuie sa invete pe altii ca IUBIREA INSEAMNA CUNOASTERE...

trebuie sa se lase invatati ca IUBIREA INSEAMNA SENTIMENT...
TangoFeliz
Postat pe 24 Februarie 2010 00:09
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:25
cunosc multi gemeni ..si da cam asa sunt cum spui..desi sincer nu mi se pare ca ar minti atat de mult. sti care e greseala gemenilor? k vor ca totul sa le apartina...vor sa fie in centrul atentiei sa fie admirati si privesc viata cum ar vrea ei ci nu cum este. si in legatura cu iubirea ..daruiec totul si vor sa fie tratati la fel. pun sentiment intr o relatie greu dar la fel de greu scapa de sentimentul respectiv. asa privesc eu pe cineva din zodia gemeni.. sa zicem k sunt cu doua fete, schimbatori, ori mint mult ori ti le spun pe fata...se duc de la o extrema la alta...dar au farmecul lor
crys_tal
Postat pe 1 Martie 2010 16:53
De la: TangoFeliz, la data 2010-02-24 00:09:49Lectiile vietii pentru nativii gemeni:

trebuie sa invete pe altii ca IUBIREA INSEAMNA CUNOASTERE...

trebuie sa se lase invatati ca IUBIREA INSEAMNA SENTIMENT...


Cam ai dreptate.

Postat pe 1 Martie 2010 16:59
chiar nu stiu de ce trebuie sa faceti toate aste...am si eu cateva prietene gemeni si vad ca de multe ori vor sa para ce nu sunt dar...in rest sunt f ok
dragdana
Postat pe 5 Martie 2010 14:40
CRED CA TOATE ZODIILE AU CALITATI SI CALITATI : DAR GEMENII SINT CEI MAI GROZAVI - ESTE.......?
kudika099473
Postat pe 5 Martie 2010 15:37
mda:-j .. ai perfecta dreptate .. m'am regasit complet
ei ce sa facm?:-j

asta este
>:D
tanyutza_h_coolgirl
Postat pe 5 Martie 2010 16:03
De la: kudika118006, la data 2010-02-16 01:49:04sunt gemeni, sunt ca gemenii:curioasa nerabdatoare optimista intelegatoare maleabila schimbatoare nervoasa agitata ambitioasa...astea fiind printre putinele lucruri pe care pot spune despre mine!Asa suntem toti gemenii....complecsi, dificili,greu de inteles dar totusi FASCINANTI!!!Putem seduce pe oricine oricand,putem vorbi despre orice,intram in mintea si sufletul celor din jur care ne iubesc si ne vad speciali!!!!Avem atuuri care ne ajuta foarte mult!Suntem innascuti cu ceva special in noi,detinem arta comunicarii,suntem spirituali, si.....foarte buni actori!MARE DEFECT AVEM NOI,GEMENII,MINTIM LUMEA,NE MINTIM PE NOI,MINTIM VIATA,SI.....AJUNGEM SA NU NE FIE BINE....Jucam teatru in fiecare zi,ne facem scenarii,visam,traim din orice si pentru orice, iubim viata!Suntem nemultumiti si vrem mult si multe,visam sa avem totul ceea ce nu e greu delok pt noi,totul in univers parca e facut ca sa realizam orice.Suntem apreciati de toata lumea desi noi stim in adancul inimii noastre ca nu suntem asa cum parem...avem multe fetze si le schimbam din ora in ora,din munut in minut,ajungem ca nici noi sa nu mai stim cine si cum suntem defapt cu adevrat!!!Suntem facuti pentru a raspandi bucurie in jurul nostru,putem face oameni fericiti!Dar pe noi cine ne face????Noi de ce nu suntem priviti asa cum a randul nostru privim noi lumea?De ce suntem judecati daca noi nu judecam???De ce lumea vrea sa ne lege daca noi iubim libertatea???De ce fiecare zi incepe cu un exerciutiu mental?De ce purtam monologuri?Oare suntem inconjurati de atata lume incat nimeni nu ne asculta?De ce vrem uneori sa parem ceea nu suntem?De ce suntem extrem de sufletisti?De ce plangem des?Hmmmm....zodia gemeni=zodia actorilor pe scena vietii...in care jucam roluri,ne facem scenarii,si suntem admirati!Avem parte de succes maxim....dar,cand intram in camera noastra....dupa o zi de "teatru",ne intrebam cine suntem si ce vrem cu adevarat...si asa cream scenariul de maine!.....

cand spui ca mintim lumea,te referi ca mintim despre noi ca sa le fie bine celor de langa noi,nu?spre exemplu,daca sunt intrebata:"ti-e rau?"as zice:"nu",ca sa nu stric dispozitia cuiva..sau daca sunt suparata...exemplele pot continua...da,perfecta dreptate!!!ma regasesc in tot ce ai scris...desi,sunt unii care interpreteaza si altfel decat poate ai vrut tu sa se inteleaga.
stravaro
Postat pe 5 Martie 2010 17:28
v-au murit laudatorii ha?
freakbabe
Postat pe 5 Martie 2010 17:31
De la: TangoFeliz, la data 2010-02-24 00:09:49Lectiile vietii pentru nativii gemeni:

trebuie sa invete pe altii ca IUBIREA INSEAMNA CUNOASTERE...

trebuie sa se lase invatati ca IUBIREA INSEAMNA SENTIMENT...


Gemenii sint talentati in arta comunicarii si a seductiei si se pot perfectiona in acest sens.Asa se explica de ce pot fi si buni actori. Fara rautate pot juca mai usor decit altii orice rol,chiar si pe acela de mincinos,sau altfel spus pot insela si mintii "frumos".
kudika002015
Postat pe 5 Martie 2010 18:48
uh..dar ce in voga sunt gemenii..eu am ascendentul..se pune?
ionelaela
Postat pe 5 Martie 2010 19:44
De la: kudika118006, la data 2010-02-16 01:49:04sunt gemeni, sunt ca gemenii:curioasa nerabdatoare optimista intelegatoare maleabila schimbatoare nervoasa agitata ambitioasa...astea fiind printre putinele lucruri pe care pot spune despre mine!Asa suntem toti gemenii....complecsi, dificili,greu de inteles dar totusi FASCINANTI!!!Putem seduce pe oricine oricand,putem vorbi despre orice,intram in mintea si sufletul celor din jur care ne iubesc si ne vad speciali!!!!Avem atuuri care ne ajuta foarte mult!Suntem innascuti cu ceva special in noi,detinem arta comunicarii,suntem spirituali, si.....foarte buni actori!MARE DEFECT AVEM NOI,GEMENII,MINTIM LUMEA,NE MINTIM PE NOI,MINTIM VIATA,SI.....AJUNGEM SA NU NE FIE BINE....Jucam teatru in fiecare zi,ne facem scenarii,visam,traim din orice si pentru orice, iubim viata!Suntem nemultumiti si vrem mult si multe,visam sa avem totul ceea ce nu e greu delok pt noi,totul in univers parca e facut ca sa realizam orice.Suntem apreciati de toata lumea desi noi stim in adancul inimii noastre ca nu suntem asa cum parem...avem multe fetze si le schimbam din ora in ora,din munut in minut,ajungem ca nici noi sa nu mai stim cine si cum suntem defapt cu adevrat!!!Suntem facuti pentru a raspandi bucurie in jurul nostru,putem face oameni fericiti!Dar pe noi cine ne face????Noi de ce nu suntem priviti asa cum a randul nostru privim noi lumea?De ce suntem judecati daca noi nu judecam???De ce lumea vrea sa ne lege daca noi iubim libertatea???De ce fiecare zi incepe cu un exerciutiu mental?De ce purtam monologuri?Oare suntem inconjurati de atata lume incat nimeni nu ne asculta?De ce vrem uneori sa parem ceea nu suntem?De ce suntem extrem de sufletisti?De ce plangem des?Hmmmm....zodia gemeni=zodia actorilor pe scena vietii...in care jucam roluri,ne facem scenarii,si suntem admirati!Avem parte de succes maxim....dar,cand intram in camera noastra....dupa o zi de "teatru",ne intrebam cine suntem si ce vrem cu adevarat...si asa cream scenariul de maine!.....









sunt tot in zodia gemeni si m-am redescoperit in mare parte in caracterizarea pe care ai facut-o zodiei noastre. si totusi.... om fi noi actori in viatza de zi cu zi, dar facem acest lucru fiindca suntem prea greu de inteles. rar intalnesc pe cineva care sa poata patrunde cu adevarat in mintea mea si care sa ma inteleaga. legata de minciuna , da-mi voie sa te contrazic. intra-devar am avut cateva situatii in care a trebuit sa tac. tacerea mea a fost luata drept minciuna, datorita incapacitatii de-a fi inteleasa. am fost judecata pt situatiile respective si mi sa reprosat ca am mintit, dar daca ar fi stat sa gandeasca la rece ar fi inteles de ce nu am spus nimic despre ce mi s-a intamplat. faptul ca am pastrat tacerea si am rezolvat situatiile in felul meu ma face sa fiu o mincinoasa? nuh. in alte situatii de genu' prefer sa pastrez anumite lucruri doar pt mn k sa nu ranesc pe nimeni. prefer sa sufar eu in tacere decat sa-i vad suferind pe cei dragi mie. as face orice doar sa stiu ca celor dragi mie le este bn. cateodata sufletul asta mare are de suferit din cauza generozitatii dar nu conteaza . macar sa stiu ca am facut ceva bun in viatza asta:)
myguardianangel
Postat pe 8 Martie 2010 12:10
De la: kudika118006, la data 2010-02-16 01:49:04sunt gemeni, sunt ca gemenii:curioasa nerabdatoare optimista intelegatoare maleabila schimbatoare nervoasa agitata ambitioasa...astea fiind printre putinele lucruri pe care pot spune despre mine!Asa suntem toti gemenii....complecsi, dificili,greu de inteles dar totusi FASCINANTI!!!Putem seduce pe oricine oricand,putem vorbi despre orice,intram in mintea si sufletul celor din jur care ne iubesc si ne vad speciali!!!!Avem atuuri care ne ajuta foarte mult!Suntem innascuti cu ceva special in noi,detinem arta comunicarii,suntem spirituali, si.....foarte buni actori!MARE DEFECT AVEM NOI,GEMENII,MINTIM LUMEA,NE MINTIM PE NOI,MINTIM VIATA,SI.....AJUNGEM SA NU NE FIE BINE....Jucam teatru in fiecare zi,ne facem scenarii,visam,traim din orice si pentru orice, iubim viata!Suntem nemultumiti si vrem mult si multe,visam sa avem totul ceea ce nu e greu delok pt noi,totul in univers parca e facut ca sa realizam orice.Suntem apreciati de toata lumea desi noi stim in adancul inimii noastre ca nu suntem asa cum parem...avem multe fetze si le schimbam din ora in ora,din munut in minut,ajungem ca nici noi sa nu mai stim cine si cum suntem defapt cu adevrat!!!Suntem facuti pentru a raspandi bucurie in jurul nostru,putem face oameni fericiti!Dar pe noi cine ne face????Noi de ce nu suntem priviti asa cum a randul nostru privim noi lumea?De ce suntem judecati daca noi nu judecam???De ce lumea vrea sa ne lege daca noi iubim libertatea???De ce fiecare zi incepe cu un exerciutiu mental?De ce purtam monologuri?Oare suntem inconjurati de atata lume incat nimeni nu ne asculta?De ce vrem uneori sa parem ceea nu suntem?De ce suntem extrem de sufletisti?De ce plangem des?Hmmmm....zodia gemeni=zodia actorilor pe scena vietii...in care jucam roluri,ne facem scenarii,si suntem admirati!Avem parte de succes maxim....dar,cand intram in camera noastra....dupa o zi de "teatru",ne intrebam cine suntem si ce vrem cu adevarat...si asa cream scenariul de maine!.....


daca tu minti si joci teatru ,nu inseamna ca toti gemenii sunt la fel.nu vad de ce generalizezi.sunt foarte multi oameni care mint si asta nu inseamna ca toti sunt gemeni.
...si,daca ai ajuns sa joci teatru zilnic,cred ca ai o mare problema.
ella13
Postat pe 8 Martie 2010 20:12
adevarat graiesti! eu am langa mine un geaman...unal care minte,mult mult mult...atat de mult ca se incurca si el in minciunile lui... si mai grav e ca se minte si pe el... eu sunt o balanta,una atipica,una care stie sa ia decizii si care e al dracului de realista...si care nu poate fi mintita,ci lasa doar de la ea,numai pana la un punct insa! aveti doar impresia ca universul e facut sa stea la picioarele voastre,caci depindeti de ceilalti ca de aer,nu puteti face nimic singuri,desi sunteti al naibii de sarmanti...dar,din pacate limitati,la universul pe care l-ati creeat voi insiva si din care NU PUTETI IESI,pentru ca realitatea e mult prea cruda sa o puteti infrunta...sunteti niste profitori,niste paraziti spirituali,traiti prin ceilalti,gasiti mereu modele de imitat,dar ,de obicei,acestea nu sunt cele bune.... eu nu te judec,nu judec pe nimeni caci nu sunt DUMNEZEU,spun doar ceea ce cred,din experienta mea cu gemenii. cheia reusitei este schimbarea,dar oare vreti voi asta? daca nu,veti sfarsi prin a trai prin prietenii vostrii(care sunt cei mai importanti),prin familia si copii lor,dar si asta e un aspect limitat...depinde de voi doar... nu ne puteti cere insa sa va acceptam la nesfarsit asa... sper ca tu esti un geaman ce va alege ce e bine pentru el,spre a cunoaste fericirea!
p.s.: nu ne faceti fericiti,ci doar aveti impresia asta,ne faceti doar sa suferim,uneori transformand iubirea in ura...
amircristian
Postat pe 17 Martie 2010 13:37
gresit prietene! leii are the best! si nu sunt leoaica!
amircristian
Postat pe 17 Martie 2010 13:38
COMPLICATA ESTE VIATA GEMENILOR ...DAR SINT SI SUFLETISTI ...CAM GREU DE DEFINIT NU ?...
kudika099473
Postat pe 18 Martie 2010 09:51
SA LE LASAM SI LOR UN PIC DE LOC IN LUMEA ASTA INGHESUITA .....
kudika099473
Postat pe 18 Martie 2010 09:54
De la: amircristian, la data 2010-03-17 13:37:20adevarat graiesti! eu am langa mine un geaman...unal care minte,mult mult mult...atat de mult ca se incurca si el in minciunile lui... si mai grav e ca se minte si pe el... eu sunt o balanta,una atipica,una care stie sa ia decizii si care e al dracului de realista...si care nu poate fi mintita,ci lasa doar de la ea,numai pana la un punct insa! aveti doar impresia ca universul e facut sa stea la picioarele voastre,caci depindeti de ceilalti ca de aer,nu puteti face nimic singuri,desi sunteti al naibii de sarmanti...dar,din pacate limitati,la universul pe care l-ati creeat voi insiva si din care NU PUTETI IESI,pentru ca realitatea e mult prea cruda sa o puteti infrunta...sunteti niste profitori,niste paraziti spirituali,traiti prin ceilalti,gasiti mereu modele de imitat,dar ,de obicei,acestea nu sunt cele bune.... eu nu te judec,nu judec pe nimeni caci nu sunt DUMNEZEU,spun doar ceea ce cred,din experienta mea cu gemenii. cheia reusitei este schimbarea,dar oare vreti voi asta? daca nu,veti sfarsi prin a trai prin prietenii vostrii(care sunt cei mai importanti),prin familia si copii lor,dar si asta e un aspect limitat...depinde de voi doar... nu ne puteti cere insa sa va acceptam la nesfarsit asa... sper ca tu esti un geaman ce va alege ce e bine pentru el,spre a cunoaste fericirea!
p.s.: nu ne faceti fericiti,ci doar aveti impresia asta,ne faceti doar sa suferim,uneori transformand iubirea in ura...


Da' vad ca ai strans ceva frustrari. Ai langa tine un geaman si de acuma esti experta in zodii sau cum? Cred ca tu esti cea limitata de fapt, nu poti vedea dincolo de om si de zodie, reduci totul la rebutul de langa tine. Acuma ce ar trebui sa fac, sa povestesc despre balantele pe care le stiu si sa spun ca toate is proaste? Nu, spun ca numai alea de le-am cunoscut sunt, si crede-ma ca mai naive ca alea nu ai vazut. Asa ca invata sa respecti un om pt ceea ce este, nu pt ca ai tu un exemplu si reduci totul la el.

wildstyle
Postat pe 19 Martie 2010 12:37
De la: amircristian, la data 2010-03-17 13:37:20adevarat graiesti! eu am langa mine un geaman...unal care minte,mult mult mult...atat de mult ca se incurca si el in minciunile lui... si mai grav e ca se minte si pe el... eu sunt o balanta,una atipica,una care stie sa ia decizii si care e al dracului de realista...si care nu poate fi mintita,ci lasa doar de la ea,numai pana la un punct insa! aveti doar impresia ca universul e facut sa stea la picioarele voastre,caci depindeti de ceilalti ca de aer,nu puteti face nimic singuri,desi sunteti al naibii de sarmanti...dar,din pacate limitati,la universul pe care l-ati creeat voi insiva si din care NU PUTETI IESI,pentru ca realitatea e mult prea cruda sa o puteti infrunta...sunteti niste profitori,niste paraziti spirituali,traiti prin ceilalti,gasiti mereu modele de imitat,dar ,de obicei,acestea nu sunt cele bune.... eu nu te judec,nu judec pe nimeni caci nu sunt DUMNEZEU,spun doar ceea ce cred,din experienta mea cu gemenii. cheia reusitei este schimbarea,dar oare vreti voi asta? daca nu,veti sfarsi prin a trai prin prietenii vostrii(care sunt cei mai importanti),prin familia si copii lor,dar si asta e un aspect limitat...depinde de voi doar... nu ne puteti cere insa sa va acceptam la nesfarsit asa... sper ca tu esti un geaman ce va alege ce e bine pentru el,spre a cunoaste fericirea!
p.s.: nu ne faceti fericiti,ci doar aveti impresia asta,ne faceti doar sa suferim,uneori transformand iubirea in ura...


eu ma intreb tu cum poti sta cu un om cu atatea "calitati"? sincer ..chiar nu esti realista deloc..stai cu el...pt ca este bun la pat..parerea mea...caci daca ai fi realista ai fi plecat de mult timp!
one_size
Postat pe 23 Martie 2010 10:41
De la: kudika099473, la data 2010-03-18 09:51:05 COMPLICATA ESTE VIATA GEMENILOR ...DAR SINT SI SUFLETISTI ...CAM GREU DE DEFINIT NU ?...


Da foarte adevarat !!
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:49
De la: amircristian, la data 2010-03-17 13:37:20adevarat graiesti! eu am langa mine un geaman...unal care minte,mult mult mult...atat de mult ca se incurca si el in minciunile lui... si mai grav e ca se minte si pe el... eu sunt o balanta,una atipica,una care stie sa ia decizii si care e al dracului de realista...si care nu poate fi mintita,ci lasa doar de la ea,numai pana la un punct insa! aveti doar impresia ca universul e facut sa stea la picioarele voastre,caci depindeti de ceilalti ca de aer,nu puteti face nimic singuri,desi sunteti al naibii de sarmanti...dar,din pacate limitati,la universul pe care l-ati creeat voi insiva si din care NU PUTETI IESI,pentru ca realitatea e mult prea cruda sa o puteti infrunta...sunteti niste profitori,niste paraziti spirituali,traiti prin ceilalti,gasiti mereu modele de imitat,dar ,de obicei,acestea nu sunt cele bune.... eu nu te judec,nu judec pe nimeni caci nu sunt DUMNEZEU,spun doar ceea ce cred,din experienta mea cu gemenii. cheia reusitei este schimbarea,dar oare vreti voi asta? daca nu,veti sfarsi prin a trai prin prietenii vostrii(care sunt cei mai importanti),prin familia si copii lor,dar si asta e un aspect limitat...depinde de voi doar... nu ne puteti cere insa sa va acceptam la nesfarsit asa... sper ca tu esti un geaman ce va alege ce e bine pentru el,spre a cunoaste fericirea!
p.s.: nu ne faceti fericiti,ci doar aveti impresia asta,ne faceti doar sa suferim,uneori transformand iubirea in ura...
kudika470609
Postat pe 14 Noiembrie 2011 05:02
Bravo !!! si eu am stat cu un geaman 4 ani si am cativa peri albi ..este exact cum ai zis :) ciao ...
kudika470609
Postat pe 14 Noiembrie 2011 05:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 6 De la: quantex 11 August 2009 17:36
Masaj Erotic 59 De la: kudika029282 20 Martie 2010 16:26
VREAU SA UIT CAT MAI REPEDE DE FOSTA IUBITA 12 De la: kudika_29124 27 Iulie 2013 15:33
Doresc sa cunosc o fata pentru o viata noua 14 De la: kudika_5985 7 Mai 2012 11:58
"baieti buni" si fete de care? 36 De la: SweetDadyD 18 Martie 2009 14:21