Setari Cookie-uri

ma poate sfatui cineva?

buna:)Am si eu o problema...eu asa o vad ca pe o mare problema.Am foast l aginecolog pt a 3 a oara anul acesta.Am facut un examen al secretiei ca de fiecare data,si nu a iesit ok.Adica candida,thricomonas,gardenelaneisseria,toate absente. Nu prezentam nici un simpotom al vreunei bts cand am decis sa merg la doctor.M am dus mai mult pt o ecografie la oavare,pt ca am avut niste chisturi(care nu mai exista),insa ...secretia este foarte abundenta(nu miroase,nu ustura..nimik)...si ma scoate din sarite!!!D na doctor mi a spus ca pur si simplu asta este organismul meu,cred ca am disperat o saraca cu intrebari despre ce as putea face sa o diminuez.M i a recomandat spalaturi cu tantum rosa,1data/sapt pt a preveni unele infectii avand in vedere ca secretia este abundenta.Intrebarea mea este...stie cineva ce as putea face sa o mai diminuez(secretia)?Este foarte deranjant...sincer.Pls help me,cu niste sfaturi.Sunt dispusa sa incerc orice.Sunt cam disperata stiu,dar ma enerveaza la culme!Multumesc:)
bebestrumph
Postat pe 11 Septembrie 2008 00:01
opsss...scuze A iesit ok examenul,greseala de..viteza:)
bebestrumph
Postat pe 11 Septembrie 2008 00:03
incearca sa iti pui probleme mari daca examenul NU ar fi iesit ok.
Atata timp cat secretia vaginala nu prezinta semne de infectie, grija ta permanenta ar trebui sa se concentreze la a o mentine "sanatoasa".
irinaivanescu
Postat pe 12 Septembrie 2008 15:26
acel tantum rosa este f ok.. iti recomand sa il folosesti mai mult decat o singura data pe saptamana, pt rezultate optime.

Postat pe 12 Septembrie 2008 15:33
incearca sa te speli cu ceai de galbenele...Si daca tot faci ceai bea combinatie de ceai 1 pliculet galbenele + 1 pliculet coada soricelului (poti pune si zahar in ceai). Sper k sa-ti rez problema.....
chery
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:16
De la: bebestrumph, la data 2008-09-11 00:01:55buna:)Am si eu o problema...eu asa o vad ca pe o mare problema.Am foast l aginecolog pt a 3 a oara anul acesta.Am facut un examen al secretiei ca de fiecare data,si nu a iesit ok.Adica candida,thricomonas,gardenelaneisseria,toate absente. Nu prezentam nici un simpotom al vreunei bts cand am decis sa merg la doctor.M am dus mai mult pt o ecografie la oavare,pt ca am avut niste chisturi(care nu mai exista),insa ...secretia este foarte abundenta(nu miroase,nu ustura..nimik)...si ma scoate din sarite!!!D na doctor mi a spus ca pur si simplu asta este organismul meu,cred ca am disperat o saraca cu intrebari despre ce as putea face sa o diminuez.M i a recomandat spalaturi cu tantum rosa,1data/sapt pt a preveni unele infectii avand in vedere ca secretia este abundenta.Intrebarea mea este...stie cineva ce as putea face sa o mai diminuez(secretia)?Este foarte deranjant...sincer.Pls help me,cu niste sfaturi.Sunt dispusa sa incerc orice.Sunt cam disperata stiu,dar ma enerveaza la culme!Multumesc:)



Pur si simplu organismul tau functioneaza astfel.
Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi; urmeaza sfatul doctorului..
Succes!
miniblu
Postat pe 4 Octombrie 2008 10:49
daca rezultatele analizelor sunt ok atunci nu ai de ce sa iti faci probleme.
fluturasalb85
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:06
As putea sa te ajut cu produse naturale de calitate superioara.Inf:allexia55@yahoo.com.
allexia55
Postat pe 8 Decembrie 2008 11:43
De la: chery, la data 2008-09-26 13:16:29incearca sa te speli cu ceai de galbenele...Si daca tot faci ceai bea combinatie de ceai 1 pliculet galbenele + 1 pliculet coada soricelului (poti pune si zahar in ceai). Sper k sa-ti rez problema.....


Bun sfat!

Si ar mai fi unul ... un prieten
agoldfish
Postat pe 12 Mai 2009 11:31
sunt f multe probleme care contacteza foarte multe boli si ar face orice sa nu mai fie uscate...
nu-ti distruge organismul
cel mult fugi si consultate si cu alt doctor.. dar daca 2 spun ca totul e ok atunci e ok..
iti mai pot recomnada sa folosesti protex slipuri.. sunt f igienice, pastreaza prospetimea si le poti schimba de cate ori vrei tu...
bafta.
cathysailor
Postat pe 13 Mai 2009 00:50
Buna bebestrumph,

Cum ti s-a mai spus nu iti face probleme , daca analiza este o.k. nu ai decat de te bucurat ... Sau nu crezi in rezultate medicale ? ... Asta este ...eu stiu pe cineva care tot asa a patit si pana la urma a gasit un medic tanar generalist care i-a razolvat problema ... dar a insistata la el... Acum e multumita...
ElainaD
Postat pe 14 Iulie 2009 19:21
Pana la urma tie ti-e clar daca ai avut sau nu nevoie de sfaturi?
ema_rice
Postat pe 14 Iulie 2009 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tu cate vieti salvezi intr-o viata? 1 De la: gabitza222 10 Noiembrie 2009 23:22
cum estompez vergeturile??? 32 De la: kudika226898 7 Noiembrie 2010 22:06
Se poate duce o sarcina daca exista fibrom uterin? 18 De la: diana1981 12 Martie 2018 15:12
Ochelari de soare cu dioptrii...? 21 De la: plush 31 Iulie 2012 17:36
Urticaria de contact 15 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 08:58