Setari Cookie-uri

Blog dedicat catelusei mele Cocutza

http://cocutza.blogspot.com Catelul meu are nevoie urgent de testul RMN . Ma poate ajuta cineva? Acest test se poate face doar la o clinica umana sau spital uman. Cunoste cineva un dr care ma poate ajuta cu un RMN? Va multumesc P.S Cei care nu cunosc sentimentul de iubire fata de animale rog sa se abtina

Postat pe 10 Septembrie 2008 17:01
deci...te inteleg perfect pentru ca am un catel pe care il iubesc nespus si care era sa moara nu demult si i+am facut eco si operatie si am salvat-o.
Nu am retinut de unde, din ce oras esti. Eu sunt din Timisoara. Aici exista aparate pentru RMN, dar nu stiu daca ar accepta sa faca si animalelor...pot sa intreb la veterinar daca stie vreo solutie.

Tine-ma la curent!

Pup si sanatate micutei tale,

Silvia
luv4ever77
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:49
Multumesc pt raspuns. Situatia s-a rezolvat oarecum... mai multe amanunte sunt pe blog. Acolo scriu cum raspunde la tratament

Postat pe 26 Septembrie 2008 20:35
buna...am si eu o rugaminte va rooog..daca ma pueti ajuta, vreau sa adoptez un catel ...ador cateii...as vrea un catel sa-l tin in apartamen, ceva de talie medie, ma poate ajuta cineva? astept raspuns...multumesc
Elena_Kudika
Postat pe 15 Octombrie 2008 15:26
depinde cat timp ai, cat te deranjeaza sa ai blanita de catel pe covor si canapele.

Am avut initial teckel. Foarte dragut si nu lasa par. Acum am o highlanderita (adica Cezar) si covorul e alb de blanita, oricat l-as peria.
luv4ever77
Postat pe 16 Octombrie 2008 16:58
timp este...si tot timpul este cineva acasa cu el...cunosc f bine problemele:lasa par...daca e mic roade tot ce prinde...etc etc...am mai avut catel in casa...dar a trebuit sa il duc la tara la curte pt ca s`a facut mare(rottweiller) si in ap il chinuiam.nu stiu cum arata aceasta rasa...imi puteti trimite o fotografie pe adresa mea de e-amil? Elena_neagu86@yahoo.com.
Multumesc frumos!
Elena_Kudika
Postat pe 18 Octombrie 2008 11:04
eu am avut un caine boxer MARCO care a murit acum doi ani de cancer am fost cu el la FACULTATEA DE MEDICINA VETERINARA din Bucuresti daca esti din Bucuresti mergi acolo in spatele facultatii este clinica veterinara eu am fost la doamna doctor BRESLASU de la clinica medicala acolo am facut si EKG si ecografie si analize medicale sunt niste oameni deosebiti catyelului meu nu au avut ce sa-i mai faca a murit intr-o luna de cand am descoperit boala acum am o fetita boxerita MARA pe care o iubesc nespus este o dulce stiu ce inseamna sa ai un cãine multa sanatate
nutishoru
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:50
Nutishoru:Ai avut mare noroc ca ai dat de cineva cu suflet la fac. de medicina vet...eu nu am fost la fel de norocoasa cu "copilasul" meu.Medicul lui a stiut ca e otravit si cu toate astea, m-a mintit ca are babesioza.M-a trimis la o individa de la fac de med.vet cu care era prieten, si contra unei sume destul de maricele la vremea aceea, a "avut onoarea" sa se deplaseze pana acolo si decat privind 3secunde prin microscop la proba de sange mi-a dat verdictul: babesioza!!Noroc ca m-am gandit sa il duc la alt medic si l-a salvat.La limita!

Cat despre Cocutza...Iti tin pumnii, sper din tot sufletul sa fie ok.Tine-ne la curent!
kryssa
Postat pe 2 Ianuarie 2009 18:24
eu cred ca o poti salva pe catelusa ta..si eu am un catel pichinez si am avut`probleme cu ea ...si a dus-o mama la undoctor veterinar si a operato..eu zic sa mergi sa vb cu un veterinar sa te indrume...dar in ziua de azi orice se poate face...sper din suflet sa o salvezi
andrada4u
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
contraceptive yasmine ce ziceti de ele 48 De la: kudika004836 20 August 2015 15:48
sanatate 4 De la: Barbie30_ 31 Decembrie 2010 06:03
help!amenoree secundara 9 De la: adrianaflo 22 Aprilie 2010 21:35
salutare tutror!! 1 De la: nop 5 Septembrie 2009 17:03
Ochelari de soare cu dioptrii...? 21 De la: plush 31 Iulie 2012 17:36