Setari Cookie-uri

Fecioara

Ce sa mai spun ....si eu sunt fecioara..pe 16 septembrie.......
Am o intrebare : cum se intelege fecioara cu berbecul si care este cea mai potrivita zodie ptr fecioara?
irinuca25
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:54
Eu pe 20 septembrie ....

Deci, bine v-am gasit ...

Mie mai mereu mi s-a spus ca nu par nici de departe "Fecioara", ci mai degraba: pe partea ambitiei, diplomatiei, pe partea perfectiunii in tot, a aspectului fizic pus la punct milimetric, a cochetariei si a luptei pt dreptate, ca as fi balanta get beget (intr-adevar si eu pot spune ca ma regasesc mult mai mult in Balanta, cam 90%) ... iar pe partea furiei, ca sunt o adevarata Scorpie (cred ca ascendentul e de vina aici ... am ascendent in Scorpion) ... deci, in cateva cuvinte : inger si demon ...

Se mai spune, de asemenea, ca fecioara este inchisa in ea, introvertita, necomunicativa, sensibila, timida, sfioasa .... heheee ... aici eu dovedesc tocmai contrariul ... sunt in centrul atentiei tuturor pt ca asa imi place, pt ca mereu caut si imi doresc sa ma afirm si sa ma distrez la maxim (intocmai ca o Balanta) ... iar legat de necomunicativitate, vorbesc nene de ma uita Dzeu cateodata si cu sensibilitatea ... am cunoscut mai demult starea, insa repede mi-a trecut ...

Bafta tuturor, v-am pupat
Ana
annne_marrrie
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:45
annne_marrrie,
fecioarele sunt ambitioase, carieriste, perfectioniste...nu balantele sunt lenese si nu le prea place nici macar scoala...asta asa...dupa horoscop...iar la fizic de fecioare se zice numai de bine...toate sunt cel putin dragute...cat despre furia de scorpie...asta cred ca toate o avem la un moment dat indiferent de zodie...
ocs
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:42
De la: ocgiogi, la data 2009-01-30 18:42:58annne_marrrie,
fecioarele sunt ambitioase, carieriste, perfectioniste...nu balantele sunt lenese si nu le prea place nici macar scoala...asta asa...dupa horoscop...iar la fizic de fecioare se zice numai de bine...toate sunt cel putin dragute...cat despre furia de scorpie...asta cred ca toate o avem la un moment dat indiferent de zodie...

balante lenese?! nu prea cred....
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:46
Balantele nu sunt lenese deloc, dimpotriva sunt f harnice, doar ca nu se organizeaza f bine si se pierd pe drum, eventual abandoneaza. Daca are in schimb in spate pe cineva puternic care sa-i ridice si sa le reaminteasca scopul initial atunci balantele devin fiare. Pot ajunge pana in panzele albe. Au nevoie doar de noroc si o persoana mai tare ca ei in spate care sa-i spinjine la nevoie. Ca sa dea rezultate maxime balantele trebuie sa fie in mediul lor, adica in functie de fiecare persoana, sa se afle acolo unde le place lor mai mult. Intr-un mediu pe care simt ca-l pot controla. Eu sunt balanta pe care nu o mai recunosti decat dupa faptul ca sunt cam nehotarata, nu pot lua o decizie importanta de una singura, intai ma consult cu familia mea (mama si sotul- astia sunt cei in care ma incred eu) si apoi dau si eu raspunsul. In rest, nu prea ma mai regasesc in zodie, chestia cu aratatul bine nu ma mai obsedeaza, nu-mi mai place sa fiu in centrul atentiei. II pacalesc pe cei din jurul meu, ma vad ca o pisica blanda si intelegatoare care-si spijina sotul si de aia face el asa multe, dar eu de fapt sunt un tiran, sotul meu chiar ma face nazista, hitlerista. Acum merg pana la epuizare pt o cauza pe care o cred eu demna, in spatele meu e el, fecioara mea draga care ma scoate din groapa in caz ca fac o iau pe alaturi si cad in vreo groapa.
LIVOTA
Postat pe 1 Februarie 2009 12:05
Hey, inca o fecioara pe data de 13 sept. Aceeasi data ca in cazul meu...
Pentru mine este o zi norocoasa. Da, corect, sunt critica cu cei din jurul meu, dar mai ales cu mine...
Nu ma deranjeaza ca sunt asa, pentru ca stiu sa apreciez lucrurile facute din suflet. Fiind critica, meticuloasa si organizata, am invatat sa imi ordonez ideile, principiile, sa recunosc prietenii adevarati, sa gandesc rational, nu dupa aparente.... Chiar imi place zodia mea, atat ca mi se pare, cel putin in cazul meu, ca trebuie sa lupt mai mult sa ajung unde vreau...cateodata am impresia ca nu se intampla toate asa cum as vrea sau cum au norocul altii.
Chiar as fi curioasa sa mai "aud" pe cineva care este nascuta pe data de 13 sept cum ii este...
FastSoul
Postat pe 3 Februarie 2009 12:13
De la: irinuca25, la data 2009-01-30 12:54:52Ce sa mai spun ....si eu sunt fecioara..pe 16 septembrie.......
Am o intrebare : cum se intelege fecioara cu berbecul si care este cea mai potrivita zodie ptr fecioara?


Poate pot eu sa iti raspund la intrebare (nu lua parerea mea ca fiind cea exacta, pentru ca se poate ca lucrurile sa stea altfel, depinzand de caracterele persoanelor in discutie)
Eu sunt in zodia Fecioara, iar mama mea este zodia Berbec...cred ca as putea spune ca daca nu ar fi fost mama mea, nu m-as fi inteles asa de bine cu ea....Berbecii, dupa parerea unei Fecioare, tind sa fie mandri si convinsi ca au dreptate in foarte multe probleme...etc.
Imi sustin parerea, mai ales pentru ca am lucrat cu 2 Fecioare (una mi-a fost sefa, cealalta colega) si nu va imaginati ca nu vedeam lucrurile aproape deloc la fel si nu gaseam deloc cai de mijloc...
Parerea mea este ca nu sunt atat de compatibile zodiile...Fecioarele tind sa cred ca se inteleg mai bine cu Taurii, Balantele, Leii...
Va pup!
FastSoul
Postat pe 3 Februarie 2009 12:38
eu 17 sotul pe 20 septembrie si nunta am fixat o pe 19 sept :)) misto???
love4you
Postat pe 3 Februarie 2009 12:44
si eu sunt fecioara,sunt nascuta pe 31 aug iar el cred ca alesul este balanta si ne intelegem de minune si sper sa o tinem tot asa o viata.va dorecs mult succes si multe bucuriii impreuna
ardeia
Postat pe 4 Februarie 2009 10:16
Buna sunt in zodia fecioarei sunt nascuta pe 19 septembrie si sunt intr-o relatie serioasa de vreo 3 ani si 5 luni si sunt foarte multumita. am citit in mai multe carti si m-am uitat si pe internet cu cine as putea fi compatibila. Prietenul meu e varsator si ma inteleg ffff bn cu el. La zodia mea se spune ca eu as fi compatibila cu capricornii. De fapt eu nu prea ma incred in zodiacurile astea, sunt niste prostii si nu m-as despartii de varsatorul meu pt un capricorn pt ca ne intelegem ne iubim ne respectam unul pe altul ne potrivim intr-un cuvant suntem potriviti.
ancutza_nicol_2007
Postat pe 27 Februarie 2009 17:36
Salut fecioarelor ,si eu sunt nascuta pe 21 septembrie si sunt fecioara .
21oana
Postat pe 28 Februarie 2009 18:35
da si eu sunt din clubul fecioarelorr!!!!! 1SEPTEMBRIE!! si ma bucur k sunt in zodia asta k mi se pare o zodie ff buna..v-am pupat fecioarelor
ellla0
Postat pe 12 Martie 2009 19:05
buna seara la toata lumea ..voi ce parere aveti despre relatia capricorn-fecioara, fata capricorn si baiatul fecioara..astept cateva pareri...ms mult..
lilone
Postat pe 12 Martie 2009 22:59
Buna. Si eu tot Fecioara. 18 septembrie.
pisicuta_danapaula
Postat pe 2 Mai 2009 07:48
Eu sunt fecioara 8 septembrie,nu stiu in ce zodie am ascendentul;; cum pot afla?Si as vrea sa mai zicc despre noi fecioarele;;;;nu prea ne decidem rapid in situatii grele!
demarispinoiu
Postat pe 5 Iunie 2009 06:28
Draga mea am fost casatorita cu un berbec, credema ca e un fiasco total, deoarece ii plac mult aventurile berbecului, de aceea am si divortat de el. Casnicia "noastra" iti spun sincer ca n-a durat mai mult de 6 luni! Sfatul meu este sa deskizi okii si sa fii cu picioarele pe pamint, analizeaza totul inainte sa faci un pas!Sa nu ai de suferit!
L-am iubit enorm de mult, i-am fost sincera si nu l-am inselat, dar multzumirea lui unde era?
Multzumirea lui era ca ma insela, ma mintzea kum ii venea lui mai bine, etc.
OPEN YOUR HEART, EYES AND YOUR MINDE!
Mult sukces!
kamyvaly
Postat pe 5 Iunie 2009 08:59
Si yo sunt pe 14 septembrie, iar iubitul meu e tot pe 20 septembrie si ne impacam fff bine, ne completam unu pe altul si lucrul asta conteaza cal mai mult in viatza!
Dar yo in nici un caz si nici el nu n-am inselat si ne iubib si sper sa ne si casatorim
kamyvaly
Postat pe 5 Iunie 2009 09:03
in sfarsit cineva nascut si pe 18 septembrie..dana paula...si eu tot pe 18 sunt nascuta....
ariadna_106
Postat pe 7 Iunie 2009 11:12
Si eu tot fecioara sunt..pe 16 sept ...e indr adevar o zodie foooarte complexa...si eu ma uimesc pe zi ce trece de mine...La zodia asta..din ce am stat eu si am analizat..(se stie..noi feciorele..analizam muuult)..dai si peste f multe lucruri bune ...dar in acelasi timp..te lovesti si de perfectionismul ei exagerat ..dar deh..
ladybir
Postat pe 8 Iunie 2009 23:59
4 septembrie
Akvilina
Postat pe 11 Iunie 2009 18:52
De la: kamyvaly, la data 2009-06-05 08:59:06Draga mea am fost casatorita cu un berbec, credema ca e un fiasco total, deoarece ii plac mult aventurile berbecului, de aceea am si divortat de el. Casnicia "noastra" iti spun sincer ca n-a durat mai mult de 6 luni! Sfatul meu este sa deskizi okii si sa fii cu picioarele pe pamint, analizeaza totul inainte sa faci un pas!Sa nu ai de suferit!
L-am iubit enorm de mult, i-am fost sincera si nu l-am inselat, dar multzumirea lui unde era?
Multzumirea lui era ca ma insela, ma mintzea kum ii venea lui mai bine, etc.
OPEN YOUR HEART, EYES AND YOUR MINDE!
Mult sukces!




WAW! Si berbecul din viata mea cam tot asa a fost... ma rog, nici nu s-a pus problema de casatorie, avand in vedere varsta noastra de atunci (Slava Domnului! ).


aaa... si eu sunt nascuta pe 5
ralukiss
Postat pe 11 Iunie 2009 19:13
:D si eu sunt tot pe 31 si prt tot balanta:))

Postat pe 22 Iunie 2009 19:37
17 septembrie, in FECIOARA CU ASCENDENT IN FECIOARA, super puternica combinatia
bazgodia
Postat pe 22 Septembrie 2009 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum merge relatiafemeia rac-barbatul leu? 4 De la: kudika069293 17 Septembrie 2009 19:08
eu gemeni...el rac... 6 De la: milica_albulescu 22 Martie 2009 15:06
BARBATUL BALANTA MINTE ASA GRAV CAND SE SIMTE AMENINTAT DE PARASIRE ?? 4 De la: kudika_35236 2 Iunie 2013 09:25
PESTI-GEMENI 18 De la: MYL 14 Octombrie 2010 17:02
ajutor..sa ma spal cu sampon de catei??? 29 De la: JustMe05 9 Septembrie 2011 16:07