Setari Cookie-uri

manelisti

Din start,vreau sa afirm sus si tare ca maneaua inseamna incultura,prostie!! vreau si eu sa aud o manea(vreau sa aud vorba vine..) ale carei versuri sa aiba vreun sens..vreun mesaj..ceva!! sau macar o poveste..un fir pe care sa-l urmeze..dupa ce ca ritmul este foarte enervant, si versurile sunt extrem de idioate..cum sa canti ca esti numarul unu, smecher cu bani, ca ai nush cate femei, nush ce masini sau tot felul de porcarii de acest gen..sau mai bine: k ai nush ce VALOARE!! oare ce-o fi aia "VALOARE" ma intreb acum..ca eu stiam ca inseamna altceva..
Sa trecem la partea cu distractia..ati stat sa va uitati atent la niste oameni care danseaza pe manele?fete cu buricele pe-afara (nu mai zic de alea cu suncile pe-afara..) kre se misca de parca ar fi ultimele prostituate dornice poate poate sa-si faca ceva de lucru..urat!!forte urat!!vulgar!!ce fel de fete sunt alea?si baietii carora le plac?
Cine canta manele?oameni cu studii superioare,profesori care lasa catedra sau medici care lasa halatele si se apuca de cantat?sau poate ingineri? NUUUU!! niste oameni care poate au o diploma de absolvire a unei facultati (frt rare cazuri si atunci cumparata), care nu sunt in stare sa lege cateva vorbe intr-o propozitie cu sens..
Cine asculta manele? Intelectualii? da' de unde!!deci cine asculta manele..?tiganii si romanii tiganizati pe care ii cunoastem cu totii pe pielea noastra din pacate ce fel de oameni sunt..
In concluzie..
padure_nebuna
Postat pe 27 Noiembrie 2008 07:17
De la: padure_nebuna, la data 2008-11-27 07:17:09Din start,vreau sa afirm sus si tare ca maneaua inseamna incultura,prostie!! vreau si eu sa aud o manea(vreau sa aud vorba vine..) ale carei versuri sa aiba vreun sens..vreun mesaj..ceva!! sau macar o poveste..un fir pe care sa-l urmeze..dupa ce ca ritmul este foarte enervant, si versurile sunt extrem de idioate..cum sa canti ca esti numarul unu, smecher cu bani, ca ai nush cate femei, nush ce masini sau tot felul de porcarii de acest gen..sau mai bine: k ai nush ce VALOARE!! oare ce-o fi aia "VALOARE" ma intreb acum..ca eu stiam ca inseamna altceva..
Sa trecem la partea cu distractia..ati stat sa va uitati atent la niste oameni care danseaza pe manele?fete cu buricele pe-afara (nu mai zic de alea cu suncile pe-afara..) kre se misca de parca ar fi ultimele prostituate dornice poate poate sa-si faca ceva de lucru..urat!!forte urat!!vulgar!!ce fel de fete sunt alea?si baietii carora le plac?
Cine canta manele?oameni cu studii superioare,profesori care lasa catedra sau medici care lasa halatele si se apuca de cantat?sau poate ingineri? NUUUU!! niste oameni care poate au o diploma de absolvire a unei facultati (frt rare cazuri si atunci cumparata), care nu sunt in stare sa lege cateva vorbe intr-o propozitie cu sens..
Cine asculta manele? Intelectualii? da' de unde!!deci cine asculta manele..?tiganii si romanii tiganizati pe care ii cunoastem cu totii pe pielea noastra din pacate ce fel de oameni sunt..
In concluzie..











Eu ascult toate genurile de muzica inclusiv manele....si sa stii ca nu's tiganca si nici tiganca romanizata....si sunt si la facultate...la zi...ASE
ionandreea
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:23
eu ascult manele si sincer pot spune ca manelistii canta live fara ocolisuri ca alte trupe de astea care apar si canta ,,muzica buna,, . Chiar nu inteleg care e prob. cu manelele! decat sa ascult ,, dupa blocuri si cu melodia numai cu,, BIIIP BIIIP,, mai bn ascult manele care nu sunt vulgare!
raluca_sarbu
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:24
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-14 11:30:20Manelele `ie` manele. Faptul ca se trezeste cate un analfabet care se plictiseste de atata batut` muieri sa isi etaleze vocea prin multitudinea de cunostintze dobandite in shatra..ii face pe restul sa fie bagatzi in categoria de " jos". Cand au aparut atunci, imi placeau si mie, dar cum unde`s doi..numai e loc de 3...stitzi voi !

Iar faptul ca nu ascultam manele..cei care canta raman totusi niste artisti ( cei cu voce) iar noi tot afoni ne numim :)))

N`am nimic cu manelele, unele sunt chiar frumoase dar nu ascult decat in cazuri exceptionale cum ar fi petreceri si altele...


ai dreptate! si sa fim sinceri o petrecere fara o manea doua nu e chiar asa de reusita! chiar daca e cantata de niste "negri" se intampla ca unii dintre ei sa o poata face foare bine in comparatie cu afoanii cu "zdrinki-zdrinki" care sunt promovati la televizor si care ne "oripileaza" cu "glasurile lor de privighetori ragusite!!
betterrr
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:51
De la: raluca_sarbu, la data 2008-11-27 10:24:20eu ascult manele si sincer pot spune ca manelistii canta live fara ocolisuri ca alte trupe de astea care apar si canta ,,muzica buna,, . Chiar nu inteleg care e prob. cu manelele! decat sa ascult ,, dupa blocuri si cu melodia numai cu,, BIIIP BIIIP,, mai bn ascult manele care nu sunt vulgare!


pref sa aud : baga-mi-as p...a, decat ,am bani sa moara dusmani mei!

Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:52
De la: padure_nebuna, la data 2008-11-27 07:17:09Din start,vreau sa afirm sus si tare ca maneaua inseamna incultura,prostie!! vreau si eu sa aud o manea(vreau sa aud vorba vine..) ale carei versuri sa aiba vreun sens..vreun mesaj..ceva!! sau macar o poveste..un fir pe care sa-l urmeze..dupa ce ca ritmul este foarte enervant, si versurile sunt extrem de idioate..cum sa canti ca esti numarul unu, smecher cu bani, ca ai nush cate femei, nush ce masini sau tot felul de porcarii de acest gen..sau mai bine: k ai nush ce VALOARE!! oare ce-o fi aia "VALOARE" ma intreb acum..ca eu stiam ca inseamna altceva..
Sa trecem la partea cu distractia..ati stat sa va uitati atent la niste oameni care danseaza pe manele?fete cu buricele pe-afara (nu mai zic de alea cu suncile pe-afara..) kre se misca de parca ar fi ultimele prostituate dornice poate poate sa-si faca ceva de lucru..urat!!forte urat!!vulgar!!ce fel de fete sunt alea?si baietii carora le plac?
Cine canta manele?oameni cu studii superioare,profesori care lasa catedra sau medici care lasa halatele si se apuca de cantat?sau poate ingineri? NUUUU!! niste oameni care poate au o diploma de absolvire a unei facultati (frt rare cazuri si atunci cumparata), care nu sunt in stare sa lege cateva vorbe intr-o propozitie cu sens..
Cine asculta manele? Intelectualii? da' de unde!!deci cine asculta manele..?tiganii si romanii tiganizati pe care ii cunoastem cu totii pe pielea noastra din pacate ce fel de oameni sunt..
In concluzie..


Auzi mai fato...ai ceva cu tiganii, romanii tiganizati sau cu restu natiilor?Hai leaga-te tu de manele si nu de oameni care se simt bine la petreceri si danseaza pe ele.
Si inca ceva, am prieteni cu bani si fara bani, doctori, avocati, oamenii cu facultate si educati si care asculta manele la petreceri.Am prieteni incepand cu tigani, tigani romanizati si unguri asa ca vezi-ti tu de treaba ta!!!
Dar...imi cer scuze, nici unul dintre oamenii cu firme, bani, cate 2 facultati nu sunt atat de emancipati ca tine, asta pt ca se simt bine la petreceri cu manele!
Hai las-o balta! Nu de alta ,dar... sa nu ma enervez si sa incep sa vb urat!!!
corina_162000
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:50
De la: corina_162000@yahoo.com, la data 2008-11-27 14:50:28
De la: padure_nebuna, la data 2008-11-27 07:17:09Din start,vreau sa afirm sus si tare ca maneaua inseamna incultura,prostie!! vreau si eu sa aud o manea(vreau sa aud vorba vine..) ale carei versuri sa aiba vreun sens..vreun mesaj..ceva!! sau macar o poveste..un fir pe care sa-l urmeze..dupa ce ca ritmul este foarte enervant, si versurile sunt extrem de idioate..cum sa canti ca esti numarul unu, smecher cu bani, ca ai nush cate femei, nush ce masini sau tot felul de porcarii de acest gen..sau mai bine: k ai nush ce VALOARE!! oare ce-o fi aia "VALOARE" ma intreb acum..ca eu stiam ca inseamna altceva..
Sa trecem la partea cu distractia..ati stat sa va uitati atent la niste oameni care danseaza pe manele?fete cu buricele pe-afara (nu mai zic de alea cu suncile pe-afara..) kre se misca de parca ar fi ultimele prostituate dornice poate poate sa-si faca ceva de lucru..urat!!forte urat!!vulgar!!ce fel de fete sunt alea?si baietii carora le plac?
Cine canta manele?oameni cu studii superioare,profesori care lasa catedra sau medici care lasa halatele si se apuca de cantat?sau poate ingineri? NUUUU!! niste oameni care poate au o diploma de absolvire a unei facultati (frt rare cazuri si atunci cumparata), care nu sunt in stare sa lege cateva vorbe intr-o propozitie cu sens..
Cine asculta manele? Intelectualii? da' de unde!!deci cine asculta manele..?tiganii si romanii tiganizati pe care ii cunoastem cu totii pe pielea noastra din pacate ce fel de oameni sunt..
In concluzie..


Auzi mai fato...ai ceva cu tiganii, romanii tiganizati sau cu restu natiilor?Hai leaga-te tu de manele si nu de oameni care se simt bine la petreceri si danseaza pe ele.
Si inca ceva, am prieteni cu bani si fara bani, doctori, avocati, oamenii cu facultate si educati si care asculta manele la petreceri.Am prieteni incepand cu tigani, tigani romanizati si unguri asa ca vezi-ti tu de treaba ta!!!
Dar...imi cer scuze, nici unul dintre oamenii cu firme, bani, cate 2 facultati nu sunt atat de emancipati ca tine, asta pt ca se simt bine la petreceri cu manele!
Hai las-o balta! Nu de alta ,dar... sa nu ma enervez si sa incep sa vb urat!!!




si de ce ma rog ai incepe sa vb urat?k sa-ti etalezi gradul de cultura? si nu incurca muzica lautareasca pe care o asculta oamenii culti la petreceri, cu manelele.
padure_nebuna
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:11
De la: raluca_sarbu, la data 2008-11-27 10:24:20eu ascult manele si sincer pot spune ca manelistii canta live fara ocolisuri ca alte trupe de astea care apar si canta ,,muzica buna,, . Chiar nu inteleg care e prob. cu manelele! decat sa ascult ,, dupa blocuri si cu melodia numai cu,, BIIIP BIIIP,, mai bn ascult manele care nu sunt vulgare!


dar ai incercat vreodata sa intelegi sau macar sa auzi mesajul muzicii cu "BIIIP BIIIP" ? sa luam trupa Parazitii drept exemplu.. majoritatea versurilor au un puternic caracter social care reflecta frt bine situatia din tara noastra si care ar trebui sa fie un semnal de alarma la adresa ascultatorului..versurile lor incearca sa trezeasca opinia publica din starea de amorteala in care se afla conformandu-se cu realitatea anormala din aceasta tara..mi-e frica sa ma gandesc cati oameni din tara asta aud doar injuraturile din piesele lor..si cati nu le inteleg mesajul..e frt trist..si pana la urma nu stiu daca poti sa vorbesti fara "BIIIP BIIIP" despre ce se intampla in Romania la ora actuala..:(
padure_nebuna
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:21
De la: geo32, la data 2008-11-27 11:52:43
De la: raluca_sarbu, la data 2008-11-27 10:24:20eu ascult manele si sincer pot spune ca manelistii canta live fara ocolisuri ca alte trupe de astea care apar si canta ,,muzica buna,, . Chiar nu inteleg care e prob. cu manelele! decat sa ascult ,, dupa blocuri si cu melodia numai cu,, BIIIP BIIIP,, mai bn ascult manele care nu sunt vulgare!


pref sa aud : baga-mi-as p...a, decat ,am bani sa moara dusmani mei!

nu prea asc manele da imi place asta cu sa moara dusmanii mei
DAR MAI MULT IMI PLACE CU BAGA-MI-AS SI BIIIIP BIIIIP
Muzica asta expune relitatea
yumy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:10
Nu le suport si nu inteleg de ce sunt atat de multi care considera ca la un chef si mai ales la nunta e ok daca se mai asculta si manele. Sunt atatea genuri de muzica care ar putea fi ascultate incat nu vad de ce ne-am deranja auzul cu asa ceva... Nici nu pot sa-mi inchipui cum e sa auzi la propria nunta..."dusmanii mor de ciuda ca n-au valoarea mea" parca asa erau versurile...yac!
klaudya_e
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:40
Pai cred ca aici e problema. La nunta si petrecere muzica nu se asculta, se danseaza. Te duci, te manifesti cine esti. Si cum unora le place sa se dea in specacol si sa-si arate toate cele si miscarile lascive (fetele) si banii (baietii) ce-si poti dori mai mult de la viata? Ai aratat din cateva miscari cine esti. Noi astialalti, mai umili, ne manifestam prin...altceva, atatea altele. Si ne trebuie mai multe miscari. Una sa prinzi cartea, alta sa o deschizi, alta sa dai paginile, alta sa o citesti si-apoi cand mai trebuie s-o si intelegi deja e prea obositor. Mai bine dau din buric (ca fata) ca poate ma remarca cineva cu bani si stau acasa si nu mai trebue nici sa muncesc nici sa citesc si "m-am scos". Nu e clar?
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:55
"Sunt atatea genuri de muzica care ar putea fi ascultate incat nu vad de ce ne-am deranja auzul cu asa ceva..."
Cine spune ca sunt deranjati? Noi suntem. Dar ei le pun si ne fac si pe noi sa le ascultam. Da, ne deranjeaza. Dar daca esti la nunta n-ai ce face, se aduna tot felul de oameni, pe unii esti obligat sa-i chemi chiar daca n-au gusturile tale muzicale (automat, nu numai...). Dar pe mine nu ma poate obliga nimeni sa-mi tiganizez nunta daca eu sunt mireasa. Deci depinde si de cine o face. Cu petrecerile deja e altceva, iti alegi anturajul.
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:01
De la: tally_weijl, la data 2008-11-28 13:55:31Pai cred ca aici e problema. La nunta si petrecere muzica nu se asculta, se danseaza. Te duci, te manifesti cine esti. Si cum unora le place sa se dea in specacol si sa-si arate toate cele si miscarile lascive (fetele) si banii (baietii) ce-si poti dori mai mult de la viata? Ai aratat din cateva miscari cine esti. Noi astialalti, mai umili, ne manifestam prin...altceva, atatea altele. Si ne trebuie mai multe miscari. Una sa prinzi cartea, alta sa o deschizi, alta sa dai paginile, alta sa o citesti si-apoi cand mai trebuie s-o si intelegi deja e prea obositor. Mai bine dau din buric (ca fata) ca poate ma remarca cineva cu bani si stau acasa si nu mai trebue nici sa muncesc nici sa citesc si "m-am scos". Nu e clar?








sau sa dai bani pe carti care-s asa de scumpeee..mai bine arunci cu ei in fetele care dau din buric,ca e mai placut..sau sa te duci sa pierzi timpul la biblioteca..nuuu ca obosesti prea tare si pe urma nu te mai poti misca cum trebuie seara la discoteca..si nu mai agati smecheri cu bani si masini..si ramai cu vreun prost care sta acasa si citeste sau se uita la vreun film din ala destept uooof pardon plictisitor seara..sau iese cu prietenii la bere intr-un local d-ala "de satanisti" si asculta muzica de cand era mamaie fata mare.. si nici bani n-are ca tot ii da pe tot felul de porcarii cum ar fi teatru,opera,carti,expozitii..si nici masina ca tati si mami nu i-au cumparat cand a facut odorasul 18 anisori,au preferat sa-i puna deoparte pt facultate..vai ce parinti aiurea!!
padure_nebuna
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:22
Sa va povestesc una. Eram cu prietenul meu (rocker) la vremea aceea, intr-o vara, la munte, in week-end. Am ajuns seara, am gasit un loc minunat, am pus cortul pe malul unui paraias, desi nu mai suntem la vremea studentiei si ne permitem hotel, dar vroiam undeva rupti de civilizatie.
Ne trezim dimineata in trilul unei pasarele, se auzea apa care curgea, iesim afara, minunatie de loc. Seara nu se prea vazuse ca era aproape intuneric. Si la lumina focului...mai putin. Noi, fericiti nevoie mare, ne apucam sa pregatim masa, desculti in iarba. Ce mai, Adam si Eva. Nu ne-am dat drumul la casetofon ca sa ascultam natura ca doar de-aia am venit si sa nu pangarim minunatiile. Ca muzica asculti destul acasa. Intre betoane Dupa o ora, vine o masina. Nu ne prea venea sa ne impartim raiul dar speram ca macar sunt oameni civilizati si se stabilesc la o distanta decenta, cat sa ne respectam reciproc intimitatea. Ca loc era pentru toti. S-au asezat langa noi (prima greseala). Dupa care si-au scos boxele pe masina si au pus manele la maxim (a doua greseala). Am ajuns sa nu-l mai aud ce spunea langa mine. Dupa care a venit alta masina...La fel. Ne-am demontat cortul si am plecat pe rau in sus in cautarea altui loc. In toata valea vuiaiu manelele. Sincer cred ca nici caprioarele nu le gusta. Nu de alta dar nu se mai aud gandind. Nu ne-am mai pus cortul, am plecat in alta parte, unde iar am gasit un loc atata de minunat incat ne-am prins de maini si nici unul nu spunea nimic. Am spus doar atat:"nu exista cuvinte sa putem exprima ce simtim". Numai ca acolo nu se putea monta un cort si oricum se facuse tarziu si urma in curand sa plecam acasa. I-am spus in gluma ca probabil nu vom avea incotro si va trebui sa ne casatorim ca se pare ca nu mai sunt altii ca noi. Cel putin de acolo nu se vedeau. Ca pe cei altii nu ii "auzi"
Intre timp si eu si el am plecat din tara...
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:59
Eu acum ce sa zic, ca imi plac manelele si manelistii?
Imi pare rau ca de data asta generalizez, dar chiar, uite ce fel de oameni le asculta.
Mai era cazul sa fi facut un sondaj de opinie sa-i intreb ce profesie au, daca si carti citesc? Prima, ca nu mai conta, si a doua, poate ma aruncau in rau dupa ce imi azvarleau "te crezi jmechera", sau ma trimiteau in origini. Ca sunt si agresivi.Am schimbat locul mai bine, dupa care am schimbat tara. Ca pe ei, nu stiu zau daca ii putem schimba.Desi, cine nu si-ar dori...
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:08
"daca si carti citesc"="daca si ce carti citesc", scuze
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:11
eeeh parerea mi-am expus-o pe pagina cealalta dar asa ca sa va treaca supararea dati o ocheada la "videuourili " astea...
si va anunt ca margineanu este tigan....
dar nu canta manele... sau nu numai manele

http://www.kudika.ro/comunitate/dandanaua_reloaded/video.html

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:26
Poate m-am exprimat eu gresit cu "tiganizarea nuntii" in sensul de...balci si o anumita atitudine. Am intalnit si eu tigani de treaba si cu bun simt, spalati, curati, asa ca nu vreau sa jignesc etnia.
Oricum cei dintre munti la care fac eu referire in povestire, nu era nici unul "mai bronzat".
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:35
mai sincera sa fiu... mie imi place muzica tiganeasca...aia de la mama ei, nu manelele, maria tanase .... de exemplu sau muzica de pahar...gen gica petrescu...., dar o nunta e vesela si fara manele. si se danseaza pe romante si pe muzica lautareasca mai ceva decat pe manele.
adevarul este ca a cam trecut vremea manelelor...
au avut perioada lor de glorie si pace buna.
acum ... cine are chef de o manea... ce poti sa ii faci...
faci ca mine...
dimineata la 7 in ziua de duminica pui iron maiden ,dai la maxim boxele ,le lipesti de peretele vecinului recalcitrant si te cari de acasa vreo ora....

se potolesc spiritele cat ai zice peste....

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:47
ROCK N" ROLL Baby!!!!!!!!!!
liddje
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:55
Pai parca ti-am mai spus si data trecuta ca mai sunt si alti vecini

Uite de-aia vreau eu casa, nu bloc. In jungla daca s-ar putea

(am eu ce am cu jungla si parca vad ca ajung si vreau acasa la Muller ca mi s-a terminat demachiantul Dar de fapt ce sa-mi curat? Noroiul de pe fata? )
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:57
no io am avut noroc... pt ca si ceilalti vecini mi-au urmat exemplul...si fiecare cu ce avea mai de pret... si ne-am dat intalnire in fata blocului ....
radeam fiecarede poznele pe care le-am facut..
pai daca cu politia n-a mers ..daca nici cu vorba buna..
atunci ..i-am bagat pe gat fiecare ce a avut.
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:17
M-ai usurat. Si eu care tocmai imi puneam problema ca poate TOTI vecinii ti-s manelisti, vai de viata ta...
Asa DA
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:40
[quote name=\'liddje\' date=\'2008-11-28 15:55:10\']ROCK N\" ROLL Baby!!!!!!!!!![/quote]

Eu eram baby??? Pai ce sa fac daca rocker-ii sunt mai...
Pe toate ne atrage ideea de "baiat rau", nu? Daca mai e si de treaba...
Hmm..."baiat rau" si de treaba. Da, se poate.
tally_weijl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:55
manelele sunt bune doar atunci knd esty constipat

Postat pe 1 Decembrie 2008 19:58


si cu asta am spus tot
ramo_88
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:49
abis da de care muzik asc u:din aia k nici nu i dau nume incare vb tot felul de prostii de la aia ai ce invata haha esti patetica
alyna_sexy2003
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:45
dar ce vrei sa se asculte?????? la o petrecere sau la o nunta?hip-hpo sau rock
alyna_sexy2003
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:49
[quote name=\'alyna_sexy2003\' date=\'2008-12-12 16:49:02\']dar ce vrei sa se asculte?????? la o petrecere sau la o nunta?hip-hpo sau rock [/quote]
Daca tu doar astea 3 genuri le cunosti...eu ca sa-ti mai spun? Mai largeste-ti orizontul.
tally_weijl
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:06
nu as asculta asa ceva nici bani de mi-ai da....mie scarba de tot ce inseamna manele
maria1989
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata peste hotare:simpla si complicata 9 De la: pisicuta_trista 22 Noiembrie 2009 22:40
michael Jackson - o personalitate foarte controversata 36 De la: Lu_za99 31 August 2010 14:16
manelisti 112 De la: zaharica 14 August 2010 15:23
Mariah Carey 10 De la: MaraDonna 30 Septembrie 2009 18:04
Hayley de la Paramore 2 De la: Metal_spell 17 Decembrie 2009 02:53