Setari Cookie-uri

Ce credeti despre intalnirile virtuale?

Cel putin o data in viata, fiecare din noi a flirtat pe "net"...cu cineva.. ca a fost/este messenger sau un chat din marele ocean al siturilor de profil.... unele/ii mergand mai departe... chiar intalnind persoana respectiv si in afara virtualului.
Hai sa vedem la ce concluzii ati ajuns? Este o metoda alternativa destul de viabila pt. a intalni potentialul/a partener/a?
aqnana
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:43
eu am avut un gagiu dupa o intalnire virtuala pe la 13 ani :)))

Pe mirc l`am cunoscut :))
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:45
Cred ca aceste intalniri te scoate din monotonia zilnica ,cam asa ceva filtram , cochetam cu acele persoane dar de multe ori ajungem sa ne si implicam emotional sau poate sa ne indragostim.Dar ne simtim fericiti chiar daca uneori e doar o iluzie ceea ce se intampla , alte ori ajungem sa suferim ptr ca am mers prea departe sufleteste.. O spun din propria experienta ... inainte eram deprimata acum pot spune ca sunt fericita m-am schimbat total si vad viata cu alti ochii .. si sper sa fie bine in continuare
daya_ady
Postat pe 29 Septembrie 2008 21:25
intr-adevar e un subiect cu 2 taisuri..deoarece pe net intr-adevar poti gasi persoane cu care ai putea sa comunici si pe viitor adica poti lega prieteni..uneori cu ajutorul netului se pot edifica relatii frumoase si durabile dar totodata poti suferi si esecuri persoana cu care vorbeai pe net se poate sa fie o cu totul altfel de persoana in realitate decit cea cu care aveai ocazia sa vorbesti pe net..adik uneori netu ne poate crea o imagine iar realitatea ne descopera o cu totul alta fateta..odata am facut cunostinta cu un tip pe net..ne-am vazut de citeva ori..si am realizat ca pe net el era asa un tip dragutz aveai ce sa discuti parca cu el..in realitate insa s-a dovedit a fi ingust la minte,adica o cu totul alta persoana decit cea pe care o cunoscusem virtual...acum numai comunicam pentru ca tipu cam stagneaza..dar acest caz nu m-a descurajat sa imi fac prieteni pe net..asta e nu intotdeauna iti merge..se mai intimpla si esecuri..asa ca parerea mea e ca tre sa fim extrem de atente cu cine vorbim pe net ..in rest nu sunt impotriva acestor intilniri..caci cine stie ce ne poate aduce in dar lumea aceasta virtuala.
aleera
Postat pe 2 Octombrie 2008 15:03
Poti cunoaste pe cineva ... virtual... si apoi sa-l cunosti in realitate... si totul sa fie bine. Insa, parerea mea e ca nu poti intretine o relatie pe internet.
anamaria_szekely
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:20
O povestioara... Sotul meu i-a aratat prietenului lui cel mai bun o poza cu mine. Acesta a intrebat daca mai am vreo sora, si ca prin minune mai am...lol I-am data adresa el de mail si au inceput sa vb in fiecare zi ...interminabil de nu mai avea nimeni loc la comp, s-au vazut pe camera, si tot asa vreo 6 luni, dupa care el i-a spus ca vine in tara ca el nu mai poate tre sa o vada fata in fata. La aeroport cand s-au vazut ziceai ca se stiu de o viata! Si surpriza, s-a pus in genunchi asa in mijlocul aeroportului, printre oameni si a cerut-o in casatorie. S-au casatorit si sunt fericiti. Nu spun ca toate cazurile de relatii pe net se vor finaliza cu o poveste asa frumoasa dar nici imposibil nu e!
irinajd
Postat pe 29 Octombrie 2008 03:04
da poti
prietenul meu e din strainatate iar cel mai de baza mod de comunicare este internet-ul...desi ne vedem "face to face " e destul de dificil sa facem naveta strainatate-acasa asa ca "net-ul" e destul de important pentru noi pana voi termina eu studiile...oricum nu cred ca toate relatiile de pe net pot fi asa dar ...why not?
vivrepouraimer
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:39
Asacum a spus si vivrepuoraimer, why not? merita sa incerci nu se stie niciodata .
irinajd
Postat pe 29 Octombrie 2008 16:45
been there, did that...
Dara
Postat pe 2 Noiembrie 2008 10:19
De la: aqnana, la data 2008-09-14 21:43:34Cel putin o data in viata, fiecare din noi a flirtat pe "net"...cu cineva.. ca a fost/este messenger sau un chat din marele ocean al siturilor de profil.... unele/ii mergand mai departe... chiar intalnind persoana respectiv si in afara virtualului.
Hai sa vedem la ce concluzii ati ajuns? Este o metoda alternativa destul de viabila pt. a intalni potentialul/a partener/a?

Eu nu am facut nici o statistica pentru a socoti valabilitatea acestei alternative. Dar precis exista pe net asa ceva.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:02
De la: aqnana, la data 2008-09-14 21:43:34Cel putin o data in viata, fiecare din noi a flirtat pe "net"...cu cineva.. ca a fost/este messenger sau un chat din marele ocean al siturilor de profil.... unele/ii mergand mai departe... chiar intalnind persoana respectiv si in afara virtualului.
Hai sa vedem la ce concluzii ati ajuns? Este o metoda alternativa destul de viabila pt. a intalni potentialul/a partener/a?

sigur ca da...da trebuie sa intalnesti persoana si in realitate.dar ca metoda de intalnire e buna.numai ca trebuie muuuulta atentie, ca sunt tot felul de chestii pe net....unele foarte ciudate.
mkdisk
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:41
eu am corespondat prin posta cu cineva vreo cateva luni fara sa ne cunoastem,eram deja indragostiti cand ne-am vazut,corespondenta a mai durat mult timp dar distanta dintre noi era prea mare iar eu nu aveam decat 16 ani pe atunci.Ne-am mai trimis din cand in cand cate o scrisoare chiar si dupa ce ne-am casatorit si acum,dupa 24 de ani mai vorbim cateodata pe net desi nu ne-am mai vazut de atunci.De cate ori casnicia mea a fost la limita m-am gandit ce-ar fi fost viata mea daca...
stefan_ionelia
Postat pe 15 Ianuarie 2009 08:44
Intalnirile virtuale sunt apa de ploaie daca nu se finalizeaza si cu intalniri reale, concrete, in carne si oase, fata in fata.....

Postat pe 15 Ianuarie 2009 08:46
De la: mkdisk, la data 2008-12-18 11:41:53
De la: aqnana, la data 2008-09-14 21:43:34Cel putin o data in viata, fiecare din noi a flirtat pe "net"...cu cineva.. ca a fost/este messenger sau un chat din marele ocean al siturilor de profil.... unele/ii mergand mai departe... chiar intalnind persoana respectiv si in afara virtualului.
Hai sa vedem la ce concluzii ati ajuns? Este o metoda alternativa destul de viabila pt. a intalni potentialul/a partener/a?

sigur ca da...da trebuie sa intalnesti persoana si in realitate.dar ca metoda de intalnire e buna.numai ca trebuie muuuulta atentie, ca sunt tot felul de chestii pe net....unele foarte ciudate.
...nici nu puteai sa spui mai bine...
Rosen
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:34
INTALNIRILE VIRTUALE???
Raman...VIRTUALE!

Postat pe 16 Februarie 2009 22:04
dupa mine ,este o mare prostie din viata unei femei. Sunt arsa urat de tot cu net. nu mai cred in nimica !
kudika037298
Postat pe 31 August 2009 09:06
normal ca e necesar ca cei doi sa se vada si in realitate.Si foarte multa atentie la comportamentul celuilalt de pe net ! Trebuie sa te convingi cu cine te vei vedea si in realitate ! Mare grija ! Casnicia mea fiind una care nu merge, am cunoscut pe net un tip din Bucuresti, dupa care ne-am si intalnit si ne iubim foarte mult.Am postat un topic aici pe forum, in legatura cu acesta...daca vreti sa il cititi, este pe profilul meu. Eu imi pregatesc terenul pt divort si sa ma mut in Bucuresti.Nu imi pare rau pt nici o secunda ca l-am intalnit prin intermediul internetului si ca m-am intalnit cu el si in realitate.A fost cea mai frumoasa zi din viata mea....aceasta zi petrecuta cu el.Nici ziua in care am fost mireasa nu se compara cu aceasta zi !
anonim12345
Postat pe 31 August 2009 09:41
De la: pearl_seeker, la data 2009-01-15 08:46:15Intalnirile virtuale sunt apa de ploaie daca nu se finalizeaza si cu intalniri reale, concrete, in carne si oase, fata in fata.....

corect !!! Doar in realitate iti dai seama daca toate vorbele frumoase de pe net pot sa devina tot asa de frumoase si in realitate
anonim12345
Postat pe 31 August 2009 09:43
De la: aqnana, la data 2008-09-14 21:43:34Cel putin o data in viata, fiecare din noi a flirtat pe "net"...cu cineva.. ca a fost/este messenger sau un chat din marele ocean al siturilor de profil.... unele/ii mergand mai departe... chiar intalnind persoana respectiv si in afara virtualului.
Hai sa vedem la ce concluzii ati ajuns? Este o metoda alternativa destul de viabila pt. a intalni potentialul/a partener/a?


prietena mea cea mai buna in acest mod si-a gasit sotul , si eu recunosc ca mi-am gasit cate ceva pe marele net , dar eu personal consider ca cel mai "sanatos" e sa-l inatlnesti Live.
cantafabule
Postat pe 31 August 2009 10:21
Bineinteles ca exista si relatii nascute virtual si finalizate la starea civila. Eu sunt unul din fericitele exemple, sunt personajul principal intr-o superba poveste de dragoste cu happy end. Avantajul "virtualului" consta in faptul ca ,intr-o lume atat de grabita, ai timp de cunoastere si aprofundare. E asemanator cam cu vremurile de odinioara cand domnisoarele se intalneau si conversau mult timp cu un barbat pana se indragosteau cu adevarat , nu ca acum cand dragostea e cu termen scurt. De aceea si divorturile se inmultesc de la o luna la alta,de aceea concubinajul a luat locul (cu succes) casatoriei.
Da!!! Mai bine o relatie "mestecata" incet pe "virtual" si finalizata cu siguranta la altar (daca intr-adevar e iubire ) decat mai multe relatii consumate real ce lasa in amintire doar cratere pline de frustrari si suferinte.
manuelaaa
Postat pe 3 Septembrie 2009 00:10
Pe sotul meu l-am cunoscut pe internet, acum 3 ani si cateva luni. Eu din Romania, el din Norvegia. El tanar, frumos, fff inteligent, mi se parea ireala poza. Este si f matur si responsabil. Acum avem un copil de 2 ani si 3 luni si un altul pe drum! Abia am aflat ca sunt iar insarcinata!
Deci se poate!
kudika062800
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:04
@cantafabule
Asa e, il cunosti live.. si pe urma, intrucat timpul nu va permite prea multe iesiri.. "pastrati" relatia pe messenger. Doar pentru ca l-ai cunoscut live, nu-l face mai special.
Va citeam si ma gandeam ce uriasa sansa aveti (avem) de 20 de ani incoace. Inainte de ¨89 nu numai ca nu exista internetul, dar, si daca ai fi cunoscut o persoana din strainatate (la facultate sa zicem) sansa de a pleca cu el sau, macar de a te casatori in Romania si a te stabili aici.. era nula.

Si eu cunosc foarte multe persoane care au avut relatii serioase in real, desi s-au cunoscut virtual. Una din prietenele mele si-a cunoscut soacra pe un asemenea site.. Aceasta i-a facut cunostinta cu fiul sau si acum are un nepotel.
Problema cred ca se pune cat de "disperat" esti. De regula, starea de singuratate si lipsa de timp te imping sa alegi o asemenea modalitate. Numai ca, tot aceste stari.. te fac sa grabesti lucrurile. Si sa faci alegeri nepotrivite. Si sa dai rau de tot cu capul de pragul de sus...
Acum, stand sa judecm drept, daca noi femeile suntem dezamagite ca sunt numai "obsedati" sexuali dincolo de monitor, imaginati-va ce cred ei.. cu atatea fetiscane goale care isi ofera serviciile. E nevoie de timp . si real si virtual pentru a cunoaste omul. Si, desigur, asta inseamna rabdare.
rashela
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:17
De la: anamaria_szekely, la data 2008-10-02 16:20:42Poti cunoaste pe cineva ... virtual... si apoi sa-l cunosti in realitate... si totul sa fie bine. Insa, parerea mea e ca nu poti intretine o relatie pe internet.
eu si sotul meu pe net ne-am cunoscut a venit dupa mine 400 de km nu ne plictisim deloc! certuri la greu , iubire maxima, impacari de nota 10! nu ne batem suntem nebuni unul dupa altul
laramira
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:49
De la: laramira, la data 2010-01-18 09:49:09
De la: anamaria_szekely, la data 2008-10-02 16:20:42Poti cunoaste pe cineva ... virtual... si apoi sa-l cunosti in realitate... si totul sa fie bine. Insa, parerea mea e ca nu poti intretine o relatie pe internet.
eu si sotul meu pe net ne-am cunoscut a venit dupa mine 400 de km nu ne plictisim deloc! certuri la greu , iubire maxima, impacari de nota 10! nu ne batem suntem nebuni unul dupa altul
[img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/125/125794kupcorkn6d.gif[/img][/url]
yumy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alergia la vopseaua de par 1 De la: kudika160907 12 Septembrie 2010 10:52
inbracaminte 11 De la: coco87mademoiselle 15 Iulie 2008 14:26
cum credeti ca ati reactiona dak in cercul vostru de prieteni ar aparea o pesoana cu un handicap fizic?sau cum reactionati cand vedeti pe strada o astfel de persoana??? 185 De la: greierash_is_back 15 Ianuarie 2010 00:44
diane 35 ingrasa? 2 De la: stem_29 1 Iulie 2010 23:40
DESPRE FOND DE TEN 2 De la: NicoNicco 5 Iunie 2010 10:38