Setari Cookie-uri

Fostul prietenei mele

Care este parerea voastra:
Partenera/ul va spune ca doreste sa reia legaturile cu diferite persoane, pe care le-a reintalnit dupa multi ani, dintre care unul ex-ul ei. Totul platonic, dar totusi, VOI ati fi de acord ca partenera sa iasa seara cu cunostinte mai vechi, dintre care un ex???
Serafino10
Postat pe 14 Septembrie 2008 23:36
In principiu nu prea...dar analizand mai bine lucrurile ..de ce nu? atata timp cat acel fost nu a reprezentat mare lucru pt ea si acum este doar un simplu amic..e alceva insa sa vrei sa reiei legatura cu fosta mare iubire..dar daca nu e cazul totul este fte ok..ba mai mult te potzi oferi s'o insotesti,why not?
elenita_bonita
Postat pe 14 Septembrie 2008 23:42
iubitul meu pleaca maine la bucuresti..si i`am zis " ai grija sa nu te duci la vreo fosta"

Si mi`a zis k ar tb sa o sune pe X sa iasa la o cofee:)))

Dak ai incredere in el..e normal :)
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 23:44
De ce nu ?
nu mai zic nimic ca dupa aia ma trezesc legata si aruncata la lei
iris_4_ever
Postat pe 14 Septembrie 2008 23:52
Pai,nu inteleg care e problema.Sunteti mai multi...intre care si el.Nu e ca si cand iesiti doar voi doi la o cina romantica,insa nu te combina cu el...ca intri la categoria "rusinica"!
sweetpink
Postat pe 15 Septembrie 2008 00:19
salut. daca aveti o relatie solida si bazata pe iubire si respect nu trebuie sa iti faci griji pt un fost mai ales ca nu a fost ceva foarte serios. Oricum daca e sa se intample ceva se poate intempla si cu fostul sau se poate intampla cu unul nou. De cat sa traiesti cu teama asta mai bine iti traiesti viata fara sa te gandesti la tot felul de scenarii.
lori75
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:18
ba..... in mod normal, ca sa arat cat de inteligenta si deosebita persoana sunt eu, as zice "nu am nicio problema...am incredere... bla bla bla"
dar , cu sau fara incredere, haideti sa fim cinstite, cine e chiar ok stiind ca iubitul isi bea sucul cu fosta in timp ce noi ne taraim papucii prin casa, asteptandu-l ?...
pe bune...?
Anissia27
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:08
Ai putea þine cont de faptul cã nu þi-a ascuns cã se va vedea cu aceastã "ex".ªi dacã nu-i ia valul la întâlnire,e ok. În viaþã,multe lucruri sunt riscante.Ideea e,sã nu-i spui cã te deranjeazã cã se vede cu nu-ºtiu câte "ex-fosta-trecuta-precedenta...".Ci doar sã fii atentã la el,dacã apar schimbãri de comportament,iei mãsuri...Nu sãrindu-i în cap!Bãrbaþii fug de aºa ceva...în caz cã þi-a "scãpat" amãnuntul acesta...Multã diplomaþie ºi succesul e garantat!

Postat pe 21 Septembrie 2008 06:53
foarte tare frate fff tare pai uite cine sta linistit in banca lui cand el/ea sta la taclale cu fostu/a?poti avea incredere in el/ea 1000% dar linistit/a nu poti sta pt ca daca cei doi sau iubit ,,,si sau despartit ce ar avea de discutat fara ca actualu/a sa fie prezenta/t?daca nu iti pasa inseamna ca nu esti nici(deloc)gelos/a ceea ce inseamna ca nu iubesti.
mickyyo_parintele
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:58
de cand crizele de gelozie echivaleaza cu iubirea?

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:11
eu nu sunt de acord...intre ei flacara inca mocneste, acolo, ascunsa bine. si se poate reaprinde oricand! crede-ma, eu sunt patita! si eu ziceam ca "lasa, ca dupa 3 ani de la despartire nu mai are cum sa reinceapa ceva cu ea.." si nu mare mi-a fost mirarea cand dupa despartirea noastra (relatie de 1 an jumate) la doua luni s-a logodit cu ea! deci.....................

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:16
nu cred ca trebuie sa ,,fi de acord,, cu ceva ce iubitul tau vrea sa faca.. oricum el va face ce va dori.. Trebuie doar sa ai incredere.. daca te iubeste, poate sta cu toate fostele la o masa si nu va tentat de nici una.. daca nu te iubeste, oricum te va insela/parasi pana la urma. Asa ca lasa-l sa faca ce crede el de cuviinta.

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:17
nu stiu daca neaparat as fi geloasa dar nici de picat bine nu cred ca mi-ar pica!hai sa fim seriosi acuma,cum sa ma lase in casa si el sa se intilneasca ca ex?poate ca nu -as zice nimic pt a nu-i da prea mult nas,dar bine nu mi-ar pica!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:18
hai sa fim sinceri si onesti acuma normal k dak relatia actuala se bazeaza p incredere respect si iubirea e mare...na...nimeni nu zice k ar fi o tragedie dak te intalnesti cu fostul sau fosta in cazul d fata...dar totusi ar aparea gandurile acelea necurate si un pic de gelozie...si la urma urmei dak e treaba incheiata intre el-ea si ex....ce rost ar mai avea sa te intalnesti la o cafea...??? poate in cativa ani dar nu recent dupa cateva saptamani luni....asta e parerea mea;)sper sa nu deranjez p nimeni...mult succes in continuare
RALUCA_RT
Postat pe 25 Octombrie 2008 22:21
Buna seara!Daca aveti nevoie de un raspuns,ma gasiti pe privat.O seara frumoasa!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Octombrie 2008 03:27
EU VORBESC DIN PROPRIE EXPERIENTA.POTI AVEA INCREDERE IN PARTENERUL DE VIATA DOAR DACA TI-A CASTIGAT INCREDEREA SI VEZI CA E O PERS.HOTARATA.DE EX.PARTENERUL MEU S-A INTALNIT CU FOSTA IN BUCURESTI SI MI-A SPUS TOT.EU NU AVEAM DE UNDE SA STIU DAR EL A FOST CORECT SI MI-A SPUS PUTEA F.BINE SA NU SPUNA NIMIC CE EU NU AVEAM DE UNDE SA STIU NOI LOCUIM IN SIBIU.E ADEVARAT CA M-AM ENERVAT DAR MAI BUN E ADEVARUL.DACA NU VA SPUN SI DUPA DESCOPERITI NU E MAI RAU DECAT SA STII CA S-AU INTALNIT?
aaaaa
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:06
De la: Serafino10, la data 2008-09-14 23:36:54Care este parerea voastra:
Partenera/ul va spune ca doreste sa reia legaturile cu diferite persoane, pe care le-a reintalnit dupa multi ani, dintre care unul ex-ul ei. Totul platonic, dar totusi, VOI ati fi de acord ca partenera sa iasa seara cu cunostinte mai vechi, dintre care un ex???

pai, mergeti impreuna....spune-i ca vii si tu.
mkdisk
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:56
Prietenul/Fostul prietenei tale te intreaba daca iesi cu el la o cafea.Ce faci?
A.ii spui prietenei tale
B.ii spui ca iesi doar daca vine si prietena ta
C.il refuzi...
D.ii tragi o tzeapa,iti dai intalnire cu el si-o aduci si pe prietena ta
laura_mihai
Postat pe 3 Decembrie 2008 04:10
De la: laura_mihai, la data 2008-12-03 04:10:33Prietenul/Fostul prietenei tale te intreaba daca iesi cu el la o cafea.Ce faci?
A.ii spui prietenei tale
B.ii spui ca iesi doar daca vine si prietena ta
C.il refuzi...
D.ii tragi o tzeapa,iti dai intalnire cu el si-o aduci si pe prietena ta
rasp.A
si ce crezi, chiar mi sa intamplat
alina_luminita
Postat pe 18 Decembrie 2008 01:01
daca relatia se bazeaza pe incredere si respect nu ar trebui sa conteze faptul ca se intelneste cu o ex prietena , am fost pusa in asemenea situatie de curand sa intalnit cu ea desi mia spus absolut tot ce au vb nu mam putut abtine sa nu ma enervez si sa nu il cert parerea mea este ca nu poti ramane indiferenta
ochelari
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:32
Parerea mea: daca trage acolo inseamna ca nu degeaba.Eu doar am incercat sa ma pun in locul ei.Ca ii dai tu acordul sau nu ea dc vrea tot se intalneste cu el.Dar priveste partea buna a lucrurilor, poate iti spune ca se intalneste cu el doar ca sa te faca gelos.Dc ar fi vrut sa-l faca si pe el gelos sau sa ii arate ce a pierdut, te-ar fi luat si pe tine , sa aibe cu ce sa se laude.Eu nu am de unde sa stiu ce a gandit, dar spune-i si tu ei ca te intalnesti cu vreo fosta si vezi reactia .
ramona_elisa
Postat pe 18 Ianuarie 2009 23:24
Sincer, daca m-as intilni cu un "fost" cred ca as dori sa reiau legatura-relatia-cu el . Nu sint genul - stau departe de fostii: ce-a fost a fost .Las loc doar de-un salut

Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:34
O prietena adevarata refuza invitatia fostului iubit al prietenei sale. ADEVARATA. Asa zisa mea prietena adevarata s-a culcat cu fostul meu.... se-ndragostise de el pina peste cap . Ce-mi placea cind o vedeam cum rosea toata numai cind pronuntam numele lui , cum incepea sa tremure toata...... Iar eu ticaloasa mai scoteam si pozele cu el ,ai spuneam ca m-a sunat ca ne-am vazut......Mi se facuse o sila de tipa asta , mai ales ca e maritata si are un copil de 15 ani . Totodata mi-era si mila de ea cind vedeam cum se chinuie; bine-nteles ca fostul meu a tavalit-o putin i-a frint inima si....pa ,ea e tot cu-al ei si cu copilul. Acum nu sint libera ,dar cind voi fi barbatul ei va fi tinta mea nr.1 . PRIETENA MEA BUNA SI DRAGA !

Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:51
De la: nocturnalia1, la data 2009-01-21 12:51:51 O prietena adevarata refuza invitatia fostului iubit al prietenei sale. ADEVARATA. Asa zisa mea prietena adevarata s-a culcat cu fostul meu.... se-ndragostise de el pina peste cap . Ce-mi placea cind o vedeam cum rosea toata numai cind pronuntam numele lui , cum incepea sa tremure toata...... Iar eu ticaloasa mai scoteam si pozele cu el ,ai spuneam ca m-a sunat ca ne-am vazut......Mi se facuse o sila de tipa asta , mai ales ca e maritata si are un copil de 15 ani . Totodata mi-era si mila de ea cind vedeam cum se chinuie; bine-nteles ca fostul meu a tavalit-o putin i-a frint inima si....pa ,ea e tot cu-al ei si cu copilul. Acum nu sint libera ,dar cind voi fi barbatul ei va fi tinta mea nr.1 . PRIETENA MEA BUNA SI DRAGA !


Ai probleme pe la mansarda? una e ca prietena sa se culce cu fostul tau si alta e sa incerci sa te culci tu cu barbatul ei cu care are un copil. Ca si-a inselat barbatul nu e problema ta atata timp cat nu a facut-o cu sotul sau cu iubitul tau.
Respira adanc, numara pana la 10 si vezi-ti de viata ta. Marita-te, fa si tu un copil...apuca-te de lucruri serioase si lasa copilariile.
cristinutza83
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:29
De la: nocturnalia1, la data 2009-01-21 12:51:51 O prietena adevarata refuza invitatia fostului iubit al prietenei sale. ADEVARATA. Asa zisa mea prietena adevarata s-a culcat cu fostul meu.... se-ndragostise de el pina peste cap . Ce-mi placea cind o vedeam cum rosea toata numai cind pronuntam numele lui , cum incepea sa tremure toata...... Iar eu ticaloasa mai scoteam si pozele cu el ,ai spuneam ca m-a sunat ca ne-am vazut......Mi se facuse o sila de tipa asta , mai ales ca e maritata si are un copil de 15 ani . Totodata mi-era si mila de ea cind vedeam cum se chinuie; bine-nteles ca fostul meu a tavalit-o putin i-a frint inima si....pa ,ea e tot cu-al ei si cu copilul. Acum nu sint libera ,dar cind voi fi barbatul ei va fi tinta mea nr.1 . PRIETENA MEA BUNA SI DRAGA !
razbunarea in general este arma prostului! nu esti cu nimic mai presus decit ea daca te duce mintea la astfel de lucruri!
FRANNNCE
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:56
De la: nocturnalia1, la data 2009-01-21 12:51:51 O prietena adevarata refuza invitatia fostului iubit al prietenei sale. ADEVARATA. Asa zisa mea prietena adevarata s-a culcat cu fostul meu.... se-ndragostise de el pina peste cap . Ce-mi placea cind o vedeam cum rosea toata numai cind pronuntam numele lui , cum incepea sa tremure toata...... Iar eu ticaloasa mai scoteam si pozele cu el ,ai spuneam ca m-a sunat ca ne-am vazut......Mi se facuse o sila de tipa asta , mai ales ca e maritata si are un copil de 15 ani . Totodata mi-era si mila de ea cind vedeam cum se chinuie; bine-nteles ca fostul meu a tavalit-o putin i-a frint inima si....pa ,ea e tot cu-al ei si cu copilul. Acum nu sint libera ,dar cind voi fi barbatul ei va fi tinta mea nr.1 . PRIETENA MEA BUNA SI DRAGA !



Draga mea , e vorba de FOSTUL tau ....cand spui fost se presupune ca nu mai esti cu el si ca tipul este liber.
O prietena adevarata isi ajuta prietena si fostul , daca chiar ai observat ca are o atractie pentru el trebuia sa discuti cu ea nu sa te bucuri pentru ce i s-a intamplat.

Eu mi-am dat un fost unei prietene ....am ajuns la concluzia ca ei doi s-ar potrivi foarte bine si am actionat , acum sunt amandoi fericiti impreuna si eu sunt prietena cu amandoi.
Mare e gelozia ta si multi sunt adeptii ei
iris_4_ever
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:40
eu sincer nu vad unde este problema.eu vbesc pe mess cu fostul meu prieten iar de cate ori vine in tara ne mai intalnim si la o cafea si sincer nu vad care e problema.ce a fost ,a fost dar asta nu inseamna ca nu ar trebui sa mai vbim si ,si actualul prieten mai iese la cafea din cand in cand cu fosta dar pe mine nu ma deranjeaza.nu sunt geloasa din fire si probabil ca o sa ziceti multi pt ca nu iubesc, gelozia cu dragostea nu au nici o legatura, insa increderea cu dragostea au.
witcher
Postat pe 29 Ianuarie 2009 11:03
[quote name=\'lori75\' date=\'2008-09-16 12:18:42\']salut. daca aveti o relatie solida si bazata pe iubire si respect nu trebuie sa iti faci griji pt un fost mai ales ca nu a fost ceva foarte serios. Oricum daca e sa se intample ceva se poate intempla si cu fostul sau se poate intampla cu unul nou. De cat sa traiesti cu teama asta mai bine iti traiesti viata fara sa te gandesti la tot felul de scenarii.[/quote]

Intrebare: De unde naibii ideea ca daca e un ex/(a), nu a fost ceva serios? Am tot citit asta in primele postari. Oamenii astia e musai sa fi fost doar intr-o relatie superficiala? Daca conjunctura, sau un accident i-a despartit? Daca inca mai au sentimente? Ce tari se cred unii cand scriu asta !!!
Maine ai putea fi tu un fost/fosta...caci viata e imprevizibila.
cristinarudi
Postat pe 5 Februarie 2009 22:53
ESTE CEVA NORMAL, EU SPRE EXEMPLU SUNT INTR-O ASTFEL DE SITUATIE.SINCER LA INCEPUT A FOST UN PI C AIUREA SI PT MINE, DAR CU TIMPUL AM ACCEPTAT MAI ALES CA ESTE VORBA SI DESPRE UN COPIL LA MIJLOC.
mikiburgui
Postat pe 6 Februarie 2009 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fostii ma cauta 1 De la: kudika_1034372 20 Octombrie 2018 00:51
CRED CA AM O PROBLEMA SI VREAU SFATURI 46 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 20:03
un sfat 12 De la: brunetica 20 Octombrie 2013 11:52
BUNA 11 De la: kudika019285 21 Iulie 2009 02:12
Probleme in relatie 16 De la: Max2 20 Noiembrie 2011 18:34