Setari Cookie-uri

Suntem batrini dupa 40 de ani?

De la: mirc, la data 2009-01-22 16:28:15dupa 72 te simti neputincios


pt. dana_mv
iubeste viata, priveste cerul mai des, florile, copacii fii alaturi de copii, joacate cu ei
e ceva anormal?
......baga tare cu sfaturile ...ROCO..asa ...si eu mai am nevoie de ancurajare uneori...asi mai baga codita si la mine .ala cu cornite......///asa zis cu cornite /// ca va spun eu ...e dichisit tare si e mare cuceritor...
erikahd2008
Postat pe 5 Februarie 2009 05:49
Si la varsta asta sunt multe placeri ale vetii care trebuiesc descoperite...poti sa arati si bine la 40 de ani daca vrei...
lady_one_lina
Postat pe 6 Februarie 2009 16:15
Asa este, ai dreptate! Am 41 de ani, la fel si sotul meu, si ne iubim ca la 20 de ani. Cred ca nu doar "ambalajul" conteaza - desi, amandoi aratam inca foarte bine, cu cativa ani buni mai tineri - dar mai ales spiritul. Nu e o vorba in vant atunci cand se spune ca exista oameni batrani ca varsta insa mult mai tineri in spirit si gandire decat oameniii tineri biologic, la fel cum exista persoane foarte tinere, dar extrem de batrane in spirit si fiinta. Anyway, 40 este inca o varsta ok. Depinde cum stii sa o traiesti. Depinde cum te face sa te simti cel de langa tine si, esential, depinde, cred, de gradul de initiere/inteligenta/pregatire al fiecaruia. Important este sa fii impacat tu cu tine insuti/insati. Sa fii multumit de ceea ce esti si de ceea ce iubesti si ai langa tine.
LunaPlina
Postat pe 6 Februarie 2009 16:27
De la: LunaPlina, la data 2009-02-06 16:27:15Asa este, ai dreptate! Am 41 de ani, la fel si sotul meu, si ne iubim ca la 20 de ani. Cred ca nu doar "ambalajul" conteaza - desi, amandoi aratam inca foarte bine, cu cativa ani buni mai tineri - dar mai ales spiritul. Nu e o vorba in vant atunci cand se spune ca exista oameni batrani ca varsta insa mult mai tineri in spirit si gandire decat oameniii tineri biologic, la fel cum exista persoane foarte tinere, dar extrem de batrane in spirit si fiinta. Anyway, 40 este inca o varsta ok. Depinde cum stii sa o traiesti. Depinde cum te face sa te simti cel de langa tine si, esential, depinde, cred, de gradul de initiere/inteligenta/pregatire al fiecaruia. Important este sa fii impacat tu cu tine insuti/insati. Sa fii multumit de ceea ce esti si de ceea ce iubesti si ai langa tine.


Subscriu :D
Eu ma uit la colega mea care are 25 .. e muult mai blazata si tare frustrata, saraca - tot timpul i se pare ca e prea slaba, ca nu ii vine nu stiu ce ca e ea nu stiu cum si tot asa. ADevarul e ca linistea vine mai tarziu .. dupa 35 .. cand te accepti asa cum esti si nu mai ai angoase si crize de personalitate
karos
Postat pe 6 Februarie 2009 16:34
De la: karos, la data 2009-02-06 16:34:30
De la: LunaPlina, la data 2009-02-06 16:27:15Asa este, ai dreptate! Am 41 de ani, la fel si sotul meu, si ne iubim ca la 20 de ani. Cred ca nu doar "ambalajul" conteaza - desi, amandoi aratam inca foarte bine, cu cativa ani buni mai tineri - dar mai ales spiritul. Nu e o vorba in vant atunci cand se spune ca exista oameni batrani ca varsta insa mult mai tineri in spirit si gandire decat oameniii tineri biologic, la fel cum exista persoane foarte tinere, dar extrem de batrane in spirit si fiinta. Anyway, 40 este inca o varsta ok. Depinde cum stii sa o traiesti. Depinde cum te face sa te simti cel de langa tine si, esential, depinde, cred, de gradul de initiere/inteligenta/pregatire al fiecaruia. Important este sa fii impacat tu cu tine insuti/insati. Sa fii multumit de ceea ce esti si de ceea ce iubesti si ai langa tine.


Subscriu :D
Eu ma uit la colega mea care are 25 .. e muult mai blazata si tare frustrata, saraca - tot timpul i se pare ca e prea slaba, ca nu ii vine nu stiu ce ca e ea nu stiu cum si tot asa. ADevarul e ca linistea vine mai tarziu .. dupa 35 .. cand te accepti asa cum esti si nu mai ai angoase si crize de personalitate



stii cata dreptate ai?

as vrea sa am 25 si intelepciunea de acum
mi333
Postat pe 8 Februarie 2009 13:40
De la: mirc, la data 2009-02-08 13:40:49
De la: karos, la data 2009-02-06 16:34:30
De la: LunaPlina, la data 2009-02-06 16:27:15Asa este, ai dreptate! Am 41 de ani, la fel si sotul meu, si ne iubim ca la 20 de ani. Cred ca nu doar "ambalajul" conteaza - desi, amandoi aratam inca foarte bine, cu cativa ani buni mai tineri - dar mai ales spiritul. Nu e o vorba in vant atunci cand se spune ca exista oameni batrani ca varsta insa mult mai tineri in spirit si gandire decat oameniii tineri biologic, la fel cum exista persoane foarte tinere, dar extrem de batrane in spirit si fiinta. Anyway, 40 este inca o varsta ok. Depinde cum stii sa o traiesti. Depinde cum te face sa te simti cel de langa tine si, esential, depinde, cred, de gradul de initiere/inteligenta/pregatire al fiecaruia. Important este sa fii impacat tu cu tine insuti/insati. Sa fii multumit de ceea ce esti si de ceea ce iubesti si ai langa tine.


Subscriu :D
Eu ma uit la colega mea care are 25 .. e muult mai blazata si tare frustrata, saraca - tot timpul i se pare ca e prea slaba, ca nu ii vine nu stiu ce ca e ea nu stiu cum si tot asa. ADevarul e ca linistea vine mai tarziu .. dupa 35 .. cand te accepti asa cum esti si nu mai ai angoase si crize de personalitate



stii cata dreptate ai?

as vrea sa am 25 si intelepciunea de acum
Credeam ca numai eu gindesc asa dar vad ca mai sint si altii
puiu66
Postat pe 8 Februarie 2009 13:58
De la: micabis, la data 2008-09-17 18:16:55
Si sa nu se supere nimeni din garda celor tineri dar am vazut barbati de 33 de ani aratind muuuult mai rau decit sotul meu la 43 (vezi chelie, burta) precum si fete de 24 de ani cu atitudine muuuult mai batrina decit a mea la 44.

da...eu nu am inca 30 dar sotul meu e trecut de 35...insa aratam cu mult mai tineri...Conteaza atitudinea, cum te imbraci, cum te comporti, cum te simti...uneori ma distreaza la cate un concert cand suntem intrebati ce varsta avem si mereu primim cu 5-10 mai putin...curios...mie nu mi se pare ca as arata de 20 de ani dar...ma bucur ca-i "primesc"...
ocs
Postat pe 8 Martie 2009 16:37
Buna la toti! Eu sunt o ''tanara'' de 43 ani si sa stiti ca asa ma si simt! Sunt convinsa ca sunt destule persoane care se simt asa,depinde de spiritul si felul de a fi al fiecaruia! Cred ca pana la urma totul tine de modul de a gandi.Sa te simti tanar dupa 40 ani nu inseamna doar sa arati ceva mai bine,trebuie sa stii sa mergi mai departe,sa-ti doresti ca totul sa fie asa cum te simti:matur in gandire si experienta dar mai ales dornic de a relationa si castiga incredere si a darui un zambet cat de mic oricand.
uaurelia
Postat pe 24 Martie 2009 10:00
daca as putea sa am energia, experienta si pofta de viata de acum tot timpul ...ehei, ce bine ar fi! Ma uit la mine .. cat de dreapta si sigura pe mine merg .. inca rosesc (si am aproape 38 de ani).. Dar cat de multe am castigat in ultimii ani ....cata incredere in mine, cata liniste ...
karos
Postat pe 24 Martie 2009 18:52
Devii batran numai atunci cand te hotarasti tu singur sa fii batran!
darksukkubus69
Postat pe 10 Aprilie 2009 21:11
De la: darksukkubus69, la data 2009-04-10 21:11:14Devii batran numai atunci cand te hotarasti tu singur sa fii batran!

Hello!! Auzi ce-a mai scris fiinta pe articole? Ca mie mi-a sters contul din cauza ei... (anaadyan)
amr2009
Postat pe 10 Aprilie 2009 21:24
Poti sa ai 20 de ani dar sa te simti ca la 60 si poti sa ai 60 de ani si sa te simti ca la 20 ..voi alegetzi ..
___LL___
Postat pe 10 Aprilie 2009 23:10
Poti sa ai 20 de ani si sa arati de aproape 40... E din ce in ce mai raspandit fenomenul.
darksukkubus69
Postat pe 11 Aprilie 2009 18:27
De la: darksukkubus69, la data 2009-04-11 18:27:16Poti sa ai 20 de ani si sa arati de aproape 40... E din ce in ce mai raspandit fenomenul.

Hopa stai....Calm.....
amr2009
Postat pe 11 Aprilie 2009 18:46
De la: amr2009, la data 2009-04-11 18:46:08
De la: darksukkubus69, la data 2009-04-11 18:27:16Poti sa ai 20 de ani si sa arati de aproape 40... E din ce in ce mai raspandit fenomenul.

Hopa stai....Calm.....
....................eu am 49 si ma simt la 30 adica nu ma consider"TRECUTA"
erikahd2008
Postat pe 11 Aprilie 2009 18:50
De la: erikahd2008, la data 2009-04-11 18:50:38
De la: amr2009, la data 2009-04-11 18:46:08
De la: darksukkubus69, la data 2009-04-11 18:27:16Poti sa ai 20 de ani si sa arati de aproape 40... E din ce in ce mai raspandit fenomenul.

Hopa stai....Calm.....
....................eu am 49 si ma simt la 30 adica nu ma consider"TRECUTA"

Hai noroc si sanatate!!!!
amr2009
Postat pe 11 Aprilie 2009 19:01
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 18:56
De la: Cassey, la data 2009-05-13 18:56:27Buna!
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu militiaaaaaaaaaaaa
thadoog
Postat pe 13 Mai 2009 18:58
daca ai o inima tinara si o minte sanatoasa NU !
sper k dupa 40 ani mai intelepti.. nu mai batrani:P
10nails
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:08
sunt o femeie de 40 de ani si ma simt foarte tanara si cred ca cei dupa 40 de ani sunt mai tineri decat cei de 20 de ani , parerea mea este ca cei dupa varsta de 40 de ani stiu sa se distreze ,nu ca cei de 20 de ani .iar eu fac fata la o fata de 20 de ani la orice ,si distractie si dans ,dar nu stiu daca face fata ..................................
jeorjete
Postat pe 26 Octombrie 2009 01:23
Dragele mele 1 Sunt dea dreptul consternata 1 Va rog dati drumul la televizoare si vedeti-o pe frumoasa de Simonoa SENSUAL ! iMI VINE SA VOMIT CAND O VAD ! E o PARASUTA ! vedeti si voi ce face cu o doamna respectabila de 40 de ani din Germania , cu care iubitul ei , asa cum pretinde ea ar avea o realtie ! Va rog uitati-va si comentati ! AJUTOOOOOOOR ! MATRACUCA LA PUPA !
kudika068864
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:31
Daca va treziti dimineata sa vedeti in reluare emisiunea lui Maruta , va rog uitati-va ce e in stare o ONORABILA DOMNITA a zilelor noastre noastre. Lumea pe alte forumuri m-a condamnat cand am blamat tanara generatie ! Nu e vorba de toti ci de cei de genul SIMONA SENSULA ! Nu nu eo greseala de dactilografiere , asta e parera mea despre EA si cele de asemenea cu EA !Eu la 47 de ani nu ma dau pe o MATRACUCA CA SIMONA SENSUAL ! E O NIMENI dupa parerea mea !Mamaita
kudika068864
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:42
Toate cele ca ea sunt doar niste matracuce...
darksukkubus69
Postat pe 5 Decembrie 2009 17:58
si eu am 40 de ani , dar ma consider foarte tanara si imi place enorm de mult varsta care o am . am un suflet mult mai tanar ,iar acum imi traiesc viata cum pot mai bine
jeorjete
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:09
Ai exact varsta pe care o simti ! Daca vei avea o mina blazata , vei evita poate o vestimentatie mai relaxata,vei evita poate o atitudine mai relaxata , vei avea mereu un aer malitios, prea critic ,sau prea obosit ,un aspect tern ,atunci,lumea te va vedea ca pe o persoana insipida si desueta nu numai la 40 de ani ,ci la oricare alta varsta....Mai ales persoanele in jurul varstei de 40 de ani , care au copii adolescenti ,au cele mai multe si mai mari sanse pentru a trai o a doua adolescenta ,sau tinerete in compania copiilor lor , fiind foarte interesati de activitatile acestora si petrecand cat mai mult timp cu ei ,discutand despre ce si cum ii intereseaza...
Lumos_Forever
Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:55
in primul rand, salut
m-am documentat ce spun unele persoane despre varsta ce trece peste 40.Da, este o varsta ica frumoasa, pot spune si in special daca pana la aceasta varsta ai o viata cu reusite,impliniri in sensul bun al cuvantului.Eu pot spune ca la acea varsta chiar eram foarte fericita si nici nu ma simteam ca am 40 ani, acum au trecut vreo 18 ani si inca nu ma simt in varsta, sufletul inca il mai am ca la 40 dar greutatile vietii te mai face cate o data sa spui ca a-i imbatranit.....ciu parere de rau, normal toti ajungem la o varsta inaintata mai mult sau mai putin fericiti.Totusi trebuie sa multumim lui Dumnezeu ca unii din noi mai apucam varste peste 8o ani, dar cred ca si atunci in sufletului omului mai are o licarire de bucurie pt viata.... Asta este parerea mea......Voi ce zice-ti?
jojoline
Postat pe 24 Iunie 2010 14:38
nu.
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Iunie 2010 14:40
pe mine ma enerveaza teribil mama knd se plange k a imbatranit.iar eu tot ii spun k la 41 nu esti batran....dar deja cred k asta a devenit o modalitate pt ea se auto-complimenta dak pot sa-i spun asa....k park tot mai des imi spune...si numa' rade knd vede k o dezaprob....smechera mama asta.
dark_eye
Postat pe 27 Iunie 2010 23:56
dark_eye Data: 2010-06-27 23:56:37
pe mine ma enerveaza teribil mama knd se plange k a imbatranit.iar eu tot ii spun k la 41 nu esti batran....dar deja cred k asta a devenit o modalitate pt ea se auto-complimenta dak pot sa-i spun asa....k park tot mai des imi spune...si numa' rade knd vede k o dezaprob....smechera mama asta
Chiar ca....smechera mama ;)) cred ca se simte bine cand ii zici k nu e batrana .... cand vine de la un copil/sot suna mai frumos .. .
si chiar nu esti batrana la 41 de aani...daca akuma se plange....tinnete bine pentru cei 75 de anii ....
Fao sa se simta cat mai tanara si frumoasa ... o sa`i treaca :))
kudika175792
Postat pe 28 Iunie 2010 00:05
Depinde fata de cine facem comparatia !!
Dindirel
Postat pe 29 Iunie 2010 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Descopera ce tip constitutional esti. 9 De la: sandra33 12 Noiembrie 2008 23:54
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 14:05
par cret 11 De la: MsDelilah_ 12 Septembrie 2010 22:34
RENUNTAREA LA TUTUN - EXEMPLE PERSONALE 39 De la: popa4mihaela 23 Septembrie 2009 18:51
Am nevoie de un sfat 17 De la: kudika_nikole 12 Februarie 2012 14:49