Setari Cookie-uri

sunt prea impulsiva!!!

buna.as vrea si eu sa va povestesc relatia mea...pe care mi`e frica k am s`o pierd din cauza mea!!!
Am un iubit la care tin enorm de mult si care tine la mine la fel de mult.Am trecut prin atatea impreuna si m`a ajutat mereu in toate problemele.Ba mai mult am luptat si ku familia mea k sa putem fi impreuna...
Dar a aparut o "problema" in viata noastra de cuplu.Fosta lui prietena...care e kam obsedata de el.
Cand am aflat de ea a fost ca un soc pt mine.
In toata ziua aceea am incercat sa vorbesc cu el...sa il sun sa vad ce face..dar nu mi`a raspuns la telefon.Seara intr`un final imi raspunsese cineva , iar knd am intrebat cine e la telefon mi`a raspuns k e prietena lui.Ma simteam distrusa..nu am inchis toata noaptea un ochi.Am vb cu el , iar el ma implora sa nu ma gandesc la ce e mai rau si in cel mai rau caz sa vb in ziua urmatoare...
Nu voiam sa vb cu el..dar din fericire lucram in acelasi loc cu el...si asa am vb si am clarificat treaba...
El m`a rugat apoi sa nu vb cu ea sub nicio forma pt k ii va face lui probleme.dar Ana(asa o cheama) ii trimitea mesaje de dragoste si ieri...Moment in care m`am enervat la culme si am sunat`o k sa o rog sa il lase in pace.Ea l`a sunat pe prietenul meu k sa ii spuna...Acum regret foarte tare k am vorbit cu ea...Pt k el spune k i`am demonstrat k nu am incredere in el si k nu merita asta...asa k aseara ne`am certat...
Trebuie sa amintesc k sunt de zodie berbec...si sunt foarte impulsiva...dar dak fac cva sub influenta momentului regret mai apoi...asa kum regret si akum...
ce sfaturi imi dati???ce sa fac???
cum sa ma schimb?
c sa fac k sa`i demonstrez k am incredere in el si sa repar totul???
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:42
...hmmm...naspha faza....curiozitate nu e sinonim cu inpulsivitatea...o discutie cu el deschisa e cel mai bine...obsedata obsedata dar el ce rol joaca??? sau si lui ii place? si ce cauta cu el si mai raspunde si la tel lui???
sirena22
Postat pe 30 Septembrie 2008 15:26
singurul care ar avea ceva de schimbat la propria persoana pare a fi el.. adica sa o lase mai moale cu "cosmetizarea adevarului".. mie nu-mi pare sincer deloc.. cum adica sa raspunda o EA la tel sa spuna k este prietena.. iar el.. "sa nu vb cu ea sub nici o forma pt k ii va face lui probleme".. tu ori esti prea naiva, ori nu vrei sa vezi adevarul.. mai bine reprofileaza-te.. asta ar fi sfatul meu
arina_rbk
Postat pe 19 Octombrie 2008 14:23
mda. te inseala si nu recunoaste ..aceeasi situatie nenorocita pe care o intalnim iar si iar si iar .....nu prea iti vine sa crezi ..? dar carei fete crezi ca i`a venit sa creada la inceput ?umbla si tu cu "fostul" ..sau cu un amic recent ..si vezi cum reactioneaza ..santajeaza`l ..sa simta pe propria piele ..lipseste ..schimba`ti comportamentul obisnuit ..incearca`l si de fiecare data sa raspunzi ca el ..k nu e nimic ..pana ori va ceda ori se va da pe fatza adevarul ..

Postat pe 1 Noiembrie 2008 22:50
hmmmmmmm
sfatul meu e sa te RELAXEZI.
FA LUCRURI care ti plac, ocupa ti timpul liber ....
iar pe el ...LASA-L SA FACA CE VREA.............................
vezi ti de treaba ta si daca o sa rezolve treaba cu aia, f bine.
daca nu, iti e bine si cu altcnv!
morticia_adams
Postat pe 26 Decembrie 2008 16:23
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:44
pffff el te face sa te simti vinovata tu nu esti vinovatya cu nimic e absurd sa crezi ca ai gresit ai facut cea ce ar fi facut orice fata dar el te face din vorbe la fel e si prietenul meu eu nufac nimic dar termin sa fiu cea vinovata sau chiar daca el zice ca nu eu ma simt pt ca ma face din vorbe
ochelari
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:15
ITI DAU UN SFAT>DACA VEI FI PREA INSISTENTA
Quarelin
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-ar prinde bine cateva pareri. 25 De la: joana_rise 1 Ianuarie 2009 21:14
intrebare 4 De la: felixcat 17 Noiembrie 2009 22:16
Prieten drag... 6 De la: dandanaua_reloaded 12 Februarie 2009 14:28
merge? 7 De la: dirty_dancing 19 Septembrie 2009 12:45
Cititi si va minunati 3 De la: anutzzaa 19 Noiembrie 2010 23:38