Setari Cookie-uri

Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!!

.....am citit foarte multe lucruri interesante..si chiar am invatat cate ceva!!!...
Normal..am si eu o poveste de dragoste..
E destul de grea situatia in care ma aflu acum...de fapt sunt in situatia asta din luna februarie anul acesta...
Nici nu stiu cu ce sa incep..Sper sa fiu inteleasa...Tot ce vreau e sa mi se dea sfaturi...vor fi citite de mine...vor fi analizate..dar pana la urma tot eu sunt cea care hotareste pana ce sa faca..ceea ce ma face fericita...
Am o relatie de 4 ani si ceva...au fost si clipe frumoase..si clipe mai grele..dar de fiecare data am stiut sa trecem peste toate impreuna amandoi...este un baiat deosebit..mai rar se gasesc baieti asa...sunt sigura k nu m-a inselat..am avut f multe discutii de genul acesta...
In ultimii 2 ani...au aparut mai multe probleme..intre noi...de ce?...incepuse sa ma neglijeze..sa nu mai fie atent cu mine..era si monotonia...amandoi eram la facultate..(facultati diferite)...am avut parte de libertate amandoi...dar intotdeauna ne-am respectat,,,nu ne-am inselat...pana...ce eu am gresit fata de el...
Dupa cum am mai spus incepuse sa ma neglijeze...de multe ori simteam k nu e prietenul meu...abia dak ma mai saruta..abia dak ma mai asculta..imi doream ff mult sa fie alaturi de mine..deoarece simteam k ma indepartez de el pe zi ce trece...tot timpul ii spuneam sa fim altfel unul cu celalalt...sa nu mai avem parte de asa multa libertate..eu ieseam cu colegii mei..el cu colegii lui...erau momente cand ieseam si amandoi..dar mai rar..
De multe ori ma intalneam cu el.ii spuneam sa facem ceva cu relatia noastra...sa ne intalnim mai mult..dar...si acele momente in care ne intalneam devenise monotone..ii spuneam sa ma asculte..k vreau sa fiu bagata in seama,,nu sa fie tot timpul cu baietii..plecat la tenis, fotbal...chiar ajunsesem sa-i spun k sunt in stare sa ma despart de el dak nu facem ceva..de multe ori am incercat sa schimb eu relatia..dar ..tot nu a mers...de multe ori vb cu el si nu ma asculta...seara cand dormeam amandoi la el in camin...abia dak imi spunea noapte buna si ma saruta...(dormeam de mult timp impreuna)...si apoi se intorcea cu spatele la mine...si adormea..iar eu ramasesem cu toate gandurile mele...cu tot ceea ce vroiam sa discut cu el..ii era somn..
In camin la mine ma intelegeam ff bine cu niste baieti...prieteni cu care ieseam noi fetele la distractii...erau din aceeasi facultate..tot timpul eram impreuna...cum e viata la camin..:D...distractii, glume, radeam, ,,,,tot felul de momente frumoase..:)
Unul dintre baieti era in aceelasi an IV de facultate...2 dintre colegele mele de camera erau colege de grupa cu respectivul..si mai tot timpul incepea sa vina la noi..dupa cursuri...stateam toti de vorba...radeam...
Eu am inceput sa vorbesc f mult cu el..am inceput sa fim apropiati unul de altul...ne pov tot felul de chestii...si pe zi ce trecea...simteam k am incredere in el...il cun de mai demult dar nu aveam prea multa treaba cu el..
La un moment dat am inceput sa ne cunoastem mai bine..am inceput sa vb de relatiile noastre...dar el nu avea prietena..fusese cu o tipa din camin..dar nu a mers relatia cu ea..si a vb cu alta..nu prea a avut noroc...in dragoste..cum se zice...
incepuse sesiunea...:D...aveam un curs impreuna...el nu avea cursurile la obiectul respectiv...si a venit sa mi le ceara...am inceput sa-i explic in mare ce trebuie sa invete...am coborat la el in camera...am inceput sa ne uitam la un film...mai si stateam de vb in timpul asta...la un moment dat...ne-am intors cu fata unul la altul..si am inceput sa vb..uitasem de film:)).la un moment dat el ma intreaba ce ai face dak te-as saruta in acest moment?...eu m-am inrosit normal...:Dsi am zis...inceark si ai sa vezi...:)am inceput sa ne sarutam f pasional...:).din acel moment am simtit k m-am indragostit...imi placea k ma intelegea..puteam vb cu el de orice..ma sfatuia...
Cu o seara inainte....una dintre colegele de camera...m-a intrebat cum ma vad eu peste 5 ani..si i-am spus totul cum trebuia sa fie scris pe-o hartie..f convinsa...nici o clipa nu m-am gandit k se poate rasturna totul deodata...ea cred k observase ceva la mine iar eu nu-mi dadusem seama de ce se intampla...de cateva zile de cand devenisem f buna prietena cu el..
Au urmat tot felul de momente urate...am gresit ff mult fata de amandoi..i-am facut pe amandoi sa sufere f mult..si nu e corect din partea mea ...stiu asta...A fost o perioada cand ma intalneam cu amandoi....el stiind k ma int si cu prietenul meu...la un moment dat nu am mai rezistat si mi-am dat seama k eu chiar m-am indragostit de altcineva...imediat i-am zis prietenului meu...ce se intamplase cu mine in ultima perioada..
Cu el ma simteam in sigurantza...tot timpul avea grija de mine...tot timpul era atent cu mine...imi pregatea micul dejun de multe ori..faceam mancare impreuna..spalam impreuna..tot ce faceam faceam impreuna..dar cand venea momentul sa plec la prietenul meu...se citea o tristete in ochii lui...dar ma lasa...tot imi spunea ...cu timpul ai sa-ti dai seama ce vrei cu adev....
Prietenul meu...s-a schimbat....a plans ff mult...a zis sa nu ne desp...k ma iubeste f mult...k sunt totul ptr el...k vrea sa lupte din toate puterile lui ptr noi...k sa putem sa ne iubim din nou...a recunoscut k a gresit..si-a dat seama cat de mult m-a indepartat...k de multe ori nu mi-a aratat k ma iubeste cu toate k de m-a iubit tot timpul...sunt si prima lui prietena stabila..nu a vb cu nici o fata mai mult de 2 sapt...ne-am atasat ff mult unul de celalalt...ne cunoastem parintii...chiar ne gandeam si la casatorie...la copii...la tot ce este frumos...;)
Ne-am impacat si ne-am desp...
Sunt prea multe de pov...nici nu stiu ce sa scriu k sa fiu inteleasa...
Oricum ...problema e f complicata...amandoi sunt f intelegatori..amandoi isi doresc un viitor cu mine..amandoi ma iubesc...fiecare in felul sau
Cu ajutorul lui I...prietenul meu s-a schimbat s-a maturizat...a inceput sa-mi arate k ma iubeste k nu vrea sa ma piarda...acum...e exact cum vroiam eu sa fie..bine nu exista omul perfect..cat de cat....
Dar de multe ori simt k e prea tarziu...am lasat timpul sa treak..am zis k voi uita cu timpul de ce-l de care m-am indragostit ...dar...nu...nici in ziua de azi nu l-am uitat...
Vacantza aceasta amandoi au fost departe de mine...prietenul e plecat din tara...se va intoarce curand...iar el..e in alt orash...
In fiecare zi ne-am dat beep-uri..eu cu el...:)...stiam k ma mai tine minte...makr atat
la fiecare beep eram in al 9lea cer...cu fiecare beep dat zambeam mai mult.
Am vb si cu prietenul meu pe mess...de multe ori am incercat sa nu ma mai gandesc la acel baiat...incepusem sa vb frumos cu prietenul meu..dar cand ieseam de pe mess...eram constienta k tot mai mult la el ma gandeam,,,k nu-l pot uita...
de multe ori ignoram realitatea....aceea k eu sunt indragostita de I.(baiatul de care sunt indragostita).dar pe zi ce trecera tot mai dor imi era de el..intr-o zi am vb cu el pe mess...si mi-a cerut sa merg la el aksa...nici nu am stat pe ganduri si am zis da pe moment..nu ma interesa ce zic la ai mei...nu m-a interesat...si in 2 ore m-am intalnit cu el...a fost superb.niste momente de neuitat...care m-au legat si mai tare de el..de multe ori mi-a zis k tine f mult la mine..k a ajuns chiar sa ma iubeask...nu-mi venea sa cred...cuvinte f frumoase imi erau adresate din partea lui...nimeni nu-mi vorbise asa de frumos...eram fericita......indragostita...cu capu-nori:D
de cand ne-am sarutat mi-am dat seama k el insemana f mult ptr mine...si k sunt in stare sa renunt la tot ptr el...
simt k trebuie sa risc ptr iubirea asta...
simt k trebuie sa vb sincer cu prietenul meu...acusik vine in tara...cu toate k ma iubeste enorm...trebuie sa treak peste momentul asta greu...trebuie sa-si dea seama k nu l-am uitat pe I....are ceva banuieli..k am incercat de multe ori sa vb cu el...dar nu puteam sa0i zic exact ce simteam eu...ptr k el venea aksa...si trebuia sa stea acolo sa fak bani...k doar de asta plecase...
sunt mult prea multe de pov..
nu stiu cat o sa intelegeti...
imi este ff greu sa ma exprim...deoarece....a trebuit f mult sa scurtez povestea...e prea lunga...
vreau sa risc sa fiu fericita cu el...oare voi putea sa trec peste tot si peste toate?eu zic k il iubesc...simt asta...si simt k si el ma iubeste..si voi trece peste tot impreuna cu el..dar imi este frik sa nu se intoark roata:(!!!!
e destul de greu ptr mine sa vb cu prietenul meu...e f greu...dar sunt sigura k ma va lasa sa fiu cu I....ptr k ma iubeste si vrea sa fiu fericita...chiar dak nu se poate sa fiu cu el...e un om deosebit...si intotdeauna o sa fie ptr mine...si o sa sufar...chiar dak nu-l mai iubesc...oricum tin la el si o sa tin mereu...ptr k au fost clipe frumoase intre noi...:)de neuitat...
Dar ce pot eu sa fac?!!pur si simplu m-am indragostit...e vina mea k trebuia sa rup mai intai relatia cu prietenul apoi sa ma sarut cu I> ...stiu asta....dar niciodata nu m-am gandit k o sa ma desp de prietenul meu...simt k e prea tarziu...k nu mai poate face nimic k sa-l iubesc cum vrea el sa-l iubesc...sa fim cum am fost o data...nu se mai poate...e prea tarziu...am gresit amandoi in aceasta relatie...care mai mult care mai putin nu mai conteaza...atat a fost sa fie...
Imi este frik si cu I. deoarece...acum lucreaza in alt orash...eu sunt la master in alt orash...dar simt k trebuie sa risc..chiar dak vom avea dist asta intre noi...sunt hotarata sa lupt ptr el...dak este sa fim impreuna ptr totdeauna vom fi dak nu nu...voi suferi..dar voi merge mai departe...asta este viata...voi incerca din nou sa zambesc!!!...

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:12
in primul rand poti sa zici mersi ca ti-am citit povestea asta luuuuunga
eu zic ca la cat de mult zici ca il iubesti pe celalalt,si te iubeste si el,ar fi pacat sa nu ramai cu el...
imi pare rau pt prietenul tau actual dar tu din cauza ca el te-a neglijat te-ai indragostit de altul...
din tot ce povestesti tu se vede ca esti moarta dupa celalalt si eu zic ca ar fi pacat sa ramai cu actualul si sa fi vesnic nefericita si cu gandul in alta parte...
sa ne spui si noua ce ai hotarat
bafta multa ca o sa ai nevoie!

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:22
larisa fa si mie te rog frumos un rezumat ca dupa primele 3 randuri... am lasat-o balta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:30

te rog frumos pune mana si citeste pana la capat si da-i fetei un sfat!

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:32
ce sfat sa-i mai dai mah ca deja si-a sters profilul ?
nici eu nu am apucat sa citesc nimic
iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:36
imi este muuuult prea lene.... sa moara veta de nu....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:41
poftim???????? adica eu am citit aiurea jumate de ora??????????

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:43
daaaap se pare ca da....
soarta....!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:43
sa mor io daca mai citesc din astea asa lungi!!

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:44
pardon de expresie

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:45
lari mama , asta e ....si eu aveam de gand sa citesc dar cand am obs ca nu am cui raspunde ...m-am bucurat ca nu apucasem sa citesc decat primele doua randuri

ce nu inteleg este de ce o pers ar sta cel putin juma de ora sa scrie toata povestea asta pentru ca apoi sa-si stearga profilul probabil a vrut doar sa se descarce .....
iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:45
aaaaa ok te iertam te iertam...dar te mai rog inca o data zi si mie ce a scris fatuca acolo ...ca din 2 fraza m-a dat gata....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:46
avea unul,s-a indragostit de altul,big love....si nu stia cu care din ei sa ramana....
sper ca m-ai inteles

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:51
aaaa clasic....

si ??? cu analiza cum a rama ca pe mine de acolo m-a pierdut... de musteriu... ca si cand mi-as fii racit gura degeaba....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:54
eu sunt convinsa ca o sa il aleaga pe celalalt
cred ca ai dreptate iris,a vrut doar sa se descarce,sau o sa-si faca alt cont sa intre sa se contrazica cu noi

Postat pe 22 Septembrie 2008 17:57
nu erau ma bune confesiunile alea????
erau ca nu mai dadeam de topicuri noi la fiece pas....
hmmmm
sa redeschida confesiunileeee!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:59
bine zici...

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:01
am stat si eu sa citesc tot,cand de fapt putea sa rezume in 2 fraze totul.time is money, cum zic englezii
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:13
Mah ..io cred ca voi vreti sa ma faceti curioasa sa citesc si eu nu tine sa stiti
iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:17
pfiu!ce ma bucur ca a mai citit cineva toata povestea...deja ma simteam aiurea ca eram singura fraierita

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:17
stai linistita Larisa,pana acum suntem doua.sper sa se mai fraiereasca cineva
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:22
ai vazut ca eu i-am si scris tipei "zi mersi ca am citit tot"
parca presimteam ca ceva o sa se intample si uite ca si-a sters contul

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:25
maaa sa sti ca nu e chiar asa....
adica poti sa postezi ceva offline si iti apre mutra asta acra fara user...
deci ...poate la unmonet dat fata o sa analizeze sfaturile voastre.... nu se stie... perseveram in continuare???
inca nu mi-am luat inima in dinti sa citesc
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:28
ia uite ce a scris in primul paragraf:"
Nici nu stiu cu ce sa incep..Sper sa fiu inteleasa...Tot ce vreau e sa mi se dea sfaturi...vor fi citite de mine...vor fi analizate..dar pana la urma tot eu sunt cea care hotareste pana ce sa faca..ceea ce ma face fericita..."
ne-a atras atentia ca sfaturile vor fi analizate si de aici incolo pa si pusi
deci bagati sfaturi fetelor
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:30
vezi ca deja suntem doua care au citit
te risti?

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:30
pai fato analizeaza-le cat vrei dar intra macar si zi-mi si mie un mersi amarat ca ti-am raspuns

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:31
pai da.e dreptul tau la un "multumesc" hmmmm copiii din ziua de azi..
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:32

asa-i deea ca am dreptate?
mersi ca imi tii partea

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:33
eu cand am deschis un topic am multumit la fiecare in parte
daca ma gandesc mai bine, si eu merit un "multumesc" .ce facem ne rasculam sau lasam fetele sa dea niste sfaturi...numai ca pt asta trebuie sa citeasca romanul si o sa ajunga in postura noastra
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:38
lasa-le sa citeasca!!!! hihihihihi

Postat pe 22 Septembrie 2008 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEntura de castitate 5 De la: luyyzz 3 Iulie 2009 16:42
sex cu iubita in pat cu sotul ei 44 De la: Max2 4 Decembrie 2011 18:35
Noua constiinta = singuratate? 220 De la: contesina 10 Martie 2011 20:26
Ei cum s-au intalnit?? 22 De la: crysa_tm 17 August 2010 09:39
Buna! As avea o intrebare. help 4 De la: danamaria13 27 August 2009 12:58