Setari Cookie-uri

nu e al meu...

stiu ca voi fi criticata,dar vreau parerea voastra...ma simt atrasa de un barbat cu peste 30de ani mai mare decat mine...a fost totul o nebunie...este seful meu,dar ma innebuneste,nu il pot privi ca pe un barbat in varsta asa cum s-a intamplat in alte cazuri,cand am primit avansuri de la barbati foarte maturi.Are sufletul tanar si efectiv nu ma deranjeaza nici fizicul lui...simt ochii celorlalti care ne privesc rautacios...in plus el este casatorit,si stiu ca nu isi va lasa sotia...ce sfaturi imi puteti da?tin sa precizez ca nu a avut importanta faptul ca este seful meu,din contra a fost un motiv care m-a facut sa am retineri in a incepe o relatie...imi place job-ul meu si nu stiu ce sa fac...mi-e teama sa nu sufar pe viitor pt ca nu va putea fi niciodata al meu...

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:19
ai o rel cu el sau nu?

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:22
De la: heaven_gate, la data 2008-09-22 16:22:52ai o rel cu el sau nu?


da...am avut o data relatii intime...si chiar m-am simtit femeie cu adevarat cu el,chiar daca poate parea absurd,ma suna cand poate...locuieste in alt oras cu sotia,vine sa ma vada cat de des poate...la serviciu,e serviciu si dupa suntem noi 2 si atat

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:29
ti-ai dat singura raspunsul....

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:32
apropo,tu ai pe cineva?

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:33
De la: Larisa82, la data 2008-09-22 16:32:37ti-ai dat singura raspunsul....


stii...e f usor sa spui ca e gresit...sa judeci,dar pur si simplu nu pot renunta la el...iar el nu ar divorta pt ca are o varsta si spune el ca e sigur ca l-as lasa la un moment dat

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:34
nu,nu am pe nimeni altcineva...

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:34
nu te judec deloc,dar tu singura ai zis ca tie frica ca o sa suferi....

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:35
intr-un fel ii dau dreptate omului daca e mai in varsta,daca tu te plictisesti si o sa il lasi cu ochii in soare ce o sa faca??

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:35
De la: Larisa82, la data 2008-09-22 16:35:07nu te judec deloc,dar tu singura ai zis ca tie frica ca o sa suferi....[/quoteel mi-a propus sa nu mai lucrez la el si sa fiu doar pt el,sa fiu disponibila sa plec peste tot cu el cand pleaca n tara sau n afara,dar nu e stilul meu...nu m-as simti bine sa ma intretina el...

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:37
Depinde de ce vrei tu de la viata! Daca vrei doar o relatie in care sa te simiti bine si care la un moment dat sa se termine poate ca e OK, dar eu personal cred ca ar tb sa te gandesti si la repercursiuni (la sotia lui si ce dezamagire si suferinta ar putea fi in sufletul ei daca ar afla...)
Blue_eyes84
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:38
Of,daca am fi noi femeile mai unite,n-am mai suferi atat din cauza lor,a barbatilor. Pune-te in locul sotiei sale, si nu uita ca roata se intoarce intotdeauna, candva.O sa ai si tu familia ta, si poate o sa descoperi ca sotul tau are alta relatie cu o fetiscana.Super sentimentul,nu?nu te critic, dar suntem fiinte ce sunt dotate cu ratiune, nu suntem animale,sa actionam instinctiv.
Iti faci si tie rau, si familiei sale.nu sunt destui barbati liberi?daca e luat,trebuie sa respectam situatia...just my opinion..
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:39
si mai ales daca e seful tau,probabil are o situatie materiala destul de buna pe care si-a facut-o impreuna cu sotia lui si nu are chef de partaje si alte chestii la varsta lui...plus ce o sa zica copii ca au lasat-o pe mama lor pt una tanara...
oricum eu foarte rar am auzit un barbat sa divorteze pt alta,femeile mai degraba femeile fac asta,sunt mai duse cu capul si daca au copii si 5 firme si 3 vile l-i se rupe si pleaca cu amantul in schimb barbatii sunt mai cerebrali,nu isi pierd capul atat de usor...

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:39
De la: shine25, la data 2008-09-22 16:37:58
De la: Larisa82, la data 2008-09-22 16:35:07nu te judec deloc,dar tu singura ai zis ca tie frica ca o sa suferi....[/quoteel mi-a propus sa nu mai lucrez la el si sa fiu doar pt el,sa fiu disponibila sa plec peste tot cu el cand pleaca n tara sau n afara,dar nu e stilul meu...nu m-as simti bine sa ma intretina el...



si eu l-am inteles dar nu stiu ce sa fac ...ce ar fi mai bine pt amandoi

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:39
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-22 16:39:04Of,daca am fi noi femeile mai unite,n-am mai suferi atat din cauza lor,a barbatilor. Pune-te in locul sotiei sale, si nu uita ca roata se intoarce intotdeauna, candva.O sa ai si tu familia ta, si poate o sa descoperi ca sotul tau are alta relatie cu o fetiscana.Super sentimentul,nu?nu te critic, dar suntem fiinte ce sunt dotate cu ratiune, nu suntem animale,sa actionam instinctiv.
Iti faci si tie rau, si familiei sale.nu sunt destui barbati liberi?daca e luat,trebuie sa respectam situatia...just my opinion..



pana sa-l cunosc vroiam de la viata o relatie stabila,iubire,poate chiar o familie...m -am lasat dusa de val pt ca am avut un moment de revolta impotriva vietii,care sentimental nu mi-a oferit nimic pana acum,cu toate ca de cate ori a fost cazul am facut orice sa fie ok,mi-am pus sufletul pe tava si efectiv am zis de data asta "de ce sa fiu eu mereu cea care se gandeste la ceilalti?"...si eu am fost lasata pt alta si facusem multe sacrificii sa-mi mentin relatia si nimeni n-a avut nici o remuscare///

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:43
are o situatie financiara chiar f buna dar nu s-a pus pb asta,chiar nu m-a interesat acest aspect,am zis si mai sus...daca ma interesa renuntam la job si ma intretinea si poate ajungea sa-mi ofere mai multe decat sotiei,ma refer aici la f multe iesiri n afara...si tot ce as avea nevoie,dar nu vreau nici o clipa sa simta ca as fi cu el din interes...de asta nu accept!

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:45
nu am zis ca tu esti pe interes,era vorba de situatia lui financiara in cazul unui divort...
eu sunt convinsa ca el nu o sa divorteze niciodata si ca el acasa e ca un mielusel,nevasta-sa nu are nici o banuiala ce face domnul la servici...
acum sa fim seriosi,carui barbat in varsta nu i-ar cadea bine o relatie sexuala cu o tanara??? si eu cand as avea 50 de ani m-as bucura sa mi-o pun cu unul de 25

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:49
"pana sa-l cunosc vroiam de la viata o relatie stabila,iubire,poate chiar o familie...m -am lasat dusa de val pt ca am avut un moment de revolta impotriva vietii"

asta ziceam,ca ai facut-o instinctiv, pt ca daca te gandeai inainte si la consecinte si la viitorul unei posibile relatii cu el, ai fi batut in retragere.Pt ca e asa cum a zis si Larisa,si chiar si tu, ca n-o sa-si lase sotia pt tine.Stii ca n-are nici un viitor relatia,asa ca daca iti convine sa te complaci in ea,de tine depinde,daca nu esti f atasata de el si stii ca n-o sa suferi mai incolo,si pe langa tine si alte persoane...sunteti oameni maturi si cu buletin
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:53
hi!am intrat pur intamplator p acest forum shi m\'am regasit in situatia ta...shi eu am o relatie cu un barbat mai mare decat mine q 11 ani shi care are o relatie de 8 ani nu sunt casatoriti dar locuiesc impreuna...el este fratele patronului la care lucrez shi director administrativ la firma pt care lucrez...am incercat d mai multe ori sa ma despart de el dar mi\'a fost foarte greu shi de fiecare data m\'am intors la el...el spune k nu poate sa renunte la ea dintr'un motiv p care o sa mi'l spuna dar nu acum dar k nici la mine nu poate renunta pt k ceea ce simte pt mine e diferit de ceea ce a simtit pt oricare alta fata...mi\'e greu sa stiu k dupa c e q mine se intoarce la ea dar mi\'ar fi shi mai greu sa ma despart de el...culmea cei care ne vad impreuna si stiu despre relatia nostra spun k facem un cuplu f frumos...m\'am conformat situatiei chiar dak stiu k sunt f multi cei care ma critica...dar atunci cand sunt q el uit d tot c e in jurul meu shi asta e un sentiment minunat...atunci numai existam decat noi doi...nimeni altcineva...
lethal_love
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:10
am o relatie cu un barbat insurat si mai mare decat mn cu 13 ani .relatia dureaza de 3 ani . a vrut sa renunte l nevasta da nu lam lasat eu si nici nu am sal las...eu nu cred ca daca renunta la ea o sa fie mai bn lumea o sa ne judece si nu vreau asta ne e bine asa iar eu am o alta relatie cu un baiat de aproape 6 ani juma care este mai mare cu 5 ani decat mn ..asa ca eu recunosc ca joc la dublu ..si stiu ca e timpu sa renunt ca nu vreau ca el sa se desparta de nevasta. el ma cauta pt ca stiu mereu sal inteleg
nu am facut asta din cauza monotoniei fiindca nu e vb despre asta ne merge bn mie si prietenului meu dar am vrut sa mi dovedesc mie insumi ca si eu pot face asta la fel ca barbati si mam indragostit cu timpu de el uitand chiar si de nevasta lui .intrun fel sau altu sunt captiva in jocu meu pana atunci cand viata ma va pune sa iau o decizie

Postat pe 31 Octombrie 2008 22:30
De la: adynadel, la data 2008-10-31 22:30:27am o relatie cu un barbat insurat si mai mare decat mn cu 13 ani .relatia dureaza de 3 ani . a vrut sa renunte l nevasta da nu lam lasat eu si nici nu am sal las...eu nu cred ca daca renunta la ea o sa fie mai bn lumea o sa ne judece si nu vreau asta ne e bine asa iar eu am o alta relatie cu un baiat de aproape 6 ani juma care este mai mare cu 5 ani decat mn ..asa ca eu recunosc ca joc la dublu ..si stiu ca e timpu sa renunt ca nu vreau ca el sa se desparta de nevasta. el ma cauta pt ca stiu mereu sal inteleg
nu am facut asta din cauza monotoniei fiindca nu e vb despre asta ne merge bn mie si prietenului meu dar am vrut sa mi dovedesc mie insumi ca si eu pot face asta la fel ca barbati si mam indragostit cu timpu de el uitand chiar si de nevasta lui .intrun fel sau altu sunt captiva in jocu meu pana atunci cand viata ma va pune sa iau o decizie

Mi se pare firesc sa nu-l lasi sa divorteze, atata timp cat si tu aveai o relatie de 3 ani cu prietenul tau atunci cand ai inceput relatia cu acest domn casatorit... Pentru ca daca el divorteaza pentru tine, la randul tau va trebui sa te desparti de iubitul tau si probabil ca n-ai de gand sa faci asta... Oricum, eu iti doresc
Lucia1971
Postat pe 31 Octombrie 2008 22:35
De la: myster, la data 2008-09-22 16:19:48stiu ca voi fi criticata,dar vreau parerea voastra...ma simt atrasa de un barbat cu peste 30 de ani mai mare decat mine...a fost totul o nebunie...este seful meu,dar ma innebuneste,nu il pot privi ca pe un barbat in varsta asa cum s-a intamplat in alte cazuri,cand am primit avansuri de la barbati foarte maturi.Are sufletul tanar si efectiv nu ma deranjeaza nici fizicul lui...simt ochii celorlalti care ne privesc rautacios...in plus el este casatorit,si stiu ca nu isi va lasa sotia...ce sfaturi imi puteti da?tin sa precizez ca nu a avut importanta faptul ca este seful meu,din contra a fost un motiv care m-a facut sa am retineri in a incepe o relatie...imi place job-ul meu si nu stiu ce sa fac...mi-e teama sa nu sufar pe viitor pt ca nu va putea fi niciodata al meu...


La profilul tau scrie ca ai 25 de ani...sa inteleg ca el are peste 55?
Nu stiu la ce sfaturi te astepti din partea noastra, dar din punctul meu de vedere nu ai decat o iesire: sa uiti ce simti pentru el si sa-l vezi doar ca pe un sef. Stiu ca usor e a zice si greu e a face, dar alta varianta nu ai...decat daca iti place sa iti strici tineretea avand o relatie pe ascuns si care nu va duce nicaieri. NU am nimic impotriva faptului ca e cu mult mai in varsta decat tine, ci a faptului ca din moment ce nu isi va lasa nevasta pentru tine, tu vei avea mult de suferit. Decizia iti apartine, insa gandeste-te bine.
tematoare
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:55
Si eu am incercat o relatie cu un barbat cu cativa anisori mai mari ca mine dar este o mare problema, la inceput totul e roz, euforia de moment, apoi iti dai seama cat sunteti de diferiti, mentalitate diferita, scopuri....Eu zic ca o diferenta de 3,4 ani e ok. Se spune ca e bine sa nu ai relatii amoroase cu colegii de servici sau cu superiorii, pentru ca la final va tb fie sa te muti fie sa suporti o situatie ciudata...
Oare ce ai agsit asa de bun la un tip de 55 ani? Te multumesti cu cateva ore de fericire? Si in restul timpului ce faci?
EmilyB
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:26
de unde stiti voi fetelor ca relatia lor nu o sa dureze, din punctul meu de vedere daca iubirea( din ambele parti) exista trece peste orice obstacol .. dar cel mai bine ar fi sa iti gasesti la fel de bun ca el unul singur si fara alte obligatii ca sunt atatia barbati in tara
juwairiyah
Postat pe 7 Ianuarie 2009 02:56
NU E BUNA TREABA ASTA CU SEFU...
GINY87
Postat pe 7 Ianuarie 2009 02:59
sef ca sef...dar si 30 de ani diferentza...si mie mi s-a intamplat asta odata ...insa...am stat cuminte ...
cristinabondocel
Postat pe 7 Ianuarie 2009 03:06
Deznodamantul este unul singur: nu vei fi decat o amanta, cu tot ce presupune asta (o mare dragoste la inceput, mai multi bani "de cico", calatorii, alte fineturi, dupa care FRUSTRARI, FRUSTRARI, FRUSTRARI!
Aaa, si la final va trebui sa renunti si la job-ul in firma lui.
Iti urez succes pentru ca odata intrata in acest joc nu te vei opri, indiferent de parerile si sfaturile altora decat atunci cand iti vei consuma aceasta experinta de viata.
manuma
Postat pe 7 Ianuarie 2009 14:21
Problema ta e lipsa de experienta, iar a lui e ANDROPAUZA sau "cantecul de lebada". Cu alte cuvinte, el incearca sa-si rezolve niste probleme functionale pe care inca nu le accepta, chiar daca sunt inevitabile, iar tu iti pierzi timpul. Ce te faci cand va avea tabieturi de pensionar?

Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:53
Ce caracter abject trebuie sa ai sa incurci viata unui barbat insurat.Nu-mi dau seama cum poti sa accepti asa ceva Esti o otrava de femeie.

Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:02
De la: introspectiv, la data 2009-01-11 16:02:40Ce caracter abject trebuie sa ai sa incurci viata unui barbat insurat.Nu-mi dau seama cum poti sa accepti asa ceva Esti o otrava de femeie.
nu judeca, ca sa nu fi judecata...sau...sa arunce cu piatra cel care nu are pacate

Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
What Women Want in Men 4 De la: Monis86 25 Iulie 2009 18:44
sunt confuza... 20 De la: rashela 24 Noiembrie 2009 08:40
Sexul pana la casatorie.. 3620 De la: dandanaua_reloaded 27 Februarie 2010 21:16
El, Barbatul perfect! 18 De la: geo_reincarcat_iara 11 August 2010 20:04
ce stiti despre relatiile rac-taur ? 2 De la: kudika053444 29 Iulie 2009 09:02