Setari Cookie-uri

Tratamente pt par+ imi cade parul foarte mult.

Buna ! As dorii si eu un tratament ceva pt par , importriva caderii parului, pt regenerare..orice da sa-l mentin frumos pt k il am foarte lung si mai ales ca il indrept cu placa des. daca sunteti dragute si stiti vro masca naturala, sau chiar si un produs dupa piata ar fi super.. tnx, si astept pareri si sfaturi...( sa specific dk este necesar k sunt bruneta )
alina_luminita
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:41
Eu-s cu revalidul .....asta e , la unele are efect ,la altele nu ....nu-s foarte la curent cu treaba asta asa ca nu are rost sa intru in detalii prea mult .

Eu am avut chelie de dimensiuni gigantice ( tot parul de la spate mi-a cazut ) pe sistem nervos .....am incercat tot felul de chestii scumpe si nimic ....pana am facut o cura de revalid de 3 luni si acum am un par de toata frumusetea !

Exista sampon,balasm si pastile ....eu am fol pastilele !
iris_4_ever
Postat pe 22 Septembrie 2008 19:52
http://www.oriental-style.de/Media/Shop/dabur%20amla%20haar%F7l.jpg
Dabour Amla sau Dabour Jasmin
Nu siu daca se gaseste in Romania.
Binenteles ca si revalid.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:50
Salut,

eu folosesc Regaine Women (solutie contra caderii parului si de regenerare a parului) si o masca naturala pe care mi-oprepar o data pe saptamana. Eu sunt straightner addicted si, parul are nevoie de relaxare o data pe saptamana. Nu stiu daca in Romania sunt produsele de la Regaine, este posibil sa se gaseasca in farmaciile mari. Erau candva Sensiblu si Help net.Cat despre masca anturala este simpla si la indemana oricui, plus ca face cat 1000 de produse cosmetice de cea mai buna calitat ela un loc.:). Ai nevoie de:
- 1 avocado copt (cel cu coaja mai icnhisa la culoare), pentru par lung si des, 1/2 avocado ptr par mai rar sau scurt
- 1/2 lime (lamaie verde, dar nu neaparat)
- 2 lingurite ulei migdale

PREPARARE

se paseaza avocado, pana se face o pasta (indicat este sa-l bagi la un robot de bucatrie, ti-l face de o consistenta cremoasa- este foarte important sa nu ramana bucatele marunte dupa ce l-ai pasat, trebuie se fie ca o banana pasata) apoi, se adauga zeama de la 1/2 lime sau lamaie si cele doua lingurite de ulei.Se amesteca pana s emai fluidizeaza.

APLICARE

se spala parul normal cu sampon (fara a aplica balsam)Dupa clatire aplicati masca in locul balsamului. Acoperiti-va parul pentru 20- 30 minute cu o casca de celofan. Clatiti cu apa calduta (este foarte important ca apa sa nu fie fierbinte - avocado sufera modificari fizice in apa fierbinte si se intareste pe par; dar nici foarte rece, caci avocado este un fruct foarte gras si sub apa rece se va naclai)Deci apa trebuie sa fie calduta :)

Este posibil ca sa nu iti placa textura parului, care nu va fi fina ca si cum ai folosi un balsam, dar dupa ce se usuca o sa il simti tare placut la atingere si mai ales va avea un luciu sanatos inca dupa prima folosire.

Succes la par frumos si sanatos :)
gio_georgiana
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:37
Uite eu folosesc o masca foarte buna cu placenta"Crema Midollo"se numeste, este foarta buna si ieftina 150 de mii! mi-l descurca bine,reduce caderea parului si il face mult mai moale!poti incerca
lady_gaga_01
Postat pe 2 Octombrie 2008 23:11
salut!pentru caderea parului si exfolierea unghiilor am folosit DROJDIE DE BERE.se gaseste cred la magazinele mari gen hypermarket ambalata intr-un ciocanel sub forma de pastilute!contine toata gama de VITAMINA B.eu am facut o cura de trei luni si sa schimbat pina si pielea.a devenit mult mai fina.
kudika1993
Postat pe 3 Octombrie 2008 09:20
De la: Iris4ever, la data 2008-09-22 19:52:33Eu-s cu revalidul .....asta e , la unele are efect ,la altele nu ....nu-s foarte la curent cu treaba asta asa ca nu are rost sa intru in detalii prea mult .

Eu am avut chelie de dimensiuni gigantice ( tot parul de la spate mi-a cazut ) pe sistem nervos .....am incercat tot felul de chestii scumpe si nimic ....pana am facut o cura de revalid de 3 luni si acum am un par de toata frumusetea !

Exista sampon,balasm si pastile ....eu am fol pastilele !

am auzit k revidalidul ingrasa, e adevarat?
Pinna
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:47
Eu am luat revalid pastile si ma spalam si cu samponul insa nu a avut nici un rezultat.
De un an iau Folten primavara si toamna,tratamentul dureaza 3 luni;fiole si sampon si nu mi mai cade parul deloc plus ca arata si foarte bine. Iar mie imi cadea parul serios pumni intregi nu cateva fire! sunt foarte multumita de el! Il si regenereaza!

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:33
potzi incerca PHYTOCYANE sunt niste fiole si de asemenea si sampon..se aplica odata la 3 zile pe par umed...face un par superb si chiar da rezultate...in urma cu cativa ani am avut mari probleme cu caderea parului pe baza nervoasa,iar fiolele mau ajutat enorm...il folosesc si in momentul de fatza avand aceiasi problema d ecateva sapt iar acum incepe sa dea rezultate..sunt foarte multumita de el..probabil s egaseste in romania in farmacii .eu lam cumparat din spania.

Postat pe 16 Octombrie 2008 05:00
am uitat ...ca sampon si masca de par poti folosi gama REDKEN...sunt printre cele mai bune produse in londra si in spania

Postat pe 16 Octombrie 2008 05:02
Si eu ma confrunt cu aceasta problema, a caderii parului, dar ma tratez cu Centrum, tratament intern iar ca tratament extern folosesc sampon si balsam pe baza de cafeina Plantur 39, cumparate de la farmacie. La mine a functionat acest tratament si anul trecut, sper sa dea roade si acum. Am inceput tratamentul doar de doua zile.
mihaela_diana
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:31
buna....ti-as sugera...NUTRILITE....PENTRU PAR,PIELE SI UNGHII......un tratament ce consta in 2 pastile dimineata si 2 seara...in timpul mesei.....succes....tu decizi ce sa iei ...la mine a facut minuni...nu mai am pb de acest gen...!!!
phoenix
Postat pe 21 Octombrie 2008 09:50
buna fetelor...si eu am aceeasi problema..PARUL..eu am folosit revalid dar nu a dat roade,acum folosesc fiolele de la vichi,parca sunt mai bune,insa eu am nevoie si de ceva care sa ajute la regenerarea lui....daca ma puteti ajuta cu un sfat...As dorii sa cumpar tratamentul de la provillus dar nu stiu cat de bun este,voi c parere aveti?asta daca stie careva ceva despre el....poup
cristinika20
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:51
eu am folosit si Foltene si Revalid, asta acum 2-3 ani.
revaLID sunt pastile, trebuie luate 3-6 pe zi inainte de cele 3 mese principale (eu luam 3, cate 1 la o masa). asta ar fi explicati pentru care revalidul ingrasa. tre' sa mananci 3 mese pe zi...acuma depinde cat de "copioase" sunt. mi se mai intampla cateodata sa am stari de voma imediat ce luam pastila de revalid, dar de putine ori. o cutie d erevalid costa cateva sute de mii din cate stiu si iti ajunge 10 zile...iar tratamentul dureaza 3 luni. rezultate...ce pot sa zic, daca faci tratamentul timp de 3 luni, parul n-o sa mai pice asa d erau, iar cand termini cura de 3 luni pica f putin, iar rezultatul dureaza inca vreo 3 luni , dupa aia incet, incet, pica din nou. revalid e recomandat de 2 ori pe an.
foltene...sunt fiole ce se aplica la radacina parului. sunt mici , dar ajung pentru tot scalpul. apoi se maseazza. e cam 1 milion cutia si ajunge cam 20 de zile si ai nevoie de 3 ca sa isi faca efectul. are un efect mai bun decat revalid, in sensul ca rezultatele apar mai repede, dar nu mai tin minte cat dureaza, tot cam asa, 2-3 luni.
astea le-am folosit eu... sfatul meu este sa faceti cure de 3 luni cu ele , daca luati doar pt o luna, mai bine nu luati deloc, sunt bani aruncati pe geam.
eu n-am mai folosit pentru ca sunt totusi destul de scumpe, si ca sa isi faca efectul tre' sa le folosesti de 2 ori pe an.
si inca ceva: daca aveti parul mai rar de fel, nu va asteptati ca aceste produse de regenerare sa vi-l "indeseasca". nu exista baza.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:57
De la: phoenix, la data 2008-10-21 09:50:50buna....ti-as sugera...NUTRILITE....PENTRU PAR,PIELE SI UNGHII......un tratament ce consta in 2 pastile dimineata si 2 seara...in timpul mesei.....succes....tu decizi ce sa iei ...la mine a facut minuni...nu mai am pb de acest gen...!!!


Esti,dragutza sa dai detali cum ai facut cura?Stiu de la mama ca drojdia de bere e f. buna si pt tenul acneic...si pt. f.f. multe altele.Ma intereseaza cantitatea pe care o luai si cum?Mersi
lucia12
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:20
De la: bonheur, la data 2008-10-03 09:20:21salut!pentru caderea parului si exfolierea unghiilor am folosit DROJDIE DE BERE.se gaseste cred la magazinele mari gen hypermarket ambalata intr-un ciocanel sub forma de pastilute!contine toata gama de VITAMINA B.eu am facut o cura de trei luni si sa schimbat pina si pielea.a devenit mult mai fina.


Scz,pe bonheur am dorit sa o intreb de detalii
lucia12
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:25
hello!eu folosesc de 2 luni tratamentul pt regenerare cu Petrol de la Gerovital si vreau sa zic k e fff bun!eu acum sunt bruneta dar am fost blonda si mi se arsese parul f tare,plus ca nu imi mai crestea deloc.De cand imi dau cu petrolul asta,mi-a crescut aproape 3 degete si nici nu imi mai cade,plus ca imi si luceste!E si ieftin 20 d lei,dar sa fie neaparat Gerovital!!!Il aplici pe radacina in special cu un tampon de vata si apoi pe toata suvitza,il tii in cap 3-4 ore!Succes!
ankank
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:26
masca din drojdie de bere (contine B-uri se amesteca intr-un castron cu putina apa se tine pe par 1/2 ora apoi se spala. Se face si o cura de B-ri are un efect foate bun.Succes!
speranta1
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:31
masca cu drojdie pentru ten stie cineva cum se face?
Lulli
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:37
IN LEGATURA CU CADEREA PARULUI TE SFATUIESC SA INCERCI PRODUSELE DE LA ARTEGO SUNT FOARTE BUNE .LE GASESTI IN SALOANE SI SUNT FOARTE CONVENABILE
albinuta1981
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:45
CAUTA IN SALOANE PRODUSELE DE LA ARTEGO SUNT FOARTE BUNE.EXISTA SI UN MAGAZIN CU ACESTE PRODUSE IN SECT 4 PE NITU VASILE
albinuta1981
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:46
Buna! si eu folosesc revalid dar nu de prea mult timp acum astept sa vad rezultatele, dar chiar as vrea sa stiu daca ingrasa parul sau nu??Nu de alta dar ma lupt si cu problema asta
ad__83
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:20
salut.Eu as recomanda un tratament de la SATINIQUE.Are agenti naturali.Sistem de infuzie cu ceramide.Nu se gaseste in comert,dar va pot ajuta sa il procurati.
allexia55
Postat pe 9 Decembrie 2008 13:18
Eu am folosit samponul si balsamul KLORANE-impotriva caderii parului-se gaseste numai in farmacie,ptr mine a fost magic,desi sunt la varsta a2 a, parul meu arata acum ca la 20 ani(este lung si ffff des),l-am folosit cateva luni(3-4)dupa care folosesc din aceeasi gama pe cel de intretinere si revitalizare cu vitamine,E;B:::si sfatul meu este sa alternezi la lipezitul parului apa calduta cu cea rece (dar nu f rece ca sa nu racesti), fa asta de cateva ori pana se lipezeste bine parul,ii va da stralucire si sa nu-l mai indrepti cu placa mereu , fa-o dar numai la ocaziile speciale, adica mai rar, ca si caldura de la feon agreseaza parul si deterioreaza calitatea si aspectul.
camelya957
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:35
parul cade foarte tare de la stres .Si eu am problema asta..... Eu folosesc ulei de ricin pe care il pun la radacina o data pe saptamana si ar fi foarte bine daca ai putea sa iti pui o casca pt dush in cap si sa dormi asa, iar dupa ce ma spal imi pun ulei pt varfuri de la Kalosh......Te ajuta sa ai un par sanatos care luceste si nu se roade asa tare si se va regenera mult mai bine.......Bafta!!!
simpaticuta_13
Postat pe 11 Decembrie 2008 21:18
si eu am probleme cu caderea parului...mai ales acum pe timpul iernii...dar si din cauza ca sunt blonda...dupa parerea mea cea mai buna solutie este GEROVITAL LOTIUNE REGENERANTA CU PETROL.la mine a dat rezultate din prima...sunt foarte mandra de ea;de cand am folosit-o prima data mi-a cazut parul mai putin cu vreo trei sferturi.apoi a folosit-o si soacra mea care a avut acelasi rezultat.acum i-am cumparat si mamei mele,dar inca nu a incercat-o.o revomand cu caldura.
mira_mira
Postat pe 11 Decembrie 2008 23:28
tnx girls
alina_luminita
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:30
Si mie imi cadea si inca imi cade parul ...mult de tot mai ales atunci cand ma spal mai rar pe cap...eu dau si acum cu otet..in ultima apa de clatire..si ramane pe firul de par pana la urmatoarea spalare...face bine ,eu am observat efecte...nu mai cade asa claie,in plus il si descurca bine si nu mai ai nevoie de balsam....
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 16:44
buna,,si mie imi cade parul destul de mult.eu pot sa spun k st adepta mastilor naturale facute in casa,dect cele cumparate,.pt caderea parului eu folosesc ulei de masline amestecat cu un galbenush de ou,,imi face parul mai fin sh mai matasos,,insa as vrea sa aplic sh alte masti naturale care sa aiba un efect mei rapid,acesta p kre il folosesc e mai de durata sh nu prea imi place.
ktalynutza
Postat pe 21 Decembrie 2008 15:40
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ondulator-perie Remington AS700 1 De la: kudika106336 5 Martie 2011 18:22
nuanta de blond potrivita cu ochii verzi 52 De la: 18 August 2014 21:27
EXTENSII CU CLIP-ON DIN PAR NATURAL 100% CEL MAI MIC PRET! CALITATE DEOSEBITA! 2 De la: Mary88810 5 Decembrie 2009 16:38
Ingrijirea parului la barbati 3 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08
michael jackson 2 De la: yumalai 27 Iunie 2009 09:16