Setari Cookie-uri

Tratamente pt par+ imi cade parul foarte mult.

Eu am folosit samponul de la Gerovital cu petrol (lotiunea nu am gasit-o de la inceput) si vreau sa spun ca se vad rezultatele si numai cu samponul (care costa vreo 8 lei) dupa doua saptamani de folosire. Acum am gasit si lotiunea si am folosit-o de vreo 3 ori (nu prea am la dispozitie 3-4 ore sa stau cu ea pe cap asa cum este necesar).
In concluzie, folositi cu incredere aceasta gama!
eveline_med
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:31
neatza.....mey....eu am gasit solutia...si chiar sunt foaaaarte incantata de ce am descoperit...a fst o investite dar a meritat
e un aparat cu...niste solutii speciale.....regleaza sebumul capilar, regenereaza structura celulara a firului de par si asta duce la intarire si o regenerare rapida
intr-o luna....am scapat de cadeere...dar am si pus podoaba capilara
sunt produse din america.
daca te intereseaza, lasa-mi un mesaj ca sa iti mai trimit ce am eu de la ei...sa te documentezi
ps: a fst special creat pt barbatii cu chelie
AdynLutza
Postat pe 7 Februarie 2009 17:59
ei bine eu locuiesc in Michigan dar ptr caderea parului nu am vazut altceva decit Rogane.

Am intrebat-o pe coafeza mea ce stie despre produsul asta daca cineva din clientii ei au folosit produsul si m-a speriat cu raspunsul ei.
Mi-a spus ca din persoanele care l-a folosit foarte putine au obtinut efectul dorit si alte pesoane dupa ce s-au oprit din tratament l-a le-a cazut parul mult mai rau .

acum ma intereseaza ce produse din america ai folosit?
cclaudia73
Postat pe 2 Martie 2009 21:26
buna sunt Luxa si eu am avut probleme cu caderea parului chiar ma gandeam ca e o problema hormonala (sunt operata de chist tiroidian) . Acum folosesc aloe-jojoba sampoo cu pH neutru si aloe-jojoba conditioning rinse dau rezultate foarte bune merita incercate, o spun din experienta. http://luxa.dlb.ro
luxxy_2007
Postat pe 9 Martie 2009 00:08
ulei de ricin e super bun
nikky21
Postat pe 14 Martie 2009 23:04
De la: lucia12, la data 2008-12-09 09:20:17
De la: phoenix, la data 2008-10-21 09:50:50buna....ti-as sugera...NUTRILITE....PENTRU PAR,PIELE SI UNGHII......un tratament ce consta in 2 pastile dimineata si 2 seara...in timpul mesei.....succes....tu decizi ce sa iei ...la mine a facut minuni...nu mai am pb de acest gen...!!!


Esti,dragutza sa dai detali cum ai facut cura?Stiu de la mama ca drojdia de bere e f. buna si pt tenul acneic...si pt. f.f. multe altele.Ma intereseaza cantitatea pe care o luai si cum?Mersi
buna ! lucia eu cumpar drojdia de bere la ciocanel sub forma de pastile si folosesc doua pastile dimineata,doua la prinz si doua seara . oricum scrie pe ambajaj .cura a durat trei luni de zile. avantajul ca poti lua it timp doresti. tot de la mama mea am invatat ca este buna pentru toate, aceasta drojdie de bere .
kudika1993
Postat pe 15 Martie 2009 12:33
caderea parului se datoreaza si stresului sau a dereglarii hormonale......am incercat si eu la randul meu multe produse fara nici un rezultat ,asa ca am ramas la leacul strabunicii mele...tratament cu petrol........evident cu masura sa nu te arzi dar incearca cu incredere si vei avea un rezultat satisfacator.....eu mai aveam putin si cheleam ,insa dupa un tratament mai indelungat am un par f des si rezistent.....succes

Postat pe 21 Mai 2009 14:13
eu am folosit samponul Klorane cu chinina este ffff bun a dat rezultate imediate,ptr regenerare este balsamul din aceeasi gama, ,,,,dar orice problema are o cauza...deci totodata elimina stresul si aplica o dieta sanatoasa,cu multe legume si fructe....
camelya957
Postat pe 22 Mai 2009 14:04
eu pentru caderea parului folosesc de ceva vreme produse de la label.m de care sunt foarte incantata.ajuta foare mult la aceasta problema si mai mult ce vreau sa va zic este ca tot label.m are pe piata un produs un spray pe care il pot folosi atunci cand am parul imbacsit de spuma sau fixativ
si nu am timp sa il spal.interesant nu?
andreutza33
Postat pe 22 Mai 2009 23:49
eu cu ulei de ricin si galbenus de ou masca..
nikky21
Postat pe 23 Mai 2009 20:42
si eu am parul foarte lung si il indrept des cu placa...:) folosesc sampon de musetel de la krauter aroma, balsam din aceiasi gama si masca de par cu masline si vitamine tot krauter .. uite si site-ul
www.life-care.ro
inna_1688
Postat pe 31 Mai 2009 20:06
Vichy sampon si fiole
Masca cu ulei de masline de la AVON.
Bafta!
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 12:12
ai incercat produsele de la artego??incearca-le si nu o sa regreti le gasesti in saloane.daca esti din constanta au magazin pe farului nr 21.multa bafta!!
albinuta1981
Postat pe 10 Iunie 2009 16:14
Tratamentul de la Vichy!E super bun
kudika034073
Postat pe 11 Iunie 2009 09:07
revalid am folosit si eu(capsule)...am facut 3 cure a 3 luni si a dat rezultate doar pe perioada tratamentului. nu ingrasa parul...ci dimpotriva samponul chiar il usuca(sau cel putin asa am patit eu). doar creste pofta de mancare si asta ar putea duce la cateva kilograme in plus(asta evident, daca mananci mai mult decat de obicei)
bamboochica
Postat pe 15 Iunie 2009 12:04
De la: bamboochica, la data 2009-06-15 12:04:59revalid am folosit si eu(capsule)...am facut 3 cure a 3 luni si a dat rezultate doar pe perioada tratamentului. nu ingrasa parul...ci dimpotriva samponul chiar il usuca(sau cel putin asa am patit eu). doar creste pofta de mancare si asta ar putea duce la cateeva kilograme in plus(asta evident, daca mananci mai mult decat de obicei)
e si scump?
kudika042118
Postat pe 21 Iunie 2009 23:39
o cutie cu 30 de capsule este aprox 27 ron....o cutie ajunge 10 zile
bamboochica
Postat pe 22 Iunie 2009 22:29
Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat). Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 30 Iunie 2009 20:06
buna,

iti recomand revalid, nu ingrasa parul, dimpotriva!
la mine a dat rezultat cu combinatia - o pastila pe zi, sampon + tratament.

incearca sa lucrezi putin si la alimentatie - conteaza intradevar sa reduci partea de junk food si sa bei mai mult apa, mai putina cafea, mai putine tigari, etc

renunta la placa, cel putin pana se regleaza putin lucrurile intinde-ti parul doar la ocazii speciale.
renunta la produsele comerciale - discuta cu un stilist de incredere si eventual cumpara de la salon sampon, crema, tratament profesionale.
nu te astepta la rezultate minune de pe o zi pe alta!
succes
kudika050455
Postat pe 10 Iulie 2009 10:37
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta de urina, arsuri termice, dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati , cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi etc. In plus, foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de catre consumatorii acestor produse : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa previna aceste probleme. Veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau protej slip, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, discomfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : bonavitae2009@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 10 Iulie 2009 19:57
masca aceea cu placenta unde o pot gasi pt ca desi avetzi dretatecu revalidul asa cum s-a mai spus la unele ae efect la unele nu...eu sunt unul din cazurile nefericite...
casey_cat
Postat pe 12 Iulie 2009 18:59
De la: casey_cat, la data 2009-07-12 18:59:02masca aceea cu placenta unde o pot gasi pt ca desi avetzi dretatecu revalidul asa cum s-a mai spus la unele ae efect la unele nu...eu sunt unul din cazurile nefericite...


In Cora
Kathara
Postat pe 12 Iulie 2009 19:09
masca ce contine placenta de la Kallos, e ieftina si foarte buna. se gaseste in supermarketuri sau la magazinele firmei.
googoodoll
Postat pe 12 Iulie 2009 19:11
Foloseste cu incredere samponul de la forever. E f.f.f. bun.
ancaid
Postat pe 17 Iulie 2009 18:33
Si eu am aceeasi problema,sunt tot bruneta si am parul lung dar mi-a cazut f. tare asa ca sunt nevoita sa-mi pun extensii.Si cel mai bun tratament care a dat roade la mine este o masca facuta din galbenus de ou,ulei de masline,faci ca o maioneza, pui o lingurita de miere si storci putina lamaie.Amesteci f.bine si ti-o aplici cu pensula pe par,iti pui o casca si un prosop sa tina cald si stai asa 3,4,5...ore,cat poti.Apoi te speli bine...asta e ,ca si masca naturala nu e nimic,crede-ma ca le-am incercat pe toate.Fa chestia asta o data la 2 saptamani si o sa vezi rezultate imediate.Bafta!!!!
kudika047649
Postat pe 19 Iulie 2009 22:40
buna.am vazut msg tau si as vrea sa te intreb mai exact de unde iei petrolul si cantitatea pe care tre sa o folosesti.pt k eu locuiesc in franta si vad sampoane si lotiuni pe baza de petrol.si am mai auzit k e fff bun;dar vezi k nu stiu exact ce tre sa fac.te implor ajuta-ma tu sa inteleg ce trebuie facut.eu am parul fffff fin ,moale imi sta umflat in vant desi incerc sal asez cu placa dar nu o folosesc fff des.acu am cumparat o masca pe baza de ulei masline si vitamina A;si un ulei k sa imi asez varfurile.dar mar interesa mult sa stiu dak ar avea efect petrolul si dak e bine sa iau o solutie gata preparata de aici.iti multumesc din suflet.ajuta-ma sa nu raman cheala
kudika054674
Postat pe 25 Iulie 2009 15:31
foarte buna masca ta naturala, voi incerca si eu, daca mai ai si altele, pentru piele,pentru unghii, astept sa ni le impartasesti
nana_76
Postat pe 5 August 2009 10:01
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/27001/caderea-parului.html
pissy
Postat pe 5 August 2009 19:32
buna.....o sa-ti spun cum se prepara o masca ...pe care in momentul de fata o folosesc si eu si de care sunt foarte multumita......Ai nevoie de 1 sau 2 galbenusuri de ou (in functie de lungimea si densitatea parului, o sticluta mica de ulei de ricin, 2 lingurite cu miere, o fiola de vitamina E sau vitamina A uleioasa ( se gaseste in farmacii ), 2,3 lingurite de ulei de masline, 2, 3 picaturi de lamaie. Se amesteca si se repartizeaza uniform toata compozitia pe parul umed, insistand la radacina.....si...stai linistita...nu ingrasa deloc parul. trebuie sa stai cu aceasta masca minim 30 minute, dar daca ai mai mult timp la dispozitie, stai cat poti de mult ( 1,2 ore) . Dupa aceea te speli cu sampon si aplici un balsam. Masca trebuie aplicata regulat, o data pe saptamana.....sper sa fii multumita de rezultate (dak ai de gand sa o incerci) multa bafta
pretty_girl
Postat pe 5 August 2009 21:25
Uitati ce am gasit eu :
"simplu si eficient coji de paine mucegaita imbibate in alcool de 60 de grade si lasate la caldura timp de 48 de ore apoi faramitate si amestecate cu galbenus de ou .se aplica pe par si se lasa 3,4 ore sa se intareasca pe par dupa care se clateste...ffff bune rezultate nu mai cade parul si creste peste tot unde a fost "

Desi nu prea imi vine sa cred ce scrie acolo (partea cu "creste peste tot pe unde a fost") as vrea sa incerc tratamentul asta pt ca mi-a cazut parul foarte rau din cauza placii si am incercat multe tratamente, iar acum nu mai cade, dar nici nu se regenereaza.
Din pacate nu am putut sa incerc tratamentul de mai sus (ba nu am avut timp, ba am uitat de painea aia care trebuia sa se mucegaiasca, etc.) dar il voi incerca cat mai curand.
Daca l-a aplicat deja cineva sau are de gand sa o faca, si imi poate spune daca functioneaza, il rog sa imi dea o opinie

ce am folosit eu a fost galbenus de ou(3) + ulei de ricin (3 lingurite) + ulei de masline pe firul de par, nu la radacina - de 2 ori pe saptamana, cu 1 ora - 2 inainte de baie
An3lle
Postat pe 24 Noiembrie 2009 08:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi 1 De la: dienuscha 17 Aprilie 2012 09:32
Par blond 1 an->saten deschis...iar blond? 43 De la: natysweet 18 August 2014 21:20
PAR GRAS SI LIPSIT DE VOLUM 11 De la: kudika514482 12 Februarie 2016 16:40
cine a folosit fiole de la gerovital pentru par? 6 De la: balrog 14 Martie 2011 12:38
Cine s-a vopsit blond cenusiu de la gercossen? 5 De la: A_ZEITA 16 Octombrie 2013 20:07